8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 15. - 13:37:57 8/10
(223185/239045)
Igen, abból van.... A havas jelenetekre természetesen emlékezned kell, hiszen szinte minden havas jelenet, a hó több jelentéssel bír, meghatározó képileg és szimbolikusan....

A Fiú és az Úrfi... az Õserõ és a Fegyelmezett....
Jól mutatja, amikor az iskolai bemutatón küzdenek, az egyik országos bajnok, a másik ösztönösen, a szabályok ismerete nélkül küzd....
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 15. - 13:30:16 8/10
(223184/239045)
A bûn és bûnhõdés kapcsán eszembe jutott egy kis nosztalgia....

Ezt anno a Mishil halála utáni részeknél írtam, amikor Deokman és Bidam közé bekúszik a bizalmatlanság, a gyanú....

Film | A Silla királyság ékköve | edimir 2011. jan. 13. 11:29
A tegnapi rész eléggé nyomasztó volt a kinek hihetek/kiben bízhatok kérdés miatt. A gumicsontrágás és ömlengés helyett inkább inkább csak ideteszem ezt, nekem szükségem volt rá, hátha Nektek is:

http://www.freeweb.hu/mkdsz1/n22/garaigaborbizalom.html

Hogy miért Silla történelem?

Ettõl!:)))))))))))))))))

"Film | A Silla királyság ékköve | maggi99 2011. jan. 13. 22:40
Üdv Isten népe!
Elõször is köszönöm Nektek újonnan megtalált bátorságomat.Sosem hittem volna, hogy bárki rávesz egy ilyen oldalhoz való csatlakozásra. De függõ lettem én is. Bár õszintén én nem csak a sorozatba szerettem bele, hanem Belétek is. (Nyugi, irányultságom hagyományos, az Urak feleségétõl pedig elnézést kérek) De egyszerûen csodálatosak vagytok. Hetek óta olvasom a leveleiteket és egyre jobban tetszik. Eddig bírtam a hallgatást, de már nem megy tovább.
Én is kb. a felénél cstalakoztam a filmhez és csak karácsony elõtt találtam Rátok. Azóta olvasom a soraitokban saját gondolataimat és érzéseimet. És ez nagyon jó!
Én is rengeteget agyalok a filmen és rengeteg kérdésem és gondolatom van.

Nagyon új ez még nekem. Nyugodtan lõjetek le, ha sokat fecsegek, vagy hülyeséget mondok. Nem vagyok sértõdõs. (Csak anyukámat ne!)"

és itt kezdõdött vmi!:))))))))))))))))))

"Film | A Silla királyság ékköve | maggi99 2011. jan. 13. 23:11
Szerintem mi nem csak egy film õrültjei vagyunk. Akkor most nem lennék itt én sem.
Nem a szinészek csábos mosolyáról szóló élcelõdés vonzott ide. (na jó, én sem vagyok fából, szépek azok a mosolyok). Ma valaki Garay Gábor Bizalom címû versét tette fel, a múltkor meg a szeretet himnuszát Szent Páltól. Ezzel vettetek le a lábamról.
Kint tombol a vihar, a világ olyan amilyen és itt EMBEREK beszélgetnek hûségrõl, becsületrõl, szerelemrõl. És nem csak az jut róla eszükbe, hogy milyen jó XY hátsója (bocs)"

Azt hiszem maggi már akkor ráérzett a megszentelt partok lényegére.... remélem, hogy továbbra is "itt EMBEREK beszélgetnek hûségrõl, becsületrõl, szerelemrõl. És nem csak az jut róla eszükbe, hogy milyen jó XY hátsója (bocs)"
Illiona 2016 márc. 15. - 13:07:13
(223183/239045)
itt a fekete öltönyösök hajlongása.

ehhez a képhez annyit irtam, hogy TOH 07.

onnan van?
Illiona 2016 márc. 15. - 13:02:35
(223182/239045)
Sziasztok! Szép napot mindenkinek!

