Illiona 2017 jan. 08. - 21:42:39
(225485/239045)
Úgy tünik nem csak én fáztam....

Ramélem Rain nem változtatott nevet...
Illiona 2017 jan. 08. - 20:36:15
(225484/239045)
Sziasztok!

Hogy bírjátok a hideget?
Én nagyon rosszul, ma egész nap elõadást hallgattam fél 10-tõl 6 óráig egy pincehelyiségben!!!!
Ugyan volt fûtés, de azért csontig átfagytam!

A Handmaiden ( A Szobalány) közben feltöltõdött, igy aki nem birja az ázsiatorrentet (Avista) annak itt a megoldás:

https://drive.google.com/open?id=0BzE-2DPulRlvZzZoZTlMemp1TGM

a filmre kell kattintani, majd jobb oldalon arra kis jelre, hogy letöltés: visszafelé a 2. egy nyil egy csikon.

Kép: egy jelenet a Szobalányból. Ezek a japánok már 1930 körül próbálkoztak a robottechnikával: igaz, az adott lehetõségek közül válogatva...

Hogy mi ez a szerkezet? lehet találgatni!
Illiona 2017 jan. 07. - 17:16:01
(225483/239045)
és a másik szamócatermesztõ, ahol jártunk, szintén egy olyat választottam, ahol az ember is rajta van.
ez már egy kisebb kivitelû növényház, de a célnak tökéletesen megfelel: 3 ház van egymásban, közte vizfüggönnyel megakadályozható az extrém lehülés.

Nos ez volt az a hely, ahol az ehetõ kutyák is ott voltak ketrecben....
Illiona 2017 jan. 07. - 17:04:52
(225482/239045)
és egy a saját képeim közül, olyat választottam, amin a tulajdonos is rajta van.
Nagyon szerény, egyszerû férfi volt, összesen 26 ilyen hatalmas fóliaháza van, ami magántulajdon.
Koreában nagyon sok fóliatelep van, ami állami tulajdonban van, és ki van adva bérlõknek, általában egy család bír el egy ekkora fóliaházzal.
Illiona 2017 jan. 07. - 16:54:13
(225481/239045)
Mondjuk mi modernebb fóliaházban jártunk, ahol csak egy termesztõtálca van az utak között.
de nosztalgiázni igy is jó!

A képen a võlegény-férj keresi az asszonyát.
erre a nõre mondtam azt edimirnek (nem emlékszem itt vagy telefonban) hogy a "nép egyszerû leánya".
Semmi oka nem volt eltünni, egyszerûen egy félreértés volt, erre elszökik, csak hogy vele foglalkozzanak, õt keressék,
Ha rám hallgatna ez a fõszereplõ (Lee Dong Gun) egyszerûen hagyná a csudába, és kereshetne egy fiatalabb, hozzá, uriemberhez méltó nõt!!!
Illiona 2017 jan. 07. - 16:48:05
(225480/239045)
A The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop mai része tartalmazott egy különlegességet.

Miután a fõszereplõnõ elszökött, egy szamócafarmon keresett menedéket: pont olyanban, amilyenben mi is voltunk novemberben!!!

a képen látszottak is a virágok, és a félig érett eprek!
a fóliaház környékén is pont olyan látszólagos rendetlenség volt, mint valójában!!
Illiona 2017 jan. 07. - 13:22:08
(225479/239045)
Shim Ji Ho sem volt szimpatikus az elsõ nézésre.
Maga a szerep szerint sem, de a szinész sem az a szépfiú.
Õ a fia a családfõnek, ráadásul balkézrõl, és bár késõbb feleségül veszi az apja az anyját, örökké megmarad lázadónak. Egy dolgot tekint csak, hogy az anyja mit akar, az õ céljait segiti: kitünõ tanuló, és késõbb jó vezetõvé válik.
Aztután megtudja, hogy az apa mégsem az apja...
Neki mindig választási lehetõséget ad a történet, folyamatosan tárják fel a titkokat, és õ mindig dönt, hogy hogyan viszonyul ehhez. És soha nem lehet megkérdõjelezni a döntéseit. Végül is megértettem és elfogadtam õt, mert bár vétett hibákat, de mindig a jó mellé állt.
Azonkívül a fõszereplõ csaj sem az a nagyon szép és jó. Kicsit fiús, lehetetlen ruhákban jár, mindent túlzásba visz.
Ezzel a kicsit nem szép fiúval ugy összeillenek...

