offtopic
maggi99 2016 ápr. 03. - 02:43:39
(223345/239045)
Na jó, erre még alszom egyet....

Addig is csillagporos szép álmokat Mindenkinek.
Aludjatok jól :)
offtopic
maggi99 2016 ápr. 03. - 02:42:22
(223344/239045)
Még nagyon a hatása alatt vagyok, kicsit még emésztenem kell.....

Addig csak pár gondolat:
1/Nekem úgy jött le, hogy a papa valami kölcsönügyletbe ment bele és az okozta a család szegénységét. Az nem derül ki, hogy a mama vajon csak azóta lett-e ilyen megkeseredett, vagy már korábban kezdõdött nála?

2/Vonderrel tartok abban, hogy egy film/könyv végén én is azt várom, hogy belehaljunk, vagy "beleéljünk" a történtekbe. Ez a legrosszabb. De sajnos ugyanakkor ez a leggyakoribb a valóságban is. Pont ettõl olyan szomorú ez a film. És persze pont ettõl olyan megrázó és elgondolkodtató.

3/Hogy a mama már fiatalon is ilyen lett volna? Nem vagyok benne biztos. Az a legrémesebb benne, hogy pont õ bizonygatja a lányának, hogy milyen jó is ilyen jólelkûnek lenni. Pont ezt szereti a fiúban. A lány pedig a késõbbiek ismeretében állítja, hogy ez sok bajt okoz.
Nekem szörnyûbb (de sajnos hihetõbb is) az a lehetõség, hogy a mama tényleg naiv és szerelmes fiatal lány volt, akit az évek és a gondok tesznek aztán ilyenné. Rosszabb ez, mintha már eleve lett volna benne valami ebbõl a szeretetlen keménységbõl. Rosszabb, mert arra figyelmeztet, hogy ha nem vigyázunk, bárki ilyenné válhat....
Persze sok ezer ember nem válik ilyenné a bajban sem (mint a papa például) tehát kell valami hajlam is hozzá. De ez mégsem ennyire direkt összefüggés.
A papa jólelkûsége okozta a bajt. A mama fogát összeszorítva próbálta a családot kihúzni belõle és belekövesedett ebbe az akarásba. Szinte hallom is a monológot: "Ha ez az ember nem lenne ilyen tutyi-mutyi, akkor nem lennénk ilyen bajban. De csak magamra számíthatok, ez úgysem tud megoldani semmit" És csak mondja és mondja..... És csak gyûlik benne a harag.

4/De a lány viselkedése és az, ahogy a kislányával beszélt hordoz még némi reményt. A negatív példa is vezethet jó útra....talán.
offtopic
maggi99 2016 ápr. 03. - 02:16:40
(223343/239045)
Sziasztok,
Mivel nálam az április elseje nem az elsõ péntek (??!!!!) ne kérdezzétek miért nem....?

Szóval, rendesen elnéztem a naptárt és csak tegnap hajnalban szembesültem vele. Így csak most értem a film végére.

Külön köszönet Illiona, hogy elküldted :))
És Szilvavirágnak is köszönet a szép fordításért.

Vonder, Isten hozott újra itthon :)))))
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 03. - 00:19:55 10/10
(223342/239045)
...
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 03. - 00:18:59 10/10
(223341/239045)
További szép éjszakát mindenkinek ! :)
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 02. - 23:15:46 10/10
(223340/239045)
Félre ne érts, én nem hibáztatom a férjet csak összegeztem, hogy szegénynek milyen sors jutott. De a rendezõ mentségére szólva - szerintem - nem volt pálfordulás a feleség természetében, csak nem mutatta meg az elején, hogy milyen is lesz valójában. Na jó eléggé sipákolós volt az öccsével (az öccse volt ?) de hát a legtöbb koreai nõi szereplõ ilyen (DDD).
Illiona 2016 ápr. 02. - 23:06:53
(223339/239045)
A film 2004-es.
ekkor még nem volt megadva a "népnek" annyira a válás lehetõsége, mint most.
Ez jutott, és végigélték az emberek az életüket akár rossz házasságban.
Sõt, ez még mifelénk is igy volt.

A szülõk összeházasodtak, és nem gondolkodtak azon, hogy lehetne másképp.
Az apának lett volna joga és oka kilépni, de épp a mindenkfelett lévõ jósága akadályozta meg ebben - eszébe sem jutott.
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 02. - 22:56:41 10/10
(223338/239045)
Én elhiszem, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de hosszabb kapcsolatban, éveken át csak olyan emberek tudnak együtt élni (szerintem) akiknek azonos a természete, így nem ölik meg egymás lelkét azzal, hogy egymáshoz kell alkalmazkodni úgy, hogy vagy feladja egyik vagy másik az önazonosságát, vagy állandó veszekedés az életük. Így felfogom a filmet egy intésnek, figyelmeztetésnek, hogy minden ifjú koreai vigyázzon kit választ magának párjául :)

A Shillában ( és persze több koreai filmben) is megfigyelhetõ, hogy mennyire besötétítik annak a szereplõnek a bõrét aki szegényebb sorban illetve hátrányban él. Aztán mikor már révbe ér az életük szépen kifehérednek :)))) Én nem is tudom ezt hogy képzelik ezek a koreai rendezõk :)
Illiona 2016 ápr. 02. - 22:31:39
(223337/239045)
a "vizisárkány" nagyon jó!!!!

