Illiona 2016 szept. 21. - 22:58:59
(224865/239045)
Moonlight drawn by CLouts

milyen magányos lehet!
szinte süt a képrõl...
Illiona 2016 szept. 20. - 20:30:33
(224864/239045)
Moonlight Drawn by Clouds

Micsoda epizód volt ez is!
Bár nem sokat értettem belõle, ihy volt idõ az arcokat figyelni, bizony, mindegyik szinész odateszi magát!
Szinte nincs kivétel. Illetve "szinte" sincs :))))

Végül is semmi végzetes nem következik be, megnyugodtam, már mindenféle teóriákat gyártottam, mig lejött a rész!
Bár az kétségtelen: a viharfelhõk már nem csak gyülekeznek, hanem konkrétan vihar van!
Illiona 2016 szept. 20. - 15:49:37
(224863/239045)
Moonlight

JA!
és Crown Prince Hyomyeong szebb volt mint valaha

:)))))))))))))))
Illiona 2016 szept. 20. - 15:35:55
(224862/239045)
Moonlight

A tegnapi részben szinte túlcsoduló érzelmek voltak, oda-vissza, egy romantikus befejezéssel.
Nagyon félek, hogy ez valami rossznak az elõszele. Eleve már az, hogy ez a trónörökös 21 évesen elhalálozik, nagyon gyanús, hogy annyira eltérnének a történelemtõl, hogy szerelem holtodiglan - és majd 80 évesen végelgyengülésben együtt meghalnak!
Inkább az lenne a logikus, hogy a trónörökös halálával az eddig háttérben meghúzódó Yoon Sung lépne elõtérbe, mind politikailag, mind a lány védelmezõjeként.
Van ebben a sorozatban valami komoly is, a hatalomról, a megosztás mikéntjérõl, de a szerelmi szál annyira erõs, hogy igazán figyelni sem tudok rá.
Majd estéra már meglátjuk!

a hercegnõ is szépen lefogyott, de õt is 21 évesen halottnak irja a történelem, nem tudom itt mi lesz!
ferenc12 2016 szept. 20. - 09:16:20
(224861/239045)
Moonlight.

Én a ládás jelenetet a jutubon láttam,de ez nem a 9. rész elõzetese volt. A kimenekitést ebben a részben nem is várhattuk.Most végre minden világos,mármint a kölcsönös szerelmet illetõen,de innen tovább nehéz lesz elmenekülni.Tragikus,érzelem dús jelenetekben most sem volt hiány, Ra on látszólagos szakitása,az ezt megelõzõ párbeszéd megrenditõ volt.Az utólsó jelenet ismét nyálasra sikeredett,de se baj igy volt szép. Ra on szebb volt mint valaha.
Illiona 2016 szept. 20. - 01:24:24
(224860/239045)
Moonlight Drawn by Clouds

Mégsem vártam reggelig!
Volt minden! néma könyörgés kézjelezéssel, holdfény teliholddal, + romantika a virágos lugas alatt, ahol az arcképük a vizben tükrözõdött!!!
Kicsit nyálas volt ugyan, de sebaj, letörüljük, és lehet aludni menni!
Most legalább jó éjszakám lesz!
10/10
Mara60 2016 szept. 19. - 20:24:32 10/10
(224859/239045)
Én sem emlékszem még olyan sorozatra, amit a vetítés idejével azonos napon néztem meg. :)
Na de muszáj, mert annyira édes. Jó, tudom most már azért majd az izgalmak kerülnek elõtérbe, de ezeket is úgy adagolják, hogy közben az ember lánya azért el tudjon olvadni. :)
Illiona 2016 szept. 19. - 19:36:14
(224858/239045)
Moonlight Drawn by Clouds

tudom hogy ismétlem magamat, de hogy ez milyen jóóóó!!!
A 9. részben semmiféle ládáról nem volt szó szerencsére, de azért a konfliktusok véresednek szépen, hála a miniszeterelnöknek!!!
Holnap reggelre lesz felirat, lehet hogy felkelek hajnalban, hogy fél 8-ra megnézzem!

ez már vég a kezdete szerintem, nemcsak a késõn fekvés, hanem már a korán kelés is!!!

Kép: Szerintem már Insadongban árulják is ezeket a karkötõket!
Illiona 2016 szept. 19. - 19:04:20
(224857/239045)
The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop

a fõszereplõnõ ma konfliktusba keveredett.
Megpróbálták megzsarolni, egy krokodilbõr táskával, benne egy táskányi pénzzel.
A munkahelyérõl hivták el sutyiban egy kávézóba. Amikor otthon belenézett, és látta, akkor visszavitte annak aki adta - este, és az épület oldalához huzódva sutyiban visszadta.
Igaz közben fel volt háborodva, de hát...

