Illiona 2016 nov. 23. - 15:32:00
(225225/239045)
Tegnap voltam a koreai utammal kapcsolatban egy fotóvetitésen, az egyik kertész tartotta a tágabb családjának, és barátainak, a telep mellett lévõ panzióban lévõ nagyteremben.
Én is hivatalos voltam, mentem is.
Hogy én is Korea.fan vagyok ezt már tudjátok rólam, de hogy valaki 1 hét alatt megváltozzon!!! Ami az én esetemben 1-2 évig tartott!!!
Az ajtónál egy kiragasztott papir fogadja az ideérkezõt: a cipõt mindenkinek le kell venni, belül vannak papucsok, kérik használni!
Annyira elképedtem, hogy még lefotózni is elfeledtem.

Viszont elkaptam ennek a kertésznek a fotóit, hiszen volt hogy a kapott fényképezõgép lemerült,( csak másnap hozták a töltõt, és csak éjjel tudtam tölteni.)

A virágnagybanin készültek. Összesen 2 kõház, és 2 hatalmas üvegház található itt.
Ahol a virágárverés zajlott, arról már hoztam fotót, most a 3, az üvegházbõl 2-öt. Nem is jártam be az egészet, hatalmas, ameddig a szem ellát, addig vannak virágok.
Illiona 2016 nov. 23. - 14:26:44
(225224/239045)
Interview (2000)

Volt egy igazi meglepetés is a filmben: az Empress Ki -bõl Tangisi, a lelketlen, és sötét tekintetû harcos, valamint a The Greet Queen Seondeok-ból Misil eszetlen, idétlen gyereke, valamint a Dae Jo Young-ból az okos, higgadt, intelligens elemzõ.

3 különbözõ szerep, egymástól teljesen ellentétes karakterek, és jól megformálva.
Itt most nagyon fiatalon, de modern kori szerepben mutatkozik be, és nagyon jól.

Kép: Jungok: Lee Jung Jae és Kim Jung Hyun.
Illiona 2016 nov. 23. - 12:52:01
(225223/239045)
Illiona 2016 nov. 23. - 12:47:39
(225222/239045)
Tegnap este megnéztem az Interview (intenjú) c 2000-ben készitett filmet.

A Lee Jung Jae fõszereplésével készült film egy nagyon egyszerû kérdést jér körbe: mi is a szerelem. Egyszerû, hétköznapi embereket keres meg egy forgatócsoport.
Az egyszerû emberek egyszerû választ adnak.
Mig egyszer csak egy fodrászsegéd nagyon érzékien, és kétértelmûen kezd beszélni, amivel felkelti a rendezõ figyelmét, és már indul is a történet...

Nagyon lebilincselõ, egy szenvedélyes, végzetes szerelem utóéelete bontakozik ki a szemünk elõtt.
Végig nagyon kell figyelni, mert több idõsíkban folyik a cselekmény+ olvasni + a szereplõk ruhanélküliségét emészteni nem könnyû, olyan megviselõs kategória.

Van rendes magyar felirata, az avistáról letölthetõ, passzol is hozzá.

Kép: Lee Jung Jae
Illiona 2016 nov. 23. - 12:24:21
(225221/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Song Seung Hun esetében én is õrzök pár kivágottat, de nem izgatjuk vele a moderációt :)))
Meg mindenki szenvedjen csak meg érte: töltse le, nézze meg, száritsa fel a könnyeit, kikezeltesse magát a depresszióból, és mindez után csak vágjon ki néhány képet, csak úgy magának.
A When a Man Loves letöltve is megnéztem, ha jól emlékszem már magyar felirattal. Sajnos a szinésznõ nem tartozik a kedvenceim közé - nagyon nem - igy nem is nézegettem sokat, de SSH játéka miatt igy is muszáj volt végignézni.
Az East of Edenben viszont mindenki a kedvencem volt, nem volt ellenérzést kiváltó szereplõ.
Nagyon érdekes, mert az egyik maffiózót játszó szereplõ Yoo Dong Geun ebben a filmben (EOE) nagyon tetszett, és bár negativ karaktert kellett volna játszania, de szinte lubickolt a szerepében, hogy mindent elnéztem neki. Láttam vele más filmsorozatot is, de pocsék volt. :))

Ha majd nézed a Summer Scent c sorit, akkor kiváncsi leszek a véleményedre.
Szerintem ezen sorozaton már túlhaladt az idõ, egyszerûen lassú, kényelmes vágásokkal, andalító zenével.
De azért mindenképp meg kell nézni persze.

