Illiona 2015 nov. 22. - 21:05:30
(222305/239045)
Oh My Venus 1-2 NEM spoiler!

a héten kezdõdött ez a nagy beharangozással, várakozással induló sorozat.
a fõszerepben az általam leg legjobban szeretett és elismert nõi szinész, Shin Min Ah.
Õ A Love To Kill -általam olyan sokat emlegett- sorozat fõszereplõje volt még anno 10 évvel ezelõtt.
Nem túl sokat szerepel, emiatt nem is kopott el az elmult évek alatt, most is ugyanolyan tehetséges, sugárzó, mint volt.
A Magisztrátusért kár volt, még miatta sem bírtam megnézni!

Eddig 2 részt néztem meg az Oh My Venusból, de hogy mi is ez mûfajilag, azt még nem.
Nem egy komoly film, nélkülözi az igazi feszültséget, drámát.
Nem is bohózat, bár néhány jelenet megfelelne ennek.
A történet olyan amilyen, de ha most le kellene irnom, hogy mi lesz a következõ 14 részben, akkor 90 %-os valószinüséggel eltalálnám. Kiszámitható.
Mondjuk ez nem akkora baj, feszültségnek és drámának amugy is nézem az I Have a Lovert, az elég a idegeimnek igy hétvége körül. Fajsúlyosságban a két sorozat még egy napon sem említendõ.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 22. - 18:55:09 10/10
(222304/239045)
Sziasztok, szép estét!

Már a derekán járok a The Greatest Marriage címû sorozatnak, ami az elejétõl kezdve nagyon jó!!!!!!!!!
Szingli nõként gyereket vállalni, a mai Koreában is nagy kihívás! A történet könnyed vígjátéki
felhangokkal enyhíti a hímsovinizmus kirekesztõ basszusát. Ez utóbbi a társadalomkritikám is,
kissé pejoratívabb formában.
Illiona 2015 nov. 22. - 17:04:55
(222303/239045)
Lehet hogy megint félreérthetõ voltam, mármint nem a fõszereplõ szerelmére gondolok persze, hanem a doki, aki család orvosa. Inkább meghal, mintsem el tudjon engedni egy olyan nõt, aki nem is szereti õt. Sajnáltam, mert okos, tanult emberként élhetett volna akár egy jó életet.
Róla nem is vágtam képet, de a bátyuska pont jó illusztrálni.
Illiona 2015 nov. 22. - 15:36:31 Előzmény kimbin01
(222302/239045)
Temptation of an Angel
Bele kellett néznem néhány részbe, szerencsére itt volt kéznél az egyik külsõ vinyón.
Mostmár képben vagyok.
A fõszereplõnõ tényleg szép, nem csoda hogy mindenkit megtéveszt. Igaz, velejéig romlott!
és a bátyus, Bae Soo Bin tényleg nagyot alakit benne.
Úgy látszik minden szerephez van egy eddig nem mutatott, megfelelõ arca!
És ez a jó szinész egyik ismérve!
Azt viszont nem tudtam anno és most sem elfogadni, hogy hogyan lehet valaki szerelmes egy nõbe, akirõl tudja, hogy egyetlen jó tulajdonsága sincs? mit szeret benne? Csak önmagában a szépség elegendõ?
Hogy akar egy ilyen gyereket, családot egy ilyen nõvel?
Majdnem minden sorozatban van valami régi bûn, amiért valaki bosszút akar állni.
De itt a bosszúálló gonoszabb, mint a bûnös, igy azután szegény nézõ igazságérzete olyan tehetetlen indulatokat vált ki.
A kép is a Bosszú Angyalából.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 21. - 20:56:53 10/10
(222301/239045)
Nem volt ott gonosz, csak a gonoszokat megbüntette, akik az életére törtek.
Jól emlékszem, pedig rég láttam.A férj, a baleset után átplasztikáztatja magát(egyrészt szükség is van rá),
és azt játssza BSB.
Illiona 2015 nov. 21. - 20:01:08
(222300/239045)
A Temptation of Angelt én is láttam korábban, õrzöm is a sorozatot, de engem nagyon nyomasztott az sok lelketlenség.

A "bátyuskám" valóban ott is nagyot alakított, már el is feledtem, hogy ott is fõszerepe volt!

