8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 30. - 07:51:24 8/10
(223285/239045)
A kínai teaház csészéi apró remekek....
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 30. - 07:46:43 8/10
(223284/239045)
Akkor következhet az enyém!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 30. - 07:44:38 8/10
(223283/239045)
Bizony jó dolog egy közösséghez tartozni, fõként, ha az a társaság a belsõ gyarapodásunkat szolgálja....

Néhány adósságom....
elõször a te kedvenc mondásod!:)))))))))))))))
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 márc. 30. - 01:17:47
(223282/239045)
Nagyon ígéretesnek tûnik, jó lesz. :))))
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 márc. 30. - 01:11:15
(223281/239045)
Én nem láttam a filmet, de amit leírsz, abból következtetve teljesen egyetértek veled. Nehogy a katona figyelmeztesse az orvost a Hippokratesz-i esküre. Ez azért is fura, mert kicsit megrendítõ, hogy Koreában így látnak akár egy európai orvost is. És persze tényleg nincs joga ítélni, hogy ki mennyit szenvedjen. Kicsit a Faith jutott az eszembe, ahol a doktornõ sosem kérdezte elõször, hogy ki kinek a fia-borja. Elõször segített és mindig utólag derült ki, hogy most õ - anélkül, hogy tudta volna - részese lett a történelemnek.
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 márc. 30. - 01:01:40
(223280/239045)
Szia Vonder! Örülök, hogy jöttél! Te mostanság milyen filmeket nézel?
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 márc. 30. - 00:55:25 Előzmény Illiona
(223279/239045)
Szia Illiona! Õ játszotta a Pasta fõszerepét, a konyha fõszakácsát?
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 márc. 30. - 00:53:06
(223278/239045)
Szervusztok Libagolykák! MÁr én is nagyon, nagyon régen jártam erre. Engem nagyon visz az élet. De örülök, hogy most itt vagyok. Az utolsó találkozón megegyeztün, hogy jönnek a hónap elsõ péntekei. Azóta már kétszer megnéztem a Missez Granny-t és úgy érzem, hogy másodszor is jókat nevettem a poénokon. Viszont közben eltelt az idõ és egy hét múlva megint filmkibeszélõ est lesz, úgy gondolom, hogy ez most nem poén, mert április 1re esik. :))) Egy ilyen jókedvû társasághoz mi sem illik jobban, mint egy jókedvû filmkibeszélés. MÁr van új film? Vagy még nincs? Megyek visszaolvasok addig és remélem, hogy kicsit gyakrabban idejutok. :)
Illiona 2016 márc. 29. - 23:06:08
(223277/239045)
My Mother the Marmaid

Van-e olyan aki nem hallotta azt a frázist az utóbbi években, hogy "kérd és megadatik"
Hogy a pozitiv gondolkodással, vágyaink erõs akarattal és küzdelemmel elérhetõkké vágynak.
Ezzel vannak tele a különféle ezotérikus magazinok, életvezetési tanácsadók tömege ontja a bölcsességnek tûnõ okoskodásokat.
Az asztrológia tanárom viszont azt mondta: vágyj arra, amid már van, és boldog leszel!

Én azt mondom: vigyázz mit kívánsz, mert megkapod!!!!

Ezen gondolatok köré csoportosul ez a film.

Van egy szegény, analfabéta lány Jeju szigeten, és mi az, amit az õ kis világából lát ismer?
A postás fiú! Aki szép, irástudó, okos, jóságos szive van.Sõt! biciklije is van!
Az õ szûkreszabott világában ez a MINDEN, ami elérhetõ!

És szerintetek?
Illiona 2016 márc. 29. - 22:56:31
(223276/239045)
Kezdjünk hangolódni a péntek estére!

a film amit választottam: My Mother the Mermaid


Elõször 2014-ben a Koreai Filmapokon láttam moziban Szegeden.
Amiért rá esett a választásom.
-nem egy divatfilm, nem túl népszerû a filmrajongók körében
-dijnyertes alkotók, vagyis szubjektum kizárva, ami az értékeit illeti
-mindannyiunk számára van üzenete, amit vagy elfogadunk vagy nem...
-a gyönyörû Jeju szigeten játszódik.
Illiona 2016 márc. 29. - 22:26:37
(223275/239045)
A Descendants sorival kapcsolatban kivételesen egyetértünk, és bár én is látom a számtalan hibáját, azért alig várom hogy holnap nézhessem a 11-et.
Az ember lánya márcsak ilyen esendõ.
Még a 9. részhez: amikor visszajönnek a hajukban a szánával, (és mindkettõnek hátul van a tarkóján)akkor csak együtt voltak, nem? Utána meg megint jött a "kezemetsemfoghatod" viselkedés?

