Illiona 2016 júl. 26. - 11:48:21
(224425/239045)
" és láttam, hogy még csak a felénél tart a film, akkor már gondoltam, hogy nem fog itt véget érni!"

Mármint a történet!
És nem pozitív, ami következni fog - így gondoltam...

Kép: de igy van lehetõség még egy képre, amikor az éjszaka után felkel a nap!
Illiona 2016 júl. 26. - 11:06:21
(224424/239045)
The Himalayas

Nagyon jó az angol, a googlees fordítással is minden tökéletesen érthetõ.
Nem érdemes várni, lehet hogy évek lesznek, mire lesz magyar fordítása, ha egyáltalán...

Ehy nagy film a szenvedélyrõl, amit a hegymászók közül is csak kevesen élnek át, szerelem a HEGYek iránt, amikor a magasság leküzdése értékesebb az életnél is.

Amikor hõseink elérik a csúcsot, rengeteg viszontagság közepette, és ránéztem az órára, és láttam, hogy még csak a felénél tart a film, akkor már gondoltam, hogy nem fog itt véget érni!

Sokban változtatott ez a film a hegymászókról való gondolataimon is.(NE ITÉLJ...)
Az volt a kiindulási alap, hogy volt egy magyar hegymászó, a neve nem lényeges, aki a saját torz egojával mászott, ki sérülten kockáztatott egy egészséges másik fiatalt, és azt cserbenhagyva a halálba vitte.
Ezen negatív hozzáállást változtatta meg ez a film.
Hogy vannak hegymászók, akiknek tényleg a NAGY SZERELEM a hegy!
Hogy egy nõ iránti szerelmet felülirhat a hegyek iránti vonzalom!

Mindenképp feltöltöm a héten a filmet, és a feliratot, még van idõ dönteni!

Kép: éjjel a végtelen hósivatagban
8/10
Sumomo 2016 júl. 25. - 19:27:46 8/10
(224423/239045)
vaaaagy:


to Seol-Won Szolvon for Misil
8/10
Sumomo 2016 júl. 25. - 18:37:30 8/10
(224422/239045)
- to Jushin for Deokman
Illiona 2016 júl. 25. - 17:32:29
(224421/239045)
The Himalayas

klíma helyett!!!!
Illiona 2016 júl. 24. - 18:30:38
(224420/239045)
The Himalayas

már 1 hete van angol felirat!!!!
Én megnézem ma, vagy holnap, de már láttam felirat nélkül!

Mi legyen két hét mulva pénteken?

The old Garden vagy The Himalayas
Illiona 2016 júl. 24. - 17:45:39
(224419/239045)
The Flower in Prison

Hogyan fegyelmezzük meg a gisengeket?

Hát igy!
Illiona 2016 júl. 24. - 17:43:56
(224418/239045)
The flower in Prison

és a tegnapi kertrészlet itt is feltünik, más szögbõl.
Biztosan nem volt ott a kapu!!!
Illiona 2016 júl. 24. - 17:42:07
(224417/239045)
The Flower in Prison

Hogy ez milyen jóóóóó!!!!

Most volt a 25. rész, és 6 teljes napot kell várni a folytatásra!
Elõjött a háttérbõl a 2. férfi fõszereplõ, és kiütéssel gyõzött!!!

Ime egy kép róla, csak a fácántoll miatt!!!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 24. - 11:03:26 10/10
(224416/239045)
Sziasztok!

Azért nehéz ilyen kvalitású énekes színészt találni Koreában is. Eleve a tenorok, és általában
az operaénekesek nem fitnesz babák, akkora hanghoz kell tüdõ, és test. Persze bannak kivételek,
Carreras, talán még Domingó, és Simándy.Nõknél is hasonló a helyzet, kezdõként még talán
nem annyira, de 5-10 év után megtestesednek, még akkor is, ha nem híznak meg nagyon.
Illiona 2016 júl. 24. - 10:23:30
(224415/239045)
My Paparotti

azért ez kiábrándító!

Van egy gyönyörû hang, és egy nem filmképes elõadó!

Nekem a tanár alakja sem szimpatikus! Volt egy betegsége: (hangszálrák??????????) , ami azt is jelenti, hogy hiába volt jó hangja, a Sors nem akarta, hogy elõadómûvész legyen! Ezt lehet elfogadni, méltósággal, vagy pedig méltóság nélkül hisztizve autókat összetörni, és mindenkibe belerúgni, akibe lehet! Aki persze alatta áll, mert fölfelé ott van behajlás!!