Ebben a My Heart Twinle Twinkle c soriban nem ennyire nyomasztóan gonosz, vannak jó részek.
Én nem itéltem el a gonoszságaiért sem, volt sok jó tulajdonsága, ugy 50-50 %.

Amugy meg a jó kislányok ugyis a rosszfiúkat szeretik, ha a fõszereplõnõ egy jó fiúba, férfiba szeret bele, akkor unalmas, semmilyen életet élt volna:
Ennyi
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 21. - 18:35:59 10/10
(222299/239045)
A WBDS kb. 2 éve láttam.tetszett, bár nem lett a kedvenceim egyike.

Viszont ez a Bae Soo Bin-es (bátyuskám) sorozat érdekelne.

A Temptation of an Angel-ben is tetszett, az jó bosszúállós sorozat volt.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 21. - 18:24:37 10/10
(222298/239045)
Sziasztok!

Tegnap fejeztem be A vírus címû 10 részes sorozatot, ami elég izgalmas, néhol Robin Cook-i izgalmakkal.
Sajnos a végén elmaradt a tökéletes igazságszolgáltatás, de azokban a magasságokban érinthetetlenek
keverik a kakit.
Nem volt "nagy" szereposztása, de azért sok ismerõs játszott benne.

http://asianwiki.com/The_Virus_-_Korean_Drama
Illiona 2015 nov. 20. - 21:08:14
(222297/239045)
My Heart Twinkle Twinkle

a sorozat ismertetõje:

http://asianwiki.com/My_Heart_Twinkle_Twinkle

a fõszereplõ azért is tetszett annyira, mert ez a szinész már a 49 Napban, és a Secretben is ugyanolyan karaktert játszott, mindig olyan elveszetten nézett ki a fejébõl, a mûkönnytõl teljesen kikészült, fekete szemekkel.
Minden jelenetben ugyanaz az arc volt, ugyanaz a tekintet, ugyanazok a szemek.

Itt is sokszor volt elveszett, de inkább kemény, faarc, az érzelmes, lelkizõs jeleneteknél sem vette fel azt a korábbi negatív arcberendezést.

Bae Soo Bin egyébként most néztem meg 39 éves, talán pont ennyinek is néz ki.
Illiona 2015 nov. 20. - 20:59:50
(222296/239045)
My Heart Twinkle Twinkle

a képen az az ember, aki a fõnök mellett van mindig, minden piszkos utasításra csak annyit mond "értettem".

Mindig ugy néz ki mint aki divatlapbõl lép ki, mindig mindenre tudja a választ.
Mármint amire akarja.
Arca MINDIG érzelemmentes.
(Persze neki is vannak titkai, és vannak jól titkolt céljai, érzelmei)
a szinészt én egy sorozatban láttam eddig, ott egész más karaktert alakitott, ott is jó volt, de nem volt ennyire átütõ, mint itt. (One Well-Raised Daughter 122 -félórás rész).

Kép: Jung Eun Woo
Illiona 2015 nov. 20. - 20:48:02
(222295/239045)
My Heart Twinkle Twinkle

Végre egy sorozat, ahol minden szereplõ nagyon jó, még a nõk is.
A fõszereplõnõ is tetszett, tökéletesen hozta, a naiv, kedves, szeretetteljes nõt, aki tud bizni, hinni bárkiben.
A tökéletes ellentéte a gátlástalan vállaltvezetõnek, mégis õk ketten azok, akiknek a másik nem csak egy szerelem, hanem az Egyetlen szerelem, ami a végzetük is.

A középsõ lánytestvér mûvész, csupa érzékiség, szépség, tehetség.
Õ az, akinek semmi nem akar sikerülni.

a legkisebb lánytestvér pedig annyira pozitiv karakter, hogy már taszitó. Olyan a nagy igazságkeresése, mint egy szemtelen piaci légy. A Nagy EGOjától semmit nem lát, nem hall. Szurkoltam a sógornak, hátha sikerül õt is likvidálni.

Képen a NÕ ( õ a fõszereplõ, legidõsebb nõvér)
Illiona 2015 nov. 20. - 20:39:48
(222294/239045)
My Heart Twinkle Twinkle

tegnap éjjel fejeztem be ezt a 26 részes idén nyáron játszott sorozatot
Féltem tõle, mert nem hallottam, hogy valaki egyáltalán nézte volna, és semmilyen visszahangja nem volt míg vetítették.

Pedig nagyon jó!