Egyébként az az egyetlen jó van husvétban, hogy egybõl kedd lett, és már holnap szerda! (ma egész nap azt hittem hétfõ van...)
Az óraátállítás miatt viszont egy órával tolódik, vagyis csak 5 óra körül lehet letölteni az eddigi 4 helyett.
Korea ismét távolabb került, az eddigi 7 óráról nyolcra nõtt a távolság.
Bármekkora is a Napfiú szépsége, azért nálam Raint még õ sem gyõzi le, vagyis Come Back Mister az elsõ.
Hiába alacsonyabb a nézettsége, de az ami: egy fergeteges komédia, belecsempészve némi tragédiacseppet.
Illiona 2016 márc. 29. - 21:50:51
(223274/239045)
Egyetértek, ez valóban egy propagandajellegû film.
A kölsõségekre alapoz, és lám, mégis lehet ezzel nyerni, az emberek, (fõleg a nõk) szeretik nézni a szép embereket, és még akkor is, ha maga a forgatókönyv nem a legszerencsésebb.

A koreai emberek egyébként büszkék arra, hogy katonáik soha nem léptek idegen földre háborús céllal, minden harcuk honvédõ volt.
Errõl meg az Ode to My Father c mozi jut eszembe, amikor is koreai katonák részt vettek a vietnami háborúban, naná hogy az amcsik oldalán. De ugyanez megjelenik az Obsessed c filmben is, ott is Vietnamból jön vissza a fõszereplõ.
Akkor most hogy is van ez?

A Descendants sorozat egyébként kínai finanszirozással készült, így elõre azért lehett tudni, hogy populárisabb igényeknek fog megfelelni az egész sorozat, elõre megirt forgatókönyv volt, hogy ne lehessen a közönségigényeknek megfelelõen manipulálni a cselekményt.
Illiona 2016 márc. 29. - 21:38:11
(223273/239045)
Szia! tényleg rég jártál erre, és jó hogy ujra itt vagy!
Illiona 2016 márc. 29. - 21:33:25
(223272/239045)
A Zöld Sárkány Gyermekei

itt volt , és velünk nézte végig a filmet Yu Debin, a film kínai fõszereplõje.
Utána elmondta, hogy 87-ben jött Magyarországra, eredetileg gépész, ez volt az elsõ filmje, ismerõsök ajánlották be, egyébként nem szinész.
Azóta is Pesten él, van egy 7 éves kisfia, a felesége szintén kínai, és épp otthon Kínában gyógykezelteti magát.
Jelenleg is dolgozik, és mellette egy színházban lép fel egy szerepben, nagyon élvezi, de fárasztó is, hiszen most õ gondoskodik a fiáról, egy gyerekcsõsz segitségével.
Szépen beszél magyarul, meg lehet érteni, egy egy szófordulat esetén segitett neki a beszélgetés levezetõje.

Sok-sok humoros mondat hangzik el, vannak igazán vidám, és vidámnak látszó szófordulatok.

Mindannyiótoknak merem ajánlani ezt a filmet.
Illiona 2016 márc. 29. - 21:24:22
(223271/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

Ma megnéztem a Kínai filmklubban sok sok társammal együtt a Zöld Sárkány Gyermekei c magyar filmet.
Fent van az indán, bárki megnézheti, magyar felirat NINCS hozzá :))))
( Klubban angol volt alátéve, mert voltak nem magyar, és nem kínai vendégek is)

Elõzetesen annyit tudtam, hogy 1400-an nézték meg moziban, vagyis alig pár tucat ember. A tréler nem volt nagyon bizalomgerjesztõ is!
Amiért mégis elmentem, mert egy közösség tagjaként egyszerûen nem akartam kimaradni.

És jóltettem hogy elmentem!!!
ez a film egyszerûen jó!!!!!
Egyszerû, és jó!
Két kisember találkozása, kicsinységük megmutatkozik mindenben.(nem kicsinyességük, sõt!)
Két különbözõ kultúrát képviselnek, ugymond ellentétei egymásnak.
Lassan közelednek, lépésrõl lépésre, rugással, futással, kávéval, teával.
Késõbb megértjük, a két teljesen különbözõ ember teljesen egyforma.
Kicsinységükben semmi sem gátolja õket hogy lelkiekben nagyok lehessenek.

A cselekmény a Tízkerben játszódik, egy raktárépületben, amit épp el szeretnének adni a tulajdonosok. Itt él a raktáros kínai férfi, Wu, akinek adósságai miatt a fönöke elvette az útlevelét. Ide érkezik az ingatlanügynök (Rátóti Zoltán) egy nagydarab, csetló-botló öltönyös, tele gátlással.
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 29. - 17:25:08 8/10
(223270/239045)
A szomszéd kertje mindig zöldebb...

