10/10
offtopic
micike_MSc 2016 jún. 12. - 23:04:01 10/10
(224105/239045)
Ha már szóba került a Tolvajok:
Azt olvastam, hogy Te és Edimir beszéltetek róla, nem tudom, más is látta-e.
Veletek ellentétben nekem ez a film "bejött", amikor elõször belenéztem, magával ragadott a pörgõssége.
Persze nagyjából mindenki átvág mindenkit, de ez nem meglepõ abból az alapszituból kiindulva, hogy Makao Park azt a régi társát kéri fel egy nagyszabású akcióhoz, aki anno jól átverte.
A kezdõ jelenet, amibe ezen az ajtón lépünk be, tulajdonképpen már az átvágásról szól, de abban szerintem nagyon elegáns.
Makao Park tényleg nem egy karizmatikus pasi, a háttérbõl irányít, kihasználja a többieket az elterelés miatt; nála sokkal macsóbb és vonzóbb a hongkongi banda fõnöke, Simon, akinek a Rágógumival kibontakozó késõi egymásra találása és gyors végzete igazán romantikus és echte koreai ("rossz álmot vettem meg")...
Itt nincs egy nagy csapat, kis (érdek)kapcsolatok vannak. A maguk területén profik, másban ügyetlenek. Vagy pl. ahogy Zampano feláldozza magát Jennycall megmenekülése érdekében. Kis gesztusok, nagy meglepõdések.
Nekem ez a film mindenképpen többször újranézõs, pláne a kritikátok után fogok figyelni a részletekre (majd egyszer). :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 jún. 12. - 22:26:42 10/10 Előzmény Illiona
(224104/239045)
Minden sorozatot, filmet úgy nézek, hogy figyelek az apró részletekre, mondatokra is. Ha egy fontosnak ítélt mondandót nem tudtam elolvasni, akkor visszatekerek, de máskor is visszakeresek - ezért aztán lassan haladok. Most viszonylag gyorsan eljutottam a 20-22. részig, de azóta még mindig csak a 25-nél tartok...

Az, hogy SSH (a szépségén túl) nagyon jó, az evidens, nem tudom, eddig hogy' maradhatott ki nekem, de most majd bepótolom minden szemvillanását... Persze csak majd, ha az EOE-t befejeztem.
A YoungRant/Grace-t (sõt DongCsul-nak GookJa, vagyis "Gook lánya") alakító színésznõ nekem is tetszik, olyan kedvesen rámenõs, mégis naiv, laza, az apja révén mindent megengedhet magának, de mégis végtelenül szomorú és magányos - és ezt érzi meg Dongcsul-ban is a mosolya mögött. Tényleg jól illenek egymáshoz. :)

Tényleg jó a többi szereplõ is, talán "Shin TaeHwan"-t azért emelném ki, mert a Sillában Dokmán apjaként egészen más karaktere volt.
Aki viszont végtelenül idegesít, az Dongcsul-ék anyja: folyamatosan rikácsol, hogy a férje hogy bánt vele, aztán a temetésen mégis hangosan jajveszékel. Aztán késõbb állandóan szidja a rossz útra tért, bûnözõ fiát, kitagadja, durván beszél vele, megalázza - de amikor nem hallja, akkor a "sógornõnek" meséli, hogy a szíve szakad meg érte, miatta lett rossz ember... Nekem nem fér össze ez a folyamatos ítélkezés azzal, ahogy idõnként (marha ritkán) "lelkizik" - ettõl a lelkizése tök hiteltelen. Egyedül õ idegesít ebben a sorozatban, kíváncsi vagyok, elmúlik-e a végére, bár nem hiszem.
Illiona 2016 jún. 12. - 22:04:07
(224103/239045)
Remekül összefoglaltad, ehhez semmit nem tudnék hozzátenni!
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 jún. 12. - 20:50:11 10/10 Előzmény Illiona
(224101/239045)
A kliprõl annyit, hogy ez csak az elsõ 8-10. rész jeleneteibõl van összevágva.
1961: a kezdeti konfliktus, Dongcsul 5 éves, ekkor születik az öccse és Shin TaeHwan fia, meg az állomásfõnök unokája.
1971: DongCsul 15, az "öcsik" és a közös szerelmük-leányzó 10, a hugi 9 éves. DongCsul magára vállalja az öccse gyújtogatását, büntetésbõl kolóniába kerül, ahonnan az anyja gyógyíttatására akar pénzt szerezni, ezért "rossz útra tér", majd végül Chaeng magával viszi Makaóba, hogy megmentse Shin TaeHwan bosszúja elõl ("mert még gyenge").
1981: DongCsul Makaón dolgozik, ekkor találkozik Mike-kal, aki a makaói kaszinó tulaja, így kerül be az ottani kaszinóba, majd Grace/YoungRan és annak apja, Gook elnök szemei elé. Eközben a 20éves öccsét legjobb eredménnyel felveszik a szöuli egyetemre jogász-hallgatónak, aki itt találkozik HyeRin-nel, a "másodikkal".
A klip újra, hogy ne kelljen keresni, ha esetleg...:
https://www.youtube.com/watch?v=3_cW_4G5A2Q
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 jún. 12. - 20:29:45 10/10 Előzmény Illiona
(224100/239045)
Azt hiszem, egyszerû kíváncsiságból kifolyólag (a két) Korea történelmérõl itt mindannyian nagyon sokat tudunk, könyvekbõl, netrõl, akár elõadásokból...
De mégis az EOE-ben még így kívüllálóként (értsd: nem koreaiként) is rengeteget érzek abból a HANGULATból, ami Koreát a '80-as években jellemezhette.

