Illiona 2015 dec. 16. - 21:59:42
(222445/239045)
She is 200 Years Old

6 sör -fél literes- , és 8 soju.

azért ez két fiatalnak egy éjjel!
Na ja! aki tudja hogy nem hal bele....
Illiona 2015 dec. 16. - 21:52:42
(222444/239045)
She is 200 Years Old

"Még le is lõttek, igy azonnal meghaltam, amint magamhoz tértem"

ÁÁÁ igy már érthetõ!!! érthetõ???
Illiona 2015 dec. 16. - 21:27:00
(222443/239045)
She is 200 Years Old

15 perces részek, ezzel lehet haladni.
Megvan az elõzõ kérdésre is a tuti megoldás:
Elõször vizbefulladni, majd visszatérni az életbe, és 200 év óta élni, közben nem öregedve.

3. részben egy magyar induló szól a film alatt!
Hiába, mégis szeretnek minket!
Illiona 2015 dec. 16. - 21:03:14
(222442/239045)
She is 200 Years Old

ma megkaptam az uj 3 TB-os vinyómat, és gondoltam kipróbálom, (van az a bizonyos 3 Days ...) és hozzáfogtam ehhez a laza drámához, kell az Assissination után valami könnyen emészthetõ.

És ime az elsõ feladvány:

És Ti? ki mit csinálna miután meghalt? Én semmiképp nem fulladnák vizbe, ha már egyszer meghaltam, nem vagyok boszorkány és macska sem...
pl szivesen mennék öregasszonyokat ijesztgetni a temetõbe, meg ilyesmik.
elõször fordítási hibára gyanakodtam, de visszakerestem az angolt:
"She died after drowning in water.".
???
Illiona 2015 dec. 16. - 20:46:50
(222441/239045)
Az Assassination fõszereplõje: Lee Jung Jae

miatta néztem meg a filmet, és brillirozott.
Nagyon jól állnak neki ezek szerepek.
Volt itt Európában Frakfurtban egy filmfesztiválon, azt hiszem ezzel a filmmel, de ebben nem vagyok biztos.
Keveset forgat, nincs állandóan a figyelem kereszttüzében, de amikor igen, akkor minõséget hoz.
Illiona 2015 dec. 16. - 20:41:15
(222440/239045)
Assassination

nehezen fejeztem be ezt a filmet, szinte kényszeríteni kellett magam, hogy végignézzem.
Hiába a jó sztori, annyira nyomasztó sokszor.
De megérte.
Ha csak egy mondatot lehetne mondani róla, akkor az az, hogy minden háborús helyzetben az emberi élet leértékelõdik, szinte értéktelenné válik, és ebben a közegben az ember hamarabb háttérbe szoritja azt a tényt, hogy mindig minden körülmények között embernek KELL maradni.
Bátorság, hûség, hazaszeretet, megalkuvás, mohóság ez mind benne van ebben a két órában.
Illiona 2015 dec. 15. - 17:58:01
(222439/239045)
Assassination

a küldetésbe indulók
Illiona 2015 dec. 14. - 22:34:56
(222438/239045)
Assassination

Lee Jung Jae fõszereplésével 1 részes film

Minket magyarokat is megemlítenek benne.
Illiona 2015 dec. 14. - 18:24:54
(222437/239045)
Sziasztok!
ime egy gyönyörû dal:

https://www.youtube.com/watch?v=Ce3Xp6kdTJM

aki énekli, JK Kim Dong Wook.
Már sok elõadótól hallottam, de ez mindnél szépségesebb.
Illiona 2015 dec. 13. - 21:59:11
(222436/239045)
muszáj volt visszajönni, Paul Potts neve helyesen igy irandó....

igy viszont a tavalyi dalát is ideteszem, hátha valaki nem ismeri (kétlem)

https://www.youtube.com/watch?v=HymmHg3oSdw
Illiona 2015 dec. 13. - 21:49:38
(222435/239045)
és ezen a napon az abszolut gyõztes elõadóstúl dalostul, Son Jun Ho, aki a Hold Fia c spanyol legendás dalt adta elõ partnerével, fantasztikus elõadás volt.

"Hijo de la Luna"

https://www.youtube.com/watch?v=HymmHg3oSdw

a képen is Son Jun Ho.

(Hogy ki volt a partnere, nem is néztem utána...)
Illiona 2015 dec. 13. - 21:41:02
(222434/239045)
Ali és Paul Poots
Illiona 2015 dec. 13. - 21:35:43
(222433/239045)
éppen szüneteltél, amikor ezeket a dalokat ide feltettem.
Most októberben az Immortal Songs versenyen a nagyágyúk harcoltak meg egymással:
nagyon kemény este volt nekik is.

