10/10
Ljerk 2016 jún. 25. - 11:26:50 10/10
(224205/239045)
Köszönöm a cikked, kicsit mindig érdekelt a kalligráfia - az egyik kínai filmben igen nagy jelentõsége volt, hogy ki hogyan veti papírra a kínai írásjegyeket. Igazából nehéz lenni összefoglalni, de itt a kínai írás linkje, amelybõl el lehet ugrani a kínai kalligráfiához is.

- https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%ADnai_%C3%ADr%C3%A1s

A koreai filmekben is feltûnik gyakran, hogy maga az írás hogyan történik - a 4 legfontosabb eleme:
- ecset
- tus
- dörzskõ
- papír

A tusnak és a dörzskõnek néztem jobban utána, mert ez volt számomra a kicsit nehezebben érthetõ - de technikailag megvilágosodtam. :)

1. A képen balra vannak a tusrudak, amik fenyõfakoromból és hozzáadott enyvbõl és esetleg illatosítóanyagból állnak - a masszát szilárd formába öntik, préselik sokszor díszítõelemekkel a külsejükön.

2. Jobbra van a dörzskõ, amin egy homorú mélyedés található, az egyik végén ez a mélyedés nagyobb.

3. A nagyobbik mélyedésbe öntenek egy kis vizet, ide mártják be és dörzsölik oda-vissza a kisebb mélyedés felé a tusrudat, amíg a megfelelõ állagot meg nem kapják.

4. A tus fontos tulajdonsága, hogy csak EGYSZER oldódik vízben, papírra kerülés után már NEM javítható, esõ sem oldja.
Illiona 2016 jún. 25. - 10:20:32
(224204/239045)
Sziasztok!

Ma van Rain Születésnapja!

egy kivételes tehetségû mûvész, 34 éves!

Isten Éltessse!!!!!!
Illiona 2016 jún. 23. - 18:25:42
(224203/239045)
Na jó nem csigázom a kedélyeket!

Ma voltam a Konfuciusz Intézetben Szegeden, és meghallgattam Kong Lingguang professzor elõadását a kínai kalligráfiáról.
Õ egyébként Konficiusz 73. (76?). leszármazottja!!!
Szingapurban él, 1966-ban született!

Holnap megyek 10-re, és részt veszek az elsõ kalligráfia órámon!
A professzor fogja tartani!
Lehet hogy nem sokra megyek, de õ egy nagyon jeles képviselõje a mûvészetének!!!

ezt irták róla elõzetesen:
"Kong Lingguang professzor Konfuciusz családjának 73. leszármazottja. Kína Henan tartományában született, jelenleg szingapúri állampolgár, híres kalligrafikusként számos címet és díjat nyert Kínában és Szingapúrban egyaránt. A professzor Szingapúrban kalligráfiát tanít és hivatásos kalligrafikus is. Ezen kívül többek a Kína Kalligráfia Egyesület tagja, a szingapúri Xin Sheng Társaság és a Henan Kalligráfia és Mûvészet kalligrafikusa, a Nanyang Festészet és Kalligráfia Társaság elnöke. Mûveit mélyen megihlette Kína Zhongyuan tájegysége, annak kultúráját és kalligráfiáját mûvein keresztül átörökítette a jövõ nemzedékére. A professzor munkáit már több mint 10 kínai és szingapúri múzeum állította ki. Legutóbbi kiállítása 2015 szeptemberében zajlott, „Mennyei stílus: Kong Lingguang Kalligráfia és Mûvészeti Kiállítása” címmel a Xuchang Múzeumban, Kínában. Ugyanazon hónapban a „Kong Lingguang Kalligráfia Fórum” is megrendezésre került Zhengzhou-ban. Az elmúlt években Kong Lingguang számos mûvet alkotott mind a kalligráfia, mind a költészet területén. Továbbá, számos nemzetközi szintû kalligráfia és mûvészeti kiállítás és verseny szervezése fûzõdik a nevéhez, akadémiai disszertációit több szakújság és magazin megjelentette.
Az elõadáson Kong professzor saját munkáinak segítségével fogja bemutatni a kínai kalligráfia jellegzetességeit.
Az elõadás nyelve kínai, magyar tolmácsolással."

