8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 12. - 23:27:39 8/10
(225325/239045)
A 60 rész eléggé mozgalmas, egyrészt bõséggel kijut a belsõ családi viszályból, másrészt a háborúkból. elõbb nézzük a családi viszályt.... a királyi vérvonal két ága a konfliktus egyik forrása, míg a másik a királynék és fiaik szembe kerülése a koronahercegi státusért...

a királyi vérvonalat védendõ az elsõszülött a trónörökös... igen ám, de mi van akkor, ha egy ifjabb fivér az alkalmasabb? Sõt, még a menny is mellette?

lám, itt Baekje szent madarával álmodik a királyné... itt Natu... hmm, nálunk Emese álmodik!:)))))))))

KÉP: - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 12. - 23:14:46 8/10
(225324/239045)
Szép estét Mindenki!:))))))))))))))

King Geunchogo

A King's Dream-nek volt egy hozadéka... megkedveltem Baekje-t!:)))))))))))))))))))))))))))))) Meg aztán kicsit kíváncsi lettem a buddhizmus elõtti vallásra... a félsziget és a környezõ térség államaira... Az idõszak a 4. század. A félsziget meghatározó állama Kogurjo, Baekje pedig feltörekvõben. A középpontban ezúttal is egy királyi álom... no mi más is lehetne, mint a térség egyesítése?:)))))))))))))) Ajaj, mindenki errõl álmodik... lám, már Jinheung elõtt is!:))))))))))))))))))))))))))

KÉP: A sorozat hivatalos plakátja

Forrás: http://asianwiki.com/The_King_of_Legend
A valós történelmi személy: https://en.wikipedia.org/wiki/Geunchogo_of_Baekje

Hmm, a sorozatban megünneplik a király 60. születésnapját, de akkor vagy a wikipédiás szócikk szerzõje, vagy a sorozat forgatókönyvírója tévedett, vagy matekból gyenge!:))))))))
10/10
Ljerk 2016 dec. 07. - 01:22:10 10/10
(225323/239045)
A Reply 1988 (Answer Me 1988) után most egy japán taigát ajánlok a figyelmetekbe.

Gou (2011)

Ha azt a történetet, ahogy Gouval és két leánytestvérének sorsa összefonódik Japán egymást követõ 3 hatalmas haduráéval - egy forgatókönyvíró beadná bárhová megfilmesítésre és a bíráló nem ismerné Japán történelmét - kb. azt válaszolná, hogy mi ez a hatalmas kitaláció, ez borzasztó, ilyen kiagyalt sorsösszefonódásokkal nem akarjuk leégetni magunkat.

Szerencsére a sorozatot light-os formában készítették el (rengeteg, szóbeszéden alapuló feltevés nem került bele), így nem ment át pszicho illetve valódi thrillerbe. De így is, ha a végén visszaemlékszik a nézõ, hogy mi minden történt velük - valóban nehéz megemészteni.

Persze mivel nem koreai sorozat, nincs benne kitalált érzelmi szál (ami szinte az összes koreai sorozat jellemzõje) - így kevésbé vonzó, de maga a történet és a betekintés Japán történelmébe az Imjin háború környéki idõkben - érdekes. Ha ugyanez Koreában történt volna meg, minden évben készülne valamilyen sorozat akár néhány momentumáról is - az is igaz, hogy a japán taigák majd felében sok történelmi személy bukkan fel a Gouból.
Illiona 2016 dec. 06. - 15:15:35
(225322/239045)
Kiszemelt ....
Illiona 2016 dec. 06. - 14:59:16
(225321/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Ez tulajdonképpen nem is annyira divat, mint inkább lázadás az egységes megjelenés ellen, ami átvitt értelemben jelenti az egyenlelket, egyenételt, egyenházasságot, egyenruhát, stb ..….
A koreai emberek esetében késõbb jött el ez a nagy „szabadság”, mint itt Európában (lásd hippi korszak).
Még a koreai háború után is jött egy katonai diktatúra, sõt még utána is tartotta magát – részben mind a mai napig is – egy hagyománytisztelõ , Konficiusz elvein alapuló tekintélyuralmi rendszer.
Sokan próbálkoznak azzal, hogy az adott kereteken belül „más” legyen, lásd az pl. egyik véglet G-Dragon…

Song Seung Hun esetében is ez egy kicsit másnak lenni, mint a nagy átlag, az „átlagos”! Kiemelkedni, Kitünni, másnak látszani, és másnak is lenni.