Kép: Song Seung Heun a Saimdangban.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 23. - 00:27:30 10/10
(225220/239045)
Hú, mellényúltam, de ez még a publikusabb pillanatok közé tartozik az Obsessed-bõl (van pár 18+-os kép lementve a filmbõl).
Remélem, most nem nyúlok mellé.

Szóval: When a Man Loves és az õ felirata... :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 23. - 00:23:44 10/10
(225219/239045)
Ja, és még egy érv amellett, hogy miért nézd meg a When a Man Loves-t magyar felirattal... :))))
(remélem, megjelenik a kép)
A feliratért köszönet Chinguya-nak!
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 23. - 00:17:31 10/10
(225218/239045)
Szép estét!
Hm, Mr. Tökéletes-sel már egyik kedves kolléganõmet is beetettem, bár nem akkora fan, mint én, de azért jókat sóhajtozunk együtt, ha van rá alkalom... :))))
KNG is nagyon bejött anno, de valahogy a katonaság után "megcsúnyult", olyan püffedt lett az arca. OJH nem tartott nálam sokáig (neki meg a füle volt nagy és elálló - gondolom, még most is az). LMH sokáig nagggyon-nagy kedvencem volt, bár a ruganyossága mellett mindig egy kicsit gizdának tûnt, de a keze az tényleg zavart, mert nem csak vékonyak az ujjai, hanem olyan fura formájúak az ujjvégei (nemhogy nem férfias, de még nõiesnek sem mondanám...) Fújjj, de utálatos vagyok! :)))
Ezzel szemben SSH maga a tökély a kidolgozott izmaival, a szép kezével, amin a gyûrû is jól áll,... a finoman (már-már nõiesen) gyönyörû, szabályos arcvonásaival, orrával, szájával, meg a férfiasan hangsúlyos szemöldökével és a kilóméteres szempilláival... (Talán ha egy pár centivel magasabb lenne... de ugyan már! :))))
Ezek persze csak külsõségek, de szerencsére ezek a pasik (meg még jó sokan) játszani is tudnak.

Közben olvastam valahol, hogy "a People magazin, ahogy az elmúlt években, idén is megválasztotta az év legszexisebb pasiját. Az olyanok mellé, mint Channing Tatum (2015) , Chris Hemsworth (2014) vagy Adam Levine (2013) most az egyik legkedveltebb pankrátorból filmszínésszé avanzsált Dwayne Johnsont választották."
http://www.glamouronline.hu/sztarhirek/dwayne-the-rock-johnson-a-vilag-legszexibb-pasija-2016-ban-21322
Hááát, nem is tudom, meg ízlések és pofonok..., de én már csak maradok az ázsiai, elsõsorban koreai pasiknál és legfõképpen SSH-nál. :)

Közben újra végignéztem a When a Man Loves-t és csak olvadoztam. :))))
Viszont ha csak yt-on láttad anno, gondolom valami pocsék guglis fordítással, akkor nézd meg rendes magyar felirattal is, mert mindenképpen érdemes.
Az East of Eden 2008-as sorozat, akár réginek is számíthatna, de ha abból indulok ki, hogy a Palota ékköve meg 2003-as és már x-edszer ismételték, akkor akár az EOE-t is megvehetnék, de a történelmi sorozatok mellett csak egyetlen mai sorozat volt a magyar tv-ben, a Pasta - hát nem tudom, kinek jutott eszébe pont azt megvenni.

