Illiona 2016 márc. 18. - 19:07:10
(223205/239045)
és egy utolsó kép róla:

amikor az 1. részben a halálvonatnak integet, állomásbeli partnerével, akit én csak egyszerûen Lazard Parancsnoknak neveztem el.
Illiona 2016 márc. 18. - 19:05:29
(223204/239045)
egy másmilyen hangulatú kép róla.

a szinésznõ: Ra Mi Ran

http://asianwiki.com/Ra_Mi-Ran

ugy tünik, hogy most láttam elõször, de most nézem, hogy az általam favoritokban is szerepel, mint a Himalayas, az Ode to My Father, a The Tiger???

Hogy nem figyeltem fel rá????
:)))))))))))
Illiona 2016 márc. 18. - 18:58:01
(223203/239045)
Come Back Mister

"Nem csak a 20 éveseké a világ" jeligére

Talán még soha nem volt olyan szimpatikus NÕI karakter az általam nézett "jópár" soriban, mint most a Come Back Mister angyala.
Nem valami gyermek, vagy fiatal lányka szárnyakkal, vagy egy nyájas simaarcú fiúcska, nem nem! ez egy középkorú, harciasnak tûnõ amazon, telis teli jószándékkal, és még tetis telibb gyarló emberi tulajdonsággal!

amikor csak megjelenik, mindig megmosolyogtat, tökéletesen összeillik a szereppel, a szinésznõ minden poénra rájátszik, és mégsem játsza túl!
A külsõ megjelenése nem is tudom mihez hasonlít, talán egy kivénhedt légikisérõre.
Többféle ruhában és szituációban is megjelenik, mindig üde szinfolt.
Van amikor bizony õ is hibázik, és hát õt is megbünteti: mennydörgés közepette térdellve, kezeket a magasba tartva...
a képen is õ van
Illiona 2016 márc. 18. - 17:06:46
(223202/239045)
All About Eve

nem tudom az elõzõ képen látszott-e ez mennyire értékes baba, egy igazi gyámántgyûrû van a karján!

és nem csak én néztem igy figyelve a babát, de a fõszereplõ is.
(nem ismerem, más filmben szerintem nem is láttam, pedig jó!!!)
Illiona 2016 márc. 18. - 17:03:09
(223201/239045)
edimir, nem is hoztad, hogy az All About Eve c sori 20. részében milyen gyönyörû baba van!!!!!!!!!!!

Amiatt néztem bele ujra a végébe, mert nagyon elégedetlen voltam, és nem szerettem volna, ha az éjszakai maratonozás tompítása miatt másképp látom.
De nem irom felül a korábbi véleményemet.

Az nõ kõgonosz, és megkap egy rendes pasit, hát... Igazság ez??? Csak kérdezem???

De hogy semmi bûnhõdés, csak elmebeteg lesz, ez olyan semmilyen lezárás...
De nem ez az egyetlen sorozat, ahol igy nem "bûntetik" a gonoszt, és ez bennem mindig hiányérzetet kelt.
pl a Thousand Kisses c 50 részesben a vérszerinti anya aki a két lányával szemben volt minõsíthetetlenül utálatos, és csak megbetegedett, igy semmilyen retorziót nem kapott.
Abban igazad van, én hiszem hogy az ember tetteiért máshol, másképp felel, és a többi- szintén emberek által müködtetett igazságszolgáltatás csak egy eszköz, hogy éppen több gonoszságot ne lehessen elkövetni, de mégis valami ellentételezésre azért számitottam.volna. De nem én írtam...
biri66 2016 márc. 17. - 08:25:37
(223200/239045)
8. párként szerepelnek. A topik elsõ mondatában jeleztem, hogy azoknak néztem utána, akik valamelyik fordításomban szerepelnek. Mivel a hölgy, Kim Hyo-jin szerepel az Everybody Has Secrets (Mindenkinek vannak titkai) és a Marriage Blue (Berezelve az esküvõ elõtt) c. mozifilmekben, ezért nem maradhatott ki. Még a fiúk születését is bejegyeztem.

(A férj, Yoo Ji-tae amúgy abban a The Tenor Lirico Spinto c. csodálatos filmben alakítja Bae Jae-chul koreai tenoristát, aminek a fordítását a Tervbe vett fordítások menüben jeleztem. Remélem, hogy sikerül majd segítséget kapnom hozzá, mert a film nagy részében angolul beszélnek, angol felirat viszont csak azokhoz a részekhez van, amelyekben koreaiul szólalnak meg. A fordítás elõtt tehát egy anyanyelvi szinten tudótól be kell majd szereznem a szöveget és az egészet be is kell idõzítenem.)
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 17. - 08:00:40 8/10 Előzmény biri66
(223199/239045)
Szép napot!

Ellátogattam a blogodra, hmm... ez a kagylóhéj nem homokot rejt....

