8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 11:27:32 8/10
(226045/239045)
Idõutazás 2.

Idõutazás reinkarnáció nélkül - 2.
Saját életén belül – vissza a saját múltba

Itt az idõutazás saját életükön belül egy adott idõszakra való visszalépés, hogy megváltoztassanak egy adott döntést/helyzetet, ami tragédiához vezetett (Nine; Marry Him If You Dare), esetleg amolyan kárpótlásként újraéljék életük egy szakaszát, amolyan”így is lehetett volna” esély (Miss Granny)

KÉP: Idõutazás reinkarnáció nélkül - 2.
Marry Him If You Dare
Miss Granny
Nine: Nine Time Travels
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 11:22:40 8/10
(226044/239045)
lemaradt..
KÉP: Idõutazás reinkarnáció nélkül
Történelmi idõ – több évszázad
Faith
Queen In-Hyun’s Man
Splash Splash Love
Time Slip Dr. Jin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 10:34:59 8/10
(226043/239045)
Idõutazás - 1.
A közelmúltban nagyon sok sorozat játszott az Idõvel, idõutazás, reinkarnáció, ezek bonyolították a történéseket, más-más szereppel, más-más üzenettel...
Egy kis összeállítást készítettem belõlük a teljesség igénye nélkül. Próbáltam kicsit rendszerezni bizonyos szempont szerint, ez a csoportosítás szubjektív...

Nézzük az elsõ csoportot!

Idõutazás reinkarnáció nélkül - Történelmi idõ – több évszázad

SPOILER

Ezekben a sorozatokban az idõutazó szereplõ a jelen és a történelmi múlt között utazik az idõben akár több évszázadot is.
A jelen és múlt történéseinek egymásra hatását a Queen In-Hyun’s Man sorozat mutatja be a legérzékletesebben
A Faith esetében a Doktornõ beavatkozásai csak látszólag változtatnak a múlton… van egy olyan érzésünk, mintha a Sors szabná meg, hogy mikor segíthet (pl. a királyné nyaki sebe) és mikor nem (pl. a Királyné vetélése), sõt, van, amikor amolyan végzet beteljesítõje, hiszen épp azt a gyereket menti meg, aki jóval késõbb nem csak Korjót buktatja meg, az új királyság elsõ uralkodója lesz, de az akkorra már idõs Choi Youngot kivégezteti.
A Splash Splash Love idõutazója saját magát , szemléletét változtatja meg a múltbéli utazás következtében.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 07:44:32 8/10
(226042/239045)
És természetesen egy kis forró és illatozó... ránk fér, fõleg az éjjeLIBAGOLYkodás után!:)))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 06:27:56 8/10
(226041/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))))

KÉP: Giant
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 03:19:43 8/10
(226040/239045)
Azt hiszem, Silla után nem sokkal néztem meg, elsõre tetszett, bár régen láttam, de bizonyos jelenetek nagyon megmaradtak bennem. Az elsõ részekben különösen remekelnek a gyerekszereplõk. Az East of Eden után gondoltam, hogy elõveszem. Van már hozzá végre magyar felirat is, hát gondoltam, így élvezetesebb lesz, mint angollal. A forgatókönyvet még most is nagyon jónak tartom, de valahogy a felnõtt fõszereplõkkel nem vagyok kibékülve... néhol olyan érzésem van, hogy túljátsszák. Amikor felcsendül az a bizonyos heroikusnak szánt dallam, jön az eltúlzott mimika... hát ez a mûpátosz kicsit sok a jóból.... tudom, illene megrendülnöm, pzs. után matatnom könnyektõl fátyolos szemmel, de csak szimplán bosszant. Pedig kár ezért a sorozatért. Olyan témához nyúl, ami valóban a korra jellemzõ... sokkal inkább, mint a kaszinók világa. A szemünk láttára épül fel Dél-Szöul, a metró... Miközben a giga építkezéseket kísérhetjük nyomon, látjuk a kezdetleges építkezési módokat, a politika és az ipar összefonódását... és a háttérben ott a televíztó be-bejátszott eredeti adásai, hol egy énekessel, hol a zavargásokról tudósítva, hol pedig bejelentve az elnök elleni merényletet. Szóval igenis meg kell nézni, mert ha nem is dokumentumfilm, de a kor atmoszféráját jól megragadja. ...

