8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:52:27 8/10
(223745/239045)
Ezt magginak vágtam ki, ha jönnének az oroszlánok!:)))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:50:33 8/10
(223744/239045)
HÁT.... Hát bizony szeretjük a hátat, annyi jelenetben játszott fontos szerepet...és azt hiszem így még nem láttuk, ez bizony nem klisé, hanem egy szép, gyengéd jelenet.... csak dõlj hátra nyugodtan!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 máj. 15. - 06:49:35 10/10
(223743/239045)
Sziasztok!

Igen, elõször én is végignéztem angollal, de tegnap este már magyar felirattal, és így megállapíthatom,
ahogy Cili mondja, sokat értek, csak keveset beszélek.
Sok igazság van abban , amit írtál, mert kerestem én is a sárkányokat, de csak sárkányfikat, tojásokat
találtam.
Ettõl függetlenül izgalmas, a történelem véres, és mocskos alakulását, alakítását láthattuk, mert ez bizony
így zajlott le.Éppen ezért nekem a Nagy látnok jobban tetszik, és az abban szereplõ dinasztiaalapító.
Silla pont a karakterek, és fejlõdésük miatt még mindig elsõ a Jumonggal. Nincs mellékút, kisiklás, egyenes,
felfelé tartó ív van csak.
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:47:18 8/10
(223742/239045)
Már hozzászokhattunk, hogy koreai sorozat nem lehetséges könnyek árja nélkül... itt a magyarázat a férfikönnyek titkára...
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:45:43 8/10
(223741/239045)
Hmm, lehet, hogy túl fennkölt, de nekem tetszik.... az igazságot tényleg nem lehet eltakarni!:))))))))))) - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:43:54 8/10
(223740/239045)
Ez ismerõs a Legendbõl, Damduk hasonló szavakkal küldi csatába az embereit!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:42:15 8/10
(223739/239045)
Ez pedig a Faith-t idézi, ott a Kapitány volt a király embere, itt az Ágas!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:40:25 8/10
(223738/239045)
Itt pedig némi lopikálás a Bibliából!:)))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:39:16 8/10
(223737/239045)
Hmmm, egy ismerõs közmondás!:)))))))))))) - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:38:02 8/10
(223736/239045)
A hét az Empress Ki-rõl szólt a számomra... Addig addig beszéltetek róla, hogy belevágtam és be is fejeztem!:))))))))))
Az alváshátralékom tetemesen megnõtt, de megérte!:))))))))))))) Most csak néhány kiszemezgetett kép, elemezni nincs kedvem, elég egyértelmû


Kivágtam a rejtvény... elvégre a feladványokat mindig is szerettük!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 06:27:10 8/10
(223735/239045)
SPOILER
A legfõbb gondom az volt, hogy a "sárkányok" nekem kevésnek bizonyultak.
Kezdem a kedves Tábornok papával. Lee Seong-Gye-t a végére kezdtem megutálni. A sorozat elején õ a rettenthetetlen, minden csatában gyõztes hadvezér, az igazság fennkölt bajnoka, a haza megmentõje és a minta apa, akinek a család az elsõ. Túl szép, hogy igaz legyen! Hát nem is az, apuci cipeli a családi szennyest, az árulást, ami az ára volt a család megmaradásának és felemelkedésének. Persze az ifjúkori kényszerû árulást késõbbi életének számtalan dicsõ tettével igyekezett jóvá tenni, de a bûnt nem képes nyilvánosan felvállalni, inkább behódol, hogy leplezhesse, nem csak az õt bálványozó fiacskája csalódik, mi is.... Innentõl aztán süllyed szépen...A sorozat végére nem csak testileg gyengül meg... Nem csak Lee Bang-Won számára tûnik hálátlanságnak a fiatal testvér kinevezése koronaherceggé, mi is annak érezzük.... Azzal, hogy királlyá avanzsált apuci az idõsebb fiai számára bekorlátozza a cselekvést, ez természetellenes lefojtás....