Szerintem ezt a filmet én már láttam?
PSH-t az Örökösök elõtt ha nem is szerettem, de nem is zavart, egyszerûen semleges volt.
Az örökösök volt az, ahol nélküle, vagy más szinésznõvel több lett volna.
Persze tudom, neki is vannak rajongói, akik ezt másképp látják, de a sorozatnézõk nagy többsége az én véleményemet osztja. :)))
Ilyenkor persze azt is nézni kellene, hogy mennyi tudatosság volt a rendezõben.

A Tree of Heaven c soriba bele kell néznem, hogy elhelyezzem, a havas jelenetre emlékszem, meg a fekete öltönyösök hajlongására.
Kép: a sorozatból??? (három kérdõjel)

a filmekbõl a képeket amikor kivágom, filmenként csinálok mappát, és azokba huzom bele, de sok film esetében csak 1-2 képet veszek ki, és azok vegyes mappákban elvannak, mert tudom, hogy ugyis emlékezni fogok, melyik filmbõl, de késõbb azután mégsem...
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 15. - 12:25:04 8/10
(223181/239045)
Hajnalban fejeztem be a Tree of Heaven c. sorozatot, bevallom, a trilógia elõzõ két részét nem láttam, de önmagában is értelmezhetõ a történet.
Vagyunk úgy, hogy egy sorozat elsõ képkockái után a zsigereinkben érezni kezdjük, hogy mi lesz az alaphang, hogyan alakul a végkimenetel, ez persze csak egy belül motoszkáló sejtés, de hihetetlenül pontos.... Szerintem te is érzed majd...

Hó, már annyi sorozatban kapott külön jelentést... Winter Sonata... My girl.... Itt új jelentést kap...
Sokszor emlegettük a tekintetek erejét, azt hiszem soha ilyen joggal, mit ebben a sorozatban, szinte lyukat éget belénk.. és mindent el tud mondani, amire a száj képtelen, olyan szuggesztív, hogy megértjük, miért a szem a lélek tükre.... és micsoda sebzett, tiszta lelkeké!

Két végletesen és végzetesen összefonódó sors, amit elõször a szülõk döntése fon össze... Te mit szólnál egy váratlanul kapott testvérhez? Féltékeny, bizalmatlan lennél, vagy rögtön ajándékként lennél képes tekinteni rá? Van benned annyi megértés, szeretet, hogy egy néma, látszólag érzéketlen alakot rögtön elfogadj? Mit tennél, ha e kagylóhéjról minden leperegne, meddig próbálkoznál, mikor adnád fel? Van-e a szinte vegetatív állapotból kiút? Ha kinyílik a kagylóhéj, akkor képes leszel kezelni, amit belül találsz? Konvenció kontra érzelmek... Szigorú tilalom és végtelenül áradó érzelem....

Hideg láb, meleg szív... te is le akarod venni a cipõt! egyszerûen nem tehetsz másként... az irreális világba belépsz, mert a makacs ragaszkodás, az egymásért való lét magával ragad oda, te sem tudsz ellenállni, a szemek, a szívek ereje beszippant... és elfogadod, nem tehetsz másként, ahogy a fõszereplõk sem... a Sors sodor... tudod, hogy merre, de hiába a tudás... képtelen vagy feltartóztatni...

Tudod, milyen a szerelem örökké, a Mennyekig? Ha nem, akkor nézd meg!

Illiona, tudom, hogy ki nem állhatod Park Shin Hye-t, pedig itt is tökéletes, Hana általa lesz az, aki... de azt hiszem, hogy Lee Wan szemeiért be fogod vállalni a 10 rész csodát!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 15. - 11:34:18 8/10
(223180/239045)
"A gonosz lány viszont nagyon gonosz, egészen az utolsó sejtjéig. Nem hiszem hogy az õ esetében van õszinte megbánás, jó útra térés. Az sem szent neki, ami egyébként szent: az õszinte odaadó szerelem."

Bár a sorozatokban fel-felbukkannak "gonosz" karakterek, de ezúttal tényleg szinte féltem tõle. Mitõl? A gátlástalanságától, attól, hogy tényleg nem volt számára semmi sem szent, a mindent elvenni a másiktól, a sosem elég kényszeres hajszolása... és ahogy a környezetét képes volt a hazugságaival manipulálni.... a legfélelmetesebb az volt benne, hogy elhisszük, õ van, hogy akár a mi életünkbe is beléphet!