Ali Paul Poots énekessel énekelt együtt, (aki tavaly ugye egy népszerû elõadásban Im Tae Kyung partnere volt.)

https://www.youtube.com/watch?v=_UZsLh76zAg

Im Tae Kyung másik 3 operaénekessel. Öszintén nekem már sokak voltak, van ami ugy magában is jó, ha megvan...

https://www.youtube.com/watch?v=bnoU7Ad_-dM


Az elõadás érdekessége, hogy ALI erre az elõadásra 447 pontot kapott, mig Im Tae Kyung 446-ot!
Egyetlen pontkülönbség volt a két elõadás között!

Az elõadás után már feltettem ezeket, bocs aki esetleg unja :)))))))))))))
Illiona 2015 dec. 13. - 21:15:27
(222432/239045)
még mindig Rágógumi

Mennyei Harmóniának, ha erre jár:

a Bubblegum 14. részében feltünt egy uj szereplõ, egészen kicsi szereppel, és azt hittem, Alex az.
Megnéztem az Ázsiawikin a stáblistát, hát mégsem, pedig pont ugy néz ki.
Még a mosolya is a szája körül.
Illiona 2015 dec. 13. - 21:12:33
(222431/239045)
Még mindig rágógumirágás...

a többi mellékszereplõvel nem is foglalkozom most, tényleg minden ugy igaz ahogy mondod, csak én ezeket nem tartom igazi magányos embereknek.
Most pl a 14-ben történt, hogy a Lány mesélt a kolléganõnek, és nem kérdezte meg, hogy annak van-e mesélnivalója, pedig nagyon volt, és amikor mégis az elmondta, hogy mi történt, és kérte, hogy errõl nem szóljon senkinek, akkor a Lány a többi kolléga elõtt mondta el ugy a véleményét, hogy mégis mindenki meghallotta? mit érdemel? a legszörnyûbb magányosságot, aki ilyen tapintatlan, és lelketlen? ugye?

most a 14. rész körül már vannak jelenetek amikor a Fiú, Lee Dong Wook mosolyog, vidám.
A tavalyi sorozatában a Hotel Kingben végig ez a szenvedõ, önemésztõ arcot mutatta 30 részen keresztül, igaz hogy tökéletesen játszott, és remekül megoldotta a feladatot, de már nagyon sok volt. Ezért örültem (korán!) ennek a könnyedebb sorozatnak, de lám itt is betettek vagy 10 résznyi tömény szenvedést.
Illiona 2015 dec. 13. - 20:57:10
(222430/239045)
Bubblegum

amire még reagálnék: a magányosság kérdése ebben a soriban (és általában....)

Mindennel, minden szóval, gondolattal egyetértek, amit leirtál.

És semmivel...

Abból a szempontból, ami igy felvezettél, természetesen igazad van, de!
ha megnézzük a szereplõket, igazi sorscsapás nem érte õket. A fiatalokat semmiképp.
Az anya a maga betegségével igen, de ki az, aki öregen nem beteg?

A lány: sikeres, karrierje töretlen, népszerû rádiómüsor menedzsere.
nem magányos, barátai vannak, és ha szülei már nem is élnek, de népes családban szeretettel körülvéve törõdve vele nõtt fel.
Hányan vannak, akik anyjukkal és apjukkal nõnek fel, de mégis a lelkük magányosabb a sivatagi cédrusnál??? csak kérdezem!
Van férfi az életében, akit szeret, és aki viszontszereti. Az más kérdés, hogy nem sikerült hónapok alatt sem belõle házicicát, vagy pitizõ szobakutyát, ugy igazi papucspartnert csinálni, az megmaradt a munkájánál, a hivatásánál, elvhûen, férfiasan.
Amint elköltözött, hopp, egyetlen napig sem volt egyedül, még az ágynemût sem szellõztette ki a másik pasi után, ott is volt az uj pasi, az uj szerelem. Jó, némi nyavikolás kellett, hogy elfogadja az uj fiú szerelmét, de már együtt vannak,(lehet még Te nem tartasz ott.)

