8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 00:09:11 8/10
(224445/239045)
Van egy olyan eleme a filmnek, ami késõbbi sorozatban is visszaköszön, pl. a Queen In Hyeon's Man-ben.....


KÉP: a piros telefonfülke... itt is lényeges, itt is találkozó színhelye
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 00:04:49 8/10
(224444/239045)
A szerelem mellett ott a barátság is.... Az egykori barátok közé odaékelõdött egy tragédia, ezt nem lehet egyszerûen szavakkal feloldani, az egymás iránti szeretvegyûlöllekésnemtudomhogyantudnékmegbocsátani érzésen nem tudnak sem felülemelkedni, sem átlépni, ezért szavak nélkül oldják meg úgy, hogy elkeseredett érzelmeik kitörnek...


KÉP: Ököl-párbeszéd egykori barátok közt.... ezúttal nincs zene, csak hagos fújtatás, ahogy megy ki belõlük a szusszal együtt a düh is....
Illiona 2016 júl. 28. - 00:02:06
(224443/239045)
Az út:

nem tudom Szohva mit kavart a sorozat elején, én amikor ujranézem, mindig csak a 21. résztõl teszem, és csak a 59. részig.
Tudom, hogy fontos részek vannak ezen kívül is, de ...

De! Szohva késõbb nem volt egy nagy talentum, ideges, reszketõ nõ volt. Nem volt az a kiemelkedõ személyiség.
Azt hiszem hogy abban hogy Tokmán ilyen bátorrá és vakmerõvé nevelkedett, abban a saját õsi vérének, veleszületett talentumának volt inkább szerepe.
Persze attól még mondhatta!!!
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 23:57:59 8/10
(224442/239045)
Talán már az eddig feltett képekrõl felismerhettétek Cool Úrfit... hát igen, SSH!:)))))))))))

És akkor egy kis kitérõ... a filmbeli Cool Úrfi 18-20 év körüli lehet, SSH ekkor 28 éves. Siwan a Miesengben 26 évest alakít, azaz saját életkorának megfelelõt, de kölyökképével jóval fiatalabbnak látszik.... SSH nem kölyökképû, nem is az a feminim típusú szépfiú, az általa hozott karakter is inkább egy fiatal férfi, mint egy kamasz.... Izgalmas karakter... odavakkantja a Leányzónak az ukázt, nem kér, nem magyarázkodik, csak szeretné, ha a másik kérdezés nélkül is megértené õt..... Miss Mitakarsz persze kezdetben nem lát be a néma könyörgés mögé, de aztán apródonként ráhangolódik a másikra... és bizony a vígjáték egyre több drámai elemmel kezd megtelítõdni, a nevetést pedig kezdi felváltani az elkomolyodás, aztán jönnek a könnyek...

És Néma Leventénk a maga módján egy grál lovag, nem kamasz, hanem egy fiatal férfi... érzéseinek, gondolkodásának érettségében is...

KÉP: Cool Úrfi akkor sem üt meg nõt, ha az a legteljesebb mértékben rászolgált (minden erõszakmentességem ellenére én jóváhagytam volna az állra elhelyezett jobbegyenest), az ököl az ablaküvegbe vágódik a fej mellett.....
Illiona 2016 júl. 27. - 23:53:37
(224441/239045)
Sziasztok!

annyi a megválaszolandó, hogy nem is tudom hol kezdjem!

My Paparotti

A tanárról ugyanaz a véleményem, mint Neked, ritka kivételes helyzet!

Ez a szinész egyébként már a Kvizkirályban is túljátszott egy kicsit, és itt is, ugy tünik, tõle ez a megszokott, lehet hogy ezt el is várják tõle!
Ettõl függetlenül egy nagyon jó film, és a végérõl a dalt folyamatosan hallgatom.
Na azért nem napi 105-ször, de ugy napi 20-szor!!!
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 23:38:49 8/10
(224440/239045)
Meglepõ módon Cool Úrfi is ragaszkodik Bocsdemegintbeégtem Barátnõhöz!:))))))))) Ajaj, ha egy konszolidált kislány a végzet asszonyának öltözik be.. és még éri is némi baleset, akkor bizony a remélt szexi hatás helyett csak egy beszorult "zebra" lesz a végeredmény, no, meg néhány kínos, ill. vicces pillanat... nézõpont kérdése!:))))))))))))))





KÉP: a beszorult "zebra"
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 23:32:24 8/10
(224439/239045)
S ahogy az egy romantikus vígjátékban elvárható... bizony Azttecsakhiszed Leányzó elõször csak kedvetlenül, majd egyre lelkesebben követi zsarnokát....




