8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 23. - 13:22:16 8/10
(226065/239045)
Ma kicsit húzósabb gaya a szokottnál, így épp csak egy rövid életjel.... Mielõtt bárki nagyon sajnálni kezdené magát a feladatok, határidõk és az Idõvel folyamatosan vívott (és rendre elvesztett) csaták miatt, hoztam vmit.... nem igényel különösebb nyelvtudást, a számok az órát jelzik...

KÉP: a koronaherceg napirendje
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 23. - 07:44:13 8/10
(226064/239045)
A forróvíz a bögrével, a kávé a szemünkkel... csodákra képes!:))))))))) Induljon jól a napunk!:)))))))

Sajna nekem mindjárt gaya goooooooooooooooooooooooo
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 23. - 07:00:57 8/10
(226063/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))))))

KÉP: Marriage Contract
10/10
Ljerk 2017 febr. 23. - 05:03:55 10/10
(226062/239045)
Érdekes a fõpapnõ "nyaklánca", ha sima ékszer lenne akkor a nagyobb kõ lenne legfelül és lefelé csökkenne a kövek mérete, mert azt tartjuk szépnek. A sorrenden kívül, biztos, hogy kell valamilyen jelentéssel bírnia a legalsó kõnek is, mert ahhoz nem csatlakozik lánc. Szokás szerint lehet találgatni, honnan vették ezeket az ékszereket.

Ezen a képen másfajta, szintén nem egyszerû "nyakláncot" visel a papnõ.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 23. - 00:32:07 8/10
(226061/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))))


KÉP: Faiith
10/10
Ljerk 2017 febr. 22. - 21:41:15 10/10
(226060/239045)
Goguryeo iu. 400 környéke - a (sámán) fõpapnõ ékszerei. Teljesen más szemmel nézem most a Legendet. :)
10/10
Ljerk 2017 febr. 22. - 20:00:40 10/10
(226059/239045)
Ez az UNESCO hírlap, nagyon szép és tartalmas - mondjuk Balhae államot szokás szerint ez is kihagyja, pedig teljesen ugyanott alapították, ahol Goguryeo szétesett, és a szent hegy vulkánkitöréséig (az utóbbi 2000 év 3. legnagyobb kitörése) prosperált is.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 17:21:12 8/10
(226058/239045)
Egy kis adalék arról a híres sillai festõrõl, akihez Lee Gyeomot hasonlítják.

http://www.naenara.com.kp/en/history/?figure+2+293


Az Unesco Courierban is találunk róla említést. De érdemes az egész számot végiglapozni, mert Koreával foglalkozik. a 22. oldaltól ott az "Égi Ló" is!:))))))
http://unesdoc.unesco.org/images/0007/000748/074807eo.pdf


KÉP: Saimdang - felirat -

És ugyebár már megint egy kis Shilla!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 16:51:54 8/10
(226057/239045)
"Egyébként egész más dolgokról (is) akartam írni, de most mennem kell."

Ezt a mondatod most én veszem kölcsön!:)))))))))))))))))))


KÉP: Saimdang - felirat - Egy találó mondás a "névtelen" levélben..... szóval fehér daru.... azért nem hófehér, elvégre fekete szemöldökû!:)))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 16:43:24 8/10
(226056/239045)
Szerintem miután SSH elfogadta a szerepet, utána "testreszabták" a forgatókönyvet néhány ilyen megjegyzéssel.:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

PÜ ment a képek összefûzésérõl....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 16:12:26 8/10
(226055/239045)
Üdv!:))))))))))))))

Igen, épp ezt a zenei finom megoldásokat hiányolom a Giantból, ezért más most az East of Eden után nézni, mert a színészi játék és a zene is túlságosan "szájbarágós" és egysíkú az elõbbiben... és most már van mivel összehasonlítanom....


De azért hoztam egy képet, a Giantból a legidõsebb testvér fogalmazza meg benne életcélját.... Hmm, nem emlékeztet vkire az East of Edenbõl?:))))))))))))))))))))
Na, ugye? A feláldozom magam a családért nem egyedi, hanem a legidõsebb fivér "kötelessége"...

KÉP: Giant - felirat -
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 22. - 15:39:53 10/10
(226054/239045)
Min Chi-Hyung és Lee Gyeom kóstolgatják egymást. És felettébb gyanakodnak, azt meg ugyebár csak ilyen szélesen mosolyogva lehet...

