8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 15:21:13 8/10
(225785/239045)
SAIMDAMG

A sorozatokban megszokhattuk, hogy egy-egy ékszer a két fõszereplõ közötti kapcsolat szimbólumává válik. Lehet ez gyûrû, karkötõ, nyaklánc... Hónapokkal ezelõtt egyikõtök tett is fel a sorozatok elhíresült nyakláncaiból egy rejtvényt, melyik nyaklánc melyik sorozatban szerepelt. Persze PR szempontból is jól kihasználhatók. Fogalmam sincs, hogy a Saimdang elején szereplõ páros karkötõ is ezen ékszerek sorába kerül-e majdan, de valahogy engem jobban megérintett, mint némely sorozatban szereplõ ékszer. Miért? Mert ez az õ hagyományaik szerinti csomózással készült, nem pedig egy ilyen-olyan medál...., amit aztán olcsó anyagból piacra lehet dobni a rajongóknak.

Talán azért is hatott rám pluszban, mert néhány napja tette fel Illiona a Szegedi TV tudósítását a kínai lampion ünneprõl, melyhez kapcsolódóan rendezvény volt a szegedi Konfucius Intézetben, és többek közt a csomózással készülõ díszekrõl, ékszerekrõl volt szó, hogy a csomók korábban egyfajta írásként is funkcionáltak, kifejezhetik az egészséget, az örömöt, a hosszú életet. Ennek fényében értékelõdött fel a szememben ez a páros karkötõ, amit maga Saimdang készít mindkettõjüknek, belecsomózva a kívánságát, a vágyát a közös életre, a boldogságra.

Azt hiszem, hogy kimbin már nagyon profi a csomózásban, évekkel ezelõtt megtanulta a kínai csomózásos technikát.

KIMBIN, kérhetnék a következõ Libagoly Találkozóra ilyen karkötõt? Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


KÉP: SAINDANG - páros csomózott karkötõ
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 15:00:26 8/10
(225784/239045)
SAIMDAMG

Szép napot Mindenki!:)))))))))))

Megnéztem én is végre a Saimdang elsõ öt részét, mert szerettem volna saját benyomásokat szerezni róla, miután olvastalak benneteket.

Nekem tetszik Lee Young Ae mindkét szerepében, roppant finom és nõies, de nem nélkülözi a belsõ erõt sem. Hmm, a hangja? Nos, nem osztom Illiona véleményét, a karakterhez passzol, a fülnek kellemes tónus, igaz halk, de illik hozzá. Úgy érzem, hogy a sorozatról írni mindössze 5 részt látva elég felelõtlen dolog lenne. Inkább csak néhány benyomást említenék. Az elsõ, hogy valami fantasztikusan gyönyörû tájak villannak fel. Saimdanghoz hasonlóan szél szeretnénk lenni, hogy bejárjuk. A múltban játszódó részek egyik erénye talán épp ez. Valahol megértjük a két fiatal miért is nyúl ecsethez, hogy megörökítse a valódi látványt. Hogy nem elég nekik a híres festõ remekmûvén látni a Gyémánt-hegyet, hanem látni szeretnék a maga valójában, és a saját benyomásaikat megfesteni.

Valóban szépen megoldott a múlt és a jelen közötti kapcsolat, nem csak a szálak bontakoznak ki, de esetenként lírai megoldású az átmenet...

Kiemelném a lepkét, hiszen más, hasonló sorozatoknál is szerepelt képi megoldásként. Pl. a Rooftop Princeben a kendõre hímzett sárga lepke reppen át téren és idõn.


KÉP: Saimdang - lepke
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 07:46:01 8/10
(225783/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))) Kellenes hétvégét!:))))))))))))

KÉP: Napfelkelte - Family Honor....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 07:39:47 8/10 Előzmény micike_MSc
(225782/239045)
East of Eden

Szép reggelt!:))))))))))) Én is kedveltem a szerepében Lee Da Hae-t a szerepében. Azt hiszem, hogy amikor azt írtad "érzi a határait", akkor egy kicsit õ lesz az, akinek változásán jobban lemérhetjük Lee Dong-Wook merevségét. Míg a lázadó újságíró lány a nõvére tragédiájával közelebb kerül a szülõkhöz, empatikusabb lesz, képes a megbocsátásra a közeledésre, addig Lee Dong-Wook egyre ridegebben és merevebben képviseli az ügyészi igazság mindenek felett kérlelhetetlenségét és persze vakságát.
Kettejük párhuzamos útja világít rá, milyen veszélyes lehet, ha vki csalhatatlannak képzeli magát az igazság bajnoka szerepkörben.

Bevallom, én az utolsó részekben minden skrupulus nélkül tudtam utálni Lee Dong-Wook-t, az arrogáns, merev, ambíciótól elvakított hülyét. Tudom, illett volna sajnálnom, de egyszerûen nem tudtam, túlságosan önzõ dög volt. Õ harminc éven át mindent megkapott, amit a család adhatott neki, amikor beütött a krach, akkor csak féltékenykedni volt képes, a nagyvonalúság egy percre se fordult meg a fejében...

