8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 22:21:49 8/10
(224945/239045)
További szép estét!:))))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 22:19:42 8/10 Előzmény Illiona
(224944/239045)
Jé, te is ugyanazt a képet vágtad ki, engem is megfogott a magányos alak... Nehéz helyzet, "két urat szolgálni", egy olyan embert becsapni, aki egyetlen barátjának és bizalmasának tekint....
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 22:14:58 8/10
(224943/239045)
A Kutya és a farkas óráját én Junkiért néztem meg anno jó régen!)))))))))))))) Ennyi, az inget magamra vettem!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 22:12:17 8/10 Előzmény Illiona
(224942/239045)
Erre gondoltál? Hmm, nem az a rózsaszín heppiend, amit sokan remélnek... szerintem nem merik a forgatókönyvírók meghalasztani a herceget, mert kitör a nézõ-lázadás, lehet akármilyen történelmi tény a 21 éves korban történõ elhalálozás, de ha már ilyen szimpatikus Koronaherceg karaktert sikerült összefabrikálniuk, akkor kutya kötelességük vmilyen módon életben tartaniuk....!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2016 okt. 03. - 22:07:44
(224941/239045)
ezt nekem irtad? és mirõl? és mivel kapcsolatban?
egyszerûen gõzöm sincs!?

Azt hiszem valakivel összekevertél!

(bár amennyien irnak ide :))) ???)
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:58:51 8/10 Előzmény Illiona
(224940/239045)
Nem verekszem!:))))))))))))))) Ha netán rám gondoltál!:)))))))) Igen, én a másik fõszereplõért néztem meg, de ízlések és pofonok!:))))))))) Az ízlésbeli különbségért nincs kõhajigálás... ez magánügy!:)))))))))))))) Különben sem vagyok súlylökõ!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:54:12 8/10 Előzmény Illiona
(224939/239045)
Nekem is csak buta van... lebuktam, én is a "hegyekbõl jöttem"!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:52:33 8/10 Előzmény Illiona
(224938/239045)
Téli Libagoly tábor

1.) edimir !:))))))))))))))))))))))))))))))))))... már maggit is kapacitálom!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:45:02 8/10
(224937/239045)
Szép estét!:)))))))))))) Én csak 12 részt láttam, te már biztosan elõrébb jársz!:)))) Másrészt én egy éjjel/hajnal néztem végig egyvégtében, még nem volt alkalmam igazán filózni rajta, csak írtam, ami az adott korban elfogadottnak számít....
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:36:47 8/10
(224936/239045)
...és amikor feljutsz, nem "hódítani" akarsz, csak engedélyt kérni a Hegytõl, hogy betarthasd az ígéretet, amit egy halott barátnak tettél.... nem kivagyiság,,, csupán a természet és a barát tisztelete.....

KÉP: ketten a csúcson... és a Többiek a csákányon a képen... mert ez Értük történt! Nemes gesztus...
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:32:13 8/10
(224935/239045)
.... és mindennek súlya van... nem csak a csomagoknak... megtanuljuk tisztelni a szelet, a havat, a hegyet...



KÉP: és örülni a napfénynek, hogy mégsem fagytunk meg...
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:29:12 8/10
(224934/239045)
És végre megnéztem a Himalaya-t is. Köszönöm Illionának az ajánlást és a letöltött mozi elküldését.

Hmm, miért volt akkora nézettsége Koreában?

1. mert egy jó film!!!

2. Mert igaz történeten alapul, így eleve érdekelte õket a történet, ami honfitársaikról szól...

3. a hegymászás népszerû hétvégi program Koreában, csapatépítõ tréning a vállalatoknál...

4. ez a bajtársiasság és barátság filmje, nem egyszerûen egy "meghódítjuk a Világ tetejét" történet. Rendkívül szerethetõ és szimpatikus, ahogy az emberi oldalt bemutatja....