A Saimdang 2017-re csúsztatása számomra rejtély, ha jól olvastam, LMH mostani sorozata után következik (azt meg lehet, azért adják most elõbb, mert hamarosan be kell vonulnia?). Szerintem jó lesz ez, bár idõutazós, meg történelmi-kosztümös, de reméljük a legjobbakat. Két nézõjük már biztos van... :)))
Meg a The Bombing-ért is nagyon epekedek már, de szeptember helyett decemberre csúsztatták a bemutatót, talán a korábbi pénzügyi-finanszírozási botrány miatt, most meg még Kína is bojkottot hirdetett a koreai hallyu ellen az amerikai rakétavédelmi rendszer dél-koreai telepítése ürügyén (ami persze az északi fenyegetések miatt van, de ugyan már...) - ebben a filmben pedig nem csak SSH, hanem az "amcsi" Bruce Willis és Adrian Brody is szerepel, Mel Bibson pedig producer... Csak nem marad dobozban!
Nem is szerepel ez a film az asianwikin SSH oldalán, viszont lesz egy új filmje '17-ben: Commander Kim Chang-Soo - a japán megszállás idején játszódik, a címszereplõ a koreai függetlenség harcosa lesz, SSH pedig az ellenfeleként elõször játszik "gazembert" (villain=gonosztevõ, gazfickó, cselszövõ). Már most kilyukad az oldalam a kíváncsiságtól. Biztos gyönyörûen utálatos (vagy utálatosan gyönyörû?) lesz :))))
10/10
offtopic
kimbin01 2016 nov. 22. - 08:19:14 10/10
(225217/239045)
Sziasztok!

El voltam veszve, a kötelezõkön túl filmeztem. Rég láttam ennyire lebilincselõ sorozatot, mint a Jang Yeong Sil, amely egy Joseon kori technikai,
és csillagászati zsenirõl szól. A történet Jang Yeong Sil (Song Il Gook) életét követi nyomon, aki tudós, technikus és feltaláló volt a Joseon-korban. S bár Jang Yeong Sil rabszolgának született, Sejong király felismerte tehetségét és a palotába vitte, hogy ott kamatoztathassa képességeit. Találmányai közé tartozik számos csillagászati eszköz, a nyomtatás, illetve a vízóra.

http://asianwiki.com/Jang_Youngsil:_The_Greatest_Scientist_of_Joseon
http://www.messagetoeagle.com/ancient-genius-jang-yeong-si…/

Mindenesetre az idõskori maszk ölég jóra sikeredett.
10/10
Cilia 2016 nov. 22. - 03:25:32 10/10
(225216/239045)
TÉLI LIBAGOLY TALÁLKOZÓ (edimir után szabadon + pontosítva, mivel szakire idõközben lemaradt)

Közeledik a tél, még az ünnepek elõtt jó lenne egy kicsit összejönni, beszélgetni. Ha Te is így gondolod, akkor iratkozz fel és gyere. Mindenkit szeretettel várunk!:)

Helyszín: Venezia étterem - Corvin-negyed (könnyû megközelítési lehetõség a metróval), ha megfelel. Már voltunk itt, de ha más helyszín jobban tetszik, akkor jöhet az ötlet!:))))))))))))))))))))))))))

Program javaslat:
- ebéd elõtti szellemi táplálék: Iparmûvészeti Múzeum - Gyûjtõk és kincsek állandó kiállítása -
ismertetõt olvashattok róla itt: http://www.imm.hu/hu/exhibits/view/27,Gy%C5%B1jt%C5%91k+%C3%A9s+kincsek
E szerint a Bácsi Magda adományban van celadonmázas kerámia is. Hmm, nem nézzük meg, hátha korjói?:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

