10/10
Ljerk 2016 aug. 04. - 12:34:24 10/10
(224645/239045)
:))))

Én pont azokban láttam csak, amikben nekem nagyon tetszett (Scent, Personal és Shark sorozatokat nem láttam), Egyébként a Dae Mang-ban (Great Ambition) is nagyon markáns volt a jelenléte, igaz az is 2003-as.
Illiona 2016 aug. 04. - 08:02:12
(224644/239045)
Akárhogy is nézem, ez lehet összemontirozás, azok a diszek a kapun mintha nem illeszkednének pontosan.
Illiona 2016 aug. 04. - 07:58:20
(224643/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Egy kép a kapuról a The Flower on Prison 26. részébõl.

Azóta is töröm rajta a fejemet, hogy van-e ott kapu?
Az biztos hogy ez a Dramia széle, és egy palota emeletérõl lehetett látni, odamenni nem volt lehetséges.

Hogy ott alatta volt-e a kapu, szerintem nem, de minden lehetséges!

Bakker, most mehetek vissza ezt tisztázni! :)))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 07:50:30 8/10
(224642/239045)
A mai szólás a Kõtárba!:))))))))))


KÉP: - felirat - Chuno
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 07:48:00 8/10
(224641/239045)
Szép reggelt!:)) Dereng, hogy anno beszélgettetek róla itt a porton, de úgy emlékszem, hogy mintha alulmúlta volna a nagy várakozást. Ezért is hagytam ki.

Légy szeretve!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 07:45:24 8/10
(224640/239045)
Szép reggelt Mindenki!:) Csak egy gyors beköszönés!:))))
Shilla-Gyerim 2016 aug. 04. - 07:44:33
(224639/239045)
Igen.
Másnéven The Blade and Petal.

üdv
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 03:16:42 8/10
(224638/239045)
További szép hajnal/éjt!:))



KÉP: ljerk képkivágását feltéve...


Ma tegnap igazán szép napunk volt. Két régi kedves ismerõs is betért ismét....
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 01:54:31 8/10
(224637/239045)
"Kincsvadászat" közben néha az istennek se találjuk, amit keresünk, viszont egészen másra bukkanunk!:)))))
Már több sorozatba is belenéztem a bronztükröt keresve, de eddig kifogott rajtam!:(((

Viszont jót derül az ember, amikor ugyanaz a tárgy köszön vissza két sorozatban is... egy kis spórolás a kellékesnek!:))))))

KÉP: bronztükör - Jumong - Silla!:)))))
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 01:47:15 8/10
(224636/239045)
Gondolom, hogy ez a Sword and Flower sorozat lehet... Én nem láttam...

Passz...
Shilla-Gyerim 2016 aug. 04. - 01:26:42
(224635/239045)
nos egy kis segítség a sorozatból:
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 01:13:30 8/10
(224634/239045)
"Él és a szépség,
Szakadék a hegyorom?
Víz vagy a fekete."

A megoldás az elsõ sor. A sorozat címe.
Második sor. A sorozat témája.
Harmadik sor. Végsõ megoldás."

Azt hiszem, ez nálam passz...
Ha az elsõ sorra gondolok, akkor a Life is Beautiful jut az eszembe, de én azt a sorozatot nem láttam...
Ami esetleg még szóba jöhetne és láttam is, az a Wonderful Life. Arra viszont nem igaz a haiku további két sora...
Hirtelenjében több nem jutott eszembe...

Megjegyzem, nekem nagyon tetszett, amit egyszer Fodor Ákostól olvastam a haikuról... az írásáról és az olvasójáról, azt hiszem, ezúttal nem válok "költõvé", számomra nincs meg az olvasat... Persze utólag (ha tényleg láttam a sorozatot) majd helyére kerül minden, de jelenleg csak formailag haiku a számomra...

No, visszakerestem, ide teszem, mert ez olyan lényeget megfogó, mint maga a haiku..

Fodor Ákos: Haiku
"A formatechnikai minimum (17 szótag, 3 sorban: 5 / 7 / 5; rímtelen, stb.) tiszteletben tartása kötelezõ, de nem elegendõ (aminthogy az még nem szonett, ha egy szöveg tizennégy sorból áll, és a megfelelõ helyeken rímel). Egy-egy kiforrott mûfaj már mentalitás: élethez, világhoz való viszony, melyet a Szerzõ képes vagy képtelen hitelesen megérlelni és továbbadni.