KÉP: a szerelem nem csak vak, de tuti, hogy süket is!:)))))))))))))) Cool úrfi éneklésnek a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetõ mikrofonba történõ üvöltését Leányzónk teljes átszellemültséggel hallgatja.... de csak õ!:)))))))))))))
Ne tévesszen meg az énekes látványa, a hangos képtõl menekülõre fognád!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 23:26:01 8/10
(224438/239045)
Még ugyan a fodrászüzletbõl sikerül meglógnia, de amit a Végzet elrendel, azt nem lehet megúszni....szökhetünk elõle akár az iskola magas falán át... el nem kerülhetjük.... Megszeppent Leánykánk sem... sõt... a falon átreppenve ott landol, ahol kell!:)))))))))) És aztán innentõl bizony Cool Úrfi bejelenti rá az igényét... Megszeppent Leánykánk átmegy Azttecsakhiszed Leányzóba, mert azért belé is szorult (hál' Istennek) spiritusz!:))))))))))




KÉP: A jogigény után természetesen Cool Úrfi kiadja a parancsot: Tessék mindennap felhívni....
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 23:17:55 8/10
(224437/239045)
Az iskola honlapjára beírt sértõ bejegyzésre Harcias Amazonunk csípõsen válaszol, nem sejtve, hogy ezzel Cool Úrfi bõsz haragját vonja szerencsétlen fejére. Még inkább megijed (és joggal), miután kiderül, hogy Cool Úrfi bizony a korosztálya körében félelmetes verekedõ hírében áll, és bizony nem alaptalanul. Tény, hogy se perc alatt szétver bármely bandát egy szál egyedül. Remek zenére élvezhetjük a verekedést, ah... verekedni csak jó zenei aláfestéssel és megfelelõ koreográfiával... ezt késõbb a Chunoban is remekül értették....

Persze Harcias Amazonunk kezd átvedleni Megszeppent Leánykába, igyekszik elkerülni Cool Úrfi telefonjait, elvégre szeretné testi épségét megõrizve még tovább tengetni egyre inkább leértékelõdött életét....

Ám egyszer óvatlanul felveszi a telefont a fodrásznál...

KÉP: fodrász szalon - kölcsönös beazonosítás némi érzelmi ingadozással!:))))))))))) Azért nem semmi a fejük!:))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 23:06:10 8/10
(224436/239045)
He was cool - 2004-es film, besorolása szerint romantikus vígjáték....

Az indulása fergeteges, egyrészt akció dús, másrészt fetrengünk a nevetéstõl:))))))))))) A fõszereplõi középiskolások, ill. szakiskolások lennének, de ez ne tévesszen meg bennünket, mert ez nem egyszerûen egy az iskolai témájú filmek közül. Bevallom, a film nézése elõtt nem igen ástam be magam a stáblistába, inkább a tetszés index érdekelt, hogy így hátha nem fogok mellé...
Hihi, ért némi meglepetés!:)))))))))))





KÉP: elõször jöjjön a film eredeti posztere...
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 19:06:38 8/10
(224435/239045)
Nem igazán. Tilli állt vele személyes kapcsolatban. Õ kérdezett rá a mozis fórum sorsára és az ott lévõ tartalmak elérhetõségére is...

Gondolom, azért vhol biztosan fájt neki is a mozis fórum sorsának alakulása. Hiszen õ álmodta meg, és nem kevés munkával folyamatosan gondozta, tartalmát bõvítette... no, és a sok technikai analfabétának próbálta elmagyarázni, hogy mikor mit csináljon... Nem tudom, hogy fordít-e még filmet? Kár lenne, ha abbahagyta volna. A betétdalok fordításához különösen jó érzéke volt, azt hiszem a "Jer, Isten Népe" erre kiváló példa..... A néha mufurc külsõ mögött igazán tiszteletre méltó volt a sokoldalú tudás és a mérhetetlen kíváncsiság, amivel a világ felé fordult. Dorombka mellett õ volt talán az, aki a háttér információk olyan nagy kedvvel és hozzáértéssel elõbányászta.


