Illiona 2016 jan. 16. - 14:52:42
(222805/239045)
a A Tigris másik postere!

este már lehet hogy a filmbõl hozok képeket!
Illiona 2016 jan. 16. - 14:51:16
(222804/239045)
Sziasztok!
Mindenki gondolom dolgozik, (most még én is)!

Már szóltam korábban a két koreai sikerfilmrõl, a The Tiger, és a The Himalajas.

a A Tigris fenn van az avistán, letölthetõ!!!!!! (3 gb)
egyenlõre felirat az nincs, lehet hogy hónapok lesznek, de sebaj!
Illiona 2016 jan. 15. - 21:21:36
(222803/239045)
The Empress of China 21/94

epizódismertetõ

A császár a jóslat komolyságáról kérdez, a jós azt válaszolja neki, 60 % hogy bekövetkezik. Késõbb az elbujó Wunak azt mondja, biztos a saját jóslatában.
Wunak megtiltja a császár, hogy kimenjen a palotából. Eközben a jóst valaki megmérgezi...
elõször talán az 1. herceg, a trónörökös a gyanusitott, de õ nem biztos. Ha az apját likvidálná valaki, az neki jól jönne, és õ ráérne csak ekkor Wut kiiktatni.

A miniszterek nyomatékosan kérik a királyt, hogy nyomozza ki, és Wut ölesse meg. Kiderül, az asztrológus rákallergia miatt, a ráktól halt meg, persze valaki azt neki ételként odaadta.
Magát az allergén ételt végül kiderül, a 2. sz királyi ágyas vitette a jóshoz, így õ felel a haláláért, az más dolog hogy errõl senki nem tud.
Wuhoz érkezik a 4. királyi ágyas, és talál a szobájában wudu babát, a királyt mintázó szobrocska összeszurkálva. Elrejtik, mert már jön is a 2. királyi ágyas a kiséretével, a macskáját keresni ürüggyel, és megdöbben, hogy az ágy alatt nincs semmi.
A 4. királyi ágyas nagyobb óvatosságra inti Wut, mert mindig nem védheti meg.
A király hivatja Wut, és egy gyönyörû fehér lovat ajándékoz neki. Talán hogy a bizalmát megmutassa és demonstrálja ebben a kiélezett helyzetben.
A képen Wu.
Illiona 2016 jan. 15. - 21:13:36
(222802/239045)
The Empress of China 20/94

epizódismertetõ

20. A lázadókat leverik. Wu az éjszakákat a királlyal tölti…
A Király titkos fia, aki a lázadókkal volt, és más mint a hasonmás ágyas unokatesvére ? amnesztiát kap, visszatérhet a fõvárosba, ám a hadsereg parancsnoka leszúrja. Hogy miért? csak…
Önérdekbõl, hatalomféltésbõl, pozicióért...

Li , a csárári udvar asztrológusa a hegyekben felkeresi öreg mesterét, -akinek hosszú szemöldöke van,- és a felelõsség és szabadság kérdésérõl beszélgetnek. Li nagyon magabiztos a maga 20 évével. :))

A Vénusz csillag nappal jelenik meg az égen, a palotásban a reggeli udvari gyûlésre igyekvõk megdöbbennek., és megy a találgatás, ez jót vagy rosszat hoz.
Wu is látja a csillagot, õ jó ómennek tartja.
Ám éjjel titokban felkeresi Li asztrológus a császárt, és 4szemközti beszélgetést kér, viszont nem kér 4 fülköztit is, igy Wu viszont kihallgatja õket:
A jós elmondja: A közeljövõben az állam válságba kerül, az uralkodóház 3 generációra terjedõen a férfiak kihalnak, és Wu egy dinasztia alapitó lesz! (azért ez nem semmi asztrológus ugye?Merje ezután bárki rámondani hogy pancser, hiszen minden a történelem szerint igy lett !!!).

A jós azt is mondja Wut azonnal meg kell ölni. A császár titoktartásra kéri a jóst.