Mit látott a fõszereplõ?
Hogy titokban átvesz egy táskát, azután ott pusmog egy irodaház épülete mellett!
Jogosan háborodik fel.
Meg sem hallgatja a lányt.
azóta ez jár az eszembe, akkor most mi van??? ki járt el helyesen???

AZT hiszem, NEM ELÉG TISZTESSÉGESNEK LENNI, ANNAK IS LÁTSZANI!!!!

off:
mellesleg a krokodilbõr már ki is ment divatból, az állatvédõk tiltatakozásai igazi eredményt értek el!
Én sem veszek semmilyen bõr cuccot, amit a bõréért vágnak le!!!!

Kép: a két fõszereplõ. Remélem majd összejönnek, de egyenlõre még mindkettõ mással házas...
Illiona 2016 szept. 19. - 18:54:10
(224856/239045)
The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop

Rocksztárunk eszik sutyiban a konyhában -hát nem rajtakapják!
Illiona 2016 szept. 19. - 18:51:19
(224855/239045)
The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop

a nyolcadik rész is letudva, felirattal!
Hogy ez milyen jó sorozat! Az 50 részes családi sorozatok közül ez vezet hosszú idõ óta!
A történet is érdekes, de inkább egy kis filozófia:

Mit jelent is az, hogy "Úriember"

Kifogástalan, udvarias viselkedést, elõzékenységet a gyengébbekkel, az idõsebbekkel, a nõkkel szemben.
Kifogástalan öltözködést!

ha megnézzük azt a 4 férfit, akik itt a sorozat fõszereplõi, hát szerintem a 4-bõl 3 el is vérzik rögtön.
1. Bae Sam Do (Cha in Pyo) igazi politikus alkat, azok a szerepek jól is állnak neki! De itt vele nincs is semmi baj, de van egy közönséges, öreg (gyermekvállalás szempontjából!!!) felesége, akinek mindig a szexen jár az esze, + a pénzért minden hazugságra kész, közönségesen eszik, viselkedik, és néha, amikor nem sz-e-x-el, akkor közönségesen alszik is. Lehet-e egy ilyen feleségnek a férjét úriembernek nevezni???
Semmiképp! Talán ha elválna, és évek telnének el, hogy a nõnek még a szaga is kikopna belõle, talán! Mert hogy a nõ felnõ hozzá, az ugye csak a filmekben lehetséges, a való életben soha,(ez itt épp egy film persze, HA hA hA)

2.Choi Won Young (Sung Tae Pyung) egy kiöregedett rocksztár.
Visszatér amerikából, egy szál gitárral, pénz nélkül. Tarhál mindenhol, mindenkit, rongyos ruhákban jár.
Ami van, az a nagy büszkesége, hogy õ milyen nagy ember, emiatt folyton balhékba keveredik.
A család lánya, aki kétszer elvált, valamint idõsebb õ eteti, laktatja, eltartja, persze õneki sincs, hanem csen a mamától. Amikor beszél, furcsán artikulál, hogy a szavak kijöjjenek a száján. Õ mint úriember???
Semmiképp!

3.Kang Tae Yang (Hyun Woo)
egy fiatal, jó gyerek, a fõiskola elvégzése után 3 évig nem talál munkát, részmunkákból éldegél.
Volt egy barátnõje, aki ezt megunta, és szakított vele. Ez meg, azóta a nyakára jár, és könyörög, és magyarázza a bizonyitványt, hogy nem a pénz a fontos, henem az igazi szeretet!!!
A csaj már rég mással jár, de õ még megvárja, liheg a nyakába. Amikor a csaj ugy megy el mellette, hogy szándékosan észre sem veszi, õ utánaszól.
Azt hiszem erre mondja a fordító azt hogy "ragadós". Úriember ez?
Semmiképp!

4. Az igazi fõszereplõ, Lee Dong Jin (Lee Dong Gun) Õ mindig udvarias az alatta dolgozókkal, az idõsebbekkel, a nõkkel. Soha nem emli fel a hangját, mindig elegáns, amikor kivan, akkor is megõrzi a méltóságát.
Õ a tökéletes uriember, de ez csak 1 azaz "egy" fõ!!!!

Kép: õk négyen!
Illiona 2016 szept. 18. - 19:59:04
(224854/239045)
The Flower in Prison

a mostani 2 részben sem voltunk izgalom nélkül.
A fõhõsnõ ismét egy megoldhatatlannak tûnõ bûnügyet göngyölitett fel sikeresen.