Itt a Summer Scenben is más: nem veszi el a neki kiszelemt, hozzáillõ lányt, külföldön tanul, nem vesz fel öltönyt, és hát persze hogy nem fekete a haja!

De míg itt bárki bármit megtehet, (Európában) addig nekik ott a Távol -Keleten nagyon korlátozottak az eszközeik.

Egy ilyen lázadás volt szerintem ez a melirozott haj is.

(Tudom, én irtam anno Micikének, hogy akkor 2002-ben ez divat volt..)
Egyébként ha jól tudom, Song Seung Hun nagy barátja, So Ji Sub is mintha viselt volna ilyen frizurát?
Kép: Song Seung Hun és a Summer Scent
10/10
offtopic
kimbin01 2016 dec. 06. - 09:39:09 10/10
(225320/239045)
Sziasztok!

Volt egy nehéz szülésem, de túl vagyok rajta. Jóformán ezt csináltam napokon keresztül, 3x is nekifutva.

Nekem tetszett, hogy Newton II. törvénye nagyon jól mûködött a Joseon korban. Persze stílszerûen datolyaszilva, és nem alma képében.
Ez adta az ötletet egy újabb óra megtervezéséhez.

Elhangzott a filmben, hogy Joseon csillagászai nagyon pontosan meg tudták határozni a nap-és holdfogyatkozásokat, pedig nem ismerték
a heliocentrikus elméletet. Bár elhangzott egy-két szájból, de oly halkan, hogy senki meg ne hallja.

Remélem jók voltatok, és nem virgácsot hozott a Mikulás?
8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 05. - 19:57:03 8/10
(225319/239045)
Jaj, ez a melirozás ... brrrr.... szerencsére csak múló divat volt anno....
8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 05. - 19:53:40 8/10
(225318/239045)
Szerintetek mi lehetett az a bizonyos 36 tudományos és technikai vívmány, amit nem Joseon, Kína és Japán adott a 15. században?
Lehet gyûjtögetni!

dorombka, kéretik a Libalexet felütni!:)))))))))))))))))))))))))))))))))

KÉP: kivágás a filmbõl, az enciklopédia címe, amire hivatkozva az adatokat hozza.
8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 05. - 19:46:21 8/10
(225317/239045)
Szép napot Mindenki!:)))))))

Tegnap befejeztem a Jang Yeol Sil sorozatot. Tudom, többen is láttátok. Ha jól emlékszem, akkor Illiona, kimbin, Lkerk és Cru is.

Kedves Cru, igen, én pont úgy voltam vele, mint te, ahogy a találkozón mesélted. Csak néhány gondolat hirtelenjében. Tetszett az ötlet, hogy némely rész után betettek egy rövid tájékoztatót és ötletet, hogy mit lehet felkeresni az adott rész kapcsán. Egy kis árukapcsolás, turisztikai reklám!:))))))) Amire felkaptam a fejem, hogy az egyik ilyenben 100 obszervatóriumot említett, ami az országban van! Te jó ég, az rengeteg!!!! A másik, hogy az egyik filmben szereplõ politikus sírhelyét, leszármazottait is megmutatták. Érdekes kis bevágás volt, vhogy az egész életszagúbb lett tõle, ugyanakkor kötötte a múltat a jelenhez, mintegy a folytonosságot hangsúlyozva...