És ne feledjük, hogy a libaglyok fele nevüket (LIBA) neki köszönhetik!:)))))))))))
8/10
offtopic
Sumomo 2016 júl. 27. - 18:08:33 8/10
(224434/239045)
és Bip-biprõl tudsz valamit?
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 16:17:00 8/10
(224433/239045)
Én elfogult vagyok, szerettem!:)))))))) Silla vetítésének vége felé készítette Bip-bip, épp azért, hogy a Silla fórumon elkezdett filmes beszélgetéseknek legyen helye. Sok olyan filmet néztem meg általa, ami talán kimaradt volna az életembõl, viszont így a társaság ösztönzésére megnéztem és gazdagodtam általuk. Pengeéles viták is folytak alkalmanként akár több oldalon keresztül... Fúúúúúúúúúúúú, a Poetry, a Tavasz, nyár, õsz, tél ... és tavasz, vagy a Lopakodó lelkek stb. kapcsán rendesen felhorgadtak az indulatok... És ezek a filmek épp azért maradtak meg bennünk még jobban, mert újra és újra el kellett gondolkodnunk rajta, ahogy a másikunk hozzátette a maga nézõpontját.

Az is a közösséget szolgálta, hogy bárki nyithatott új topic-ot egy neki tetszõ filmnek/sorozatnak, így aztán olyan utakra is becsalogattuk egymást, amire magunktól sosem tértünk volna be.


Borzasztóan hiányzik ez a fajta beszélgetés, ami messze meghaladta, a ki milyen helyes, hány kocka van a hasán és társai "mélységet". És persze a társaság is... Taylor, Tilli, BicskaMaxi, maggi, Sumomo és a többiek....

Alkalmanként én is vissza-visszajártam, hogy az ott feltett hsz-eimbõl szemezgessek és aztán itt a porton bemásoljam... Amikor most nyáron maggi egyik versét kerestem, és tudtam, hogy a mozis fórum Verstárában megvolt, akkor szembesültem, hogy többé már nem jelenik meg az oldal, a sok kis kincsünk elveszett!:(((((


Persze biztosan nem volt tökéletes, de még ha kicsi, savanyú, de akkor is a mienk..... volt...
biri66 2016 júl. 27. - 14:46:58
(224432/239045)
Kár, hogy nem tudtam errõl a megszûnt Bip-bip mozis fórumról, szívesen beleolvastam volna.
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 14:05:29 8/10
(224431/239045)
Akkor én kezdem a sort az ötletelésben

A fórum elnevezése:

Mozi Mindörökké - no komment!:)

Fesztelen Filmezés - mint látjátok, szeretem az alliterációt, de azon túl szeretném, ha az új filmes fórum hangulata is ilyen lenne, kötetlen, érezd jól magad... egyetlen korlát a személyeskedés, a durvaság lenne.... ebben azt hiszem, hogy egyetérthetünk!:)

Felépítés: nekem tetszett a kontinenses felosztás, volt benne logika.... mondjuk azon belül szerintem elég lenne az ország betûrendben, ha megoldható, a betûrend egyértelmûbb, mint a földrajzi besorolás..., de csinálnék betûrendes visszakeresési rendszert a filmekhez általában is. Mondjuk kellene benne a címváltozatokhoz utalót elhelyezni pl. Great Doctor lásd Faith

Szeretném, ha lenne benne OFF topic, a konkrét filmeken kívüli, mint anno a másikban volt...

Ötlet:

S.O.S topic: ide lehetne minden segítségkérést beírni, akár letöltési ötlet, feliratkérés, de bármi, amire szükséged van, hogy zavartalanul tudj filmet nézni.... de a fórum haszmálatával kapcsolatban is itt kérdezhetnél.....

ZENETÁR: filmekbõl neked tetszõ zenét tehetnél ide, esetleg kedvenc dalok magyar felirattal.... Persze az adott film topic-jába is tehetõ, de így kiemeled....

VERSTÁR: a filmekkel kapcsolatos saját versek helye lenne, mint amilyenek maggié voltak...Kérem, hogy ezt ne duzzasszuk fel a kedvenc költõnk verseivel, mert akkor pont a lényegét veszítené el és áttekinthetetlenné válna....