Ha kevésbé pátoszos helyenként, akkor azt merném mondani, hogy nem csak a cím, de a sorozat is óriási... Azt hiszem 2 évvel késõbb forgatták le mint az East of Edent. .. Sok a közös vonás a két sorozatban, sajnos a szereplõgárdát nem sikerült úgy összeválogatniuk, hogy hasonlóan magukkal ragadó karaktereket formáljanak... Ilyenkor visszasírom az East of Edenbõl Shin Tae-Hwant, aki elegánsan tudott gonosz lenni... minden erõlködés nélkül....

....mindegy, azért megnézem....

KÉP: Giant - felirat - egy ritka aljas, de nagyon õszinte mondat
10/10
Ljerk 2017 febr. 22. - 02:33:47 10/10
(226039/239045)
A Giant az a sorozat, hogy avval vonzza a nézõt, hogy lesz 101 titok amit mi ismerünk, de a történet szereplõi a filmben meg nem. Ezután izgulunk, hogy mikor mi derül ki, általában részenként 1-2. :))

Szóval hiába jó a sorozat elsõre, másodjára nehezen tudom elképzelni a nézését, mert már tudom, hogy mikor mi derül ki, így az izgalomfaktor a nullával egyenlõ.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 01:32:05 8/10
(226038/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))))))))))))

KÉP: Giant - bár maggi a világítótorony-felelõs, de ezúttal hoztam egyet helyette, hogy fénye jelezze a megszentelt partokat, hogy mindenki idetaláljon!:)))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 22. - 01:27:28 8/10
(226037/239045)
Giant

Mostanában próbálom a Giant sorozatot újranézni, ezúttal magyar felirattal..... igencsak döcögõsen halad idõ hiányában... Most csak egy képet hoztam belõle....
hogy értsük a képet a jelenet röviden... dézsában fürdõ nõ... kedvese egy vödör melegvizet akar bevinni... szemérmeskedés itt és ott, a melegvizes vödör felborul... a férfi mindkét értelemben leforrázva ki.... A hölgy dilemmája egy hevenyészett Hamlet átirat: megláttak, vagy nem láttak?

KÉP: Giant - felirat - ... és természetesen egy tipikus nõi reakció!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 21. - 22:23:23 8/10
(226036/239045)
"számomra az sem volt meglepõ, mikor Gyeomot lekapta a tíz körmérõl"

Szerintem fel akarta rázni a férfit, azért olvasott be neki. Mert igenis a férfi a a 20 év alatt csak vegetált, fájt ilyennek látnia, amivé vált... és azért fájt talán még jobban Saimdangnak, mert tudta, hogy ebben az õ döntése állt a háttérben, aminek okáról a férfi nem tudhat.


Férj. Persze, hogy lenézi és megveti... de ezt nyíltan kimutatnia nem szabadna, a gyerekeinek megengedni meg fõleg nem.... A "Bölcs Anya"... az igazán bölcs nõ a háttérbõl tud irányítani pipogya férjet és gyerekeket. Egy mûvelt, mélyérzésû nõnek ezt elegánsan, méltósággal illene megoldania, bármit is gondol a férjérõl, de
1. õ a gyermekei apja
2. ha nyíltan lekezeli, attól még bátortalanabb lesz a pasas, még inkább nem hisz magában, még jobban a feleségére hagyatkozik a problémák megoldásában, tuti, hogy elvérzik a vizsgán... ergo nem kap hivatalt... és támasz helyett élõsködõ marad...
3. vhol õ is tehet arról, hogy a férje ilyenné vált, szerencsétlen pasast nem csak a balfék megoldásaiért kéne a sárba döngölni, Saimdang nyelve se kapott volna görcsöt egy két kedves szótól... amikor hazahozza azt a festett bútort, akkor bármennyire is értéktelen, de illett volna megköszönni... szegény férfi állandó frusztrációban élt, nem csak tisztában volt azzal, hogy a felesége messze magasan felette áll az emberi kvalitások tekintetében, de ezt még a maga hûvösen megtûrõ módján az asszony érezteti is vele... szerintem ez rosszabb, mintha elzavarná a háztól....
4. õ ment a férfihoz, igaz, hogy kényszerbõl, de errõl nem a férfi tehet....