Tisztában van a tettei aljasságával, tudatosan kínoz, aláz meg, mert neki mindent szabad, ott a lelkiismeretet felmentõ hányattatott gyermekkor. Szépség, tehetség, küzdeni tudás, kitartás, mennyi érték, amit az irigység rossz célok eszközévé tehet.
... van, ami képes ezt megállítani? Kiderülnek vmikor hazugságok, van, amit a csábító szempár bûvereje sem képes megingatni?
Meddig és kit lehet megtéveszteni?

Szerelem. Mennyi arca van a sorozatban. A mindent megbocsátó, a megalázkodó, könyörgõ szerelem, ami a morzsákért is hálás. Látni, tudni a másik ellenünk elkövetett bûneit, vergõdni az elszakadni képtelenségtõl, a szenvedés minden bugyrát felvállalni önpusztítón.... És van egy másik szerelem, ami mögött ott az érettség, aki tudja, mit akar a szerelemtõl, akinek a gyermekkori trauma óvatosságra inti a szívét, és állhatatossá teszi. Két férfi - két szerelem - két sors...

SPOILER
Bûn és bûnhõdés... Ennyi kegyetlen manipuláció után talán el is kél az emberséges feloldás, hogy kimossa nem csak a bûnösbõl, de a nézõbõl is a tett/látott szennyet... A szemet szemért elv helyett a jóvátétel esélye... persze mondhatjuk rá, hogy olcsón megúszta, a forgatókönyv írója kegyesebb Illionánál, aki szerint ez nem valódi büntetés... én el tudtam fogadni, talán megbocsájtóbb vagyok... Ez a fajta jóvátétel a szememben hasznosabb, emberségesebb, mintha a fogért a fogát hagyná ott. Mi lenne a világból, ha a talio elv alapján mûködne? Az esély bûneink jóvátételére.... hit az emberben...
SPOILER VÉGE
Illiona 2016 márc. 14. - 23:52:09 Előzmény edimir
(223179/239045)
Csak az All ABout Eve c sorihoz tudok hozzászólni.
A Remembert még el sem kezdtem, pedig erre a hétvégére be volt tervezve...

Az All About Eve c sorit edimir ösztökélésére néztem meg, és nem is bántam meg.
Most több 2000-2006 közötti sorozatot tettek fel az Avistára, ezek közül jópárat begyüjtöttem már, és meg is néztem. Ez a sori is ezek közül való.
Nincsenek pörgõs vágások, viszont vannak hosszú, kényelmes jelenetek, egyszerûen jó nézni.
Itt a fõszereplõk mindegyike nagyon jó. A forgatókönyv is, itt még annyira kevés a sorozat, hogy nem tünik semmi klisének.
A gonosz lány viszont nagyon gonosz, egészen az utolsó sejtjéig. Nem hiszem hogy az õ esetében van õszinte megbánás, jó útra térés. Az sem szent neki, ami egyébként szent: az õszinte odaadó szerelem.
Sajnáltam nagyon a fõszereplõ srácot, megérdemelt volna egy jobb lányt.
Így a vége számomra nem hozott elégedettséget, az igazságérzetem abszolút kielégítetlen maradt.

a képen a "jó" fõszereplõnõ. Igaz egy másik filmjébõl, de most ez van kéznél. Õ volt a fõszereplõje az Óh! My Lady c Siwonnal készült sorozatnak is, azt már talán többen is ismerik.
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 14. - 11:08:17 8/10
(223178/239045)
Aztán a frissek mellett egy régi, 2000-es sorozat, az All about Eve...

A jótékonyság ára...
Vajon a gyermeki környezet mennyire befolyásolja a jellem alakulását?
A törekvés és a törtétetés válaszútjai... és az ára
Meddig állsz félre, mikor és hogyan kezded el védeni azt, ami a tiéd?
Itt is kell vki, aki segít megedzõdni, a vele való összecsapások rángatják ki a jó kislányt a kiegyensúlyozott, meleg, puha családi fészekbõl... és az itteni Mishil sem kevésbé félelmetes... Neki nem a szemöldöke, a szeme életveszélyes, tud jegesen és csábítón villanni... és igenis félünk tõle, van miért....