KÉP: várni a napfelkeltét... az életet....
andingo 2016 okt. 03. - 21:09:48
(224933/239045)
Oh köszi a gyors választ. Sajnos én nem láttam az érdeklõdést iránta, de ha így van, annak örülök. Nem igazán bízom fordításban, mert nem átlag divatos sztori, bár örülnék neki, akkor az öreg barátnõmnek is meg tudnám mutatni. Épp azért figyeltem fel rá.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 21:08:17 8/10
(224932/239045)
És akkor jöjjön a másik "Moon-os" film, a Moon Lovers....

Hát bizony a nézettség a bányászbéka alsó fertályát sem éri el... Ez sem igazi történelmi sorozat, egy kis egyveleg a fantasy-bõl, a romantikusból és a kosztümösbõl összegyúrva. Nyíltan fel is vállalja, hogy a valós eseményekhez köszöni szépen, de nincs köze....

Kezdem ott, hogy nekem ez jobban tetszik. És nem a hercegek számának és jóképûségének köszönhetõen... ez nem ilyen matek!
Csinos kis kõkupac lesz hamarosan a hozzászólásom helyén, mert majd záporoznak rám a kövek rendesen a véleményemért!:)))))))))

A Moonlight drawn by clouds nekem túl egyszerû... nem indítja be a gondolataim..., de a Moon Lovers igen...


Kezdem ott, hogy a fõszerepet alakító lány nekem nagyon bejön. Korábbról nekem nem rémlik, hogy láttam volna, de nagyon tetszik a karaktere és a játéka egyaránt. A kérdés, amit felvett bennem, hogy vajon meddig õrizhetõ meg a pártatlan jóindulat, ahogy a hercegeknek igyekszik segíteni, mindig az éppen rászorulónak?

Idilli a 8 herceg fürdõzése, még önfeledten játszanak együtt, még nem jut felszínre a nyitóképnél a köztük lévõ ellentétek, a Trónért vívott harc és a klikkek még nem kristályosodtak ki... aztán ahogy a fürdõmedencébe, úgy az életükbe is berobban a semmibõl a LÁNY, hogy felkavarja.....

8. Herceg... megnyerõ szelíd kedvesség, törõdés... aztán kiderül, hogy az Ígéret mennyit ér, ha az Ember gyenge....

Kedves Illiona, szerintem Junkit nem "játsszák le" a fiatalok. Külön erénye a sorozatnak, ahogy minden hercegnek igyekszik sajátos karaktert kialakítani, a többi herceg egyszerûen más, könnyebben elfogadható, emészthetõ karakter jutott... A 4. herceg karaktere vad és szélsõséges, kicsit sarkított, de vhol a sötétségében ott az erõ, ami a többiekbõl hiányzik. Persze kissé teátrális túlzás az álarc, a hegei számunkra nem olyan visszataszítóak, hogy indokolná a viselését, azt nem értjük, hogy korábban miért nem jött rá senki a Lány elõtt, az arcsmink áldásos hatására... De ezek a hegek az arcon túl sok jelentéssel bírnak. Egyrészt a szituáció, amiben születtek.... a királyné és a király bûntudata, ill. ahogy a vétlen gyereket túszként elküldik, hogy így is kitöröljék a kínos emléket, másrészt ezek a külsõ hegek jelzik a gyermek belsõ sebeit, a szeretetlenséget, az elutasítást, a kirekesztettséget, a magányt... Hogy aztán a túlélésért folytatott magányos harcában további sebeket szerezzen kívül és belül.... Ebbe robban be a Lány a jószándékú segítségével... és mint egy imprinting, innentõl a Herceg már csak õt látja, minden mást töröl, az Apa és Anya utáni vágyat, a testvérek elfogadását... megtalálta az embert, aki elfogadja õt, aki önzetlenül segített neki, aki õszinte, kedves és tiszta... a sötétség vágyik a fényre... õ pedig magának akarja ezt az embert! Hm, kezdõdik a harc, hogy megnyerje magának... és mi elhûlünk a tanúbizonyság láttán... Romantikus túlzás, persze, hogy az, teátrális gesztusok, óh, de még mennyire, hogy azok! De vhogy mégis igazabbak, mint a gyenge, erõt nélkülözõ kedvesség... elég a 11. rész palota udvari jelenetére visszaemlékezni, ahogy a 8. herceg kisomfordál, s ahogy a 4. pedig felvállal... oltalmazó kar, mint egy hatalmas sötét szárny, ha tetszik egy bukott angyalé, de oltalmaz! És védelme alá húzódik a megtört kecses fehér alak...