Érdemes lenne utána számolni, hogy vajon mennyire igaz az, hogy a 15. században Joseon adta a világnak a legtöbb felfedezést és találmányt.
Nézzük csak!
Összesen 80
Ebbõl Joseon 34
Kína 5
Japán 5
A többi ország a maradék 36
Tehát Ázsia 3 országa több, mint a fele, Joseon pedig egymaga több, mint a harmada...
Egy kis mankó a szinkronlátáshoz:
https://hu.wikipedia.org/wiki/15._sz%C3%A1zad

Hmm, azért Leonardo is ott volt a 15. században... Nekem kicsit õt idézte az alakja, hiszen alacsony származásból emelkedtek ki, kellett egy "fõmecénás", a szenvedélyes érdeklõdés hajtotta mindkettõjüket, megismerni és megérteni az õket körülvevõ világot, a zsenialitás, ahogy másként tudtak kérdezni, a járatlan utat is bevállalni, a különleges szerkezeteik... és hosszan sorolható a párhuzam....


Ami különösen megfogott, az a teremtõ lángelme és az õt mindenáron bekorlátozni akaró születési kaszt közötti feszültség... és persze a kortársak féltékenysége v. értetlensége. Milyen borzasztó, ha vki ennyire megelõzi a saját korát.

Nagyon tetszett, hogy az óra milyen változást tud egy közösség életébe hozni. Mennyire félnek ettõl keleten... és mennyire élnek vele nyugaton....lásd a kereskedelem fellendülése...

KÉP: a film plakátja

Forrás:http://asianwiki.com/Jang_Youngsil:_The_Greatest_Scientist_of_Joseon
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 dec. 04. - 02:38:25
(225316/239045)
Köszi, hogy ideraktad a linket. Én belenéztem az újságba és nagyon-nagyon tetszett. De sajnos nem tudtam elolvasni. A szemüveg-hiány nagy úr! És egyébként is jó volt hallgatni a beszélgetést, így gondoltam majd máskor eljövök és elkérem az étteremtõl. :) De így, hogy ideraktad a linket, nagyon köszönöm, megyek olvasgatni. Köszi, hogy elhoztad. :)
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 dec. 04. - 02:34:38
(225315/239045)
Kedves Libagolykák! Nagyon szépen köszönöm a mai találkozót, nagyon jól éreztem magam veletek. Mindenkinek köszönöm a meglepetést, a kis kincseket. Nagyon köszönöm, hogy gondoltatok többen is ismét Kisterc-re. Sajnos azért kellett most ilyen gyorsan elszaladnom, mert belázasodott. Így csak az elejét láttam Illiona élménybeszámolójának de így is nagyon-nagyon élveztem és tetszettek a képek. Hiába, Korea egy kész csoda. Látom, hogy többen is jeleztétek, hogy szerencsésen hazaértetek. Köszönöm a szép estét és mindenkinek további szép adventi ünnepeket, koreaia-filmes ünnepeket kívánok. Nagyon jó veletek találkozni!
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 dec. 04. - 00:46:24 10/10
(225314/239045)
Elvittem a találkozóra a Koreai Kulturális Központ által kiadott magazint, nem igazán volt idõ róla beszélgetni, pedig pár keresetlen szót azért mondtam volna róla, ha úgy alakul... :)
Ha valakit érdekel egyébként, akkor elolvasható online az egész magazin, én csak azért "szereztem meg", mert szeretem a kézzel fogható dolgokat, meg nagyjából "mindent birtokolni akarok", ami Koreával kapcsolatos, plusz a hangul olvasgatás-gyakorlás céljából is hasznos forgatni (mert ilyen mániám is van).
Eddig még csak az elejét olvastam, ahol fõként korábban megjelent cikkek, blogok vannak, meg a koreai kultúrával foglalkozó magyar közösségek bemutatása, stb...
Hazafelé a vonaton viszont végre továbbolvastam:
- interjú a Koreai Köztársaság budapesti nagykövetével (nagyon kedveseket mond rólunk, magyarokról),
- a hazai koreanisztika gyökerei,
- a magyar irodalom jelenléte Dél-Koreában (ez a cikk egészen lenyûgözött olvasás közben, lsd. kép a lefordított mûvek listájáról; külön kiemelném a 21-es és 30-as sorszámú "Szerelem" c. mûveket, az elsõ a jól ismert "szarang"사랑, míg a második fonetikus átírás: "szerellem" 세렐렘 (?!) :)))))
- Kim Hjong Csan: Korea filozófia hagyománya (a sámánizmus-totemizmustól a buddhizmuson át a konfuciánus tanokig, a különbözõ filozófiai mûvek és a politikai frakciók kapcsolata a Csoszon-korban, ésatöbbi)
- a Keleti-tenger név múltja, jelene és jövõje (mint tudjuk, Koreán kívül mindenhol Japán-tengernek hívják),
- meg egyéb érdekességek 134 oldalon (na jó, kb. a fele koreaiul van... :)))))))
Szóval itt megtekinthetõ, elolvasható, ha valakit érdekel: https://issuu.com/koreaikultura/docs/kkk_magazin_ny_r_online_s