Elküldi a hegyekbe tanulni... kutyából nem lesz szalonna... õ se hiheti komolyan, hogy ez a kitartás, lelkierõ nélküli férj (gondolom 20 év alatt már többször is nekifutott a vizsgának) majd pont most táltosodik meg.... Eszébe se jut, hogy csinálhatna egy családi játékot az egészbõl:"Apának segítünk letenni a vizsgát!"
És akkor a családtagokat bevonná, a férjében oldaná a feszültséget... A Csodagyerek és Saimdang lehetne a kikérdezõ, az olvasmányokat az férjjel átbeszélõ, a mondások mélyebb értelmét közösen felfejtve mennyivel élvezetesebb lenne a tanulás... A kislány feladata lenne a legkisebb tesóra vigyázni, a háztartásban segédkezni, hogy az apával együtt tanuló anyát tehermentesítse... a legidõsebb fiú pedig a ház körüli nehezebb feladatokat láthatná el... esténként pedig õ lehetne a masszõr... a könyvek fölött görnyedõ családtagok testét felüdítõ.... Így a családot is összefogná, a férj érezné a szeretõ támogatást, ez a gyenge motivációját megerõsítené.. és a nyûg átváltozna vmi mássá....
R.mara 2017 febr. 21. - 21:38:25
(226035/239045)
Abban igazad lehet, hogy lebukás veszélye inkább ürügy, sokkal inkább a régi trauma hatása miatt hagyott fel a festéssel. Ezért is bosszantotta fel annyira, hogy Gyeom már nem fest. Pedig õ megtehetné. Sõt... szerinte kötelessége lenne, hogy helyette is fessen, és megvalósítsa azokat a célokat, amiket anno közösen álmodtak meg.
R.mara 2017 febr. 21. - 21:25:07
(226034/239045)
Nos, többek között ezért sem értek egyet azzal, hogy õ egy tökéletes feleségnek, vagy anyának lenne beállítva. Nem az. (Hozzátenném, hogy a történelmi Saimdang sem volt az. Legalábbis a fia szerint)
Mind az életrajzából, amit Anyéze begyûjtött, mind a film eddigi történéseibõl egy erõs akaratú, de öntörvényû nõ alakja bontakozik ki. Kislányként kifejezetten szabad szellemû volt. Ez vezette õt a tragédiához is. Apja utolsó kívánsága az volt, hogy mindenképpen maradjon életben. Ezért hozott egy döntést. Úgy fog viselkedni, ahogy azt a szokás elõírja. Csakhogy ez az õ természetével nem is olyan könnyû feladat. Megveti a férjét, és ezt nem is titkolja. Egész nyíltan irányítja a családot. Simán utasítgatja a férjet. Akkor miért épp az tûnne fel neki, hogy a gyerekek odamondogatnak az apjuknak. Hisz a cselédlány is ezt teszi. És ehhez az eltelt húsz évben eléggé hozzászokott. Úgyhogy számomra az sem volt meglepõ, mikor Gyeomot lekapta a tíz körmérõl.
És most még ugyan tart Min Chi-Hyungtól, de nekem az a sejtésem, hogy hamarosan neki fog menni a miniszternek is. Legalábbis erre utal az elõzetes, ahol úgy dönt, hogy saját papírgyártó mûhelyt nyit.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 21. - 20:42:09 8/10
(226033/239045)
Az is érdekes, hogy Saimdang a datolyaszilvát lopó éhes gyerekeinek lábszárát véresre vesszõzi... de amikor legidõsebb fia beolvas az apjának (teljesen jogosan), akkor elengedi a dolgot a füle mellett... pedig következetes anyaként illene megszidni azért a fiát, mert nem adta meg az apának a tiszteletet... még ha az a mi szemünkben nem is járt az apának, de egy konfuciánus elveket valló, ezt a nevelést preferáló anyának ezt igenis nem lett volna szabad engednie... Itt Saimdang nem következetes a saját korának mércéje szerint!
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 21. - 20:35:24 8/10
(226032/239045)
Megjegyzem SSH elhíresült szempilláit már nem merték beleírni a forgatókönyvbe... maradt a szemöldöke!:)))))))))))))))) Az Anyák Gyûlésében sóhajtozó anyuci nagyon egy húron pendül/sóhajt Micikével!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 21. - 20:27:42 8/10
(226031/239045)
Megnéztem!:)))) Nem kaptam!:((((

Azért milyen jó párhuzam, ahogy Whieumdang Choi ugyanúgy lát az iskola mellett egy olyan tudásra szomjazó gyereket, mint amilyen egykor õ volt... ám nincs benne semmi empátia, ellenkezõleg, elzavarná.... Hmm, Saimdangnak ez a csodagyerek csemetéje a korábbi részekben kicsit idegesítõ volt, most viszont ahogy idézetekkel riposztozik a nagyképû Whieumdang Choinak, na, most mindent megbocsátottam neki... bár az igaz, hogy az idõsebekkel szembeni tisztelet ellen vétett a kiskölyök!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 21. - 20:22:07 8/10
(226030/239045)
Szép napot!:)

Köszönöm a remek meglátásaid...
Gyorsan megnéztem a maradék részeket, de így sem lettem a fõ kérdésben okosabb...