Szóval itt több a kérdés... hova jutunk az idilli fürdõzésbõl, mivé válnak a hercegek a hatalmi harc során, kit hogyan változtat meg az egész, mikor kényszerül a Lány feladni pártatlanságát, a Jóság mikor kerül válaszút elé és hogyan dönt? Van klisé, és mindaz, amit negatívumként említettem, de számomra mégis izgalmasabb emberileg....
Illiona 2016 okt. 03. - 21:04:23
(224931/239045)
The Gentlemen ...

És egy érdekes fotó!
Ugye mindenki lopott csókra gondol?

Semmi ilyenmirõl nincs szó, csak "szaglalja" a fiút, ivott-e alkoholt :))))
Illiona 2016 okt. 03. - 20:58:27
(224930/239045)
Szia edimir!

Én találtam megoldást, nyugodtan csak olvasd vissza!!!!!
Illiona 2016 okt. 03. - 20:56:27
(224929/239045)
Még nem fordítja senki.
De elég nagy az érdeklõdés utána, talán valaki felkarolja.

Bár ez engem már nem zavar, minden részt kétszer megnézek, ennyi elég.
Illiona 2016 okt. 03. - 20:54:27
(224928/239045)
Szia!

Igen én nézem a The Gentlemen of Wolgyesi Tailor Shop c drámát.
Épp ma megnéztem a 11-12-t is.
Nagggyon jóóó!!!
Egy kis szabóüzlet körül folytatódnak az események, akinek a nagyon öreg tulajdonosa eltünik, és ott marad egy csomó ember, akiknek fontos volt az öreg, vagy tõle függtek.
A szabóüzlet már elavult, a modern gyárakkal nem veszi fel a versenyt.

De ott a van a fiúgyermek, (LEe Dong Gun ) aki elválik, és átveszi a helyet.

Amiért nagyon tetszik:
egészen emberközeliek a karakterek. Nincs nagyon szegény un, kolduskategória, itt az egyszerû emberek is rendes ételt esznek, rendes helyen laknak.
A gazdag család itt is szemét, de valahogy olyan esetlenül szemétkednek, hogy nem lehet igazán komolyan venni.
Sok ember sorsát követjük nyomon, 1-2 kivételtõl eltekintve mind nagyon különbözõ, és érdekes karakter.

Aki nagyon nem tetszik, az Choi Won Young, valamint Maya a Come Back Misterbõl. De õk annyira csak mellékszereplõk, hogy egy vállránditással elintézem.

http://asianwiki.com/The_Gentlemen_of_Wolgyesu_Tailor_Shop
andingo 2016 okt. 03. - 20:36:35 Előzmény Illiona
(224927/239045)
Szia Ilona! Végre vki, aki úgy tûnik, tudni fogja, milyen sztoriról érdeklõdöm, mert nem sok infót találtam róla, csak, h már 11 részt levetítettek az 50-bõl. Jól látom, hogy nem kezdték sehol sem magyarul fordítani?
Köszönöm a választ.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 03. - 20:11:31 8/10
(224926/239045)
Jaj, felcseréltem a képeket!!!! Az elõbbit Crunak szántam, hogy lássa a Hercegi Törlõkendõt "mûködésben"... Hmm, mit mondjak, jobb a Királyi törlõkendõnél!:)))))))))))))))))) Bocs, Cru, de ezt a Trónörökös használja!:)))))))))))))


KÉP: Ez lett volna az elõbbi bejegyzéshez!:))))))))))))