Illiona 2016 jan. 26. - 23:53:48
(222845/239045)
Isten veled Ágyasom!

még mindig a szervezõk által adott ismertetõbõl:

Az Isten veled, ágyasom! címû film rengeteg díjat besöpört bemutatása után. Íme a lista:

Cannes Film Festival 1993 - Arany Pálma, Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége díj
Asia-Pacific Film Festival 1993 - Legjobb rendezõ, Legjobb vágás
Boston Society of Film Critics Awards 1993 - Legjobb idegen nyelvû film
Camerimage 1993 - Silver Frog (operatõr)
Los Angeles Film Critics Association Awards 1993 - Legjobb külföldi film
National Board of Review, USA 1993 - Legjobb idegen nyelvû film
New York Film Critics Circle Awards 1993 - Legjobb mellékszereplõ (Li Gong); Legjobb idegen nyelvû film
Political Film Society, USA 1993 - Special Award
Golden Globes, USA 1994 - Legjobb idegen nyelvû film
BAFTA Awards 1994 - Legjobb, nem angol nyelvû film
Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards 1994 - Legjobb idegen nyelvû film
SESC Film Festival,, Brazil 1994 - Legjobb idegen nyelvû film
London Critics Circle Film Awards 1995 - Az év idegen nyelvû filmje
Mainichi Film Concours 1995 - Legjobb idegen nyelvû film

és egy 5 perces kis izelítõ:

https://www.youtube.com/watch?v=ZGeOO3BLC_A
Illiona 2016 jan. 26. - 23:31:52
(222844/239045)
Sziasztok!

Isten Veled Ágyasom!

Most értem haza Szegedrõl, az Isten Veled Ágyasom! cimû kínai film vetitésérõl.
Egy megdöbbentõ, felkavaró, hatalmas filmeposz 2 óra 40 percben.
A vetités a Konfuciusz Intézetben volt, nem moziban, nagyon kényelmetlen székek voltak, de van az a film, aminél ezt észre sem lehet venni.

most csak a netrõl szedek össze véleményeket, majd csak késõbb a sajátomat, ha már meg is tudom fogalmazni:

"
"Az Isten veled, ágyasom!-at választották meg az elmúlt század legnépszerûbb kínai filmjének egy hongkongi szavazáson.
Chen Kaige 1993-as filmdrámája egy, az elmúlt száz év kínai filmmûvészetét vizsgáló felmérés során lett az elsõ. A film 1993-ban Arany Pálmát nyert Cannes-ban, majd 1994-ben a legjobb külföldi film Oscarjára is jelölték.
A mû elhunyt sztárját, Leslie Cheungot a legnépszerûbb színésznek választották – ezzel olyan harcmûvész ikonokat ütött ki a nyeregbõl, mint Jackie Chan, Jet Li és Bruce Lee. A mûvész 2003 áprilisában halt meg, amikor kiesett egy hongkongi luxushotel 24. emeletérõl. Õ volt az elsõ kínai színész, aki nyíltan homoszexuális hõsöket formált meg.
A szavazás alapja egy 103 kínai filmbõl álló lista volt, melyet forgalmazási szakértõk és filmesek állítottak össze 2005 márciusában.
(Forrás: est.hu)
Illiona 2016 jan. 25. - 19:44:47
(222843/239045)
Szia!
Ez nagyon nagy döntés!
kívánok sok sikert, jó egészséget, sok sok energiát, és alkalmazkodóképességet.
Ide pedig mindig visszavárunk!
Illiona 2016 jan. 25. - 19:06:05
(222842/239045)
Sziasztok!

a Velvet magazin ír Rainrõl!

Bár a kockahasa a legkisebb olyan tényezõ, amiért én pl szeretem õt, de ha ez kell a magyarnak, akkor egy minõséget kapnak legalább!

http://velvet.hu/kockahas/2016/01/25/az_igazi_eletkora_eleg_meglepo_ennek_az_enekesnek/

Tegnap v tegnapelõtt egy hosszú elemzést tettem fel Rain munkásságáról, és hát most mi magyarok ebbõl az emberbõl ennyit láttunk meg.
Mert mi itt remélem már látjuk a kockahason túli világot is.

Munkásság és tehetség ide vagy oda, libagolyok vigyázat! a képek többszöri nézegetése a nyugalom megzavarására alkalmas.
kymara 2016 jan. 25. - 08:21:55
(222841/239045)
SZIASZTOK!
Szép napot mindenkinek!
Még vagyok, olvasgatok, habár filmnézésre mostanában nem nagyon van idõm.
Nagy fába vágom a fejszémet. Eldöntöttem, hogy kimegyek Londonba dolgozni, élni. De azért itt leszek, néha írogatok is.
Illiona 2016 jan. 24. - 23:58:01
(222840/239045)
Az Immortal Songs verseny 2015 06 06-i adásában családok versenyeztek egymás ellen, és két nagyon szép elõadás is született.