Hmm, Lee Da Hae szerintem is gyönyörû.... Nem emlékeztet egyes jelenetekben kicsit Audrey Hepburn-re... õt nagyon szeretik máig ( nem csak) a koreaiak...


KÉP: East of Eden - Lee Da Hae mint Min Hye-Rin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 02:38:11 8/10
(225781/239045)
Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát:))))))))))))))))

KÉP:... avagy úgy ébred!:))))))))))))))))))) East of Eden
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 02:34:16 8/10
(225780/239045)
Hmm, költõi kérdés hajnalban!:))))))))))))))))))))))))

KÉP: aki felteszi - a koreai MorpheuSSH - East of Eden
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 00:12:20 8/10
(225779/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))))))))) Jó hétvégét!:)))))))))))


KÉP: East of Eden
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 11. - 00:03:05 8/10
(225778/239045)
Easr of Eden - KULTURÁLIS DNS

Nos, a sorozatban újra felbukkan az Arirang... Hmm, hogy ez legyen vki utolsó kívánsága.....

KÉP: East of Eden - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 23:58:50 8/10
(225777/239045)
East of Eden

És végre a felszabadult öröm!:)))) Már nem a magányos, megnyomorított lelkû úrfi, hanem egy szabad fiatalember, aki élvezi az életét....

KÉP: KÉP: East of Eden - Shin Myeong-Hun metamorfózisa 5.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 23:55:05 8/10
(225776/239045)
East of Eden

A tekintet üzen, merem és teszem, mert jogom van hozzá.... elszántság és a velem az igazság nyugalma....

KÉP: KÉP: East of Eden - Shin Myeong-Hun metamorfózisa 4.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 23:47:44 8/10
(225775/239045)
East of Eden


Persze a változások nem járnak veszteség és fájdalom nélkül... mindennek ára van, amit meg kell fizetni

KÉP: KÉP: East of Eden - Shin Myeong-Hun metamorfózisa 3.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 23:44:39 8/10
(225774/239045)
Ezt vajon hogy csinálta a port?:((((((((((((((((((((((
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 23:40:28 8/10
(225773/239045)
East of Eden
az átalakulással megjön az önazonosság és az erõ... erõ kiállni a saját meggyõzõdésért... olyanokkal szemben is, akikkel korábban elképzelhetetlen volt....

KÉP: East of Eden - Shin Myeong-Hun metamorfózisa 2.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 23:40:00 8/10
(225772/239045)
East of Eden
az átalakulással megjön az önazonosság és az erõ... erõ kiállni a saját meggyõzõdésért... olyanokkal szemben is, akikkel korábban elképzelhetetlen volt....

KÉP: East of Eden - Shin Myeong-Hun metamorfózisa 2.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 23:34:22 8/10
(225771/239045)
East of Eden


Bár Illiona és Micike már régóta kapacitált az East of Edenre, de tkp. a végsõ lökést számomra a kíváncsiság adta, hogy vajon Park Hae-Jin mennyire volt tehetséges fiatalon. Hogy csak én látok benne vmit a Sajt a csapdában és a Rossz fiúkban nyújtott alakítása miatt, vagy tényleg van benne vmi. Nos, az East of Eden Shin Myeong-Hun karaktere az elõzõ kettõtõl alaposan különbözik..... Az elsõ 30 részben szinte észrevétlen, súlytalan, a gazdag ember egyszem fiacskája, aki szenved a maga közegében. Szenved, mert szelíd lelkületû és az apja erõszakosságra, fensõbbrendûségre, kíméletlenségre akarja kényszeríteni, hogy olyasmiket tegyen meg, ami ellenkezik a természetével, a meggyõzõdésével, sõt, amirõl esetenként tudja, hogy bûn. Bizonytalansága miatt gyengének bizonyul az apai akarattal szemben. Eközben borzasztó magányos és boldogtalan. Aztán vhol a 33, rész táján beindul a változás. A sorozat erénye, hogy nem csak a fõszereplõkre fókuszál, hagy teret, néha akár 1-1 rész erejéig, hogy mások kerüljenek a középpontba. És a színészek is nagy alázattal játszanak, senki nem akarja a másikat "lejátszani".... Nézzük Shin Myeong-Hun csodálatos metamorfózisát, mert ez igenis hatalmas átalakulás, amit az akkoriban 25 éves Park Hae-Jin bizony remekül alakított.

KÉP: East of Eden - Shin Myeong-Hun metamorfózisa 1. - egy összevert arc
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 22:51:00 8/10
(225770/239045)
East of Eden

Egy másik anya keze egy arcon... mindketten tudták a Titkot.... de tudni, és a változást elfogadni, két különbözõ dolog... itt a kéz érintése az ugyanúgy az elsõ érintés, mint a másik anyáé, ismerkedõ... és elfogadó, olyan gyengéd, mint amikor az anyamacska elõször nyalogatja meg az újszülött kölykét... a másik alszik... így könnyebb megtenni felé az elsõ lépést, az elsõ érintést.....