KÖNYVÁR: a filmekhez kapcsolódó könyvek ajánlása

KÕTÁR: mindazon filmekben elhangzott mondatok, amik neked vmiért különösen tetszettek. Akár azt is megérdemelné, hogy "kõbe véssék":) Célszerû lenne a képpel együtt kivágva feltenni feliratként és megadni a forrást: film címe, szereplõ megnevezése, aki mondta, esetleg megjegyzés, hogy miért szereted. De ez utóbbi nem feltétlen szükséges, a jó mondatok "önmagukért "beszélnek"!:) Ide kerülhetnének a közmondások is!:)

KÉPTÁR: kedvenc filmkockád, amit kivágtál és másokkal is szívesen megosztanál vmiért

FORDÍTOK: filmfordítok blogjainak megadása

MEGHAJLÁS:) : Ide lehetne tenni minden köszöntõt, megköszönést, felköszöntést... az elnevezést a vizuális típusú embereknek nem kell megmagyaráznom!:)))))))))))))))))))))


CSAK ÚGY : Ide kerülhetne minden olyan hozzászólás, ami az eszedbe jut, szeretnéd megosztani, nem feltétlenül kell hozzá filmes kötõdés....


ELFELEDETT FILMEK HÁZA: Itt kérhetnél a többiektõl segítséget, ha van egy emlékfoszlányod egy filmbõl, hátha vkinek bekattan a címe, így pedig újra meg tudod nézni.....

REJTVÉNY: Ide lehetne tenni a saját készítésû filmes feladványokat, az értékelés módját megvitathatnánk... nekem tetszett anno a "Grál-keresõ", lehetne hasonló!:))))))))))))


Most hirtelenjében ennyi!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 12:24:32 8/10
(224430/239045)
Mindennel úgy vagyunk, hogy csak akkor becsüljük meg igazán, ha már elveszítettük....


Mint talán néhányan tudjátok, Bip-bip mozis fóruma májusban megszûnt. Akik jártak ott, azok ismerték a felépítését és a benne rejlõ lehetõségeket, igazi filmes Mekka kincsekkel.... Köszönjük Bip-bip, hogy ilyen nagyszerû lehetõséget teremtettél a beszélgetésre filmekrõl! Iszonyat mennyiségû munkád volt benne!

Személy szerint én nagyon sajnálom, hogy azt ott lévõ tartalmak egyszer s mindenkorra eltûntek. Nagyon sok remek film/sorozat került ott bemutatásra, ill. rengeteg értékes hozzászólás, észrevétel, ajánlás tûnt el immár a semmiben.

Tilli fontolgatja, hogy újraindítaná ezt a fórumot új köntösben.
Amit kér:

- ötlet a fórum elnevezéséhez
- ötlet a felépítéséhez
- vélemény, hogy mit érdemes Bip-bip fórumából formai megoldásként átmenteni?


Miért lenne jó Silla mellett egy ilyen fórum?
- Mert a "Megszentelt Partok"-on egy idõ után nehéz visszakeresni egy régebbi hsz-ben szereplõ film- és sorozatismertetõt.
- Mert egy menüpont alá kerülne, ami összetartozik
- Mert tõled sem igényelne plusz energiát, amit ide írsz, azt csak átmásolnád Tilli új fórumára és követhetõ formában ott lenne a fórumtagok számára elérhetõen, így bármikor (akár hónapok múlva is) hozzászólhatnának, amikor már õk is megnézték az általad ajánlott filmet.

Szerintem remek ötlet Tillitõl. Hatalmas vállalkozás, ami megérdemli a támogatást. Kérlek, segíts neki!:)

KÖSZÖNÖM!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 11:43:30 8/10 Előzmény Illiona
(224429/239045)
My Paparotti - a tanár

Hmm, a Táborban egyszer hajnali 5.30-ig vitatkoztunk a tanítás, a tanár szerepérõl wonderrel és maggival:))))))))))))))

Mit mondjak, nehéz meccs volt!:)))))))))))))) Rá kellett jönnöm, hogy mennyire meghatározóak itt is a saját élményeink... diákként, milyen tanáraink voltak, hogyan, mivel hatottak ránk....

Vissza a filmhez - a tanár karaktere koreai szokás szerint végletesen eltúlzott. Indít egy a pályájába belefáradt, beleszürkült vkivel, hogy aztán a tehetséges Tanítvány által újra felfedezze magában a Tanárt, aki aztán még a lábát is hajlandó lenne feláldozni, csak hogy kimentse a fiút a környezetébõl. Számunkra túl nagy az ív, irreálisnak tûnik, de tényleg van ilyen, az Élet már játszott le ilyet!:))))))))))))

Hmmm, hangszalagrák... ez a személyes tragédiája, de ez ad neki ismeretet és erõt. Mivel õ maga is kiemelkedõen tehetséges volt anno, így felismeri a Fiúban rejlõ kvalitást, tudja, hogyan kell képeznie, és azt is tudja, mekkora felelõsség, hogy kihozza belõle a jövendõ kvalitásos elõadót... és igen, vhol általa megadassék néki újra, hogyha már nem is elõadóként, de annak mestereként vmilyen köze legyen újra az operaszínpadhoz.