Kép: a professzor egy munkája. Magáról a professzorról nincs képem, meg kell várni a holnapi lapokat, mert rengeteget fotóztak mások!
Illiona 2016 jún. 23. - 17:07:08
(224202/239045)
Sziasztok!

Ki Konficiusz 76. leszármazottja?

És nekem mi közöm hozzá???
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 23. - 01:39:55 8/10
(224201/239045)
Szép álmot, lélek melengetõset annak, akit illet!:)))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 23. - 00:49:56 8/10
(224200/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 23. - 00:48:24 8/10
(224199/239045)
... a végsõ búcsút... elköszönni vkitõl, aki a Minden volt a számunkra... Köszönjük, maggi, hogy Yushin könnyeit szavakba öntötted...
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 23. - 00:44:40 8/10
(224198/239045)
Mint ahogy a sorozat záró jelenetében az elmúlás felé vezetõ úton a kamasz kori önmagával való találkozást...

Ez egyfajta számvetés, vajon mennyire sikerült jól élnünk az életünk úgy, ahogy egykor megálmodtuk elterveztük...
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 23. - 00:39:51 8/10
(224197/239045)
Szép estét Mindenki!:)))))))) most fejeztem be egy nagyon jó kis sorozatot de majd inkább holnap mutatnám be... ma inkább folytatom Silla rejtett kincsei közötti kutakodást... következzenek maggi képes versei újfent!:))))))))))))


Azt hiszem ezt az ölelést egyikünk sem feledte...
10/10
offtopic
kimbin01 2016 jún. 22. - 11:53:33 10/10
(224196/239045)
Sziasztok!

Kissé eltûntem, mert problémáim voltak, vannak, de ezeket augusztus derekáig meg kell oldanom, mert nem
megyek úgy ki, hogy rendbe ne legyek teljesen, mégha van is eu egészségbiztosítási kártyám. Van még intéznivaló,
de az belefér, és remélem nem jön valami új közbe már.

http://eztnezdmeg.com/meg-hogy-a-liba-buta-allat-nezd-hogy-ternek-nyugovora-a-gazdajuk-parancsar/
Illiona 2016 jún. 21. - 09:19:24
(224195/239045)
A Violent Prosecutor

a börtönéletrõl, hogy mi az igaz azt nem tudom, de itt kegyetlen.
A folyamatos verés, megalázás.
De amugy a börtönben "rend" van, müködik egy hierarchia, a régebbi rabok, a fizikailag erõsebbek, és a lelkileg erõsek vannak a csúcson, és ugy lefelé.
Akik az élen vannak, azok mindent megengedhetnek maguknak, és "hõsünk " is ide próbál feljutni, azzal, amiben tehetséges!
Bírósági ügyekben van mindenki - beleértve az õröket is- segitségére, és igy sikerül neki kikerülni a megalázottak közül.
De ez nem egészen mutatja a valóságot. Nem minden börtönbe kerül be egy ügyész!!!
Illiona 2016 jún. 21. - 09:12:58
(224194/239045)
Sziasztok!
A férfit ismerem, a Mama c sorozatból, és õ most a The Flower in Prison c 50 részes sorozatban az apa.
Róla irtam, hogy 46 évesen már van egy 37 éves fia:)))
Több filmben is szerepelt, igaz csak 3.-4.vonalbeli szerepei voltak.
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 20. - 23:14:02 8/10
(224193/239045)
További szép estét!:)))))))))))))))))))










Maggi, köszönöm a képet... már nem csak képernyõvédõm!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 20. - 23:06:59 8/10
(224192/239045)
Hányszor szoktuk emlegetni az Életet, mint felülmúlhatatlan forgatókönyvírót.... Mivel nem ismertem a fõszereplõ színészpáros, ezért kicsit rájuk kerestem a neten... és megdöbbentem.... nem csak a munkásságuk lenyûgözõ, de az Ember is...