Engem annyira nem érdekelnek sem a celebek, sem az esküvõik, de azt hiszem, a celebesküvõknél ez a pár méltán szerepelhetne...
Yoo Ji Tae nem csak színészként, hanem rendezõként is bizonyított, a párosuk pedig igazi kapcsolat...

Kép forrása: http://thetalkingcupboard.com/2011/12/02/kim-hyo-jin-yoo-ji-taes-wedding-ceremony/
biri66 2016 márc. 16. - 16:17:05
(223198/239045)
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy meg fogjátok nézni a Harmony c. filmet. Megrázó szerepet kapott benne kedvenc színésznõm (Na Moon-hee), aki a Miss Granny idõs nagyija.
http://birikorea.blogspot.hu/2014/11/blog-post_25.html

Elég sok mindent fordítottam már tõle, többek között egy 1 részes tévéjátékot is, aminek It's Me, Grandmother (Én vagyok az, nagyi) a címe. Ebben díjnyertes alakítást nyújt.
http://birikorea.blogspot.hu/2014/11/blog-post_76.html

És ha már az Ode To My Father, a The Himalayas és az A Violent Prosecutor miatt szóba került Hwang Jung-min, akkor megjegyzem, hogy a You Are My Sunshine (Te vagy nekem a napfény) c. filmnek õ a férfi fõszereplõje, és a filmbeli édesanyját (micsoda véletlen!) szintén Na Moon-hee alakítja.
http://birikorea.blogspot.hu/2015/04/you-are-my-sunshine_28.html

Illiona, köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet arra, hogy Hwang Jung-min nõs, eddig nekem fel sem tûnt. Most azonban õt is beraktam a Kagylóhéj blog Érdekességek menüjének Celebesküvõk topikjába.
Illiona 2016 márc. 16. - 15:23:23
(223197/239045)
és ha már börtön, ugyan ez is érdekes lesz, de hamarabb sorba vesszük a Harmony c filmet, ami egy nõi börtönben játszódik.
A fõszereplõje ugyanaz mint a miss Granny c filmé, és ugyanugy biri66 fordította.
A Harmony c film a nõi börtön belsõ életével foglalkozik, ahol megjelelenik minden, ami a kinti világban, de a hely miatt valahogy olyan szürrealisztikusan.
Itt is vannak barátségok, születnek gyerekek, az elitéltek ugyanugy éreznek, vágynak -mint a kinti világban.
A fõszeplõ egy kórust hoz össze odabent, igy varázsolva egy kis szépséget, harmóniát a bentlakók életébe.
De azután...

a filmet május elsõ péntekére gondoltam megnézni, (a most április elsõ péntekre egy gyöngyszemet találtam).

kép: a Harmony c filmbõl
Szándékosan egy vidám képet választottam, nehogy a börtön miatt valami nagyon nyomasztóra gondoljatok!
Illiona 2016 márc. 16. - 15:04:34
(223196/239045)
Ime a A Violent Prosecutor ismertetõje:

http://asianwiki.com/A_Violent_Prosecutor

a fõszereplõje ugyanaz, mint a The Himalayasnak!!! És az Ode my Fathernek!
- Hwang Jung Min - nagyon foglalkoztatott szinész, 36 mozifilmben játszott eddig, és mindössze 2 sorozatban.

1970-ben született egyébként, és 2005-ben vette el barát6nõjét, akivel a középiskolában találkoztak, és azóta tartott kapcsolatuk, egy fiuk van. A felesége musicalokban lépett fel egyébként.

A Violent Prosecutor egyébként egy indulatos ügyészrõl szól, kihallgatás közben meghal a gyanúsítottja, és õt 15 évre bebörtönzik. A börtönben megismerkedik egy férfival, akinek segit a tudása révén kijutni, és aki kinrt elkezdi azokat lenyomozni, akik az ügyészt börtönbe juttatták.

Na ezt biztosan meglátjuk...
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 16. - 08:35:39 8/10
(223195/239045)
Ahogy elnézem, ez bizony a börtön világa, némely sorozatban fel-felvillan a börtön, de tényleg csak felvillan... egy-egy beszélõ például a Remember-ben, esetleg a börtönorvos, aki lehet segítõ, de éppen az ellenkezõje is, egy-egy cella... de én még börtönben játszódó koreai sorozatot/filmet nem láttam, kíváncsi lennék rá. Vajon van-e vmi sajátossága, vagy mindegy, hogy milyen országban van az a bizonyos börtön....
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 16. - 08:24:12 8/10
(223194/239045)
Mindig baj van a trónörökös körül, ha nincs, az a baj, ha van, az a baj.... a sok fiú és ágyas meg még nagyobb....
A trónörökös jelentené elviekben a stabilitást, hiszen õ lenne az utód.... de persze mindig akadnak fülbe duruzsolók, akik a hatalom közelébe szeretnének jutni és ehhez fel- és kihasználni az ebben rejlõ lehetõséget. Ez egy zárt kör, tele intrikával, szerintem ez az állandó stressz õrölhette fel végül a körhöz tartozókat, kivel szövetkezzem, kiben bízhatok... nagyon magányos világ, teli szorongással....