Érdemes leporolni, igazi klasszikus!!!
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 14. - 10:56:51 8/10
(223177/239045)
A másik a Remember..... Fojtogató a pénz mindenhatósága, a kiváltságosok hatalma, ahogy nyomozó, ügyész a zsebben, a kisember kálváriája... Nyomasztó és félelmetes.... egy fiú harca, mondja az alcím... és valóban az, olyan szélmalomharcnak tûnhet, hiszen mit tehet egy korrupt világban? Mi adja a konok hitet? Van, akiért, amiért érdemes...

Sok szempontból megrendítõ...
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 14. - 10:36:38 8/10
(223176/239045)
Szép napot!
Jól sejtetted, tényleg filmet néztem... az utóbbi idõben elég sokat. Az egyik egy viszonylag friss. a Chees in the Trap volt. különös sorozat. Mindig elgondolkodtat a "vígjáték" besorolás, ami koreai sorozat esetében a nevetés mellé megszokottan a pzs használatot is valószínûsíti. Itt vhogy ez a klisé is elmaradt, nincs nevetés, csak végig egy különös érzet, egy kevésbé kiszámítható, lappangó vmi, ami nehezen fogható meg, még nehezebb szavakba önteni... azt hiszem, ez a fõhõs karakterének köszönhetõ...

A lelkünk mélyén azt hiszem mindannyian kicsit "furák" vagyunk, bár igyekszünk kontrollálni, de mindenkiben ott van vmilyen mértékben a sötét oldal. Ez a sorozat számos kérdést vetett fel bennem....

Ki a "furcsa", mi az a pont, amitõl furcsának számít?

Mások életébe beavatkozás, manipulálás.... a látszólag kis dolgok miként fajulhatnak el...

És az elfogadásról, a másik felvállalásáról a hibáival együtt, nem elnézéssel, hanem megértéssel...

a címen is érdemes elgondolkodni, mert az a bizonyos sajt mindenkinek más, de ha belekóstoltunk, akkor a csapda igenis mûködik!!!
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 14. - 10:18:33 8/10
(223175/239045)
Az igényes fordítás valóban egy hozzáadott érték, fõleg a koreai sorozatokra igaz, ahol néha egy-egy szó más értelmet ad a jelenetnek, a történet mélyebb rétegeihez kulcs. Van még egy találkozási pont is. Te is nagyon szeretted a Water bloom/Moszatfalva lakóit... ezt az egyszerûségében megejtõen bájos, emberi és emberséges sorozatot. Most újranéztem épp a Miss Granny kapcsán... Nagyanyó Kisasszony idõs alakja ebben is feltûnik, talán épp az itt megformált kotnyeles-zsémbes anyós karakterre emlékezett a rendezõ, hogy kiválasztotta... érezzük a jó szándékot, a végtelen tisztességet, de sok türelem, megértés és belátás kell a néni elviseléséhez. Ez megvolt még Moszatfalván, viszont hiányzott már Nagyanyó Kisasszony világából.

Moszatfalván tisztelik az idõseket, külön ünnepnapjuk van, amire az egész közösség szeretettel és lelkesen készül, nem teherként tekintenek rájuk, ott sem tökéletesek az emberek, de minden a helyére kerül, ahogy a közösség ereje segít.

A készítésük között eltelt idõ (2004; 2016) és az eltérõ helyszín (falu - nagyváros) megmutatja a "fejlõdés" veszteségeit is, ahogy a moszatfalvi erények kikopnak a mai nagyvárosi létbõl, az idõsek pedig már csak "idegesítõek" és lesajnált rossz szagú páriák....

A Water Bloom/Moszatfalva lakói is biri66 fordítását dicséri, szívbõl készült.
Illiona 2016 márc. 13. - 11:31:13
(223174/239045)
Sziasztok!