- ebéd - finom falatok beszélgetéssel fûszerezve...
Mirõl?
- Bálint gazda helyett Illiona mesélhetne a koreai kertészetekben szerzett tapasztalatairól
- Ez történt velem, ezt láttam, ez jutott eszembe róla....
- jelentkezés a rendkívüli filmes-bulizós szilveszterre
- és mindaz, ami fontos és kevésbé fontos!:)))))))))))))))))))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
december 3.
1./ edimir múzeum+étterem
2./ dorombka
3./ Illiona csak az étterem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4./ MH
5./ Crutia (csak az étterem)
6./ szakire
7./ micike (múzeum is érdekel, de a kezdéstõl függ, illetve nekem csak ez a nap jó, ha szabadnapot kapok; és a királyi pecsétet is vissza kellene már szállítanom... :))
8./ Cilia

december 10.
1./ edimir múzeum+étterem
2./ dorombka
3./ Illiona Csak az étterem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4./ MH
5./ Crutia
6./ szakire
7./ Cilia
Illiona 2016 nov. 21. - 17:58:49
(225215/239045)
Szia! Egyetértek veled abban hogy Song Seung Hun a MR Tökéletes!

Én is nagyon várom már a Saimdangot, kiváncsi leszek milyen lesz benne, remélem nem olyan mint a Dr Jin-ben, ott azért nem áll jól neki az a szerep.
De hát a kedvenc attól kedvenc, hogy ha látjuk is a hibáit, de igy is szeretjük.
A When a Man Loves-t még akkor láttam, amikor naiv kezdõként koreait kezdtem nézni a neten.Ha jól emlékszem a Yt.on néztem egymás után a részeket, és egyszer csak elfogyott. Nem is értettem! Csak késõbb jöttem rá, hogy akkor vetitették, és nem is volt tovább. Ma már persze csak mosolygok akkori csetlés-botlásaimon.

Mostmár emlékszem a fiúra az East of Edenbõl! igaz csak haloványan, de majd belenézek, ugyis elõ kell venni bizonyos idõ után!

Nem tudom miért ennyire mellõzött ez a sorozat? Vannak ennél sokkal gyengébb sorozatok is, amik viszont népszerûbbek!
A Endless Love a nyomába sem ér, de a Soeul 1945 is gyengébb.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 21. - 04:15:15 10/10
(225214/239045)
Újra végignéztem a Palota ékkövét (bár néhány rész azért kimaradt) és ugyanúgy élveztem, mint régen. Persze ez a lassabb történetmesélõ sorozatok közé tartozik,de azért nagy klasszikus a hõskorból.
Kíváncsi leszek a Saimdang-ra, hiszen Lee YoungAe ezzel tér vissza a 2003-as PÉ és az utolsó 2005-ös filmje után. Meg persze SSH-ra is kiváncsi vagyok, vajon olyan Min JongHo-s lesz-e, mint anno Ji JinHee, vagy valami/valaki egészen más... :)))

A Hwajung-ot is néztem (szintén pár rész híján). Persze tetszett, ha már a tv-ben volt, de nem szippantott be igazán. Most hogy vége lett, egy az egyben újrakezdték, bele-belenézek, de nem köt le.
Viszont az Empress Ki tényleg csúcs! Szinte csak jó kritikát olvastam róla anno itt a Port-on, de túl hosszúnak találtam ahhoz, hogy letöltsem, meg konkrét kedvencem sincs benne, így kimaradt. Viszont most nézem ezerrel, szerencsére a kimaradó részek elérhetõk a Dunatv médiatárjában, így nem maradok le semmirõl.
Az elsõ rész szinkronja furcsa volt, de vagy megszoktam, vagy idõvel a színészek is rátalálnak a karakterükre...
Mindenesetre bírom, ahogy zajlanak az események, igazán pörög, jók a szereplõk, a komolyabb részeket ellensúlyozzák a tesze-tosza Togon Temür idétlenkedései, és bírom, ahogy a két "felséges pasi" értetlenkedik a Sakál iránti vonzódása miatt...

