8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 06:29:34 8/10
(225865/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))))) Induljon jó a napotok!:))))))


KÉP: A Silla királyság ékköve/ Great Queen Seon Deok - Fõnix
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:47:14 8/10
(225864/239045)
Végezetül maga Õfelsége, a nagy Seon Deok...

KÉP: vers - maggi
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:45:21 8/10
(225863/239045)
Yushin végsõ búcsúja....

KÉP: vers - maggi
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:43:25 8/10
(225862/239045)
Yushin 3.

KÉP: vers - maggi
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:42:21 8/10
(225861/239045)
Yushin 2.

KÉP: vers - maggi
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:41:27 8/10
(225860/239045)
Yushin... 1.

KÉP: vers - maggi
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:40:18 8/10
(225859/239045)
... és akkor jöjjön Bidam....

KÉP: vers - maggi
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:35:46 8/10
(225858/239045)
És most következzenek maggi gyönyörû Sillás versei...

Elsõként egy kicsit mindünket képviselve az Alcheon vers egy részlete....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 02:32:01 8/10
(225857/239045)
A rendkívüli ünnepre való tekintettel, most jöjjön egy igazi "SILLÁS" elköszönõ.... A Hold természetesen Õfelsége, a nagy Seon Deok (tilosletokmánoznom), aki a Megszentelt Partok/Silla örök úrnõje.... a vízen tükrözõdve elnézést, de nem Bidam, nem is Yushin szerepel, hanem Alcheon... a hûség jelképe, mégpedig a "Moha bácsis" idõs, aki meghalt úrnõjének sírjánál "jelent"....

Mert mi is olyanok vagyunk, mint Alcheon, hûségesek Õfelségéhez, a Megszentelt Partokhoz... és ahhoz, amit számunkra Silla jelent..... a barátsághoz!:)
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 01:52:10 8/10
(225856/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink, s ragyogja be a Sárkány kék mosolya!:))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 01:47:21 8/10
(225855/239045)
EAST OF EDEN

Kifejezõ képek 3.

Egy nõi kéz, feltehetõen egy kórházi nõvéré, egy aprócska lábacska... és egy szalag, amin a csecsemõ neve szerepel... igen, ez az ominózus csecsemõ/sors csere képe...
Az egyik nagy... a másik parányi, az egyiknek gondoskodónak kellene lennie, oltalmazónak, a másik védtelen, magatehetetlen.... egy bûnös kéz... egy "ma született bárány" ártatlanságú gyermek.... a gyermek nem sír fel, nem ad hangot a tiltakozásának... csak a pirinyó lábujjacskák mozdulnak meg a kéretlen macerálás nyomán... csak néhány perc az egész... mégis életeket - sorsokat változtat meg... talán a jelenet csendje a legijesztõbb....

KÉP: East of Eden - a csere
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 01:31:23 8/10
(225854/239045)
EAST OF EDEN

Kifejezõ képek 2.

Vigasztalan esõ... egy vigasztalan kapcsolat... az esõben ott az állomás szürke épülete... elõtte két alak egy esernyõ alatt... apa és fia, oly erõsen összetartoznak, hogy alakjuk is egybeolvad a közös ernyõ alatt... tõlük távolabb egy nõi alak áll, várakozik, nem mer nyíltan arra nézni, pedig nyilvánvaló, hogy a vonattal érkezõk valamelyikére vár.
Miért? Mert a tilos szerelem és az erkölcs belsõ csatája még dúl benne, hol az egyik, hol a másik kerekedik ideiglenesen felül... Itt van, muszáj itt lennie, legalább látni az imádott férfit.... de az nõs, ott van vele a fia is, ezért az erkölcs legalább szégyenkezve elfordíttatja vele a fejét... a közelben egy teherautó, férfiak... õk majd egy másik kimenetelt adnak a jelenetnek... és így lép be a jelenetbe a külvilág, a férfi nem csak nõs, de másfajta kötelezettséget is felvállalt, egy közösség vezetõje lett, egy közösségé, ami most egy nagy lépésre szánta el magát... a nõ ezt is tudja, ezért is félti a férfit. lopva vigyázza....

KÉP: East of Eden - Lee Gee Chul és fia - egykori kedvese...."egy ég alatt"...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 01:02:40 8/10
(225853/239045)
EAST OF EDEN

Kifejezõ képek 1.

Mivel holnap gaya... és elég húzós napnak ígérkezik, ezért már csak néhány olyan kép, ami esszenciális, magába sûrít esetenként jellemet, kapcsolat jellegét, érzelmek sokaságát...