JK Kim Dong Wook sokak kedvence. Ebben a mûsorban az édesanyjával lépett fel!
A mama egy nagyon egyszerû, külsõségektõl mentes hölgy, tud énekelni, volt honnan tehetséget örökölni.
Hogy a mama anno énekes volt-e, arról nem tudok semmit.
Majd talán dorombka ha errejár :)))

https://www.youtube.com/watch?v=-Mfl1W7QAy8

ha lesz idén is anyák napja, akkor ujra felteszem ezt.
A hölgy végig a fiára néz, majdhogynem háttal a közönségnek, benne van minden amit az anyai szeretetrõl, és önzetlenségrõl érzékeltetni lehet.
Illiona 2016 jan. 24. - 23:20:48
(222839/239045)
régen hoztam dalt az Immortal Songs versenybõl, ime egy tavalyi dal, valami hatalmas!

A hegedûs biztosan hires, és biztosan hozzátesz az egészhez, nekem éppenséggel nem annyira jött be, számomra egy szereplõ, aki túl teátrális, de a többi meghökkentõ.

https://www.youtube.com/watch?v=CejbA0lXHLg&feature=em-hot-vrecs

ami nagyon tetszik, hogy feltünik Son Jun Ho a fellépésre várakozók között, és bizony a szája is tátva maradt.
Illiona 2016 jan. 24. - 23:15:49
(222838/239045)
Az uj Avistát nehéz volt megszokni, bár nekem az átállás simán ment, a pontjaim sem vesztek el- Én 95 %-ban ezt használom. Már megvagyok vele békülve, nem rossz.
A fotók azok vannak, el kell fogadni, végül is ingyen van az oldal használata, elférnek.

Az utorrent rögzitett verziószámához viszont még nekem is az informatikusom segitségét kellett kérnem, mert korábbi verziószámra kellett váltani, mint ami már megvolt, és azóta sem szabad frissiteni, bár nálam fel sem kinálja.
offtopic
maggi99 2016 jan. 24. - 12:58:03
(222837/239045)
Nagyon készülök én is erre a sorozatra.
Valahogy majd letöltöm az Avistáról. Bár küzdök vele erõsen. (mármint az Avistával)

Elõször is suttyomban átváltott az Ázsia torrentrõl, amit pedig nagyon szerettem. Ezzel persze elvesztettem az összes plusz pontomat.
Aztán felmentem rá és mindenféle hölgyemények képei fogadtak. Na ez már gyanús volt nekem.
Nem engedett felregisztrálni...
Majd mégis sikerült, aminek a jelszavát el is felejtettem rövid úton. (ez is az õ hibájuk természetesen:((( )

Szóval, kezdhetek mindent elõröl. De azt hiszem ez a sorozat megéri :))
offtopic
maggi99 2016 jan. 24. - 12:52:00 Előzmény Illiona
(222836/239045)
Eszembe jutott róla, hogy van az a mondás: "majd ha piros hó hull...."
Vajon ilyen hidegben a piros esõbõl nem lesz inkább piros hó? És akkor már bármi megtörténhet, nem? :)))))
offtopic
maggi99 2016 jan. 24. - 12:49:56
(222835/239045)
Sziasztok, szép vasárnapot :))

Tegnap elég mozgalmas napunk volt, ezért a mai kicsit késõbb kezdõdött.
Így a második kávém ideje csak most jött el. Megosztom Veletek, hátha más is megkívánja.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 jan. 24. - 09:30:47 10/10
(222834/239045)
Sziasztok, kellemes vasárnapot!

Rég voltam, mert az összes szabadidõmet-persze a születésnapi tortát megsütöttem-, King Gwanggaeto the Great
92 részes sorozat kötötte le. Nagyon-nagyon jó, mindenkinek csak ajánlani tudom.
Sokan nézik, sõt olyan vállalkozó szellemûek is voltak, akik g fordítással folytatták, mert eddig
még csak 46 rész van lefordítva. Angol felirattal megtalálható, azzal néztem, és ha le lesz
fordítva a többi rés is, akkor magyarul.
Ez a katonakirály Damdeokról szól, nincs semmi misztikum, de ebben is egy nagyszerû, emberként ismerhetjük meg.
Nagylelkû, megbocsátó, de kemény harcos, aki azért tud kemény is lenni. Kiváló stratéga, nagyszerû harcos.
Szerintem nagyon jól választottak a készítõk, nem túl ismert arcra bízták a fõszerepet, viszont a többiek
között sok ismerõs van.
http://asianwiki.com/Gwanggaeto,_The_Great_Conqueror