Egyébként egész más dolgokról (is) akartam írni, de most mennem kell.
További szép napot Mindnekinak!
:))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 22. - 15:35:51 10/10
(226053/239045)
"mit mosolyog?"
Hát ezt... :)))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 22. - 15:32:57 10/10
(226052/239045)
Ezt a képet én is kivágtam! :)))))))
(De azt nem tudom, hogy kell több képet egyesíteni.)

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ez a sok Lee Gyeom-nak szóló udvarlás az eredeti forgatókönyvben is benne volt-e, vagy csak a gyönyörûségeSSH eseshá lódította meg a szövegkönyvírók fantáziáját és tollát...
Ugyebár eredetileg Kam Woo-Sung lett volna Lee Gyeom, de visszautasította a szerepet. Bár õ korban jobban illett volna Lee YoungAe mellé, mint az 5 évvel fiatalabb SSH, de tényleg nem olyan szép... :))))))
http://asianwiki.com/Kam_Woo-Sung
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 22. - 15:20:06 10/10
(226051/239045)
Szerintem a Saimdang nem idõutazás - itt párhuzamos idõsíkok vannak egymás mellett bemutatva, miközben szorosan kapcsolódik a két jelenetsor.
Talán az elsõ "utazás" a 2. rész közepe táján, mikor JiYoon a férjével utazva a ködös autópályán balesetet szenved - no, ott akkor "átkerül" Saimdang korába, sõt tán azonos is vele, értetlenül szemlélõdik... nos, ez a jelenetsor egy kicsit kilóg a késõbbiek sorából, amikor egyértelmûen a napló megfejtése, olvasása repít vissza minket a múltba.

És biztosan van annak is jelentõsége, hogy a két idõsíkban azonos színészek játszanak, hiszen nemcsak Lee YoungAe van kettõs szerepben, hanem a JiYoon sunbae-t segítõ fiú (Han Sang-Hyun) is azonos a fiatal Lee Gyeommal, illetve Min professzor és JoongJong király megformálója is ugyanaz a színész (nem beszélve a mellékszereplõkrõl: Saimdang idõs, bibircsókos szolgálója és az jelenkori rikácsoló szomszédasszony, aki állandóan kötözködik JiYoon anyósával; vagy JiYoon restaurátor barátnõje (Ko Hye-Jung) és a Saimdang korabeli kövér nemesasszony a kövér fiával, akik az iskolába kerülésért versengenek Saimdang fiával; vagy a mindkét korban jelenlévõ "anyuka", aki csak a gyereke érdekét nézve közösíti ki a szegény, de tehetséges diákokat...)
Nyilván nem véletlenek ezek a kettõs szerepek és nem is a gázsi megspórolásáról szólnak...

Egyébként nekem továbbra is tetszik maga a sorozat, bár ebben szerepet játszhat az is, hogy viszonylag kevés filmet, sorozatot láttam, így kevésbé vagyok érzékeny a klisékre és a lapos forgatókönyvekre... :)))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 14:35:47 8/10
(226050/239045)
Idõutazás 5.

Saimdang

Vajon a Saimdang hová tartozik, melyik csoportba?

Nekem van egy ötletem, de mielõtt megírnám, kíváncsi vagyok másokéra....

KÉP: Saimdang
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 22. - 14:32:02 10/10 Előzmény edimir
(226049/239045)
"Tudjuk, tudjuk!:))))))))))))) Sulykolod a fejünkbe ezerrel!:))))))))))))))) De tudod, van olyan iSSH, hogy katarZIS!:)))))))))))))))))))) A Frozen Flower az egyik elsõ koreai filmélményem volt, ezért (is) emlékezetes, Hong kapitány pedig az egyik legszerethetõbb tragikus karakter... az alakítás is beégett a retinámba..."
Neked Zo In Sung jelenti ezeket a sorokat... A FF-ben valóban emlékezetes Hong Kapitány átalakulása: a homoszexuális király mellett élõ félszeg kisfiúból a királynével történõ elõször kényszerû, majd egyre szenvedélyesebb szeretkezések hatására FÉRFI lesz, akit gyötör a bûntudat, és igazán látványos a fiú tekintetének, arckifejezésének, gesztusainak változása.