A képen egy férfi zuhanyzik... a Bányaigazgató, miután õ maga is részt vett a bányászok mentésében, személyes jelenlétével akarja leszerelni a tragédia miatti felzúdulást, hárítani a felelõsséget és elkendõzni, hogy a tragédiát õ maga idézte elõ szándékosan, hogy egy kis balesettel megállítsa a sztrájkot, de a "baleset" nagyobb mértékû lett a vártnál.... Zuhany, nem csak a bánya szénporát mossa le magáról, de vele együtt a felelõsséget is... óh, ez nem egyfajta bûntõl megtisztító rituális tisztálkodás... ez inkább a pilátusi "mosom kezeimet" elhárítás... a lábnál az széntõl mocskos elszivárgó víz, az arcon a vízcseppek mögött ott a dacos, elszánt arc.... mit számít, én Shin Tae-Hwan vagyok! csak a zuhany vízcseppjei... könnycsepp nem keveredik közéjük....

KÉP: Shin Tae-Hwan / Káin zuhanyzik
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 00:36:40 8/10
(225852/239045)
EAST OF EDEN

SPOILER

Bár a bányások vezetõje az 56 részes sorozatnak csak az elsõ két részében élõ személy, mégis a sorozat egészére kihat döntõen, nem csak mint az, akiért bosszút kell állni, hanem az általa képviselt szeretet, amit beolt a fiába... Könnyedén átsiklik a figyelmünk, a Tae Baek hegynyi szeretet kicsit eltakarja ez a kicsit rejtélyes alakot... A múltját mintegy balladai homály fedi... csak itt-ott elejtett szavakból csipegethetünk fel némi információ-morzsát....

Lee Gee Chul - a bányászok vezetõje - Ki is õ?

A jelenben van egy felsége, egy 5 éves forma fia, a bányászok elismert és tisztelt vezetõje, akinek hatalmas a tekintélye társai körében....

De ki volt õ a múltban? A férfi elsõ szerelme bukkant fel a bányász faluban. A nõrõl csak annyit tudunk, hogy mûvelt, az egyszerû bányászfeleségeknél finomabb jelenség, aki fõiskolai tanulmányait hagyta csak azért félbe, hogy az imádott férfival "élhessen egy ég alatt", azaz a lepusztult bányászfaluban messzirõl nézhesse immár nõs szerelmét...
Közben egy kifõzdét vezessen megélhetésként....
Az elejtett szavakból megtudjuk, hogy az õ elsõ szerelmüknek tragikus véget vetett a nõ fivérének halála, amiben a férfinek vmilyen módon szerepe volt (a nõ nem vádolja, sõt, igyekszik a férfit felmenteni)... a férfit pedig a bûntudat elûzi szerelme közelébõl, mindig új és új helyre vándorolt, míg meg nem állapodott itt és családot nem alapított . Hmmm, az ez az mai "Ábel" sem teljesen bûntelen....

Sõt, legalább egy alkalommal a "hús bûnébe" is esik... hiszen a volt kedves is terhes lesz tõle.....

KÉP: East of Eden - felirat - a titokzatos mondat.... nem tudjuk, hogy mi is történt valójában....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 00:07:31 8/10
(225851/239045)
EAST OF EDEN

SPOILER

Az ember néha a homlokára csap, hogy milyen hülye is voltam... hogy is nem kattant be mindjárt?!:((( A bányászok Vezetõjének temetése, amikor elõször néztem, akkor még fel is tûnt, hogy a pap búcsúztatója a Bibliából nem a megszokott szövegrészekbõl idéz a gyászolóknak vigaszt nyújtván, hanem Mózes 4. könyvébõl a Káin történetet idézi fel... De nem kapcsoltam úgy, mint te, hogy ez itt bizony a Káin - Ábel történet újratörténése a mában... Bányaigazgató kontra bányászok Vezetõje.....

Ajaj, már megint utólag okos az ember... hányszor érezzük ezt koreai sorozat kapcsán, amikor újranézzük! Pedig micsoda jó kis jelenet.... "Ábelt" temetik... "Káin" a benne felgyülemlett indulatot a boxzsákon vezeti le.... bûntudat luxus, ahhoz túl törtetõ, magabiztos és ambiciózus.....


Utólag belegondolva nagy bátorság volt a paptól, hogy a bányaigazgatóval dacolva a Káin-Ábel történettel mer példálózni a temetésen...