Sajnos megint ugy lett vége, a két õsellenség megjelenésével, hogy lehet a jövõ hetet várni.
Illiona 2016 szept. 18. - 19:41:59
(224853/239045)
Endless Love

Túl érdekes volt a sztori ahhoz, hogy a fõszereplõnõ személye miatt félretegyem.
De nehéz ilyenkor a szubjektivitást kizárni.

De a hangja is nekem kevés volt. Most ugyan nem visitott, nagyon visszafogott volt, de fõleg a sorozat második felében már szükség lett volna harcos, határozott, ellentmondást nem tûrõ hangra.
Elvégre is komoly politikai erõt maga mögé sorakoztató, és egészen a miniszteri székig eljuttató karaktert kellett megszemélyesítenie. De õ a legharciasabb jelenetekben is törékeny, reszketeg, sirásra készülõ hangon adta elõ a legharciasabb szövegeket is.
De egy lényeges momentum: ebben a sorozatban nem csókolódznak egyszer sem (egyszer talán az idõsebb testvér tesz valami hasonlót még a film elején...)
ez is megerõsít engem (nincs az a pénz!!!)
De ez csak az én szubjektiv véleményem, ettõl még a sorozat nagyon jó!!!

Kép: az idõsebb testvér
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 szept. 18. - 15:28:44
(224852/239045)
Nagyon elkéstem. De!....
Annál nagyobb szeretettel kívánok Edimirnek utólag is nagyon, nagyon, nagyon boldog névnapot. Isten éltessen sokáig.
ferenc12 2016 szept. 18. - 11:53:25 Előzmény Illiona
(224851/239045)
Endles love.

Nekem a fõszereplõ nõvel /Hwang Jung Eün/ semmi bajom. Több sorozatban láttam már,vidám és tragikus nekem szimpatikus volt,bármilyen karaktert alakitott.
ferenc12 2016 szept. 18. - 11:38:57
(224850/239045)
Moonlight 8.rész. EWddig szerintem a legszebb részt láthattuk.A rendezõ és a forgatókönyv iró nem fukarkodott az érzelem dus párbeszédekkelA kölcsönös szerelem kibontakoztatásával. Mind ketten kiteritették kártyáikat. A herceg testõrének nyilvánvaló lett,hogy ki is az "eunuch".
Illiona 2016 szept. 17. - 15:22:46
(224849/239045)
The Last Princess

A multkor már volt szó erról az egyrészes mozifilmrõl, ami vadiuj, hát kijött az elsõ verzió, igaz hogy 8 GB-os!

Egyenlõre angol,felirat nincs hozzá, de azért lehet nézni.
Illiona 2016 szept. 17. - 14:58:56
(224848/239045)
Ezt a képet lementettem, és ki is fogom nyomtatni, kiteszem ide az irodásba!!!

Hátha....
Illiona 2016 szept. 17. - 14:55:43
(224847/239045)
Moonlight Drawn by Clouds

Én még nem láttam elõzetest!!!
A multkor a film végén nem volt ott, és külön sem!

Hát akkor lehet hogy lebukik a kiscsaj, és már mások is beleavatkoznak, és amiatt kell ugy menekiteni ki a palotából!
Mert jelen állás szerint egyszerüen csak ki kellene sétálni, átöltözni, és mosolyogni azon, hogy keresik!

Lehet hogy nem csak a nõi mivoltja derül ki, hanem az is hogy ki volt a vér szerinti apja!
És akkor tényleg menekülni kell!!!
Pedig olyan idilli volt, ahogy a 3 fiú és a lány ott édelegnek a palotában!!! Gondolható volt, hogy ez nem fog igy maradni!
Még soká lesz hétfõ este!

Kép: Park Bo Gum
Illiona 2016 szept. 17. - 14:48:39
(224846/239045)
Endless Love

Korea életében az ujkori történelem nagyon izgalmas korszak volt, jó anyagot ad az ujabb filmgyártásnak.
Többször volt valóban olyan, hogy bizonytalan volt a merre tovább.
Talán nem volt ebben akkora szabadság, mint igy mi a filmek alapján gondoljuk, hiszen Dél-Koreában ott voltak, vannak az amerikai csapatok, és nem tehetnek azt, amit akarnak.
A katonai diktatura idején is maga a diktátor csak amerikai segitséggel, amerikával mindenben egyeüttmûködve tudott uralmon maradni.
Ezeknek az idõknek az ujragondolása mindig más-más szempontból jó sorozatokat eredményez- hiszem a mai támájú filmeknek már uj témát találni is nehéz.

Nagyon tetszett, hogy nem volt még mobiltelefon! A vonalashoz a kötöttség annyira jó szinfolt volt a filmben!

Azt hiszem egy másik fõszereplõnõvel ez lehetett volna egy sikerfilm!
Bár teljesen megértem, ha ezt egy férfi másképp látja :))))