Hiszem hogy az igazi tehetség utat talál, és aki szinpadra termett, az ott is fog állni valamikor!
Lehet hogy nem ezen az énekversenyen, hanem a következõn, egy másikon, de majd ott lesz!
a fõszereplõ:
Nem volt egy tehetséges fiatal, aki képenyõképes, és énekelni is tud?

Ide teszek egy dalt, sehol nem szerepel az énekes neve,(jó a Boohwalé igen, de az oparaénekesé nem, de még a hozzászólásokban sem!)

https://www.youtube.com/watch?v=vqzY5fTjb7U
10/10
Ljerk 2016 júl. 24. - 08:37:52 10/10
(224414/239045)
Nagyjából 10 éven keresztül bármikor mondhatta volna ( :) ) egészen a barlangi mérgezésig, hiszen Bidámot próbálta nevelni annak a királynak, aki egyesíti a koreai királyságokat.

Csak azért mondom ezt, mert a film elején Yushin sem tárt karokkal fogadta Deokmánt, amikor bekerült a csapatába, és Bidám is fellázadt.

Magyarán mindhárom megoldás jónak tûnhet, de csak az idõ egy-egy szeletében, nem általánosságban.
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 24. - 01:08:46 8/10
(224413/239045)
R E J T V É N Y - J Á T É K

Most egy kis REJTVÉNY-t hoztam. Silla melyik szereplõjére utalhat a vers, ki mondhatná magáról, kinek?

Szeretném, ha nem csak a rejtvényt oldanátok meg, hanem készülnének hasonlók.

Nekem a versnél a haiku épp azért tetszik, mert iszonyú tömör, a lényeget megragadni a legnehezebb. Persze a háttérként választott kép is sokat segíthet. De senkit nem szeretnék az alkotásban korlátozni!:))))))))))


Szóval jöjjön sokadszor újra Silla, de kicsit másként!:)))))))))))))))))))))))

EDDIGI MEGOLDÁSOK:

- Illiona - to Bidam for Deokman
- Tilli - to Bidam for Deokman
- kimbin - to Jushin for Deokman
- Ljerk - to Munno for Bidam
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 24. - 01:03:51 8/10
(224412/239045)
"Akár Munnó is mondhatná ezt, elõkészítve a három han egyesítését - méghozzá Bidámnak. Többször is inti Bidámot, hogy a nagy cél eléréséhez nem a leggyorsabb út a megfelelõ."

Tehát a megoldásod: Feladó- Munno
Címzett - Bidam

Köszönöm!:)

Hmm, a "Lassan fuss rajtam." sorra talán még igaz is lehetne, amit írtál...

de a "Léptedért lettem..." - szerinted volt Munnoban annyi szerettet teljes alázat Bidam felé, amennyi ebbõl a sorból árad?
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 24. - 00:46:33 8/10
(224411/239045)
Ez a tanár kedvenc dala, ezért választotta a fiú... Az eredeti ost albumon két változatban van fenn a dal, egyszer úgy, hogy az a bizonyos valóban gengszter volt, de szárt lett Gang Yo Sep énekli (list 1.), és van egy másik változat, ahol a fiút játszó színész (Lee Je-Hoon) énekli a tanárával közösen (list 7.)
Itt találod az ost albumot: https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=tr&u=http://www.yeppudaa.com/showthread.php%3Ft%3D82161-My-Paparotti-OST-Film-M-zikleri&prev=search

Szerintem a filmbõl feltett videódon a list 1. lehet, tehát a fiú bizony tátog és a dalt valójában Gang Yo Sep énekli, egyébként pedig amikor már a stáblista megy, akkor ismét elõjön a dal, de ezúttal a list 7., azaz a két színész közösen énekli.

Lehet, hogy jó nagy hülyeséget írtam, de most nem volt kedvem letöltögetni a két verziót, hogy belefüleljek....
10/10
Ljerk 2016 júl. 24. - 00:43:29 10/10
(224410/239045)
Akár Munnó is mondhatná ezt, elõkészítve a három han egyesítését - méghozzá Bidámnak. Többször is inti Bidámot, hogy a nagy cél eléréséhez nem a leggyorsabb út a megfelelõ.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 24. - 00:40:06 10/10
(224409/239045)
Az igazi hang, és elõadó: Kim Ho-Joong, akinek valós történetérõl szól a My Paparotti koreai film.
https://www.youtube.com/watch?v=4rwhA1T368I

https://www.youtube.com/watch?v=DbLK7VJJKAU&index=2&list=PLYIrAYtFxOl69oEA-vWuHJTTBiuIhqB7T

https://www.youtube.com/watch?v=E2jL2Yzv61E&list=PLYIrAYtFxOl69oEA-vWuHJTTBiuIhqB7T&index=3