... és itt lép be a második sárkányunk, a nagy teoretikus: Kim Myung-min. Az emberek érdekében új világot álmodni egy züllött társadalomban... tiszteletre méltó... évtizedeken keresztül töprengeni az ideális megoldáson, ládákat tölteni meg a feljegyzésekkel. Óh, mennyi magasztos cél, mennyi még magasztosabb elv, DE elgondolkodtató, hogy hol is születik meg a nagy Terv... bizony egy barlangban... mondhatnánk, hogy jelképes hely, a Megváltó is barlang-istállóban született, a remeték barlangját is átjárja a hit.... de számomra mégis inkább azt jelzi, ahogy az emberektõl távoli hely...Persze tudjuk, itt haltak éhen a rá váró gyerekek, de mégis... Sambon nagy tervével az a bajom minden zsenialitása ellenére, hogy mindennek és mindenkinek elrendelt helye van benne, amiben elégedetten és boldogan kell leledznie, mert ugye a konfuciánus tanoktól majd mindenki jobbá válik, szépen teszi a dolgát és slussz. Nem érdekli az emberi vágyak, ambíciók... nekem túl steril, nem elég rugalmas, hogy más elképzelést is magába tudjon fogadni, hogy alkalmazkodni tudjon, megújuljon, felfrissüljön a viták, más vélemények hozadékából.... Õ tényleg Sárkány, erõs karakter...

Kétségtelenül méltó erejû Sárkány-párjává csak Lee Bang-Won tud felnõni. Az õ karaktere rendkívül összetett és izgalmas, színész számára igazi kihívás. Yoo Ah-In számára jutalomjáték, amit néha zseniálisan, néha pedig ripacskodva old meg. Alkalmanként az a felszegett fej, elõrelökött áll, aminek a makacsságot és méltóságot kellett volna kifejeznie...nos, az bizony néha nálam csak az erõlködést jelezte...

Boon-Yi nem igazi sárkány, õ hivatott a népet képviselni a történetben... Eleinte még ott a szervezõkészsége, a találékonysága, a szenvedélyessége, amiért a parasztokkal együtt felnézünk rá... aztán szépen kopni kezd a karakter... felõrli a Mester és a Kedves közti õrlõdés, mindkettõhöz igyekszik hûséges maradni, de ez nem lehetséges... akaratlanul is árulóvá válik, hiszen a fegyverraktárt nem leplezi le a faluban, így a Kedvesnek sikerül a puccshoz felfegyverkeznie, végsõ soron ez vezet a Mester halálához... ezért is elfogadhatatlan számomra, hogy öregasszonyként a Mester sírjánál hal meg, mintegy annak leghívebb embere....Nem lehet két urat szolgálni! Egy jelenete volt, ami jól mutatja a történetben az õ komplikált helyzetét, a két borítékos, amikor a Kedvesnek és a Mesternek is a fejére olvassa, hogy egymás elleni küzdelmül õket, egyszerû embereket teszi tönkre, hiszen a hatalmi játszmában elfelejtkeznek arról, kire is taposnak rá....

Ddang-Sae, az ország legjobb kardforgatója... ez cím, de nem igazi sárkányság... egy szomorú férfi - húúúúúúú, az a dal, az tényleg egy csoda!- nincs hite, se meggyõzõdése, nem alakít, nem teremt... a szerelme... hmm, igen vérszegény vmi... õ lenne a nagy védelmezõ, aki azonban épp a kritikus pillanatokban vall kudarcot, sem a szerelmét, sem a Mestert nem tudja megmenteni... aztán szépen el is tûnik a süllyesztõben a sorozat végém, mint a megtalált anyuci pici fiacskája, aki anyucival külföldre távozik....


Moo-Hyul, õ az egyszerûség és az õserõ.... majdhogynem együgyû, de talán épp ezért mondja ki a legfontosabb dolgokat, mert ha nem is érti a nagy összefüggéseket, de emberi és emberséges...kicsit Toldira hajaz!:)))))))))) Õ is védelmezõ karakter lenne, mint Ddang-Sae, de nála igenis fontos, hogy higgyen az ügyben, ura igazában.... amikor ez megrendül, akkor keseredik meg számára a szolgálat....
8/10
offtopic
edimir 2016 máj. 15. - 05:20:21 8/10 Előzmény kimbin01
(223734/239045)
Szép napot!:) Én a végét angol felirattal néztem meg, a magyar feliratot nem volt türelmem megvárni, ez nálam régi hiba.... azt hiszem, nekem így is elég volt... vhogy nem igazán tetszett, látszólag elvarrt szálak, de mégsem igazi lezárás... Ljerk után szabadon.... se pap, se papné.... lehet, hogy a kántor?:))))))))))))))))
10/10
offtopic
kimbin01 2016 máj. 13. - 09:44:26 10/10
(223733/239045)
Sziasztok!