Most viszont mennem kell, nem tudom, mikor érek ide megint.
Addig is szép napot, jó hétkezdést mindenkinek!
:)
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 21. - 03:48:18 10/10
(225213/239045)
Hú, 1 éve (csaknem 2 éven át) akkora LMH-fan voltam, hogy minden fellelhetõt megnéztem vele; na jó, valójában csak a BOF-fal kezdõdõ 5 sorozatát és a Gangnam Blues-t, a Heirs kivételével mindegyiket nagyon szerettem, de aztán jött SSH és letaszajtotta a csúcsról.
Ez a sorozat sem keltette fel túlzottan az érdeklõdésemet, a Bounty Hunters c. kínai filmjérõl meg már nem is tudok semmit, el is felejtettem, hogy meg akartam nézni...

Song SeungHeon most mindent visz, õ a Mr.Tökéletes! :)))))))
Legutóbb júniusban jelentkeztem, akkor jártam az EOE felénél... Aztán mikor a végére értem, akkor újra kezdtem, bele-belenéztem (mindig így nézek sorozatot, filmet, mert nem tudom csak úgy elengedni a szereplõket, a történetet, ezért nagyon lassan haladok a gyûjteményem megtekintésével).
Imádom a sorozat zenéjét, legújabb kedvencem a Hateful Love (gyötrelmes szerelem) - ezt csak nemrég töltöttem le, de a szomorú mondandója ellenére mindig felpörget. Bár ha halkan, csak úgy a háttérbõl hallgatom, akkor valóban szomorkás, de mikor bedugom a fülhallgatót és rányomom a hangerõt, akkor teljesen feléledek a refréntõl.
Nemrég jöttem éjszakára, éppen a liftben jutottam el a refrénig, elkezdtem táncikálni meg dúdolni, aztán mikor kiszálltam, csodálkozva (és szerencsére mosolyogva) nézett rám az egyik beteg a 4-5 látogatójával egyetemben, hogy kb. ki ez a szédült tyúk... Ez már kóros lenne? :))))
https://www.youtube.com/watch?v=9t3g9EQEm28

Aztán az EOE után következett a My Princess - és ebben SSH végre nemcsak szép és okos és megbízható és becsületes, hanem baromi gazdag csebol-örökös is, és végre vicces és sokat mosolyog (gyönyörû a mosolya is) és végre nem hal meg... :))) Végre, naaa. :))))
Egyedül a zenéje feledhetõ ennek a sorozatnak - eddig ez volt az egyetlen a látottak közül, amibõl egyetlen dallam sem mászott a fülembe.

Dr. Jin: na jó, SSH persze ebben is szép volt, mint mindig, de valahogy szerintem egyáltalán nem mûködött a kémia közte és Park MinYoung között (pedig a SSKScandal ban oké volt Mickey Yoochunnal, és a City Hunter-ben is LMH-val; SSH-nal nem illettek össze és kész.) A sok-sok operációról nem is beszélve, amit még oké, hogy technikailag megoldott ez a jó doktor, de a mai szigorú aszepszis-antiszepszis szabályokat ismerve a betegeknek bele kellett volna halniuk a postop. szövõdményekbe... Nem is néztem meg újra, bár ennek legalább volt pár jó zenéje. :)

When a Man Loves: EOE után kicsit tartottam tõle, milyen pasi lesz ez a Han TaeSang - már megint egy, a törvényesség határán táncikáló pasi. De tök más karakter, mint Lee DongChul, SSH meg - gondolom mondanom sem kell - igen szíííp ebben is. Persze ebben a sorozatban is megnézhetjük az izomzatát, hiszen tudják a forgatókönyvírók, mitõl döglik a légy (meg a nõi rajongók hada) - és akkor még hol volt az Obsessed!!! (Én sajnos azzal kezdtem SSH életmûvének megtekintését és azóta sem tudok szabadulni tõle - na nem mintha akarnék... :)))))
És azok a SZEMPILLÁK! Ahhh! Már a My Princess-ben is poénkodtak vele, de itt is fontos szerepe van a könyvek és a táblára írt üzenetek kapcsán... (azzal szórakoztatom magam, hogy gyakorlás céljából lemásolom a táblára írt szöveget, a hangul betûket + a fordítást; így persze, hogy nem haladok...)
"Miért nézel rám ilyen szomorú szemekkel? Mikor behunyom a szemem, a szempillád érzem a szememen reszketni, mint csapdába esett vízcseppet. A szempillád betakarja az enyémet (dangsinuei soknunsseobi naega sokneunsobeul deopeoyo.) (Bárcsak az enyémet takarná be - mondom én...) Furcsa kötõdés, amit érzek."
"Olyan vagy, mint akirõl a legszomorúbb könyvet olvastam." "Te vettél észre, vagy én figyeltem fel rád, nem tudom. (naega dangsineul bogoissneunji dangsini nareul bogoissneunji alsu eopseoyo.) Akkor is hiányzol, mikor épp téged nézlek."