Igazad van, amit az apáról írsz! De mégis az õ jósága, csendessége, nemessége döntõ volt a lányuk növekedésében, õmiatta lett a közös gyermekük ilyen érzékeny, elfogadó, és nemeslelkû.
Ha az anya feleségként ki is facsarta, de mégis továbbadta a gyermekének a maga nagy értékeit.

a végén az anya mondja is szemrehányóan, hogy nem született fiuk, vagyis a szülõk a házasságban intim életet sem éltek.
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 02. - 22:26:36 10/10
(223336/239045)
Nem volt rossz film, jól mutatta be a sorsukat. Csak én az olyan történeteket szeretem ahol van katarzis, még ha halál is a vége. Hogy ne a sajnálat könnyei legyenek, hanem haljak bele (vagy éljek) a szereplõvel együtt újra és újra. Na persze ez magánvélemény .
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 02. - 22:23:01 10/10
(223335/239045)
Nem is figyeltem rá, hogy a könyv is ott volt a csomagban, de persze hogy beletette a rendezõ :)
Nem vitatkozom a címmel, végül is mindegy hogy sellõ, hableány vagy szirén, mindenki ugyanarra a lényre gondol. Bár a mesében valóban a szerelemért feladja életét a mesehõs és ezt mint katarzist éli át az olvasó, nézõ. De itt a filmben - számomra - csak a postásfiú a pozitív szereplõ, a lányt nem tudtam megszeretni. Nekem túl sok, túl egyszerû ( nem a pozitív értelmében a szónak), kicsit kullancs-jelleg aki ráadásul feleségként egy igazi vízisárkány lesz.

A postásfiút mint férjet nagyon nagyon sajnáltam. Borzasztó lehet egy ilyen magunk által választott börtönben élni, érdekes hogy a lányához sem tudott úgy közeledni ahogy elvárható lett volna egy apától. de lehet addigra mire megszületett a lány, már teljesen kiégett az apa, kiszívta a feleség belõle az életet.
Illiona 2016 ápr. 02. - 21:49:27
(223334/239045)
A címet a fordító - Szilvavirág - egyébként Anyám, a Hableány-nak fordította.

ugye a Kis Hableány c könyvet adta a fiú oda búcsúzáskor, hogy a lány majd olvassa el.Az is ott volt az utolsó ajándékcsomagban.
A könyv, a mesebeli történet amit képvisel: a mélységes feltétel nélküli szerelem, az önfeladás.
Végülis egy szomorú történet.

Talán a könyv miatt adták ezt a címet.
Az egyetlen ember a nõ lánya volt, aki pozitivnak látta az anyját, és õ is ugy, hogy gyülölte korábban, csak itt a szigeten értette meg.
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 02. - 21:36:55 10/10
(223333/239045)
Mivel felirat nélkül néztem a filmet, így elolvastam mit írsz most összefoglalva, hisz nálam is kábé azok a pontok voltak tisztázatlanok, mint MH-nál és nem akartam rossz következtetéseket levonni :)

1. A film Címe :

Elõször csodálkoztam, hogy ez a címe, hisz elsõ olvasatra egy pozitív hõsnek kellett volna kirajzolódni, úgy mint Anya és úgy mint a Sellõ, aki valójában mint egy szép tengeri lény él az emberek szemében, egyáltalán nem pejoratív képpel.
De aztán eszembe jutott, hogy a sellõt a szirénnel is keverjük (bár lehet azonosak, azonosítjuk, márpedig õk egyáltalán nem emberbarátiak, hisz lehúzzák az embert a tenger mélyére. és biza nekem az anya olyannak tûnt aki lehúzta a férjét az élet sötét bugyrába.

2. Kapcsolat a házaspár között :

Számomra olyan volt a postásfiú és a kagylóslány szigetbéli kapcsolata, mint a Kisherceg-ben mikor megszelídette a rókát és utána felelõsséget kell vállalni érte. Megtanította a postás az analfabéta lányt írni-olvasni és lehet amit utána már érzett az nem a szerelem hanem egy rosszul értelmezett kötelességtudat ( feleségül vette, különösen hogy majd meghalt a merülés közben) .
Illiona 2016 ápr. 02. - 21:11:33
(223332/239045)
Szia!

Várjuk a véleményedet a filmrõl.
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 02. - 20:56:49 10/10
(223331/239045)
Szép estét mindenkinek !
Illiona 2016 ápr. 02. - 20:44:40
(223330/239045)
Az apa beteg volt.
Õ is tudta, és elfogadta.
Visszament titokban arra a helyre ahol utoljára boldog volt. Itt történt meg egyedül, hogy valaki felnézett rá, csodûlta, tisztelte. Még utoljára meg akart mártózni ebben érzésben.
A lánya az egyetlen, aki ezt megérti, megérzi, õ tudja csak hogy hol is keresse, és azt is tudja, hogy miért.

