8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 17:16:34 8/10
(224465/239045)
Pedig ez Illiona Sohwáról írt hsz-ében kifejtettekre írtam...

elõzmény: a haikus rejtvényhez Lyerk to Munno for Bidam megfejtést adott, amit én a háttérképre való utalással nem éreztem tökéletesnek, de amiket általában írt,hogy adott életszakaszokban Silla több szereplõjére is igaz lenne, ezzel egyetértettem....
Kértem, hogy csinálja meg a rejtvény olyan változatát, amiben a háttérkép Munnora utalna. Hogy illusztráljam az elképzelésem és a háttérkép fontosságát, i8nformációs értékét, ezért csináltam egy to Sohwa for Deokman variáviót...

Erre írta Illiona, hogy szerinte Sohwa nem lehetne a Haiku feladója, mert tök jelentéktelen vki volt... én pedig ezt cáfoltam abban a bizonyos hsz-ben.


KÉP: a rejtvény Sohwás változata, amit Ljerknek csináltam illusztrációként..... Számomra a sivatagi háttér felidézi a jelenetet, amikor Sohwa elvágja a kötelet, hogy az élete árán is akár, de megmentse Deokmant....
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 17:05:35 8/10
(224464/239045)
Bip-bip ezt írta Tillinek, idemásolom:

"A Freeforums.org 2016. május 7-én megszûnt, mert nem volt tevékenység, és minden ottani tartalom elveszett.
A Google Webcache segítségével lehet még néhány tárolt oldalt megnézni, vagy ezzel: http://web.archive.org/web/20140604104206/http://mozi.freeforums.org/index.php (pl. a Dongi megnézhetõ, de sok másik nem)."



Én megnéztem a linket, látszik a szerkezetbõl vmi, de hiába kattintottam a témákra, már nem jelent meg a mögöttes tartalom a hsz-ekkel.:(((((((
8/10
offtopic
Sumomo 2016 júl. 28. - 16:42:03 8/10
(224463/239045)
Szia!
Ezt edimir melyik hsz.re írtad? Mert amire rámutat, abban nem találok kapcsolatot a témához.
8/10
Sumomo 2016 júl. 28. - 16:37:26 8/10
(224462/239045)
Ki és miért távolította el májusban Bip fórumát?
Illiona 2016 júl. 28. - 15:42:38
(224461/239045)
Sziasztok!

He was Cool

Megnézve!

Song Seung Hun itt is gyönyörû, tehetséges, van kisugárzása, kellemes a hangja, stb...

A Scent of Summer c soriban 1 évvel korábban még melirozott haja volt, de ehhez a kamasz fiúhoz, mármint a szerephez jobban illett a sima haj, hiszen vissza is lép az idõben.
A Scent of Summerben már egy végzett épitészt alakit, nem egy középiskolás kamaszt.

Megértettem miért mondtad, hogy amikor a végén a betûk mennek!
Hát ezt tényleg minden libagolynak látnia kell.
Nem lövöm le, majd ha más is megnézte.
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 09:30:35 8/10
(224460/239045)
Csak egy gyors bekukkantás, hogy a betérõt ne éjjeli képek várják!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 03:04:11 8/10
(224459/239045)
...és a Kék Sárkány rajongói Klub tagjai számára (MM és Kisterc) természetesen a Sárkány kék mosolya!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 03:01:18 8/10
(224458/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 02:19:24 8/10
(224457/239045)
Örülök, hogy tetszik a blog ötlete... Igen, kell elkötelezettség a rendszeres gondozáshoz és a tartalom folyamatos frissítéséhez...

Bip-bip mozis fóruma egy folyamatosan terebélyesedõ, egyre szövevényesebb felépítésû hellyé vált, amit ugyan Bip próbált vhogy logikusra nyesegetni az egyre jobban burjánzó témák közepette, de ez nem volt mindig egyszerû. Számunkra, akik a kezdetektõl ott voltunk, akik nem csak láttuk, de közremûködtünk is a fejlõdésében, még alkalmanként nekünk is gondot jelentett az eligazodás, egy-egy racionalizáló átszervezés után megtalálni, amit kerestünk. Egy a frissen odatévedõ számára pedig talán ijesztõ is lehetett a rengeteg téma-topic labirintus.... Több lépésen keresztül juthatott csak el a keresett filmhez...
Pl. nézzük az utat A Silla királyság ékkövéhez...

1. Öt kontinens filmjei...
2. Ázsia
3. Távol-Kelet
4. Dél-Korea
5. Egy rakat dél-koreai film és sorozat között (amik nem voltak betûrendben) megtalálni a sorozat topic-ját....

Így leírva a lépéseket roppant logikusnak tûnnek, de nem mindenki kattintgatja végig szép türelmesen ezt az öt lépést... vagy már az elején esetleg elkutyulódik.... Melyik országhoz kerül egy koprodukcióban készült film... stb?