Aztán majd még következik az Autumn in My Heart, meg a Summer Scent (+ vannak régebbi sorozatai is), de lassan már érkezik a Saimdang is...
Meg le van töltve úgy 10 filmje is (a '99-es Calla-val kezdve), de eddig csak párat láttam. Bár az én gyönyörködési gyakorlatomat nézve kitart még egy darabig ez a portfolio.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 21. - 02:33:10 10/10 Előzmény Illiona
(225212/239045)
Maszkok: éppen most nézem (újra) a When a Man Loves-t - hát abban SSH is megküzd egy ilyen maszkkal (ha jól láttam, pont olyan Innisfree, amilyet Te is hoztál nekünk. :)))
Han TaeSang, mint kemény gengszter múltú igazi macsó (jó értelemben véve) nagyon megküzd ezzel a gyenge kis maszkkal, mire végre az arcára teszi, ráadásul le is kell fényképeznie a fiatalka barátnõjének bizonyítékként. Nagyon szenved szegény! :)))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 21. - 02:18:20 10/10 Előzmény Illiona
(225211/239045)
Az EOE-ben õ volt WangGun (a nevére nem biztos, hogy jól emlékszem), akivel a 15 éves DongChul a kolóniában (nevelõintézet, fiatalkorúak börtöne?) találkozott.
WangGun volt a banda kisfõnöke, aki segített DongChul-nak pénzt szerezni az anyja mûtétjére; késõbb ellene fordult, mert az apja gyilkosának tartotta a kaszinós Gook elnököt, akinek Dongchul dolgozott, és inkább a fõellenség Shin TaeHwan embere lett. Aztán persze késõbb visszatért DongChul mellé, sõt beleszeretett a húgába, aki kiskora óta Angyal ahjussi-nak hívta, és végül össze is házasodtak.
Szóval elég sokat szerepelt ahhoz, hogy ne emlékezz rá, bár kétségtelen, hogy SSH felejthetetlenebb. :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 21. - 02:09:33 10/10
(225210/239045)
TÉLI LIBAGOLY TALÁLKOZÓ (edimir után szabadon + pontosítva, mivel szakire idõközben lemaradt)

Közeledik a tél, még az ünnepek elõtt jó lenne egy kicsit összejönni, beszélgetni. Ha Te is így gondolod, akkor iratkozz fel és gyere. Mindenkit szeretettel várunk!:)

Helyszín: Venezia étterem - Corvin-negyed (könnyû megközelítési lehetõség a metróval), ha megfelel. Már voltunk itt, de ha más helyszín jobban tetszik, akkor jöhet az ötlet!:))))))))))))))))))))))))))

Program javaslat:
- ebéd elõtti szellemi táplálék: Iparmûvészeti Múzeum - Gyûjtõk és kincsek állandó kiállítása -
ismertetõt olvashattok róla itt: http://www.imm.hu/hu/exhibits/view/27,Gy%C5%B1jt%C5%91k+%C3%A9s+kincsek
E szerint a Bácsi Magda adományban van celadonmázas kerámia is. Hmm, nem nézzük meg, hátha korjói?:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