Anno a facéra tettem, amikor megnéztem.
Illiona 2016 júl. 23. - 23:20:43
(224408/239045)
My Paparotti

kérdés: vajon a fiú maga énekel, vagy csak alátátog???

https://www.youtube.com/watch?v=AGdoHHfqUz4
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 23. - 23:16:29 8/10
(224407/239045)
Többek között nagyon kíváncsi voltam, hogy milyen lesz Yoon Shi Yoon fõszerepben. Talán azért is sikerült neki hoznia ezt a karaktert olyan hitelesen és magával ragadóan, mert a valóságban sem áll messze tõle.

Számomra akkor még ismeretlenként láttam a Mezítlábas barátokban, néhány momentum a saját életébõl, ami a sorozatbeli szereppel összhangban van...

- erõs kötõdés az édesanyjához, aki olyan szerény körülmények között nevelte fel, hogy nem futotta drága különórákra. Ugyanakkor az édesanyjáról gondoskodni akaró fiú a keresetébõl fodrászüzletet vesz az anyukájának...

- van benne még egy adag szinte gyermeki tisztaság, öröm - a szobájában kirakva a rajongóktól kapott macik, olyan az egész összhatásában, mintha egy gyermek, nem pedig egy fiatal férfi szobája lenne!:)

- szerénység és hihetetlen szorgalom kitartással párosulva... amikor az uszodában a toronyugró részeket vették, az elején épp csak evickélt a vízben, a tériszonyával szerencsétlenkedett a legalacsonyabb pallónál is... aztán naponta bejárt forgatás elõtt gyakorolni, a végén pedig bevállalta az extra magasságból való ugrást is. Legyõzni saját gyengeségeink, kalap megemelve...
Ezért is szurkoltam neki annyira ebben a fõszerepben... és bizony nagyon szerethetõre sikeredett!:)

Az hiszem az elátkozott hercegnõ keresve sem találhatott volna ideálisabb társat a megpróbáltatások közepette!:) Igazán remek párost alkottak, volt köztük derûs egyetértés, egymásra mosolygás, meghittség... Azt hiszem az az EGY NAP, az utolsó gyertya elõtt... az olyan igazi búcsúajándék a Fiútól, mi pedig meghatottan nézzük õket így együtt...
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 23. - 23:12:16 8/10
(224406/239045)
A sorozat "üzenete" talán bárgyúnak tûnhet, de minden egyszerûsége ellenére is vhol nagyon emberi és igaz...

B
Miért? Mert bár fantasy, de nagyon is valóságos egyben, hiszen a fekete mágia csak az emberi gyarlóságokon keresztül mûködik. S bizony elszégyellte magát az ember, amikor a gonoszság már mágia nélkül is mûködött. Ja, kérem, ilyen az ember... ilyen is... Mert egyszerûbb a dögvészért a hercegnõt okolni, mint feltárni a bajok forrását és azt orvosolni... A Király árulása igazán szégyenteljes, ahogy feláldozná a hercegnõt, hogy mentse a bõrét, a trónját. Piros pont a forgatókönyvírónak, ahogy a királyt megbünteti, kijózanító... Azt hiszem a Fiú szavai, amit az áruló királyhoz intéz, mintegy élõ lelkiismeret... szóval igen, ez bizony sokaknak a fejére lehetne olvasni...

A fantasy elemek közül külön tetszett a "bájital", nem annyira a hatása, mint inkább a zseniálisan eltalált "címkéje", hiszen ahhoz tényleg a delikvens szívét, annak gyengéjét kellett kiválóan ismerni, hogy a megfelelõ elixír kerülhessen a kis flaskába.

Az jutott eszembe, hogy vajon milyen "bájital"-t is kéne kérnem, mi az, amire igazán szükségem lenne....:) Talán a fecsegés ellenit?:)))))))))))))))))))))))))))


KÉP: a gonosz fivérnek átadott "bájital" a bátorságért, hogy merje vállalni a bûneit... micsoda szép zárás ezúttal is... visszaidézi a Fiú és anyja Kínába való szökésének jelenetét... ugyanakkor méltó a Fiúhoz... maggi mondta a napokban Esterházy Pétert idézve. " Bizonyos szint fölött nem süllyedünk bizonyos szint alá."