A gyöngyhalász kislány kagylóhalász volt. A gyöngy nem is illett volna hozzá.
Szerintem egyszerûen utánament a fiúnak, elvette férjül.
Az pedig nem tudott tiltakozni sem, a jósága, az elfogadó személyisége miatt.

a buszos jelenet: a lányának az apa ugy élt az emlékeiben, hogy egész éltében mosolytalanul, boldogtalanul szürkén, minden szeretet nélkül élte az életét. A busz mellett postásként a felszabadult, boldog mosoly volt az egyetlen olyan momentum, ami azt mutatta meg, hogy a férfinak is volt olyan szakasz az életében, amikor tudott boldog lenni.
Azért megdöbbentõ, amikor egy lány meggdöbben azon, hogy az apja volt valaha boldog is!

Hogy miért hivta fel?
Mert a számára két kedves ember, az anya és az apa egymással gyülölködõ kapcsolatban éltek évtizedeken keresztül. A lányuk most szembesült azzal, hogy ezek valamikor mégiscsak szerették egymást. És ennek a régi szerelem emléke miatt hivta az anyát, hogy az is képes legyen a sok durvaság közepette visszaidézni egy kis jót, valami értékeset.
Az anya talán képes is lenne.
Érzi hogy a a közönségességének a fala elzárja attól, ami régen olyan kedves volt, de nem képes felülemelkedni.
És az utolsó nagy fricskát is megkapja a férfitól: még õ kér bocsánatot a nõtõl.

Hogy szerette-e?
Akkoriban bizonyosan. Felnézett a fiúra, tisztelte a tanultságát, a mûveltségét, a jóságát, a kedvességét, és a jóképûségét. Lehet hogy ez nem is volt szerelem, csak a nagy lehetõség kitörni abból aszerencsétlen életbõl, amiben része volt.
De még ha szerette is, azt hiszem ez a nászéjszakáig tartott nála. Amikor már bírtokon belül volt, és nem kellett viselkednie, hogy megszerezze a fiút, akkor elõtört belõle a pénzsóvárság, a közönségesség, a durvaság.
A férfinak keserû ébredés lehetett.

A férfi egész életében postás volt, vagyis keresett, ott az állami alkalmazottak ha nem is keresnek jól, de biztos, nyugdíjas állás.
a Nõ is jól keresett, végül is milyen munkát tudott volna végezni ilyen tudatlanul?
Azért bukott ki, mert számára a pénz volt a minden, már fiatalként is. Szeretett volna jobbmódban élni, és mindenért a férfit hibáztatta.
Illiona 2016 ápr. 02. - 20:19:02
(223329/239045)
My Mother The Mermaid:

most fejeztem be, tegnap az elsõ felét, most a 2.-at, de én korábban már láttam.
De hiába, 2 év nagy idõ, fõleg igy, hogy sok sok filmet néztem közben, most teljesen ujként hatott, és volt jelenet, ami másképp élt az emlékezetemben.

ez a 700 mb-os verzió nagyon gyenge, fõleg mozifilmnek, próbáltam letölteni nagyobb verziót, de nincs. Hiába 2004-es mozi, és így tették fel.

Amire rosszul emlékeztem, most jobban megfigyeltem, hogy a lány amikor még a szigeten élt, mint egy egyszerû naív, analfabéta fiatal lányként. Most már látni hogy igenis ott van a közönségesség a személyiségében
Hogy a férfi mégis, hogyan tudott beleszeretni?
Talán a hormonok miatt. Vagy villám csapott bele? vagy... ???
Mennyei Harmónia 2016 ápr. 02. - 14:52:51
(223328/239045)
Kedves Libagolykák! Nagyon megindító volt a My Mother, the Mermeid. Egy kicsit néha keveredtek az idõsíkok, de tetszett. Szóval igaziból nekem sok kérdésem lenne. Tényleg, most akkor szegény papa beteg volt, vagy sem? És miért pont a szigeten kellett õt keresni? Mert ott még boldog volt? És végül nem hagyta ott a szegény gyöngyhalász-kislányt a szigeten? Arról volt szó, hogy áthelyezték. Akkor most mégis hogy jöttek össze? És most az a buszos-biciklis jelenet mi volt a végén? És miért hívta föl a lánya, hogy az anya tudja-e? És ha annyira szerette, akkor most mi baja volt, mire megöregedett? Az, hogy nem keresett elég pénzt? És ezen képes volt az anya kibukni? Láttam, hogy nagyon egyenként, kemény munkával szedte össze a vont, de a papának is volt munkája, egy helyen dolgozott a lányával, nem? Szóval nem annyira értek részeket, lehet, hogy meg kéne néznem még egyszer-kétszer.
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 01. - 22:31:28 10/10
(223327/239045)
Köszönöm az információt !
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 01. - 22:30:44 10/10
(223326/239045)
A kínaiak falják Európát, a Földközi-tengeri cruise-hajók tele vannak kínaival, kár hogy Magyarország nem használja ki a feltörekvõ kínai középréteg pénzelköltési vágyát.