Nekem viszont az elSSHõ élményem Song SeungHeon-nal az Obsessed volt (és most valóban Téged plagizállak) "ezért (is) emlékezetes, Kim JinPyeong ezredes pedig az egyik legszerethetõbb tragikus karakter... az alakítás is beégett a retinámba..."
(Meg az a sok 18+-os kép, amiket a filmbõl kivágtam, de ide nem merem feltenni, mert kimoderálnának... :)))))

Jó egy éve láttam az OBSESSED-et elõször, és azóta SSH nem ereszt (megint csak magamat idézem innen a Port-ról, 2016. február 1.)
Ez a film csupa feszültség és dráma, végig bizsergeti az ember minden porcikáját.
SPOILER. Kim ezredes (SSH) olyan, mint egy ketrecbe zárt tigris, feszülnek az izmai, idegei, csak a szerelmével lazul el, nagy ritkán még mosolyognak is, de aztán újra ott a bûntudat és a feszítõ vágy...
A feleség kedves, naiv (fõleg a többi koreai úrinõ katonafeleség között), bár sokkal fontosabbak neki a külsõségek, a gépies "gyerekcsinálás" ('ügyes voltál'), mert már csak nekik nincs gyermekük... Talán régen mások voltak, de már csak egymás mellett élnek.
Az új beosztott százados (nem barát) idegesítõ a folyamatosan erõltetett lazaságával, mosolygásával, miközben kegyetlen a foglyokkal, sunyi (a mama is megmondja menyének, hogy a fia gonosz).
A kínai feleség nem vegyül, szótlan, nem vesz részt a többi nõ társasági életében - viszont Kim ezredessel ehhez képest szókimondó. Ki tudja, ha nem mondana olyanokat, amit az ezredes hallani akar, akkor is kialakult volna-e ez a titkos-tiltott szerelem közöttük?
Cherchez la Femme!
Hiszen õ az, aki gondoskodik az ezredesrõl a felesége helyett ('egyen barackot, az jó a dohányosoknak'), aki elmondja, hogy tetszett a látogatása a kórházban - ezzel mintegy bátorítja a férfit az udvarlásra. Máskor elküldi, de mégis a végén derül ki, hogy õ már korábban arra kérte a férfit, soha ne felejtse el, élete végéig. Úgy is lesz...
SSH rendkívül meggyõzõen alakítja a nõ után vágyakozó férfit, akit lassan felõröl a vágyakozás és a visszautasítás. Tényleg folyamatosan cigarettázik, vagy szeretkezik, vagy a száját, arcát babrálja ábrándozva...
Ahogy a "tánctanár" mondja: biztosan tetszik neki valaki, mert tele van élettel.
Szépséges! :))))
És persze ott a vietnámi háború, mint háttér (ma már elõkelõen poszttraumás stressznek hívják a háborúk borzalmait átélõk lelki kikészülését).
De nem vagyok biztos benne, hogy ez kellett a férfi és nõ egymásra találásához, hiszen a szerelem, a vágy - és a magány - bárhol utolérhet.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 14:27:38 8/10
(226048/239045)
Idõutazás 4

Goblin

Vajon idõutazás? Nem, inkább itt is idõsíkok találhatóak és reinkarnáció. Különlegessége, hogy idõutazó helyett egy halhatatlan lény egyfajta kontinuitást jelent múlt és jelen között... amelyeket 900 év választ el. A reinkarnáció érdekessége, hogy nem mindenki a saját korábbival megegyezõ testben születik újjá.
A múlt nem változik, viszont a múlt hatással van a jelenre... és a szereplõkre, de a szereplõk is egymásra a jelenben... így nyílik új lehetõség a számukra

KÉP: Goblin - Király és Királynéja - Sunny és a Kaszás
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 13:51:27 8/10
(226047/239045)
Idõutazás 3.

Idõutazás reinkarnációval

SPOILER
SPOILER
Ez egy roppant vegyes csoport.
A klasszikus példa erre igazán a három közül csak a Rooftop Prince. A múltban történt tragédiát nyomozó király és kísérete a jövõben találja magát (idõutazás), hogy a tragédia további szereplõinek reinkarnálódott alakjaival találkozva a jelenben megfejthessék a múltban történteket. A megoldás után újabb idõutazással visszatérnek eredeti korszakukba.