Tudjuk, hogy a filmek, sorozatok elkészítésének költségéhez a különbözõ szponzorok is hozzájárulnak, így bizonyos termékek megjelennek az egyes sorozatokban, aztán a sorozat rajongói persze veszik, mint a cukrot....
Nem hiszem, hogy a Nivea is ilyen cég lenne, a Mask c. sorozatban mégis ott szerepel többször is a szobalány kezében a flakon, aki gazdagon permetezi a készítményt a karjára, miközben elragadtatottan konstatálja a permet kiváltotta élményt. Miután mostanság elég sok koreai gyógynövényes kozmetikumot vásároltam, így elég furcsa volt látnom, hogy náluk pedig a Nivea kap ekkora súlyt!:)))))))))))))))))))) Hm, a szomszéd kertje tényleg zöldebb!:))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 29. - 17:16:34 8/10
(223269/239045)
Nem tehetek róla, de még egy dolog nem hagy nyugodni, ez pedig a 9-10. rész határán lévõ jelenet, a fegyverrel bizniszelõ egykori katonát lelövik, a doktornõ pedig nem akarja ellátni, mondván, ha meggyógyítja, akkor még több embert öl meg. Ez nálam kivágta a biztosítékot, hogy a lelõtt embernek kell a doktornõt a Hippokratészi esküre figyelmeztetnie!!! Egy orvos nem ítész, nem csak a "jó" embereket kell ellátnia, hiszen számára csak beteg létezhet... Az, ahogy a golyó kiszedését érzéstelenítés nélkül teszi, az pedig egyszerûen kicsinyesség, nem arról van szó, hogy az utolsó ampulla érzéstelenítõvel spórol, hogy esetleg egy fájdalmat kevésbé tûrõ, súlyosabban sérült páciens számára tartogassa, hanem pusztán azért, mert ha már ellátni kénytelen a gonosz fegyverkereskedõt, akkor az csak szenvedjen, elvégre megérdemli.... sajnálom, de ezt a fajta mentalitást én nem tudom elfogadni. Van, amikor nincs helyük a személyes érzelmeknek, hanem az embernek legjobb tudása szerint, szakszerûen kell tennie a dolgát.....

Jöhetnek a kövek!:)))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 29. - 17:01:40 8/10
(223268/239045)
Igen, valóban a katonaságot, a "hazafiságot" hivatott népszerûsíteni.... DE

Vhol bujkál bennem a kisördög, ugyanakkor Európa és az európaiak imázsát viszont alaposan megtépázza.... Igaz, hogy a helyszínt a Balkánra teszi, azon belül pedig egy képzeletbeli országba, mégis... egy másik kontinens lakói mit is látnak belõlünk? A katonai tábor közvetlen környékét... éhezõ, kéregetõ koszos gyereket, nyomorult férfiakat és nõket. Persze egy háború sújtotta terület nem is lehetne más, ahogy az ott élõk sem. De a kontraszt túl erõs, ahogy az is, hogy egy európai ország dél-koreai segítségre szorul bármilyen behatárolt és korlátozott is az... ez bizony jókora fricska.
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 29. - 11:47:35 8/10 Előzmény Illiona
(223267/239045)
A sorozat feledhetõ, a kommentelõ-nevetõs filmnézés soha!:))))))))))))))))))))))))))))))))))) Talán az elsõ Silla vizsgán nevettem végig éjszakát-hajnalt permanensen!:)))))))))))))))))))))

A sorozatról írottakkal egyetértek, számomra mindent a szemnek, semmit az észnek sorozat, eléggé gyatruska, következetlen forgatókönyv... kezdve azon, hogy egy igazán elkötelezett orvos a tehetségtelen ejtõernyõs kolléga miatt sem válik az emberek megmentõjébõl TV-és celebdokivá...... a maga kéretés is elég rágógumis, hiszen szegény Napfiú tettekkel/szavakkal épp eleget bizonyít, hogy illene igazán ráfigyelni a partnernõjének... és alkalmanként a saját, meglehetõsen szûk látókörébõl kitekinteni... persze ha így lenne, akkor jó pár részt meg lehetett volna spórolni....

Hm, "Csákvár", "szarka".... azért a szem örült nekik... bár szerintem bûnronda volt az a rozsdás hajóroncs, elcsúfította a szép kis öblöt... nekem egy facsónak darabjai inkább illettek volna oda, mint az a roppant fémmonstrum....
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 29. - 11:31:11 8/10
(223266/239045)
Látod, látod!:)))))))))))))))))) Bár érintettség okán a másik nem elfogulatlanabbul ítél, persze azért jöhetett volna az a bizonyos lecsó fröccsentõ hsz!:)))))))))))))))))))))))))))