Mit mondjak, nem garancia a hosszú életre....
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 16. - 07:56:06 8/10
(223193/239045)
Köszönöm!:))))))))))) A hallgatás a te szókimondó stílusodat ismerve igazi kegy!:))))))))))))))))))
Illiona 2016 márc. 15. - 21:05:32
(223192/239045)
A Violent Prosecutor posztere
Illiona 2016 márc. 15. - 21:00:58
(223191/239045)
Megjelent a "A Violent Prosecutor " c mozifilm letöltõlinkje!(Avistán)

Belenéztem, és nagyon jónak mutatkozik!
Sajnos ez nem az a film, ami szöveg nélkül érthetõ lenne, és ki tudja még hány hónapot kell várni angolra!
De ha valaki talál hozzá, szóljon.
Eddig a koreai mozikban ezt a filmet 9500 ezer ember nézte meg!
Nem tudom, hogy a the Himalayas épp hol tart, de mindkettõ nagy siker kint.

Kép a filmbõl
Illiona 2016 márc. 15. - 19:32:35
(223190/239045)
The Empress of China 37/96

epizódismertetõ

A lázadás megkezdõdik, a trõnörökös a palotásba megy, hogy apját lemondásra kényszeritse.
De a császár csapatai is felkészülten várják õket, és a trónörököst végül a hadsereg is cserbenhagyja.
Bár legyõzetik, de nem nem adja meg magát, nem fél a haláltól, és nem akarja az apja megalázó kegyeit.
természetesen megjelenik Wu is a nagy gyilkolászás közepette, és egy lenge ruhában!!! kéri a trónörököst, hogy adja meg magát.
A trónkös mindenki elõtt K...nak nevezi, és szemére veti, hogy szövetkezett vele, és közben elárulta.
Wu megdöbben, azt sem tudja mi történt. de a császár még inkább megdöbben.

A trónörököst börtönbe vetik, Wu-t ugyszintén.
A 4. herceg, -aki ugye még szinte gyermek- találkozik Wuval, aki kioktatja, hogyan is viselkedjen ebben a feszült helyzetben.
A 4. herceg igy szépen okosan könyörög az 1. herceg életéért, késõbb a 2. herceggel együtt, de ügyetlenül el is árulja, mind a . hercegnek. mind a császárnak, hogy Wu tanácsára tesz mindent, amit tesz.

A 2. királyi ágyas és a 2. herceg titokban ujra találkoznak, és hatalomra jutási esélyeiket latolgatják.
Igy hogy a trónörökös kiiktatta magát, ugy hiszik, semmi nem akadályozza meg, hogy a 2. herceg legyen a trónörökös, és a palotában teljhatalmat adjon a 2. ágyasnak.

Kép: a trónörökös a lázadás közeoette
Illiona 2016 márc. 15. - 19:18:14
(223189/239045)
Én is sok sorozatban láttam, azokban is, amelyeket említettél, és még ezeken kivül is,( pl kimcheed Radis Cubes) de ehhez a véleményhez nem akarok hozzászólni, maradok néma...
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 15. - 14:14:01 8/10
(223188/239045)
PSH nekem mindig kedves lesz, talán épp azért, mert én elõször nem az Örökösökben láttam, hanem a You're beautifulban a malacorrú nyúlként, azt hiszem ruca is kedvelte ezt a kis sorozatot, nem tartozik a "nagyok" közé, de szerethetõ, a zenéje a fülbe mászik....
aztán jött a Heartstrings kajagümös lánya, szeretem a hangját, a bájos lényét, a furcsa száját, talán a Csillagfiú szájsarka kunkorodik fel ilyen furcsán...
és lehet, hogy nem az õ énekhangja a legtisztább, legszebb, de meg tud érinteni, ami számomra fontosabb....
https://www.youtube.com/watch?v=XOEKccPS93c

A Tree of Heavenben meg is fogalmazza a Fiú... Hana tiszta, mint a hó... csak szeretni képes, de azt nagyon...

És a tini felnõtt, nem is akárhogy, a Pinocchio-ban bizonyított....

Nekem a fiatal színésznõk között elõkelõ helyen áll, olyan üde, friss... Tavasz Kisasszony!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 15. - 13:44:27 8/10
(223187/239045)
és kapcsolódik a Tree of Heaven-hez, hiszen a Fiú elsõ szavai épp ezek mido/bizalom... örökké...
8/10
offtopic
edimir 2016 márc. 15. - 13:42:13 8/10
(223186/239045)
Igen, ez is a filmbõl van, a fekete öltönyök jelzik, hogy már nem a hótiszta, csupaszív fiú, hanem immár gengszterrel van dolgunk.....

a külsõ változhatott, a helyzet is, de egy vmi nem, a lányhoz való kötõdés....