Pak Csonghi elnöksége (a '61-es puccstól kezdve a '79-es merényletig) fontos idõszak: a '70-es években kezdõdõ fejlesztések, a katonai vezetés japán kapcsolatai (többségük japán katonai akadémiákon tanult, volt köztük II. vh-s kamikaze pilóta is) miatt a japánokkal való diplomáciai kapcsolatok normalizálása, a japánok által fizetett jóvátétel ipari beruházásokra fordítása, a családi vállalkozások hatalmas csebolokká fejlesztése, emögött persze nyilván összefonódások és korrupció (lsd. az EOE-ben is többször említésre kerülõ "most petrolkémiával érdemes foglalkozni", de errõl a korszakról szól a Gangnam Blues is).
Pak Csonghi elnökségének ideje - innen messzirõl fõleg - inkább pozitív kicsengésû, nyilván nem véletlen, hogy jelenleg az õ lánya Korea elnöke.
Kép: Pak Csonghi (Park Cheong-Hee) elnök - tuti ezt a képet láttam Shin TaeHwan irodájának falán. :)

Pak meggyilkolása után viszont zavaros idõszak következett, és ezt az idõszakot meglehetõsen nyomasztóan mutatják be az EOE idevonatkozó részei, a konkrét idõszak 1981 (illetve 3 évvel, majd 2 évvel késõbb).
1981-ben az egyetemi diáklázadások kapcsán pl. említésre kerül a "kvangdzsui mészárlás" is (Dél-Cholla tartományban több száz diákot öltek meg 1980. márciusában); DongCsul öccsének bebörtönzése, kínvallatása, majd kényszerû besorozása is mind az akkori hatalmi túlkapásokat "illusztrálja".
És ebben az idõszakban (1980-88) Cson Duhvan volt az elnök, az EOE-ben csak "Tábornoknak" hívják, de most, hogy utánanéztem, valószínûleg róla lehet szó: https://hu.wikipedia.org/wiki/Cson_Duhvan
Csoma Mózes a könyvében úgy ír errõl a korszakról, hogy a '80-as évek elején a túlkapások miatt már Amerikának is kényelmetlen volt ez az elnök, így végül választásokat tartottak, de az ellenzék megosztottsága miatt újra õ nyert...
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 jún. 12. - 19:46:12 10/10 Előzmény edimir
(224099/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Természetesen a villás medálnak semmi köze nem volt a Sharkhoz, de a Heirs-ben már tényleg ott volt. (Közös pont, hogy ezeket a sorozatokat láttam ugyebár... :))))
És most már tudom, ki adta (volna) kinek: Kim Tan bátyja a tanárnõnek, akit igazán nem vállalt fel a családja elõtt és a lány így inkább visszautasította; sokáig sóvárogtak azután még õk is egymás után...
Illiona 2016 jún. 12. - 19:29:37
(224098/239045)
és ime a "papa".

Hát...
Illiona 2016 jún. 12. - 19:28:25
(224097/239045)
The Flower in Prison

Most nézem a 13. részt, és elgondolkodtam az életkorokon.

A fõszereplõ, Ko Soo (Love 911 tüzoltója) most 38 éves.
Itt a filmben egy 30 körüli férfit alakít.

A sorozatbeli apja pedig 1970-ben született, vagyis 46 éves!