Szóval nagyon célszerûnek, könnyen áttekinthetõnek és felhasználóbarátnak kell lennie az új mozis fórumnak, e komoly tervezõmunkát igényel, aztán persze ott van még a számítástechnikai ismeret, hogy az elképzelést megfelelõ formában megvalósítsa... Ehhez jöhetnek az ötletek, hiszen mi leszünk a "felhasználók", a mi keresési szokásaink/logikánk kell, hogy alapul szolgáljon....

Tilli este írt, a fórum címét már kitalálta... Biztosan nem haragszik meg érte, ha idemásolom a levelébõl a vonatkozó részt:
"A névnek elõször az elérhetõségi linkre gondoltam a film.freeforums.org azért lenne jó, mert így talán idegenek is oda keverednének( sokan
kereshetnek "free filmeket"... :-D"

Szerintem jó elnevezést talált, fõleg, mert az elõdjéhez nagyon hasonló, Bip mozis fórumának linkje mozi.freeforums.org volt...


A "KÕTÁR" már Bip fórumán is a szívügyem volt, egyike az elsõ saját kezdeményezésû topic-jaimnak!:))))))) Igen, pontosan ezért. Imádom a koreai közmondásokat, de vannak kedvenc mondataim filmekbõl.... Tényleg jó lenne ezeket együtt látni egy helyen.... itt Sillán elvesznek a sokezer hsz. között, visszakereshetetlenek....


Amiben segíthetünk még, az az új fórum látogatása és tartalommal való megtöltése, ha majdan elkészül.

KÉP: amit a KÓTÁR-ba is szívesen betennék - Epress Ki - Wang Yoo mondja
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 01:19:10 8/10
(224456/239045)
Piros edzõcipõ és menyasszonyi ruha... tényleg szokatlan párosítás... azt hiszem én lennék a 200 ezer+1., aki kíváncsi lenne:)))) De persze ehhez is kell a szem és az eredendõ érdeklõdés, mert hát ugyebár mások is utaztak a metrón.... de csak egyiküknek jutott eszébe lefotózni és kiposztolni....



Mondjuk, egy libagoly biztos kiszúrta volna!:))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 01:13:42 8/10
(224455/239045)
Crutia nem véletlenül ellenõrizte maggi fülét, elvégre ha vki közel négy órán át "fürdik", akkor feltételezhetõ, hogy az is tiszta lesz!:))))))))


A Moment to Remember....

Bennem még most is dolgozik a film, várom, hogy mit írsz róla.....

Nekem az egyik kedvenc képsorom, amikor a Férj letépi magáról az ingét és azzal gyengéden letörli a Felesége lábáról a csordogáló vissza már nem tudott tartani vizeletet.... ebben a mozdulatban benne van minden......
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 01:04:32 8/10
(224454/239045)
Az életünkben fontos szerepet játszó embereknek nem feltétlenül kell "tálentumnak", nagyformátumúnak lenniük. Bidam például szenved, amikor Munno érzelmileg elfordul tõle. És igenis fontos egy gyermek számára, hogy egy elfogadó, meleg szeretet vegye körül kicsiként, mert akkor nem sérül meg, lesz önbizalma, mer tévedni, az sem rengeti meg a kicsi világát, hiszen van egy biztos fészek, ahova bármikor visszatérhet, ez a tudat fontos, hogy kalandozni merjünk.


Nem véletlenül kezdõdik Silla az 1. résszel és nem a 21.-kel!:))))))))))))) Anno én is vhol a 20 táján kapcsolódtam be a sorozat nézésébe, de aztán visszamenõleg pótoltam, amit nem láttam. Mert igenis Silla építkezik, a Sorsok csak így írják le a maguk ívét, így érthetjük meg a karakterek változását, mozgatórugóit, érzelmeiket, gondolataikat, vágyaikat....


Sohwa, ha úgy tekintjük, akkor tényleg egy kis haszontalan, esetlen, mûveletlen nõszemély, akinek hirtelenjébe a kezébe nyomják a pici újszülött hercegnõt.... õ pedig meg van ijedve... a palotából menekültében, amikor megállítja az õr, akkor még azt is ajánlgatja, hogy tartsa meg az õr a babát... késõbb sem lesz okosabb, talpraesettebb, nõdögélve Deokman az, aki kettejük közül életrevalóbb... és mégis, tudjuk és érezzük, hogy Sohwa nem akárki... legyõzni a félelmünket és sikeresen kikeveredni a palotából egy mindenki által keresett csecsemõvel, vállalni akár a halált is, ha elkapják...aztán idegen földön egyedül gondoskodni a pici babáról úgy, hogy a gyermeknevelésrõl fogalma sincs, a hétköznapok tanítják meg rá... õ tényleg egy szûz-anya, és aztán saját gyengeségein felülkerekedik, mert megszereti a rábízott gyermeket, félti, óvja, az életét adná érte.... Szerinted mi kell még ennél több? Nekem semmi, és Deokmannak sem a kezdetekkor....