KÉP: East od Eden - a temetés - felirat
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 13. - 23:46:15 8/10 Előzmény micike_MSc
(225850/239045)
EAST OF EDEN

SPOILER

"Na, most hogy Káint megváltottam és kineveztem 2 Ábelt + bemutattam a bárány-áldozatot... van még kérdés? :)"

Csak az van!:))))))))))))))) Nagyon örülök annak, hogy a "baki" emlegetés így beindított, nagyon alapos, mélyreható és logikus volt mindkét esetben az elemzés, és meggyõzõ az érvelésed!:)))))))))))) Ok, megadom magam, fejet hajtok az érvek elõtt.... de vmiért még mindig nem érzem nyugvóponton az egészet, talán azért, mert már megint ott van benne a speciális koreai csavarintás. Bár már másik sorozatba kezdtem a hétvégén, de ma újra meg kellett néznem miattad az East of Eden elsõ két részét, mert elültetted a bogarat a fülemben.....


A koreai sorozatok általában "in medias res" kezdõdnek, azaz vhonnan a sorozat egy késõbbi jelenetét játsszák be elõször nyitásként, amibõl általában egy mukkot se értünk, de elég sokkoló szokott lenni, jó erõs felütés... hogy aztán visszamenjenek a történet elejére és szép lassan haladva eljussunk az elején bejátszott kezdõjelenet megértéséhez, el tudjuk igazán helyezni, megérteni, hogy miért is történt... aztán tovább halad a történet a végkifejletig....

Újranézve az elsõ részt... és a beszélgetésünk is érlelõdött közben bennem... most még inkább hatott rám az "in medias res"... Jelenet: Makaón vki utazik a kocsiban, motoros banda veszi üldözõbe, majd kiderül, hogy ez egy elõre felállított csapda, a kocsiban utazót akarja a motoros banda feje megölni.... kiderül az is, hogy miért, mert apja gyilkosának tartja a kocsiban ülõ férfit... emelkedik a rúd, hogy lesújtson... aztán a kéz megáll.... mert az ölni/bosszút állni akaró férfiban felidõzõdnek meggyilkolt apja szavai a szeretetrõl....

Nem csak iszonyt pörgõs jelenet, roppant hatásos és a képernyõ elé ragasztó, hanem ott van benne az egész sorozat üzenete....

KÉP- East of Eden - az apai szavak lefogják a kezet...
Illiona 2017 febr. 13. - 17:31:29
(225849/239045)
The Gentlemen of Wolgyesi Tailor Shop

Tegnap végetért ez az 50 részes sorozat, ami magán hordozta a "hétvégi" és a "családi" összes jó és rossz tulajdonságát.

Nem voltak benne végzetes emberi sorsok, visszafordíthatatlan cselekmények, csak olyan ami mindenkivel bármikor megtörténhet.
De mindezt úgy tálalták, hogy nézhetõ, izgalmas maradt végig.
Talán a 40. rész körül mintha kicsit leült volna a történet, de lehet hogy épp csak számomra nem volt elég izgalmas.

Minden szombaton és vasárnap lehetett nézni és másnap már volt angol hozzá. 4 fiatal és már nem fiatal férfi sorsát követhettük nyomon, az õ útkeresésüket, hogy a boldogságot megtalálni, megõrizni mennyi buktatón keresztül lehet.

A cím nem valami jó, hiszen a 4 férfibõl 3 egyáltalán nem meriti ki az úriember fogalmát, sõt, a közelében sincs, a negyedik már igen, de õ is olyan társat választ, aki viszont nem uriasszony, vagyis... hát olyan felemás.
De ettõl függetlenül minden szereplõ szerethetõ volt, sokat lehetett a karaktereken nevetni, minden szinész megmutathatta egy uj oldalát.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 13. - 14:09:09 8/10 Előzmény micike_MSc
(225848/239045)
Ej, néha a magázódáSSH a megbecsüléSSH jele, elvégre Te vagy a legnagyobb rajongója!:))))))))))))))))
Illiona 2017 febr. 13. - 12:55:31
(225847/239045)
megnéztem, mert egy éve felirtam, 2015.12.31-én volt 265 633 hozzászólás, és 5 577 294 megtekintés.

Kép: azon gondolkodtam, mirõl is tegyek, ami olyan általános, hát a Bulguksa Kolostorról egy téli képet.
Ott már ugyan jobb az idõ, mint errefelé, és a Bulguksa lehet Korea jelképe is.
Illiona 2017 febr. 13. - 09:22:59
(225846/239045)
Ez igen!

Szép napra virradtunk, 6 millió megtekintés!!!!

Azért most gondoljung a régi libaglyosokra, akik már nem irnak be, de olvasnak minket, más topikokban tevékenykednek, és azokra, akik már nem aktivak, de régebben itt voltak.
És a sok sok nézelõdõre!

lehet kicsit nosztalgiázni az elmúlt 7 éven, - bár én csak nemrégóta vagyok köztetek!

Kép: a legfrissebb sorozatból, a Saimdangból