Egy jó filmet megnézni sosem lehet sem korán, sem késõn, az pont akkor jó, amikor hozzáfogsz.
Mi itt pedig nem tününk el, nem számit 1-2 hét, vagy hónap sem.

biri66 egy nagyon termékeny fordító, és saját blogján teszi közzé a fordításait, mindig van leírás, és részletes ismertetõ, a történelmieknél a háttérrõl is, vagyis érdemes nézegetni.
Itt a link:
http://birikorea.blogspot.hu/
offtopic
maggi99 2016 márc. 13. - 11:27:16
(223173/239045)
Direkt nem olvastam el a hozzászólásaitokat, mielõtt megnéztem volna a filmet. De most mindent átnézek.
biri66 2016 márc. 13. - 11:26:00
(223172/239045)
"Nagyon köszönjük a fordítást. Nagyon igényes munka. Sok örömet szerzett mindannyiunknak. :)))))
Azt sajnos nem tudom, mit jelent a "Kagylóhéj blog"......"

Szívesen. Itt a Kagylóhéj blog, ha esetleg más fordításaim is érdekelnek (9 sorozat, 21 rövid tévéjáték, 35 mozifilm): birikorea.blogspot.hu
offtopic
maggi99 2016 márc. 13. - 11:25:41 Előzmény micike_MSc
(223171/239045)
Örülök, hogy ilyesféle érdekes dolgokról is tudtunk beszélni.
De teljesen igazad van. A Kalmopyrin bizony jobb, mint az Aspyrin. Sajnos a magyar készítményt annak idején nem törzskönyvezték külföldön. Ma meg már szinte lehetetlen lenne, annyi vizsgálatot kellene elvégezni és igazolni.

Amire én céloztam, az az volt, hogy az Aspyrin az Acetilszalicilsav tartalmú készítmények között messze a legjobb a kristályszerkezete miatt.

A Kalmopyrin ennek a kalcium-sója. És tényleg kevesebb a mellékhatása. Nagyon örülök, hogy ismét kapható itthon.
offtopic
maggi99 2016 márc. 13. - 11:04:27 Előzmény biri66
(223170/239045)
Nagyon köszönjük a fordítást. Nagyon igényes munka. Sok örömet szerzett mindannyiunknak. :)))))
Azt sajnos nem tudom, mit jelent a "Kagylóhéj blog"......
offtopic
maggi99 2016 márc. 13. - 10:56:04
(223169/239045)
Végre eljutottam odáig, hogy megnézzem a Nagyi kisasszonyt.
Ilionának köszönhetõen, aki elküldte nekem :))))
Persze tudom, hogy egyhetes késésben vagyok.....

Nekem nagyon tetszett. Sok minden volt benne, de nekem legjobban azok a jelenetek jöttek be, ahol még csak próbálta megszokni az új énjét. Ez a fiatal kis színésznõ nagyon sokat gyakorolhatott, hogy úgy tudjon beszélni és mozogni, mint egy idõs asszony. Szenzációsan csinálta. Nagyon sokat nevettem rajta.

Sok minden gondolatom van még a filmrõl, de majd sorjában ideírom, ahogy eszembe jutnak....
offtopic
maggi99 2016 márc. 13. - 10:45:50
(223168/239045)
Most jutottam el a második kávémig.
Akár együtt is kávézhatunk :))))
Illiona 2016 márc. 13. - 00:59:46
(223167/239045)
És egy jó hirem is van: a The Tiger c friss filmnek megvan az angolja, letölthetõ az avistáról (gondolom máshonnan is )
Illiona 2016 márc. 12. - 22:51:30
(223166/239045)
The Empress of China 37/96

epizódismertetõ

37. rész A lázadás
Meghal a tróörökös nevelõje, a császár legfõbb tanácsadója.
Még halála elõtt megkérdezi õfelségét, vajon tényleg trónfosztja-e az 1. herceget.
A Császár megsúgja neki, nem fogja.
Igy a titkos üzenet eljuthat az érintettekhez: ha fehér lepel van a koporsón, akkor marad a koronaherceg.
Igen, de ez a hercegnek már nem elég: mindenképpen le akarja taszitani az apját a trónról.
A császár tudja, hogy Wu és Xu kavartak a háttérben, de ugy tesz, mint aki nem tud semmit. Xu álszent módon aggódik, de a császár elküldi.
Megindul a lázadás, a hadsereg egyértelmûen a trónörökös mellett van. Bejutnak a palotásba.

Kép: a trónörökös, 1. herceg