A feleség származása komoly dolog az utód megítélésénél és egész késõbbi sorsának alakulásában. Nem egy sorozatban jött már elõ ez a probléma. Csak nemesi származású nõ lehet a feleség, hiszen a kasztok közötti házasság tiltott. Talán a The Horse Doctorban (lehet, hogy rosszul emlékszem a címre) szerepelt, hogy a nemesi özvegy a szolgájával folytatott viszonyt, ezért a szolgát kivégezték, de az özvegy is bûnhõdött, a sorozatban figyelmeztették a férfit, hogy hiába a legõsibb és legnemesebb családból származik, ha közrendû nõt vesz el, akkor a nemesi vérvonal megszakad, gyermekei csak közrendûeknek sorolódnak be az anyai származás miatt. Más sorozatokban is szerepel, hogy csak a nemesi feleségtõl származó fiúk tehették le a vizsgát és válhattak hivatalnokokká... az ágyasoktól származó gyerekek elõtt az érvényesülés lehetõsége el volt zárva.

Min Chi-Hyung elég okos, elég kegyetlen és elég ambiciózus ahhoz, hogy egy olyan feleség terhétõl szép titokban megszabaduljon, aki nem képes kihordani a gyerekét, életképes utóddal szolgálni... egy kis méreg az asszonynak, a családjának pedig szemrebbenés nélkül azt hazudni, hogy a koraszülésbe halt bele... és slussz, aztán elvenni vmi nemesi kisasszonyt.

De semmiképp se kockáztatni egy közrendû szolgálóval kapcsolatba kerülni, hiszen abból nincs törvényes örökös... ill. ha kiderül a titok, akkor nem csak minden nagyratörõ tervének lõttek, de a törvény is lesújt rá, túl nagy a kockázat....
hmm, még ha Whieumdang Choi-lal lenne is bármi közös gyilkolászása (mondjuk a feleséget közösen teszik el láb alól), a lánytól bármikor megszabadulhat, egy szolga halálát ki kérné rajta számon, a lány már az õ háztartásához tartozik, az anyjától önként elszakadt, nincs senki védelmezõje... nem szerelmes belé, tehát még az sem zavarhatja össze a férfi tisztánlátását....

szóval nem igazán értem a dolgot...


Abban teljesen igazad van, hogy Saimdang azért hagy fel a festéssel, mert azzal leleplezhetné magát... de épp Whieumdang Choi példája mutatja, hogy a nemesi hölgyek körében nem õ az egyetlen, aki festett.... tehát amikor elkerül a környékrõl, akkor szerintem már nyugodtan festhetne... persze ott benne a fék, hogy a festményével indította el a tragédiák sorozatát, a falu kiirtásától egészen a saját apja haláláig.... csak vhogy olyan nehéz elhinni, hogyha vkinek az életét annyira meghatározta az alkotás, akkor képes teljesen szakítani azzal... ezt a belsõ késztetést nehéz lehet elnyomni.... ha nem festményt, akkor néhány tárgyra díszítést festeni... ahogy a felújított házuknál a falakta és ajtókra kis virágokat fest..... hozott a férj egy festett bútort... én azt hittem, hogy Saimdang esetleg belevág abba, hogy bútorokra fest, ezeket közvetítõn keresztül eladja és így szerez pénzt a megélhetésre a családnak.... de úgy látszik, még mindig retteg a lebukástól (rémálom)....


Mondjuk, ezt a dolgot 20 év után már nem igazán érzem. Min Chi-Hyung elég nyugodt lehet a falu kiirtási miatt, ha volt is szemtanú, az eset rég feledésbe merült, õ jó magas polcra került azóta... nem hiszem, hogy esténként a körmét rágná az idegtõl.... Egy 20 évvel ezelõtti falusi fiatal lány... neki miért lenne ellenfél... nincs bizonyítéka, egyikük szava állna a másékéval szemben... nem kérdés, hogy kinek hinnének... ez a pasas tud kellõképp megfélemlíteni....