A Fiú:
Õ sem magányos. Van barátja , lakótársa, egy család akivel felnõtt, egy anya, aki gondoskodik, betegei vannak.
Az õ tragédiája, hogy az anyjától kóros gént örökölhetett. (a 14. részben még nem jött meg az eredmény)
És? mi benne a tragédia? miért tragédia az ha valqaki valilyen kórt örököl?
1. ki az aki semmit nem örökölt a szüleitõl? Van olyan?
2. minden betegség kialakulásához a feltételeknek meg kell lenni, kell egy lelki háttér, ami aktiválja a kórt. Pl ha fiatalon valaki minden reggel-este elmondja magának, hogy "én mindjárt biztosan Alzheimer kóros leszek," akkor ennek a német, és nem koreai uriembernek meg is terithet nyugodtan, mindig egy tányérral máris többet tehet az asztalra.
3. van arra valami garancia, hogy akinek azt mondják pl a genetikusok, hogy öreg korára Alzheimeres lesz, azt fiatalon nem üti el egy autó? Hogy nem kap egy hasnyálmirigy rákot? hogy épp Fukusimán nyaral, atomrobbanás idején és semmi? Vagy õ nyugodtan mászkálhat súlyos tüdõgyulladással, mert garantált, hogy nem hal bele? Hogy õt is beolajozva égethetik el, mint anno Santa Luciát, és ugy mint ahogy õ sem, nem fog elégni? (ezt tegnap hallottam, szegénynek horrorisztikus halála volt, nem birták megölni, csak ugy hogy nyakon szurták...)

4. Mondjuk ha vállalva a genetikai veszélyt, galádul összeházasodnak! Akkor hol a garancia arra, hogy a szerelmük meglesz még 20-30 év mulva? hogy a lány nem hal meg akkorra? Hogy amilyen gyorsan kiszeret és beszeret férfiakba, nem az 5. férjnél tart majd, mire a Fiún mutatkoznának a tünetek?
A mai életünkben mire van garancia?
a Világ, a Föld nevû bolygó folyamatosan felgyorsulva, a szemünk elõtt alakul át: a globalizáció, a klimaváltozás, népek, országok átalakulása, háborúk, járványok, terrorfenyegetettség, éhinség, morális válság, és még lehetne sorolni...
és én vegyem komolyan a Fiú aggodalmát, hogy majd 40 év mulva elkezd felejteni? Lehet hogy õ lesz, akit akkor már a többi ember irigyel?

ez a Fiú és a Lány, meg az Anya olyan dologból csinálnak SORSkérdést, ami egyenlõre nem az, talán 20-30 év mulva az lesz, de az is lehet hogy nem.
Illiona 2015 dec. 13. - 20:21:23 Előzmény edimir
(222429/239045)
Sziasztok!

Bubblegum

Ha már rágógumi, azért ez a címe, hogy akkor rágjuk csak tovább.
edimir, bocsánat hogy ilyen késõn reagálok, de mindenre megvan az okom...

de nem telt el haszontalanul az idõ, rágtam közben... :)))

elõször is:
szivõszállal sört nem iszunk, nem iszunk vizespohárból vörösbort, és üvegbõl peszgõt.
Ez nem illem és higiénia, hanem megtiszteljük ezzel az italt!
Pl szoktuk egy rosszul szervirozott bor esetén mondani egymás közt, hogy "megalázták ezzel a bort".
Hogy a fõszereplõNÕnk délelõtt egy parkban miért gondolta, hogy már söröznie kell?
Kint Koreában egyébként nem söröznek nyiltan, utcán, de minden kis üzlet elõtt vannak padok, és asztalok, ott simán meglehet inni, amit vettél.
9/10
offtopic
dorombka 2015 dec. 13. - 12:27:07 9/10 Előzmény Illiona
(222428/239045)
köszönöm, ez már kellett :)
Illiona 2015 dec. 12. - 08:31:32
(222427/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Egy ma reggeli kép, M-tõl, és az õ szavaival.
Bing fordítás? Sajnos épp nálunk sincs nap...

■ erõs hullám a songdaemal világítótorony a kjongdzsu december 12.2015

Én is voltam a songdaemal világítótorony a barátai, akik szintén fotós ma reggel, mert ez egy erõs hullám a keleti tengerparton.

Ez kicsit sajnálatos, mert nem volt a nap.
Illiona 2015 dec. 11. - 23:48:19
(222426/239045)
Még a garanciával futok egy kört.
Már megrendeltem egy uj 3 TB-os vinyót, talán holnap vagy hétfõn meg is érkezik, utána jön a nagy harc a pontokkal, már 2 éve nem dobott ki az avista, ahonnan letölteni szoktam, két regisztrációm van, azzal gazdálkodom.

De ha már feljöttél, ime a legfrissebb dal közös kedvencünkkel, ALI-val, a mult hétvégi adásból.

https://www.youtube.com/watch?v=k3y1Kf5iFTE&feature=youtu.be

a képen is fehér pulóveres ALI