KÉP: East of Eden
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 22:40:11 8/10
(225769/239045)
East of Eden

Amikor a szelíd, önmagában örökké kétkedõ, önmagával örökké meg nem békülõ vki megtalálja a helyét, akit felszabadít a titok, akinek erõt és új távlatot ad... és annak a keze olyat mer tenni, amirõl sosem álmodott/álmodtunk... egy mozdulat, ami mindent kifejez...

KÉP: East of Eden
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 22:35:38 8/10
(225768/239045)
East of Eden

Egy asszony keze egy fiatalemberén... az egyik segíteni akar emberségbõl, a másik ismerkedik életében elõször a fiával, szavakkal nem árulhatja el a titkot, az ujjai bõrében a receptorok sikítják az agy felé az üzenetet: Fiam!!!!!!!!!!

KÉP: East of Eden
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 22:27:31 8/10
(225767/239045)
East of Eden


Tudjátok, hogy az egyik mániám a kezek.... Ma este hoztam néhány "beszédes" kezet....


A személyes kedvencem az elsõ, férfi kéz egy férfi vállán, szinte félve rebbenõ ujjak, és mennyi minden van benne... a mindig imádott bátyja iránti eddig elfojtani kényszerült érzelmek elsõ, bátortalan felvállalása és kimutatása... néma könyörgés, hogy fogadj el! Az ujjhegyben érzékelt fizikai bizonyosság... az én bátyám vagy... és én a te öcséd... a vér kapcsa a kézen át a vállon.... és igen, engedd, hogy megvigasztaljalak, ami nekem öröm, az neked most kétségbeesés...

KÉP:
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 22:13:16 8/10 Előzmény micike_MSc
(225766/239045)
Azt hiszem, ha nem így egybe néztem volna meg egy héten belül, hanem 56 héten át heti 1-1 résszel, akkor vagy csendes elmebaj, vagy komoly körömágy sérülések lettek volna a következményei!:)))))))))))))))))))))))

Idõm tkp. nekem se lett volna rá, de csentem rá, csíptem le, ahonnan csak tudtam, szerencsémre az én fiaim már nagyok... és volt bennem annyi elõrelátás és önismeret, hogy csak akkor mertem az East of Edenbe belevágni, amikor a két nagy határidõs munkámnak már az oroszlánrésze elkészült....


Hmmm, azt hiszem Illionának abban igaza volt, hogy sok színész ebben nyújtotta élete talán legjobb alakítását. Egy biztos, SSH-nak ilyen testhezálló, szívmelengetõ karakter nem hiszem, hogy adatik még, mint amilyen Lee Dong-Cheol szerepe volt. Ezt a karaktert nem lehet nem szeretni, csodálni.... Akinek tényleg akkora a szíve, hogy belefér az egész Tae Baek hegy, belefér a családján kívül még az ellene vétkezõ is (a családját bántónak nincs megbocsátás!), akiben van bátorság, férfias erõ és gyengédség kellõ arányú keveréke, nem egyszerûen csak okos, de borzasztó intelligens, aki hihetetlen eleganciával oldja meg a problémákat.... akit az õszinte tudás vágy és jobbító szándék hajt, aki a gengszterek világában is képes becsületes és megbízható maradni, akit se pénz, se hatalom nem tud kiforgatni magából.

S aki tud úgy szeretni egy életen át egyetlen nõt, hogy annak a szerelemnek egyetlen napja 1000 év!!!!

Hát persze, hogy fel kellett hívnom Illionát, ez életmentõ beavatkozás volt, egyrészt engem óvott meg a gutaütéstõl.... ja, a gõzt azonnal ki kellett ereszteni... másrészt azonnal tiltakoztam Illionánál, hogy nem azért néztem 55 óta 45 percet, hogy ilyen 15 percet kapjak a végén.... Bárki, csak õ neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


SPOILER
Megjegyzem, ez ha belegondolunk a címbe, akkor baki, mert Káin nem halhat meg, Ábelnek kellene....
Hmmm, egyébként Lee Dong-Cheol karaktere engem egy kicsit (elnézést, ha vki ezt hitében sértésnek veszi), de egy kicsit amolyan krisztusi, hiszen minden emberi mocsokba viszi bele a maga erkölcsi tartását és próbálja megtisztítani, legyen az kaszinó, legyen az csõd szélén álló vállalat... és persze a családjáért, szerelméért hozott áldozatok... ha így nézem, akkor a többiek boldogságáért neki kell azt a bizonyos áldozatot meghoznia... és így a vége is rendben kéne, hogy legyen.... de én akkor se tudom a szívemmel elfogadni, ha az eszem a miértet tudja.....
SPOILER VÉGE

KÉP: East of Eden - Lee Dong-Cheol forever