Ma reggel olvastam, hogy kész a Six Flying Dragons! Lehet letölteni, és végig megnézni. Majd megnézem én is,
nem vártam ki és végignéztem angol felirattal.
Aki esetleg utána nézett Taejong király viselt dolgai után, az nagyjából tisztában van a történet befejezésével.
Az õ fia lesz Sejong.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 máj. 13. - 00:02:19 10/10
(223731/239045)
Egy részvénypakettet nem lehet csak úgy átvenni. Ha adnak el, vagy ki, tõkeemelés után, akkor a tõzsdén vehet,
vagy örököl, esetleg átruházzák, kiskorú esetében a gyám kezeli, de nem lesz az övé.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 máj. 12. - 23:57:39 10/10
(223730/239045)
A lány, a húg hatalmazta meg, mint võlegényét a cég vezetésével, ill. a részvényei feletti õrködéssel.
2,-3. rész. Direkt leellenõriztem.
A házról nem tudjuk, hogy a cégé, vagy magántulajdon, de egy ekkora vállalkozás vezetõjének a többi
sorozattal összevetve, szerintem magántulajdon.
Illiona 2016 máj. 12. - 21:35:30
(223729/239045)
Szerintem amikor megölték az elnököt, akkor nem az öreg (Temur) vette át a részvényeket, hanem Kim Kang Woo!
Illiona 2016 máj. 12. - 21:33:01
(223728/239045)
Igen, de a házra kérdeztél rá. Az lehet hogy azé, akié a részvény.
Mindig az legtöbb részjeggyel rendelkezõ lakik benne.
Most ha visszaveszi a többséget a legidõsebb férfi, akkor megint képcsere, és költözés?
(a férfi helyett majdnem fiút irtam...)
A lány hogy örökölne, azt nem hiszem! Õt eltarják mindig, és kap sok pénzt.
A nagy koreai vállalatokat mindig nagyobbitani akarják, nem pedig szétosztani.

Most még azt szeretném tudni, hogy a feleség akkor kibe szerelmes?
Mert a 18.ban a börtönben többször is elmondja hogy "szarananda" amit én ugy gondolok, hogy a férjének mondja.
De az is lehet, hogy az elsõ szerelmét szereti még mindig!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 máj. 12. - 21:23:52 10/10
(223727/239045)
Már elnézést, de soha nem volt tulajdona, azért gyilkolták meg Cha elnököt Thaiföldön, hogy megkaparintsák a
másik öreggel a céget. A fõhõs húga ugyan átruházta a részvényeit, azt tudjuk hogy, a vélt szerelmére, de a ház,
mint magántulajdon más tészta. Viszont gondolom az öreg 2 felé osztotta az örökséget, és így Ji Won is
részvényes, és tulajdonos. Fõleg , hogy kiderült nem bûnös, és ráadásul a bûnös is örökölhet, amint
elhangzott a film elején.
A történet:
"Cha Ji Won a haditengerészetnél szolgál és szép jövõ elõtt áll. Kiegyensúlyozott családi háttere, felívelõben a karrierje, csinos menyasszonya van, minden tökéletesnek látszik. Amikor rövid idõre Thaiföldre utazik, és egy zsebtolvaj elrohan a tárcájával, még nem sejti, hogy halálos veszedelmek lavinája fog hamarosan a nyakába szakadni. Elõször is ott van a gyerekkori barátja, akinek a lelkében gondosan titkolt harag és féltékenység munkál, másrészt az a pár sötét gazember, aki az apja életére tör. Hõsünk rövid idõn belül azon veszi észre magát, hogy menekülnie kell, mert nemcsak a rendõrség kezdi körözni egy olyan gyilkosságért, amit el sem követett, de azok az alvilági figurák is a nyomába erednek, akiket a háttérbõl a legnagyobb ellensége mozgat... "
Illiona 2016 máj. 12. - 21:11:07
(223726/239045)
Most megnéztem a 17-18 at.
Azt hittem hogy vége lesz!
Meddig kell még izgulni miatta?