De most megyek, még nézek egy kis melírozott hajú SSH-t... :)))))
Jó éjt!
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 dec. 04. - 00:09:53 10/10
(225313/239045)
Szép estét!
Én is köszönöm a mai találkozást, az ajándékokat-meglepiket, a beszélgetéseket. :)))
Hazaértem úgy este 8 körül... Jó hideg volt a biciklin, de aztán úgy kimelegedtem, hogy félúton már teljesen ki voltam nyúvadva, pedig a fülemben az East of Eden zenéje szólt. :)

Ez az egyik nagy kedvencem: Thirst https://www.youtube.com/watch?v=tMcc4ddbt5s
Múltkor épp azt a részt (14.ep.) nézegettem, amikor ennek a dalnak a szövegét is volt szíves a fordító leírni, hatalmas köszönet neki(k)!!!! (giseigo orosz feliratát fordította yeva)
"Tényleg vágyom rá, vágyom, hogy szeretetet adjak, de ez nem elég neked...
Ha van bûnöm... Az az, hogy túlságosan szeretlek. Az én hibám... Ne tedd ezt... Ne kérd tõlem, hogy felejtselek el...
Attól tartok, ez elég erõt adna ahhoz, hogy meggondoljam és elmenjek... Még sírni sem tudtam...
A következõ életünkben, akkor tudnál csak engem szeretni? Tudnád a szíved csak nekem adni?
Hogyan felejthetnélek el téged? Még ha megszûnök lélegezni... akkor is szeretlek...
Mennyit kell még szenvednem, mielõtt visszatérsz hozzám? Mennyit kell még sírnom, mielõtt visszajössz hozzám?
Hogy gondolhatnád, hogy kitörölhetlek téged? Várni fogok arra a napra... Örökké..."
Másik nagy kedvenc a No One Else https://www.youtube.com/watch?v=9POF7p-sPcE
És a további kedvenceimet az Eden-bõl most nem sorolom, van még pár, de nosztalgiának ennyi is elég... :))))

Bár SSH-ból nekem sosem elég... <3 És a "tökéletességéhez" még az is hozzátartozik, hogy az eddig látottak-hallottak alapján úgy tûnik, meglehetõsen jól beszél angolul és japánul (lsd. az Eden-t vagy a Ghost japán remake-jét, amiben nincs szinkronizálva a hangja, mint pl. a Third Way of Love c. kínai filmben...)
(Edimir, ez külön Neked is szól, mert mikor a csodálatos paramétereit soroltam, ez pont nem jutott eszembe.... :)))))))))
Kép: végre a Summer Scent-et nézem. És oké, hogy régi (2003-as), meg ez volt a divat, de ez a melíros haj meg ezek a lehetetlen cuccok... még jó, hogy ezek a gyönyörû pillák mindent feledtetnek. :))))))
Illiona 2016 dec. 03. - 23:13:57
(225312/239045)
és ime a csiga.