A trónteremben a katonai helyzetet beszélik meg, belsõ lázadás, külsõ támadások. A 2. herceg, és a 2. királyné is találkozik titokban a szokott helyen, és megegyeznek: a jóslatot széthintik a nép között.
Wu eunuchnak öltözve beszökik a jóshoz, kérve hogy változtatssa meg a jövendölést, meg is fenyegeti, de a jós nem hajlandó erre. Nem fél.
Közben megzavarják öket, maga a császár érkezik…

Kép: Az idõs asztrológus, aki a hegyekben él, Li öreg mestere.
Érdekes jelenség.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 jan. 15. - 10:40:43 10/10
(222801/239045)
Köszi az ismertetõt, de mint a múltkoriban is mondtam nem járok moziba.
Húgom is hívott néhány hete, de neki is mondtam, hogy fáj a fülem attól az erõs hangtól, csak ez
tart vissza a mozitól. Még bedugva is irritált a zaj, és még akkor is annyira birizgálta a
fülemet valami, hogy kellemetlen érzés volt. Nem is tudtam élvezni, mert mindig a fülemhez kellett kapkodni,
hogy még jobban befogjam.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 jan. 15. - 10:34:55 10/10
(222800/239045)
Sziasztok!

Nem tesz jót nekem ez a maratoni filmezés, állandóan elalszok reggelente. Régebben sokkal jobban
mûködött az önkorlát. Nemtom hol romlott el? Igaz, Damdeok nagyon jó!!! A közelmúltban volt olyan
sorozattal dolgom, ahol minden további nélkül az elsõ pislantásnál kikapcsoltam, és aludtam inkább.
Úgy néz ki, hogy ez sorozatfüggõ, maratonozok, vagy alszok.
Most ihatom a kávét, hogy a kötelezõt is meg tudjam csinálni!
Illiona 2016 jan. 14. - 21:31:29
(222799/239045)
Szegedieknek!!! (mármint ha kimbinen kívül vannak)

Szeged Belvárosi Mozi 2016 január 26. 17 óra.
a Konficiusz Intézet szervezésében

Isten veled, ágyasom! - Farewell my Concubine
(színes, kínai film, magyar felirattal)

Ketten szeretik a rajongott színészt: a gyönyörû prostituált és vetélytársa, a színpadon és az életben is nõi szerepet élõ színész-barát. Drámájuk hátteréül a modern Kína megrázó eseményei szolgálnak. A lenyûgözõ film a Cannesi-i Fesztivál nagydíját nyerte el.

Rendezõ: Chen Kaige
Szereplõk:
Leslie Cheung (Cheng DieYi - DouZi)
Zhang FengYi (Duan XiaoLu - ShiTou)
Gong Li (JuXian)
A film alapjául Lilian Lee azonos címû mûve szolgált.

A filmvetítést követõen Ferwagner Péter Ákos docens beszélget a résztvevõkkel a filmbeli történelmi korról.
Illiona 2016 jan. 14. - 21:05:44
(222798/239045)
The Empress of China 19/94

epizódismertetõ

A Császár, Li Shinin (én következetesen lekirályozom, de valójában õ a tang császár.) megkérdi Wu-tól honnan hozta az ételt, a királyi konyhán készitték-e el? Wu monja, hogy nem! Õfelsége évõdve ujra kérdezi, hogy talán õ maga fözte? Wu mondja hogy nem . Mire megkérdi akkor honnan hozta? ekkor a nõ megmondja, hogy a 3. számú ágyastól kapta. Erre a király kiveri a kezébõl, Wu éppen csak bekapta volna... Ezüst tû beleszúr, rögtön elfeketedett.

Az ágyas tudja, hogy terve kudarcba fulladt. Beszél a szolgájával, és szépen kimegy a tópartra. Wu ott találja meg és kérdõre vonja, a nõ azt mondja most végre boldognak és szabadnak érzi magát, és vízbe ugrik, öngyilkos lesz. A szolgáját eunuchok keresik fel, és mérget kell innia.