Kedvcsinálónak: https://www.youtube.com/watch?v=4-W8iKXxz9c
https://www.youtube.com/watch?v=YSu7PNhSVfU&index=20...
Illiona 2016 jan. 23. - 20:40:01
(222833/239045)
még egy kis piros Rain

a piros egyébként a Mars szine, és illik is Rain férfias kisugárzásához.
Illiona 2016 jan. 23. - 20:35:09
(222832/239045)
most február 27-én lesz találkozó, edimirrel beszéltünk ma forró vonalon, és sok egyéb dolgot törpöltünk ki.
(egyet, de az szuper)

Hogy mit nézzünk, és hogyan, és mikor szerintem azt is megbeszéljük, de szerintem felállítunk egy listát, és abból válogatunk.
Ezt a Raines sorozatot pedig begyüjtöm, és elküldöm neked.
A The Fugitiv Plan B-vel együtt, az szenzációsan jó!
Egyébként Rain most forgat egy sorozatot, és februártól láthatjuk ujra!

maga a sorozatról jönnek infók, de inkább bele sem olvasok, hogy ne keseredjek el, ez a jövöbe el, meg a jövõbõl vissza nekem nem jött be eddig.
De attól még lehet majd jó!
most van a Lovo cégnek reklámkampánya, itt egy poszter Rainnal - pirosban még ugysem volt.
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 jan. 23. - 20:11:07 Előzmény Illiona
(222831/239045)
Itt milyen jól néz ki Kim Nam Gil.
Mennyei Harmónia 2016 jan. 23. - 20:10:24
(222830/239045)
Illiona, kedves, engem is érdekelne a sorozat. :))
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 jan. 23. - 20:09:45
(222829/239045)
Nagyon régen jártam erre, nagyon vitt az élet. Látom, hogy van Kim NAM Gil-rõl és Rainrõl is kép. Megyek visszaolvasni, de jó! Érdeklõdnék, hogy a találkozó mikor is lesz és az elõzõ találkozón megbeszéltk, hogy nézünk valamit és utána kitárgyaljuk Kiderült, hogy mit nézünk? Mit javasoltatok?
Illiona 2016 jan. 22. - 16:10:34
(222828/239045)
Sziasztok!

Rain rajongóknak hoztam egy igen alapos és érdekes elemzést magáról Rainról, az általa megformált karakterekrõl.

Nagyon olvasmányos és tanulságos írás, nemcsak Rain rajongóinak ajánlom, hanem mindenkinek.

http://ricemegatronexpert-mag.blogspot.hu/2016/01/jatszani-szuletett-jung-ji-hoon-rain.html?view=magazine

Olyan sorozatról is írnak benne, amelynek a létezésérõl sem tudtam, de most keresés indul...
Illiona 2016 jan. 21. - 23:34:00
(222827/239045)
The Empress of China 26/96

epizódismertetõ

Wu túléli a vadászaton hátulról a vállába kapott kapott nyillövést, és már 1-2 nap mulva semmi baja!
Xu, a barátnõje meglátogatja, bocsánatot kér, amiért féltékeny volt rá, és leisszák magukat.
Wu éjjel a várfokon találkozik a császárral, és felajánja, hogy akár ott a szeme láttára leugrik, de õfelsége nem akarja látni a halálát.
Wu egyértelmû, már rájött arra hogy a császár akarta megöletni.
Reggel a palotában a szokásos nemesi gyûlésen ujra fellángol a vita.
Az egyik veterán politikus felszólal, hogy a trónörökös túl gyenge, a prófécia pedig, hogy a királyi ág 3 generációja meghal, nagyon félelmetes: Wut mindenképp meg kell ölni.
A császár elviteti a felszólalót, egybõl a siralomházba (Welszi Bárdok feeling)

A képen a 2. herceg és bizalmasa.
Illiona 2016 jan. 21. - 16:20:37
(222826/239045)
Sziasztok!

ezt a videót nézzétek meg!
Számomra különösen kedves!

Magyar vonatkozása is van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a komondor látó!
a mangalica pedig disznó!

https://www.youtube.com/watch?v=M9Uv-B_vbJA&feature=youtu.be&list=PLWdVPk7xgPCDNO00QAPy_sTyWLnWluwAW