A fõszereplõ, Sung Hoon õ végig a jó oldalon áll. Kitartóan küzd, hátatfordítva a gonosz családtagoknak, végül eléri a célját.
Soha nem kellett döntenie jó és rossz közül, és fõleg két rossz közül. És ehhez nagyon jóképû is.
Vagyis kissé már már unalmas...
Róla nem is hoztam képet...
10/10
offtopic
kimbin01 2017 jan. 07. - 10:51:56 10/10
(225478/239045)
:)))))

Sziasztok!

Belekukkantottam a Hwarangba, de még a sellõs történet végét várom. Nekem is tetszik, imádom a meséket, mesefilmeket.
Aki a mesét szereti rossz ember nem lehet-re fogalmazom át a közmondást, és igaz ez bármelyik filmre. Még a történelmire is,
mert oly szépen kiszínezik, dramatizálják. Ha jól belegondolunk Silla is egy nagyon szép, és tanulságos mese, sok szempontból is.

A két ünnep között újranéztem Sillát, és meglepõdve tapasztaltam, hogy még mindig ugyanazt a hatást éri el, amit annak idején.
Tehát 3 évente érdemes a régi nagy filmeket újranézni, és nemcsak emiatt, hanem meglepõdve fogtok tapasztalni még mást is.
Nem árulom el mit, mert szerintem anélkül is rájöttök.
Illiona 2017 jan. 06. - 22:18:58
(225477/239045)
Hû, megnézve!

nem irok róla semmit, mindenki nézze csak meg. Amúgy nekem is emésztenem kell még, most egyáltalán nincs se véleményem, se kérdésem,.
Pedig ilyen ritkán szokott lenni!

Kép: a fõszereplõk: Kim Tae Ri, Kim Min Hee, és a rendezõ: PARK CHAN WOOK.
a kép a Cannesi filmfesztiválon készült

(edimir, bocs, félretájékoztattalak)
Illiona 2017 jan. 06. - 19:46:38
(225476/239045)
Sziasztok!

Elkészült a The Handmaiden (A Szobalány) c film magyar felirata.
A fordítója: Lapishun
A filmet már bemutatták az õszi filmnapokon, szerintem akkoriban volt is hozzáférhetetlen magyarja, de most itt van és letölthetõ.
A filmrõl rengeteg elemzést lehet olvasni, több oldalon is, de elõbb szerintem mindenki nézze meg, ne legyen befolyás alatt.

https://avistaz.to/torrent/56405-the-handmaiden-2016-576p-bdrip-x264-handjob
a felirat:
http://a-pop.hu/aaa/

én most nézem, majd várom a véleményeket.
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 06. - 07:57:18 8/10
(225475/239045)
További szép napot!:))))))))) Gaya goooooooooo
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 06. - 07:56:31 8/10
(225474/239045)
A reggeli fontos étkezés, ne maradjon ki!:)))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 06. - 07:52:45 8/10
(225473/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))) Csak egy rövid bejelentkezõ... immár gayaról..... Ha ti is megvívtátok az elemekkel a küzdelmet, akkor bizonyára értékelitek majd a jó forró, illatos reggeli kávét a Konyhában!:))))))))) Csak tessék nyugodtan!:))))))))

Vigyázzatok magatokra!:))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 06. - 00:01:49 8/10
(225472/239045)
Ez tényleg egy remek vízjáték SSH-val, mi a Filmes Táborban láttuk... és a filmben elõfordult, ami az életben vszínûleg ritkán... SSH-t kirúgta egy nõ az ágyából!:))))))))))

Ha SSH filmekre vadászol, akkor ajánlom egy korai filmjét - már írtam itt róla régebben - a He was Cool-t.

KÉP: - SSH - a fodrásznál... itt is megcsillan a komikusi véna....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 05. - 23:53:36 8/10
(225471/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:))))))))))))

Bizony holnap nem csak a fagyos szél, de a látás- és útviszonyok is komoly problémát jelenthetnek... Mindenkinek biztonságos közlekedést, hazaérve pedig teázgatós, melengetõs, békés hétvégét kívánok!:))))))))))