Hogy kicsinyes kezdetben, hogy elég ocsmány dolog, ahogy az éneklõ diákjait kigúnyolja, hogy zenetanárként a feladata az lenne, hogy a kurzusára járókkal felfedeztesse az éneklés örömét, hogy tapintatlan az õszinteségében, mert nem négyszemközt, hanem mindenki elõtt mond negatív, néha megalázó kritikát? Igen, ez sajnos mind igaz, nem is szimpatikus nekünk. De könyörgöm, õ tanár, nem szent, tehát emberi gyarlóságokkal teli. Mondjuk, ezért nem adnék neki Németh László-díjat..... És azt sem látjuk a filmben, hogy a tehetséges Fiúval való foglalkozás a többi tanítványához, a tanításhoz való viszonyát is átformálná.... Ez bizony komoly hiba. De ez talán az egyébként olyannyira eredményeiben sztárolt koreai oktatási rendszerben is ott van, ahol iszonyat mennyiséget tanulnak a gyerekek, a hagyományos keretek mellett különórákon. Ahogy elnéztem az iskolai sorozataikat, hát többnyire poroszos módszerrel, a tanár többnyire merev elõadó, kötött a hierarchia.


Egyébként én igazán jó tanár karaktert a School 2013 sorozatban láttam, na, az ott izgalmas, ahogy a két osztályfõnök között le van osztva az ész és a szív.......
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 11:04:22 8/10 Előzmény Sumomo
(224428/239045)
R E J T V É N Y - J Á T É K

Most egy kis REJTVÉNY-t hoztam. Silla melyik szereplõjére utalhat a vers, ki mondhatná magáról, kinek?

Szeretném, ha nem csak a rejtvényt oldanátok meg, hanem készülnének hasonlók.

Nekem a versnél a haiku épp azért tetszik, mert iszonyú tömör, a lényeget megragadni a legnehezebb. Persze a háttérként választott kép is sokat segíthet. De senkit nem szeretnék az alkotásban korlátozni!:))))))))))


Szóval jöjjön sokadszor újra Silla, de kicsit másként!:)))))))))))))))))))))))

EDDIGI MEGOLDÁSOK:

- Illiona - to Bidam for Deokman
- Tilli - to Bidam for Deokman
- kimbin - to Jushin for Deokman
- Ljerk - to Munno for Bidam
- Sumomo - - to Jushin for Deokman – vaaaagy to Seol-Won Szolvon for Misil
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 11:02:26 8/10 Előzmény Sumomo
(224427/239045)
Üdv Kószám!:)))))))))))))))

Látom, Silla, a haiku, a rejtvény és a hegyek bevonzottak!:)))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 27. - 10:56:54 8/10
(224426/239045)
Tökéletesen igazad van abban, hogy egyes életszakaszokban másként viszonyulnak egymáshoz, ez természetes. Nagyon örülök az indoklásaitoknak, mert akár egyetlen sorával is rávilágítotok fontos elemekre. Jó ez a többféle megközelítés, nézõpont.
Számomra egyértelmû volt a megoldás, de általatok kénytelen vagyok újra és újra átgondolni.

Lehetne Munno is, de vajon ilyen háttérképet választanék akkor is a rejtvényhez? Neked olyan remek képkivágásaid szoktak lenni. Csináld meg a rejtvényt Munnosra!:))))))))))))



Én készítettem egy másik variációt, hogy érzékeljétek a háttérkép miként módosíthat az asszociációs láncon....
Direkt olyan Feladót és Címzettet választottam, akit még nem párosítottatok össze a haiku kapcsán.... de akár õk is lehetnének.... fõleg, ha Munnot vetted alapul, akkor ez Sohwára is igaz, õ ugyan nem "tanít", de szeret, Deokman azért is válik magabiztos, kezdeményezõ, talpraesett kamasszá, mert egy elfogadó, támogató szeretet adja az alapot a szárnybontogatáshoz.....

KÉP: A rejtvény megoldása ITT to Sohwa for Deokman... Ugye, mindenkinek ott a jelenet, amikor a sivatagban Sohwa elvágja kötelet?:))))))))))))))))))))))))