Kíváncsi lettem volna a sorozat 2. évadjára, amit forgatni akartak.... de erre sajnos már sohasem lesz alkalom...Még emlékszem, ahogy néztük a Legend díjkiosztóján, ahogy Kék Sárkány támogatja a mankós Mennyei Mosolyt.... A Sors úgy hozta, hogy a Last Scandal díjkiosztója még szomorúbbra sikeredjen... már csak posztumusz díjat vehetett át a fõszereplõ társ a másik helyett/nevében.... Nomen est omen... tényleg az utolsó botrány lett egyikük életében.... Milyen tragikus vég...

nem kellett volna, hogy így történjen, de vannak ostoba, hiú, mások dolgaiba fontoskodó, meggondolatlanul vádaskodó nevüket/arcukat fel nem vállaló senkik, akik kioltották egy csillag ragyogását....

A filmjeiben azonban még továbbra is ott ragyog...
Akik megérintik a nézõk szívét, azok örökké élnek... Nyugodjon békében...

KÉP: a póló felirata....
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 20. - 22:50:57 8/10
(224191/239045)
Silla óta elhíresült a "tükrözõdés"... megszoktuk, hogy a szerelem testisége nagyon visszafogottan, apró gesztusokkal ábrázolt... számomra az egyik legmegindítóbb a 16. rész "nászéjszakája"... ez nem egyszerû kémia, ez hihetetlen gyengédség... tekintetek és gombok...
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 20. - 22:44:39 8/10
(224190/239045)
Ez is egy régebbi sorozat (2008), a történet nem egy nagy durranás, hiszen az alapprobléma már több sorozatban vmilyen módon bemutatásra került, úgy mint... milyen kötött is egy sztár élete... ill. milyen nehézségekkel küzd meg egy részmunkákból megélni próbáló ember, ha a pénzügyi gondjai hólabdából lavinává nõnek....

... eléggé meseszerûnek tûnhet az elsõ szerelem szál kibontása, de minden irrealitását felülírja a csodálatos színészi játék.
A két fõszereplõ színészt én nem igen ismertem... csak a Bátyuskát még Miesengként Sillából, aztán több más sorozatból is...
Kicsit félrevezetõ a plakát... a páros hölgytagja igazi hétköznapi ajhumma... aki minden slampossága ellenére is vhol tiszteletet érdemel, mégpedig azért az elszántságért, ahogy a családjáért küzd/küszködik....

a sorozat érdeme a szép lassú építkezés, nem érezzük rágóguminak az egyes részeket, sokkal inkább a problémák mélyebb rétegeibe vezetnek el... és igen, a kapcsolatok ismét csak bonyolultak, de végtelen emberséggel ábrázoltak... A két testvér igazi két lovag, hatalmas közöttük a szeretet, az áldozatvállalás a másékért...

A gyerekszereplõk se csak amolyan színesítõk, õk is hozzáteszik a magukét a történethez... és bizony bölcsebbek és megbocsátóbbak a felnõtteknél...

Azt hiszem, hogy az eddig látott sorozatok közül ennek a sorozatnak a 15. rész végi jelenete volt az egyik legfelkavaróbb... a szenzációra éhes sajtóhiénák kontra az ember... szándékosan nem vágtam ki belõle képet... az úgy egyben (a sorozatot addig nézve) az igazi...

helyette jöjjön a fõszereplõ egy mondata, ami tovább viszi, a mikor nõ egy nõ kérdést...
Kép: - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 20. - 22:21:45 8/10
(224189/239045)
Még meg is örültem, hogy dorombkának is sikerült egy macis tortát begyûjtenem....
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 20. - 22:20:26 8/10
(224188/239045)
Tegnap délután fejeztem be a Last scandal of my life-t.... az ismertetõt olvasva.. és az elsõ részeket nézve azt hittem, hogy egy kis édes semmiség az egész... olyan, mint a kép, amit kivágtam...
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 20. - 22:17:34 8/10
(224187/239045)
Emlékszem, egy korábbi ajánlódban már említetted... már akkor is írtam, hogy a börtön világára kíváncsi lennék, eddig csak érintõlegesen láttam a drámákban.... kíváncsi vagyok, mennyire váltja be a nagy várakozást... jó, hogy van angol felirat, a kérdés, hogy mennyire bonyolult a történet, mennyire lesz követhetõ a történet?
Illiona 2016 jún. 20. - 20:52:17
(224186/239045)
és egy utolsó innen a A Violent Prosecutorból