Aztán majd jön Mishil, egy más hátterû kapcsolat, amiben akaratlanul is mesterrévé válik Deokmannak.... de az már egy másik életszakasz, új helyzet, új cél....
Illiona 2016 júl. 28. - 00:55:48
(224453/239045)
én egy kis filmet néztem meg tegnap este, Bride in Sneakers cimmel.

Egy képregényiró utazik a metrón, és felszáll egy menyasszonyi ruhába öltözött lány, egy telefonnal, és piros edzõcipõben!
A fiú lefotózza, és feltesz i a netre. 200 ezren látják azonnal...

A következõ 24 óra történéseit mutatja a film, hogy honnan szaladt el a lány, és miért?

Sok humoros fordulat, mindegyik mögött ott van a csalás, a számitás is.

Ez a film a 2014-es Kdráma gyüjtemény egy darabja
Illiona 2016 júl. 28. - 00:48:54
(224452/239045)
Ebben a tábor dologban is egyetértünk!

Nekem akkor fél 6-kor már kelnem kellett, és arra ébredtem, hogy nagy vita van!
Maggi meg fél 2-kor elindult tusolkodni, majd fél 6-kor visszaért!
Szegény Crutia!

Így viszont nem néztünk annyi filmet, mint ami be volt tervezve!
A következõ tábor elsõ napját kiteszik a most elnapolt filmek, és még mennyi van!!!

Közben én is megnéztem Moment to Remembert, de még emésztem!
Fogok irni róla, de kell még 2-3 nap!
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 00:40:08 8/10
(224451/239045)
Szerintem is jó film.... nekem még a filmnézéskor bejött, hogy akkoriban néztem A Moment to Remember-t is, mindkettõben ott volt a Nessun Dorma... én meg azt hallgattam akkortájt esténként....


Hmm, bizony nem fájdul meg a nyakunk a bólogatásban!)))) Örülök, hogy kivételesen egyet értesz... maggiékkal órákon át nem tudtam zöldágra vergõdni, csak azért hagytuk abba, mert ugyebár 5.30-kor talán már tényleg illene lefeküdni, fõként ha arra a napra egy csomó minden be van táblázva.... mondjuk az alvás nem szerepelt közöttük!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 00:23:27 8/10
(224450/239045)
Ez az a film, amikor minden kis apró részletre figyelned kell, mert a végén értelmet nyer, még a szoba kamerás bemutatásában szereplõ óvodás kép is.....de bizony nem lankadhat a figyelmed még a stáblista alatt sem... ott kapod meg a választ a miértre!:)



KÉP: stáblista... ágaskodó lábacska.... (Lyerk, ez óvodásé!!!!).....


Remek szórakozás az utolsó pillanatig, megnevettet és megríkat, de az akció jelenetek kedvelõi is megtalálják a nekik tetszõt, a karakterek pedig szerethetõek, építkeznek.....

Szerintem most is "cool"!:)))))))))))

Jó filmnézést!:)))))))
Illiona 2016 júl. 28. - 00:20:44
(224449/239045)
Igen, de akkor már ketten lettünk volna, és nem lettünk volna magányosak!
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 00:16:29 8/10
(224448/239045)
..... és persze vannak sebek és fájdalom, amit talán kimoss a tenger és a soju... vagy egy másik ember megértése.....





KÉP: tenger és soju....

Illiona, nem csak te terveztél magányos iszogatást a tengerparton!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 28. - 00:15:19 8/10
(224447/239045)
.... és van olyan elem, amit nem mertek lekoppintani más filmekbe, sorozatokba....




KÉP: egy kis bûvészmutatvány némi tûz közremûködésével... hogyan lesz a papírtulipánból vörös rózsa?:))))))
Illiona 2016 júl. 28. - 00:14:02
(224446/239045)
a blogról:

én támogatom!
egy ilyen internetes oldal olyanokat is odavonzana, akik ide nem irnak, de néznek filmeket, de más fórumokon kötelezték el magukat, akár itt ezen a fórumon is.

Mindenesetre nagy elkötelezettség kell ahhoz hogy ezt valaki naponta ellenõrizze, és témákat dobjon fel, hogy látogatott legyen az oldal.
És ennek az elkötelezettségnek éveken át kell tartania, hiszen ez a korábbi blog is elhalt, gondolom a nem látogatás miatt.
Annak mindenesetre örülnék, ha megvalósulna, hogy a "nagy " mondatok, közmondások gyüjtõhelye meglegyen, errõl már korábban is volt szó.
mozi mindörökké???

nem inkább Mindörökké Mozi???