Van egy szegény család, 3 lány akit a szeretett apjuk nevel fel.
És ahogy lenni szokott, van a nagy vetélytárs, aki az üzletben kibékithetetlen ellenfél, régi idõkbõl hozott gyülölet, kapzsiság.
És a meglepõ fordulat - a gazdag pasi nem beleszeret a szegényék legidõsebb lányába?
Olyan kliségyüjteménynek tünik, de mégsem az!
A gazdag fiú úgy éli az életét, mint egy maffiafõnök, simán megveret, kinyirat mindenkit aki utjában van.
Arca érzelemmentes, hideg.
Otthon viszont iszonyúan buta és sznob családtagjait próbálja normális életfelfogás felé terelni, pl kötelezõen olvastat velük több órát, ugy, hogy ott ül az asztalnál, és ellenõrzi õket!
Jajgatnak is az agysejtek!!!
Õ az egyetlen a sok sorozatból, amit láttam, hogy szembeszáll az anyjával, és feleségét megvédi, megtilja az anyjának, hogy bántsa a nõt. Kemény harca volt, mert õt mégsem tehette el láb alól.
A fõ konfliktus abból kerekedett, hogy jelen volt az apa halálánál, ha nem is ölette meg, de nem is segitett neki, hogy kijusson egy égõ házból.
De minden titok kiderül, lépésrõl lépésre.
Vagy mégsem...
Képen a fõszereplõ: Bae Soo Bin
A legkisebb hugit is megpróbálta megöletni, de az elrejtõzött, évekig nyomozott utána. (ez a hugit én is segitettem volna persze, olyan "szálka a szememben" tipusú nõ volt.
Illiona 2015 nov. 20. - 17:09:39
(222293/239045)
Nemrég fejeztem be a Warrior Baek Dong Soo c sorozatot, igazi sötét gonosz gyilkológépként volt szerepe!
De nagyon jól állt neki!

a képen is még Choi Min Soo
Illiona 2015 nov. 20. - 17:04:39
(222292/239045)
Sziasztok!

mindenki filmet néz?

ime egy jó dal, Choi Min Soo elõadásában: Hotel California

https://www.youtube.com/watch?v=I63z7KW6g9M
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 18. - 23:42:18 10/10
(222291/239045)
szereplõnek......javítás
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 18. - 23:28:25 10/10
(222290/239045)
Igen, gyönyörûek voltak!!

Sõt, a fõbb szereplõknek mindnek.
Illiona 2015 nov. 18. - 21:24:07
(222289/239045)
Én pedig a beirásod szövegén nevettem jót!

Valószinûleg én nem fogom ezt megnézni, egyszerûen taszit a téma, dehát annyi sorozat van, hogy lehet szelektálni.
Az egyetlen amit sajnálok, hogy Jun Kinak állítólag gyönyörû ruhái voltak, pár jó fotót láttam a facén, meg fórumokon.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 18. - 17:32:01 10/10 Előzmény Crutia
(222288/239045)
Sziasztok, szép estét.

Tegnap késõ este fejeztem be én is Junki vámpíros sorozatát, bár nem tetszik ez a téma egyébként,
de érte megnéztem. Nem volt rossz, bár a végén túlzó volt a sok vérszívó, még jó, hogy nem ment át
komédiába. Azért gondolom jó sokat nevettek a forgatás alatt, jó volna egy videót látni errõl.
A téma ellenére, azért volt egy-két jó gondolat, mondat, pl. a végén Gwi az elsõ minisztert nem leszívta, hanem
csak simán megölte, mert sokat kibír az õ gyomra, de az övébõl nincs gusztusa inni.
10/10
döncimama 2015 nov. 17. - 09:36:16 10/10 Előzmény Illiona
(222287/239045)
Köszi, én nem torrentezek, így passz.
Azt hittem nézni lehet valahol.
Illiona 2015 nov. 16. - 23:42:41 Előzmény Mennyei Harmónia
(222286/239045)
Annyira szerettél volna egy kis RAIN koncertet, ime egy egészen friss, 14.-én kínában volt egy nagy koncert.
A Love Song talán a legszebb dala.

https://www.youtube.com/watch?v=DfaIH6gOrNk

figyeld meg a "nézését" 1.26-nál!!!!! Nem semmi!

"járását" meg 3.06-nál. No komment.

a fotóhoz meg azt irtam a mappában hogy Rain-gyönyörû