Ha már esett szó a The Legend of the Blue Sea sorozatról, akkor jöjjön LMH úgy, ahogy nekem igazán kedves... a Faith Kapitányaként....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 05. - 23:47:12 8/10
(225470/239045)
Hogy miért kezdtem el koreai népmeséket olvasni? Találtam egy remek ösztönzõt... The Legend of the Blue Sea c. sorozatot... Tudom, Illiona írt már róla... nem is túl hízelgõt, de azért én kíváncsi voltam, hogy a katonaság elõtt milyen sorozatot vállalt be utoljára LMH. .... és nekem bizony tetszik. Mondjuk én szeretem a meséket, itt viszont a humorát élvezem roppantul. Az utolsó két részhez még angol felirat se volt, de mégis hangosan nevettem nézés közben... szegény hecker fiú szenvedésén, aki a szorult helyzetben elõadja a reménytelen szerelmest, hogy aztán az ezt komolyan vevõ vénkisasszony múzeulógus állandóan szóba hozza, fokozva a fiú kínjait.... vagy a "sellõhallás" következményei... bár csak az eredeti koreai hang volt meg, de dõltem a kacagástól.... Reinkarnációs történet, amit még tovább bonyolít a nem emberi lény a maga világának törvényeivel... a két világhoz tartozó lény kapcsolata....

Persze lehet mondani, hogy milyen "alpári" a sellõ kezdetben, de ha az õ nézõpontjából kezdjük nézni az emberi világot.... hát bizony van miért szégyenkeznünk... és az olyan szavak, mint család, hazugság, szerelem.... új értelmet kapnak.... Lehet rásütni, hogy gagyi, meg azt is, hogy LMH szépfiú...., de talán nem árt itt sem a felszín alá nézni, mint a víz esetében.... egyébként remek mellékszereplõk is teljesebbé teszik, hiszen apródonként rájövünk, hogy nem csak a fõszereplõk reinkarnálódtak......

Két mesét szeretnék kiemelni...
Az egyik A tündér és a favágó - két világ szerelmesei.... hmmm, van benne táltosparipa is!:))))
http://www.korea.net/NewsFocus/Culture/view?articleId=120797

A másikra a filmben hivatkoznak, hiszen a jelenben élõ sellõ róla kapja a nevét... "ostoba"
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.sejongsociety.org/korean_theme/korean_folk_tales/&prev=search
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 05. - 23:14:30 8/10
(225469/239045)
Érdekes... Kár az elmaradt hozzászólásért,a feltett íráson kívül még biztos lett volna mondandód....

Ma egy kicsit beolvastam a koreai népmesékbe... és egy vándormotívumra bukkantam... ebben a hidegre fordult télben különösen szívmelengetõ olvasni....
Elõször jöjjön a koreai:
A két testvér – koreai mese
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://park.org/Korea/Pavilions/PublicPavilions/KoreaImage/hangul/litera/&prev=search

Aztán pedig a magyar próza egyik gyöngyszeme..... milyen szépséges is a nyelvünk!
Móra Ferenc: Istenáldotta búza
http://mek.oszk.hu/00900/00966/00966.htm#13
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 05. - 23:01:36 8/10
(225468/239045)
Köszönöm, néha nem csak a nyelvi fordítás jön jól!:))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 05. - 22:59:31 8/10
(225467/239045)
Hmmm, van némi fenntartásom a hatalmas várakozás mellett. Bár az új sorozat sztoriját nem igazán ismerem, csak van némi sejtésem róla... Szerintem a Painter of the Windben könnyebb volt megemészteni azt a fikciót, hogy Shin Yoon-Bok nõnemû, akit a kényszer visz rá, hogy férfi ruhában tanulja a festészetet, mint a Shin Saimdangról ez a gyerek kori szerelem-késõbbi lelki társak titokzatos kapcsolat Lee Gyeommal. Vhogy nehéz a "bölcs anya" képpel összehozni, az erõsen konzervatív koreaiak számára roppant érzékenyen kell kezelniük ezt, hogy a konfuciánus ideál se sérüljön. Ahogy elnéztem, a forgatókönyv írója szereti a határozott, erõs nõi karaktert, amihez passzolna is ez a különleges asszony, csak kérdés, hogy a hagyományos kép és a sorozatbeli mennyire lesz összeegyeztethetõ a nézõben.... Persze a "titok" nagy úr.... és remek alibi....


KÉP: Shin Saimdang
Forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Shin_Saimdang
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 05. - 22:35:03 8/10
(225466/239045)
Ez igen!:)))))))))))) Rendesen el lettél varázsolva!:)))))))))))) Te kis csapodár!:)))))))))


Hmmm, de van, ami 2017-ben sem változik, legalábbis nálam!:)))))))))