20 év távlatából nekem kicsit túllihegett ez az egész... a lányban ott lehet a frász, mint borzasztó emlék, de maga az eset azért nem olyan nagy ... közrendûekkel szemben elkövetett nemesi gaztettek nem voltak olyan ritkák...Min Chi-Hyung simán hivatkozhatott volna arra, hogy rátámadta a falusiak az embereire és önvédelembõl történt... nincs az a nemes, aki nem fogadná el ezt a magyarázatot...
Illiona 2017 febr. 21. - 19:31:00
(226029/239045)
Saimdang
Az nekem is rejtély, hogy miért vette feleségül a szegény sorból származó lányt, ráadásul 1 fia van, és nincs több felesége sem.
Azért egy fiúgyerek igérete abban az idõben...
Ugy hittem eddig, ez csak a forgatókönyviró slendriánsága, de lehet hogy tényleg van ott még titok, ami ezután fog kiderülni.
Illiona 2017 febr. 21. - 16:26:52
(226028/239045)
csak nézd tovább.
Mindenre választ fogsz kapni.
R.mara 2017 febr. 21. - 16:26:17
(226027/239045)
Az elsõ kérdésem nekem is ez volt. Hogyan lett belõle feleség? Én emögött egy sötét titkot sejtek. A férfi ugyanis jól tudja, honnan jött a lány. S mikor felajánlotta, hogy fiút szül neki, akkor még eléggé elutasító volt. Tehát közben történnie kellett valaminek. (Én egy közösen elkövetett gyilkosságra gyanakszom, mert ugyan mi más oka lett volna a pasinak, hogy ne egy másik, gazdagabb örökösnõt vegyen el feleségül a meddõ elsõ feleség helyett?)

Saimdang nem azért nem fest, mert nincs rá energiája, hanem mert fél, hogy lebukik miatta. Ne feledd el, hogy a rajzai okozták egy sereg ember halálát. Köztük a saját édesapjáét is. Nem véletlenül égették el gyorsan-gyorsan az összes munkáját. El akartak tüntetni minden nyomot ami hozzá vezetne. A veszély pedig a húsz év alatt sem múlt el. A sors iróniája, hogy végül is Gyeom buktatta le õt.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 21. - 14:38:44 8/10
(226026/239045)
Én csak a rejtélyességére gondoltam, a sorozat néhány válasszal még adós vele kapcsolatban.
Hogyan lett Min Chi-Hyung felesége? Hiszen õ nem nemesi származású, csak a falu imojának lánya. Márpedig nemessel házasságra nem léphetett volna a korabeli kasztrendszer szerint, max. ágyas státusig juthatott volna. Vajon hogy tévesztette meg ezt a nagyon is ambiciózus férfit? Talán a felcsipegetett tudás révén hitette el vele, hogy holmi nemesi kisasszony? Írni tudott, de még lánykorából nem láttunk olyan utalásokat, hogy rajzolt is volna. 20 év múlva viszont a fõváros elõkelõ hölgyei körében a felmagasztalt festõnõ szerepében látjuk viszont. Festményajándékaival segíti elõ férje kapcsolatépítését, tehát nagyon is hasznos képesség birtokába jutott.

Értem én, hogy szerepeltetése a sorozatban egyfajta intrikusi szerepkör, amibe az elutasított "szerelme" is közrejátszott, valamint az õ érzékeltetik Saimdang alászállását. Hiszen egy faluból indultak, ahol Saimdang volt a nemesi Kisasszony, rendezett, sõt megbecsült családi háttérrel, mûvelt, a festészet terén kimagasló képességekkel. Ehhez képest Whieumdang Choi közrendû származású, akinek sorsa az lenne, hogy a kis vendéglõben õ legyen a következõ imo az anyja példáját követve. Ebbõl a sorból/sorsból találjuk 20 év múlva egy magas rangú, roppant vagyonú hivatalnok feleségeként, aki az udvarhoz tartozó nemesi hölgyek körében elismert és népszerû. Míg szegény Saimdang a pipogya és semmirekellõ férje miatt szinte nyomorogni kényszerül.... A család eltartása és ellátása teljesen felemészti energiáját és idejét, már nem fest....

KÉP: Saimdang - Choi Whieumdang