Moon Lovers… a kerettörténete lehet egy idõutazás, amikor a baleset nyomán kerül vissza elõzõ, csoszon-kori testébe a vízbe esõ nõ. Több magyarázat is lehetséges, ránk bízzák, hogy melyik magyarázatot fogadjuk el…..

Nem véletlenül tettem kérdõjelet a The Legend of the Blue Sea- hez. Itt nem annyira „idõutazás”,-ról van szó mint inkább két párhuzamos idõsík szerepel egymás mellett… a csoszon kori történet, mint múlt…. Majd a jelenben a múlt szereplõit jól felismerhetõen és beazonosíthatóan újra látjuk reinkarnálódott alakjukban., úgy tûnik, hogy megismétlõdik a múlt, a tragédiát nem tudják elkerülni…


KÉP: Moon Lovers
Rooftop Prince
The Legend of the Blue Sea
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 22. - 13:49:16 10/10 Előzmény edimir
(226046/239045)
Szép napot Mindenkinek!
Sok mindenre szeretnék reagálni, mert sok itt a téma... de egyszerûen képtelenség... :)
Úgyhogy elõször maradok annál, amiben megszólíttattam (és legalább eseshá-zhatok iSSH :)))))))))))

EAST OF EDEN.
Igen, veled ellentétben én heteken át néztem, meg már régebben is, azóta is bele-belenézek, így volt minek leülepedni, de pl. az apa temetésén Káin és Ábel történetének pap általi emlegetésére én sem emlékeztem. És igen, kellett az, hogy DongChul-t "lekáinozd", mert így magamban is összeraktam végre, hogy miért is ez a cím...
Örülök, hogy sok-sok "kifejezõ képet", pillanatot kivágtál és megosztottad velünk a gondolataidat.

Visszanéztem a facés bejegyzéseim, mert idõnként nem bírok magammal és kitörnek belõlem a Koreás élmények ott is... :)
Igazából a ZENE miatt másolom ide, mert ebben a sorozatban minden tökéletesen együtt volt.

2016. június 6. - 에덴의 동쪽 - Végy egy klasszikus sztorit (mondjuk Steinbeck Édentõl Keletre címû regényét) meg egy klasszikus melódiát (Albinoni G-moll Adagio-ja pont jó lesz) - aztán gyúrj belõle egy '61-tõl 4 évtizeden át tartó családtörténetet igazán KOREAI módra, hogy mindig legyen mit nézni a hozzám hasonlóknak. Köszi.
SG Wannabe ft Kim Jong Wook OST: https://www.youtube.com/watch?v=3_cW_4G5A2Q
(Ez a klip az elsõ 8-10 rész eseményeit idézi, de már ebben is mennyi minden történik...)

2016. július 17. - 에덴의 동쪽 - ÉDENTÕL KELETRE.
56 rész, majd' 60 óra. Hetek teltek el, mire a végére értem, de már nézném újra és újra...
Van (volt) benne minden, mi szem-szájnak ingere, maradva a klasszikusoknál: Értelem és érzelem. Ármány és szerelem. Bûn és bûnhõdés. Büszkeség és balítélet.
És a szokásos fülbemászó dallamok...
Reverse Fate/megfordított sors - elcserélt életek (ez is egy klasszikus: némileg áthangszerelt Adagio) https://www.youtube.com/watch?v=3_cW_4G5A2Q
M to M: 폭풍속에서 (pogpungsogeso) - Viharban https://www.youtube.com/watch?v=w5p8UygbL8I
No one else/senki más - mint egy szimfónia...: https://www.youtube.com/watch?v=1Bgwp_cSK4A
Thirst/szomjúság, vágyakozás - a bosszúra, szerelemre, egy boldog életre...: https://www.youtube.com/watch?v=tMcc4ddbt5s

2016. november 20. Annyira imádom ezt a dal! <3 Miközben cseppet sem vidám a mondandója (Hateful Love - gyötrelmes szerelem), sõt a háttérben halkan hallgatva még andalító is,... de ha fülhallgatóval nyomon, akkor a refrénnél már a lábamban van a boogie és megállíthatatlanul dudorásznom kell... :D
Természetesen az egyik nagy-nagy örök kedvenc East of Eden-bõl. https://www.youtube.com/watch?v=9t3g9EQEm28

Na, ennyit az Édenrõl, mert még sok lesz - bár nekem sosem elég! :))))))))