ez kb 4 m magas, és annyira kiemelkedik a környezetbõl, hogy jelentõs találkahellyé nõtte ki magát.
Pl én is itt találkoztam egy megadott személlyel, amikor kimentünk, aznap!
Mert elég annyit mondani, irni, hogy "a Csigánál" és mindenki tudja, hogy mirõl van szó!
Illiona 2016 dec. 03. - 23:09:12
(225311/239045)
Cheonggyecheon. patak


" a rakodópart alsó kövén ültem és ....."
Illiona 2016 dec. 03. - 22:51:42
(225310/239045)
Cheonggyecheon. patak

és egy mai kép. Ezt a tavalyi utamon magam készitettem.
A patak 10,2 km hosszú, a város közepén ered, a Városháza melletti utcában ( a csigánál, annyi filmben szerepelt már!!!)

Ide járnak ki a szöuliak gyereket sétaáltatni, randevúzni, ebédelni, egyáltalán friss levegõt szivni.
Illiona 2016 dec. 03. - 22:47:44
(225309/239045)
Cheonggyecheon patak

Azután elkészült egy stráda, ahol több sávon mentek az autók, keresztül a város szivén!

Volt ott korábban is egy kis ér, de a mai patakba a viz már mesterségesen kerül be, igy könnyedés szabályozható is.
Illiona 2016 dec. 03. - 22:44:48
(225308/239045)
Sziasztok!

köszönet a mai napért, nagyon jól sikerült!
Köszönet az ajándékokért, a sok mosolyért, a figyelemért a beszámolómhoz.

Egész uton hazafelé a vitánkkon gondolkodtam, és bizony arra azért volt nagyon jó, mert nem álmosodtam el, ébren tartott, hogy egyedül maradtam a véleményemmel! (majdnem!)

Már régóta vágytam arra, hogy a babos tésztát megkóstoljam, és igazán finom is volt, de nekem ez nagyon kevés volt, még szerencse hogy itthon anyukám nyaklevessel várt. (.....)

végül a "kimondhatatlan patak" a Cheonggyecheon.

néhány régi fotó!
Igy nézett ki valamikor régen! (egészen az 60-as évekig)
8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 03. - 20:18:48 8/10
(225307/239045)
Szép estét Mindenki!:)

Azt hiszem, remek javaslat, hogy a Városliget mellett a hidegebb idõszakra a K Point legyen a találkozók színhelye. Most is nagyon hangulatosnak bizonyult, senki sem szólt érte, hogy kissé zajosak vagyunk!:))) Ja, bizony a libagoly már csak ilyen cserfes társaság, ha pedig belelendülünk, akkor se a szenvedéllyel, se a hangerõvel nem spórolunk.
Igazán szívélyes volt a hölgytõl, hogy egy kis plusz különleges étekkel kedveskedett nekünk. A libagoly kincsek tára ismét bõvült, köszönöm a szívmelengetõ ajándékokat.
Jó volt újra beszélgetni... face to face... a modern technika bár roppant hasznos, de ezt nem pótolhatja. Elgondolkodtató volt Illiona képes beszámolója, hát igen, a 30% területet tényleg igyekeznek jól kihasználni, hogy ekkora lélekszámot hazai termékkel ellássanak, a fóliasátrak és a virágcsodák tényleg lenyûgözõek.

Köszönöm, hogy vagytok és hogy ilyenek vagytok!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
offtopic
Crutia 2016 dec. 03. - 19:16:42
(225306/239045)
Szép estét mindenkinek!
Szerencsésen hazaértem, köszönöm nektek a kellemes délutánt, az ajándékokat, a jó beszélgetést, Ilinek a képeket és a beszámolót!