Ott a következõ megoldandó feladat, a lázadás a palotában már le van verve, de kik vettek benne részt, milyen mélységig. És a fõ dilemma: a saját fia, a koronaherceg részt vett-e benne, avagy sem? Kivánta-e az apja halálát avagy sem?
a következõ probláma: Már csak két feleség maradt a kötelezõ 4-bõl.
A 2. számú feleség mézes mázos szavakkal kelleti magát, hihetetlen mennyire képes elhitetni magáról, hogy mennyire szívvel lélekkel van a király mellett. Végül a király megigéri neki, az következõ éjszakákat vele tölti!
Késõbb a királyné a saját lakrészében már tombol! Meg kellett alázkodnia a király kegyelméért a többi nõ elõtt. (Ez az a 2. számú királyné, akinek ninvs gyereke)
kép: a 2. ágyas, a királynõ cim várományosa.
Illiona 2016 jan. 14. - 15:05:11
(222797/239045)
The Empress of China 18/94

epizódismertetõ

18. A királyt elõször egy eunuch közelíti meg alattomosan, gyorsan egy késsel próbálná leszurni, de Wu csupasz kézzel megmarkolja a késpengét, a király pedig megöli a támadót. Eközben köréjük lopakodnak a lázadók, vagy 15-20-an, katonák, felfegyverkezve.
A király csak mosolyog, és nyugtatja Wut, ebben a pillanatban betörnek a király testõrségének katonái, és leverik a lázadókat.
Közben a trónörököst megkeresi egy öreg tisztviselõ, hogy álljon át a lázadók oldalára, és akkor már reggel õ lehet a király, vége lesz a király által elõirt kötelezõ testvérek közötti bajvivásoknak, nem fogják többé zaklatni az alkoholimádata miatt. A trónörökös ugyan meginog egy pillanatra, de végül megöleti az öreget, és az apja segitségére siet.
Az egyik ágyas mérget tesz egy ételbe, és Wunak adja. Ugy gondolja, hogy az miután egy erõt, energiát adó leves , igy az elfogja a királynak vinni, és igy is lesz!
Wu éjjel, éjfél után felkeresi az akkor még irataiba mélyedõ, dolgozó királyt, elviszi a mérget tartalmazó levest a királynak, gyanutlanul.
Elõször a király enni akar belõle, de azután szeretetbõl, elõzékenységbõl kéri egyen elõször Wu, Wu már majdnem bekapja, de azután mégis inkább egyen elõször õfelsége… Õfelsége majdnem eszik belõle, de mégis inkább Wunak tolja...
igy ér véget a 18. rész...

a képen Õfelsége. nem mérges...
Illiona 2016 jan. 14. - 14:39:51
(222796/239045)
dorombkának:

https://www.youtube.com/watch?v=-9qodq3BQ2k&feature=youtu.be

ez egy tegnapi dal a YT-ról, ALi gyönyörû elõadásában.
Na de a külsõségek is ott vannak! micsoda ruha!!!!!!!
10/10
Cilia 2016 jan. 14. - 12:31:02 10/10
(222795/239045)
Mit szólnátok egy február végi LIBAGOLY TALÁLKOZÓ-hoz?

Tehát
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - 2016 - libagoly farsang!:)

február 27. szombat - valahol egy jó kis étteremben, a metró közelében.
Téma: minden, ami koreai, minden, ami érdekel, minden, ami csak az eszedbe jut!:)))))))))))))

1./ edimir
2./ vonder /megígérte, hogy a következõn ott lesz, ez pedig AZ a következõ!:)/
3./ maggi
4./ Dorombka
5./ Illiona
6./ Cilia
10/10
Cilia 2016 jan. 14. - 12:26:32 10/10
(222794/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!
Nem túl sûrûn járok erre, filmet sem nagyon nézek, de amirõl úgy gondolom, meg fogom nézni, letöltögetem.
Azért persze be-bekukkantok, mi újság a megszentelt partokon... azért egy történelmi sorozat 1. részét már megnéztem, sipizolix most fordítja, a vége felé jár.
Remélem, SIG most futó sorozatára is ráharap egy fordító, egyelõre letöltöm és az angol fordítást is leveszem hozzá, legyen meg, kicsit belelestem abba is, érdekes!
Örülök, hogy mostanság maggi is elõfordul itt és régi kedves társunk, micike is megkerült! :-)))
10/10
offtopic
kimbin01 2016 jan. 14. - 12:06:36 10/10
(222793/239045)
Sziasztok!