- ebéd - finom falatok beszélgetéssel fûszerezve...
Mirõl?
- Bálint gazda helyett Illiona mesélhetne a koreai kertészetekben szerzett tapasztalatairól
- Ez történt velem, ezt láttam, ez jutott eszembe róla....
- jelentkezés a rendkívüli filmes-bulizós szilveszterre
- és mindaz, ami fontos és kevésbé fontos!:)))))))))))))))))))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
december 3.
1./ edimir múzeum+étterem
2./ dorombka
3./ Illiona csak az étterem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4./ MH
5./ Crutia (csak az étterem)
6./ szakire
7./ micike (múzeum is érdekel, de a kezdéstõl függ, illetve nekem csak ez a nap jó, ha szabadnapot kapok; és a királyi pecsétet is vissza kellene már szállítanom... :))

december 10.
1./ edimir múzeum+étterem
2./ dorombka
3./ Illiona Csak az étterem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4./ MH
5./ Crutia
6./ szakire
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 21. - 02:03:42 10/10
(225209/239045)
Szép estét Mindenkinek!
Szokás szerint olvasom a Port-ot, de bejelentkezni nem szoktam (az a fránya idõ meg a hiánya nekije...:))))
Aztán most jól megküzdöttem a bejutással meg a kissé átalakított, már rendszer-kompatibilis új jelszavammal.
Sok mindenre reagálnék amúgy közbe'-közbe', de nagy részükön már túlhaladott az idõ.
10/10
Ljerk 2016 nov. 21. - 01:45:19 10/10 Előzmény Ljerk
(225208/239045)
Tegnap néztem Az utolsó hercegnõ címû filmet, ma belenéztem Az utolsó császár (az utolsó kínai császár - a kései csinek azaz a mandzsuk utolsó uralkodója) címû filmbe a tv-ben. Pont ugyanolyan szomorúra sikeredett - õ még Mandzsúria császáraként késõbb újra császár lett a japánok bábjaként (a koreai dinasztia tagjait mind Japánba vitték, ugyanúgy totális ellenõrzés alatt volt mindkét dinasztia).

SPOILER
Érdekes volt a visszatérése a pekingi császári palotába - mint munkára átnevelt kertész 1967-ben turistajegyet váltott, és úgy látogatott vissza. :)
Illiona 2016 nov. 20. - 23:45:42
(225207/239045)
The Legend of The Blue Sea

Elkezdtem, 2 részt néztem meg, de errõl azért több rosszat tudok mondani, mint jót.

Hogy Lee Min Ho szép, azt vagy 5-ször hallhattuk, 3-szor a saját szájából, egyszer az anyukájától, egyszer pedig már nem is emlékszem kitõl.
Ezzel a jó dolgok ki is merültek.
A rossz pontok pedig járnak a gyors, és logikátlan vágásokért, a szinésznõ nagyon idétlen ruhájáért, és még sok másért. (Földközi Tenger, vagy óceán?)

Maga a szinésznõ nagyon népszerû, még Koreában is rengeteg drogériában van kint a képe, (én ilyenkor mindig szigoruan a földre néztem, vagy oldalra) és kapott dijat az Assassination c filmért, amiben nagyon nagyot alakított.

6 évvel idõsebb az amugy is babaarcú Lee Min Honál, látszik is!

Még egy részt megnézek, de valószinûleg hagyom!
Illiona 2016 nov. 20. - 23:30:57 Előzmény Ljerk
(225206/239045)
Köszönet a linkért, hasznos volt.

Végül is a történelmi részekben nem volt semmiféle mellébeszélés, és a mellékszálakat hogy így kitalálták, hát Istenem, de legalább szórakoztató volt a sorozat.

Én nem tartom ezt egyáltalán olyan rossz dolognak.
Ha egy igazán reális film készült volna, szerintem annyira nyomasztó lenne, hogy nem is néznénk meg.

Én a Hwajungot is akkor néztem, amikor vetitették, és nagyon élveztem minden részét.
Mondjuk egyiket sem nézem már meg ujra, legalábbis belátható idõn belül biztosan nem, de attól még élvezetes sorozatok.

Kép: a gonosz házaspár!