Vagy 8 évesen kellett "megcsinálni" a gyereket!
Illiona 2016 jún. 11. - 22:25:45
(224096/239045)
How to Meet a perfekt neighbor

és egy kérdés:

"Te milyen ember vagy a körülötted élõk számára?"

elgondolkodtató...
Illiona 2016 jún. 11. - 19:57:20
(224095/239045)
How to meet a perfect Neighbor

másodszor: a szereplõk

ezt a nõt már láttam más filmben is, sõt a Glória cimû 50 részesben (vagy 16, nem emlékszem) fõszerepet is játszott.
Amit nem is értek, hiszen egyszerûen csúnya.
Ráadásul a szavakat elõl képzi, olyan hülyén beszél. És ez nem hiszem hogy rendezõi utasítás lenne.
Õ képviselné a tiszta nemes egyszerûséget, a naivitást.
De ehelyett a nagyok dolgába folyamatosan beleugató, közönséges, ápolatlan nõszemély típusa.
Milyen is lehet, ha már a repülõtéren a balfácán egybõl a segitségére siet, és a többiek egybõl cselédnek hiszik!
Pedig azok is a nép szülöttei!!!

De: amikor a reptéren meglátja PSH-t, akkor õ is egybõl odarohan, és nem törõdve azzal hogy az kivel és miért van ott, beleszól!
Mint az általa sokat kritizált nõvére...
Illiona 2016 jún. 11. - 17:59:56 Előzmény edimir
(224094/239045)
Amikor elõször irtad, hogy "have to meet a Perfeck Neighbor" azt hittem nem láttam.
De azután rájöttem, hogy igen!

Akkor:elõször
A Kambodzsából való nõsülésrõl (ugy általában)
Már több filmben találkoztam ezzel a problémával.
Koreában kevés a szabad nõ, ráadásul azok tulságosan önérzetesek.
A férfiak tiltakazásképp az egyenjoguság ellen, meg azután tiltakozásképp a túlemancipáltság miatt tömegesen hoznak feleséget többek közt Kambodzsából, de Vietnamból is.
Ezek a nõk férhez mennek, mert lehetõségük semmi nincs a hazájukban pénzt keresni, sokuknak számos családtagok kell eltartani.
De HÁZASSÁG ez?
Szerintem egyszerün ez szexrabszolgaság, + rabszolgaság!
Mindezt egy olyan országban, ahol a lakosság 98 %ban volt tiszta koreai!
Ezekben a filmekben mindig nagyon pozitivan mutatják be ezeket a kapcsolatokat, de hát az életben azért ez nem igy van.
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 09. - 23:32:43 8/10
(224093/239045)
További szép éjt!:)))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 09. - 23:25:34 8/10
(224092/239045)
Kép helyesbítés... itt a két kuncogó elragadtatott cselédlány!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 09. - 23:23:56 8/10
(224091/239045)
A rejtvény képen mind a hét leskelõdõ látszik... a többi képet segítségképpen tettem föl, hogy be lehessen õket azonosítani...


Hmm, eltaláltad? Igaz, volt olyan filmcím, hogy 2x2 néha öt, de azért a 4 nem egyenlõ héttel!:))))))))))))))))))) Egyetlen megoldást beküldõként csak közel jártál, de nem találtad el!:))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 09. - 23:19:42 8/10
(224090/239045)
Ennyit még egy óvatlan asztalos is össze tud adni!:))))))))))))))


KÉP: itt csak ketten leselkednek, a harmadik nem látszik... a látvány leolvasható az arcokról!:))))))))))))))

A rejtvény célja:
1. Mennyire vagyunk jó megfigyelõk?
2. Mennyire tudunk nevetni ezen a kissé olcsó klisén/fogáson?
3. Mennyire tudunk nevetni önmagunkon?
4. Mennyire szeretünk játszani?
Illiona 2016 jún. 09. - 23:19:33
(224089/239045)
Hurrá!
Akkor eltaláltam!
Egyébként ugy lett volna érvényes, hogy ugyanazt az 1 képet tedd fel:))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 09. - 23:10:43 8/10
(224088/239045)
és még három a száradó leplek mögött... tehát összesen!:)))))))))))))) Mágikus szám... mágneses mosakodó!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 09. - 23:08:36 8/10
(224087/239045)
További egy a bödönben... így már 4!:)))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jún. 09. - 23:07:18 8/10
(224086/239045)
Egy ugyebár adott a mosdónál, ehhez jön kettõ a tetõn... ez már 3!:)))))))))))))