Egy lapáttal a vizsgázóknak!!

Olvasni jobban szeretem Shakespeare-t, fõleg a "meséit", de néhány dráma is kedvencem.

Késõn keltem Damdeok miatt, és rögtön az ebédfõzésre, meg Ágnes asszonyra koncentráltam.
Most ebéd után egy kis kávé, és Damdeok!!
Illiona 2016 jan. 14. - 08:28:01
(222792/239045)
és egy rövid izelítõ az Alföldi Róbert rendezte Szöulbeli Téli Rege c elõadásból.

https://www.youtube.com/watch?v=dU4IyAX4Pdo

(kimbin: a Téli Rege lesz angol nyelven, csak feliratozva a Belvárosi Moziban január 31.-én. Valamelyik angol szinházi elõadás idehozva...)
Illiona 2016 jan. 14. - 08:22:52
(222791/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

már többször hoztam hirt a készülõ Saimdand c soriról, itt egy 30 másodperces elõzetes.

http://www.hancinema.net/video-song-seung-heon-s-saimdang-the-herstory-poster-and-teaser-video-90385.html

már nagyon várom
offtopic
maggi99 2016 jan. 14. - 07:21:22
(222790/239045)
Megyek, indítom a vizsgázómat. Ráfér némi anyai támogatás.

Legyetek jók, vigyázzatok Magatokra, mert estére Mindenkit hazavárunk.... :)))))
offtopic
maggi99 2016 jan. 14. - 07:19:18
(222789/239045)
Köszönet a filmajánlókért. Mindent végigolvastam. És szomorúan tapasztalom, hogy a restanciáim csak szaporodnak.

A felolvasásokat én is nagyon szerettem a rádióban anno. (Mécs Károly nálam is nagy favorit.)
És a színházi elõadások... Emlékeztek a narrátorok csendes suttogására? Egyedülálló élmény volt. Gyerekkoromban nagyon sok klasszikust így ismertem meg.
offtopic
maggi99 2016 jan. 14. - 07:14:04
(222788/239045)
Jó reggelt Mindenkinek :)))

Hátha valaki kávéra is vágyik...
Bár nekem ez a tea nagyon szívembe talált ma reggel :))
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 jan. 14. - 05:06:28
(222787/239045)
Mindenkinek szép reggelt, sok kitartást a munkában helytállóknak és a legjobbakat az otthon maradóknak. Hoztam teát! :)) Mindenkinek köszönöm a film-megosztásokat és látom a sorozat folytatódik. De jó! Sillai hideg van, meleg ruci kell!
8/10
offtopic
edimir 2016 jan. 13. - 22:22:23 8/10 Előzmény Illiona
(222786/239045)
Ez egy gyönyörû kezdeményezés. Nem csodálom, hogy SIG bekapcsolódott, neki tényleg szívügye a hagyományok ápolása, a hangja pedig kellemes, alkalmas arra, hogy felolvasáson keresztül hasson. Emlékszem anno, nagyon szerettem a rádióban, amikor regényeket olvastak fel, ebben Mécs Károly volt nálam verhetetlen..

Nálunk már kezd gyökeret ereszteni az Olvasás Éjszakája!:))))))))))))


Egy jó könyvvel több éjszakát is kinevezhet az ember az Olvasásénak!:))))))

Kép forrása és ismertetõ:
http://www.nlcafe.hu/szabadido/20151009/olvasas-ejszakaja-2015-programok/