A haiku hûvös tökéletességéért „meg kell dolgozni”. A haiku nem harci induló szövege, nem szerelmes levél, nem önajnározó szépelgés, nem muzeális mûveltségbemutató. Hanem? Hm. A haiku: haiku. Szerintem valami igen gondosan kimunkált, keskeny, kényes rés, esetleg átjáró: Valóság és Igazság között. Ennek megtalálása sok-sok játékos komolyságot és komoly játékosságot igényel – „feladótól” és „címzettõl” egyaránt. Szemlélõdõ, távolságtartó módon megértõ és elfogadó tûnõdés és mosolyképesség nélkül csupán haikunak látszó tárgyak jöhetnek létre.

*

A haiku kettõt tesz költõvé, amint a szerelem kettõt, szeretõvé.

Leírója nem sámán, nem szónok, nem sebész; elolvasója nem alávetett, nem elszenvedõ, nem tétlen. Találkozva e fókuszban, oldva oldódhatnak, gyógyulva gyógyíthatnak, s válnak, míg vállalják, valami Harmadikká.

Aszketikus forma, próteuszi mûfaj, eleven mentalitás; idõt, teret inkább teremt, mint fogyaszt.

Boldogok, akik – ha egyetlen haiku pontjában is – találkozhatnak, és megérinthetik egymást."

Forrás: http://terebess.hu/haiku/fodorv.html
Illiona 2016 aug. 04. - 00:51:05
(224633/239045)
"Pontyosan" ! örülök hogy a te nyomásodra megnéztem, nagy kár lett volna kihagyni.
A részletes kritikával még várok egy kicsit!
3.-a van, még nem jönnek az ügyfelek!
:)))
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 00:47:28 8/10
(224632/239045)
Húúúúúúúúúúúú, A Moment to Remember... köszönöm, hogy a "nyomásomra" megnézted... és azt is, hogy az eufémizmust átültetted a gyakorlatba, nem kevéssé kellett visszafognod az ujjaidat a billentyûzeten, szinte látom, ahogy minden bepötyögött szónál megállsz, eltöprengsz!:))))))))))))) Könyörgöm, írd le bátran, amit gondolsz, senki sem sértõdik meg rajta, ha kicsit is intelligens. Nem én készítettem a filmet, nem én játszottam benne... az eltérõ ízlés/vélemény pedig nem bûn, hanem természetes dolog....
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 00:37:45 8/10
(224631/239045)
Már az elsõ ismertetõdnél akartam róla írni, de dög fáradt voltam, most is csak félbehagytam a munkát, kicsit túl nagy fába vágtuk itthon a fejszét....

Még a táborban beszélgettünk pont róla Cruval. Elõször az Orosz kávé kapcsán arról, hogy mennyire nem vagyunk képben a századfordulós Korea történetével, csak slágvortokban....Mondjuk az eulmi incidens megvolt... A szerencsétlen sorsú királynéról pedig jött az átkötés Deokhye hercegnõhöz, mint az uralkodócsalád utolsó tagjához.... A táborból hazajõve aztán utána olvasgattam egy kicsit... Megrázó sors... és vhol jelképes is...

Egyrészt eszembe jutott az a cinikus japán állítás, miszerint saját érdekében annektálták anno Koreát.... Valószínûleg a japán arisztokrata férjben is ott lehetett a gyõztesek fensõbbsége...

Másrészt a koreai sorozatokban fel-felbukkanó alkotmányos monarchia ötlete lásd Goong, King 2 Heats...., nem elképzelhetetlen, hogy van egyfajta nosztalgikus felhang is, hogy egy ilyen szimpatikus hercegnõjük volt a közelmúltban

Hát egy nagyon szomorú film elé nézünk, de tény, hogy látni kell...
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 04. - 00:10:48 8/10
(224630/239045)
Ez jóóóóóó!:)))))))))))

Én is csak úgy alkalmanként vágtam ki filmnézés közben, ha vmelyik megtetszett, most csináltam nekik külön mappát, mert annyira szemléletesek és szellemesek. Még a Chuno "vetítésekor" jutott eszembe, hogy kellene egy közmondás/szólás gyûjteményt összehozni a képkivágásokból, de akkor annyiban hagytam, már sajnálom... Szóval, ha belebotlasz, akkor azért jó lenne, ha idekerülne a megszentelt partokra, szerintem többen is szívesen olvasnánk....
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 03. - 23:48:35 8/10
(224629/239045)
Én is küzdöttem vele, vhol a 15 rész táján megálltam, aztán késõbb már azt se tudtam, hol is hagytam abba... kicsit nyûglõdõs volt az egész, viszont a végét nagyon kitalálták, az egy korrekt lezárás... Sajnos túlságosan a fantasy felé vitték el (gondolom ez most a vámpírossal az új trend), ott pedig ez a fekete mágiás dolog egy idõ után nem mûködött az elemek végtelen ismétlõdése miatt. Elvileg a fõszereplõ férfi korának nagy orvosa volt (a nemzeti kincsek közé került az orvoslásról írt könyve), ehhez képest ez az oldal eléggé elhanyagolt volt a sorozatban, csak némi "bájital" kotyvasztásban ki is merült, meg az utolsó percekben látjuk, amint tanít és könyvet ír, aztán slussz...


Igen, 20 rész...
8/10
offtopic
edimir 2016 aug. 03. - 23:30:47 8/10
(224628/239045)
Szép estét!:)))))))))))))) Nagyon örülök, hogy újra felbukkantál.:))))))))))

Épp a napokban sajnálkoztam Bip-bip mozis fórumának megszûnésén, és azon, hogy mennyi jó film került ott bemutatásra, mennyi gondolatébresztõ hozzászólás volt, no, meg némi pezsdítõ vita is!:)))) Mindez a sok tartalom eltûnt, többé már nem elérhetõ!:((((

Neked köszönhetek jó pár filmet, hogy megnéztem, a Lopakodó lelkeket, a Tavasz, nyár, õsz, tél ... tavaszt, ami kapásból az eszembe jut... Tilli tervezi, hogy egy hasonlót csinál. Biztosan örülne, ha te is beszállnál, a régi jó kis csapat ismét összejönne!:))))))))
taylor88 2016 aug. 03. - 23:09:19
(224627/239045)
Sziasztok.
Gondoltam egyet, hogy most az este kivételesen koreai napot tartok a régi szép idõk emlékére. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy meglátogatom ezeket a fórumokat. És örülök, hogy régi neveket látok itt. Amúgy hogy vagytok? Remélem, hogy minden rendben van Veletek. :)
Illiona 2016 aug. 03. - 21:31:03
(224626/239045)
The Last Princess

Egy nagyon jó filmnek igérkezik, majd már hétfõn lehet látni hogy mennyien nézték meg moziban.

A fõszereplõnõt illetõen én nem vagyok annyira elragadtatva, de hát egy férfinak más szempontjai vannak :))
A szépsége kétségtelen, de hát ez nem játszik akkora szerepet nálam.

Elõször a Summer Scent c soriban láttam, és biztosan nem nézem végig, ha nem Song Seung Hun játsza a partnerét.
Végig szenvelgett, 20 részen keresztül.

Ott még elfogadtam, nem volt zavaró. Egy szívbeteg lányt alakított, akinek szívátültetése volt. Akörül zajlott a sorozat, hogy vajon õt szereti-e a srác, vagy a benne dobogó elõzõ szerelmét!(20 részen keresztül)
Azután láttam a Personal P.ban, de nem is emlékszem rá, nem hagyott mély nyomot.
De utána jött a SHARK, aminek hogy nem lett nagyobb sikere, abban õ is szerepet játszott. Bár itt a szerepe szerint már tett is valamit a nyafogáson kivül, pl nyomozott, férjhez ment, futott, autót vezetett, stb.
De végig egyenarccal és egyenhanggal játszott, és ezt a sorozatot is végigszenvelegve.
Láttam egy munkafilmet, hogy hogyan készültek egyes részletek, és volt egy csók közte és Kim Nam Gil között, és utána törülgette a száját, meg vihorászott eszetlenül. Nem egy szinésznõhöz méltó viselkedés volt. Tudom hogy a stáb lesi ilyenkor minden mozdulatát, épp ezért kellett volna ugy tenni, mintha szinésznõ lenne.

A Piratesben meg hagyjuk. Több lett volna-e a film, ha nem õ a fõszereplõ? Akár egy férfi? Vagy egy másik nõ?
Semmit nem tett hozzá az elkészült filmhez!
Amikor a Koreai Napokon moziban ujranéztem ezt a filmet, utána megkérdeztem errõl egy férfit, aki szintén ott volt a moziban, és azt mondta, nagyon gyenge maga a film is, és minden szereplõ is.

A A moment to Remember pedig egy érdekes film volt. edimir nyomására néztem meg.
Itt tényleg jó volt, és tényleg szép, de 2005-ös!
De megértem a filmkészitõket, sokkal kevesebb a jó szinésznõ, mint a film.
És hát lehet, sõt biztosan a filmkészitõk látnak benne valamit, amit én nem!
Bocsi a kritikus megjegyzésekért!!