Illiona 2015 nov. 08. - 10:19:44
(222165/239045)
Szia!
ha tudtam volna, hogy a farkasok a gyengéid, és azzal ide lehet csalogatni Téged, hamarabb is hoztam volna párat!

ezek is a filmbõl vannak...
offtopic
maggi99 2015 nov. 08. - 10:12:32
(222164/239045)
Ezek a farkasok felkeltették az érdeklõdésemet....
offtopic
maggi99 2015 nov. 08. - 10:11:19
(222163/239045)
Sziasztok,
Azt már nem illik írni, hogy jó reggelt, de azért egy délelõtti kávé még jól jöhet. :))

Olyan csodálatos képekkel, mint Matyi képei semmiképpen nem vetélkedhetünk. Szerintem az már mûvészet.
Így maradok a prózai élvezeteknél. :))))
Illiona 2015 nov. 08. - 09:03:27
(222162/239045)
és a másik szereplõgárda, a farkasok!

gyönyörû képek voltak, igazán hatásosra összevágva,

és egy kis muzsika, szintén a filmbõl:

https://www.youtube.com/watch?v=UqHUd6o5PWI
Illiona 2015 nov. 08. - 08:41:18
(222161/239045)
kép a Wolf Totemból
Illiona 2015 nov. 08. - 08:38:41
(222160/239045)
és a Wolf Totem fõszereplõjérõl

Shaofeng Feng

érdekes, hogy én egyetlen kínai sorozatot láttam eddig, mégpedig a Lan Ling Wang címût, és annak is õ volt a fõszereplõje, de ezt tegnap amikor a filmet néztem, nem raktam össze.
Annyira más ez a mongol sztyeppéken játszódó film, mint mint a történelmi sorozatban a hercegi szerep.

Feng született Sanghajban, Kínaban született, édesanyja támogatta, és a sanghaji Színház Akadémián végzett 2002-ben, és dolgozott mint televíziós színész tíz éven keresztül majd híressé vált egyik napról a másikra a teljesítményével a "The Palace" c drámával 2011-ben.

Feng ezután a filmekre kezdett összpontosítani. Az õ elsõ filmes megjelenése, a Hong Men yan Chuan qi (2011), játszott egy híres történelmi hõst, Xiang Yu, és pozitív visszajelzéseket kapott. Hamarosan lesz az egyik fõszereplõ pl Di Renjie: Shen du long Wang (2013), és a mûvészi filmek, mint Huang Jin Shi dai (2014).

És Õ játszotta a fõszerepet kínai-francia filmben a Wolf Totemben 2015-ben. "Wolf Totem" forgatókönyve iródott a kínai író Jia Rong híres bestsellerébõl, amely eddig húszmillió példányban kelt el világban.

Feng játszott egy fõiskolai hallgatót, aki ment belsõ Mongóliába a kínai "lement vidékre mozgalom" a kulturális forradalom idején.


Még érdekességek a szinészrõl:

Mielõtt filmes karrierje elkezdõdött, õ egy televíziós színész volt tíz évig, és bár szerepelt televíziós játékokban, nem tudott hiressé válni.

Míg õ szerepe Wolf Totem (2015) c filben , Chen Zhang, aki 21 éves, õ valójában amikor a forgatás volt, 35

Marlon Brando az õ bálványa a színjátszást illetõen.

Amikor a forgaták Huang Jin Shi dai (2014), Feng hogy szimulálja a karaktere állapotának megfelelõen az éhséget, böjtölt, de végül elájult és nem sikerült.

2007-ben súlyosan megsérült egy autóbalesetben, és a kórház idején játszott egy kis karaktert egy televíziós drámában. A televíziós producer szerint Feng elsõ mondata miután visszanyerte az eszméletét, hogy "én Jobbulást, és kérjük, ne a helyemre.".

a képen is Shaofeng Feng

Õ egy lelkes motoros, de felhagy vele a baleset után. Õ becsúszott egy teherautó alá, és a motorkerékpár összetört darabokra. Bár õ nem sérült meg súlyosan, az apja kényszerítette, hogy adja vissza a jogosítványát.
Illiona 2015 nov. 08. - 08:13:33
(222159/239045)
ime Jean Jaques Annaud életrajza és filmlistája

https://hu.wikipedia.org/wiki/Jean-Jacques_Annaud

kép pedig a Wolf Totem c kínai egyrészesbõl.
Illiona 2015 nov. 08. - 07:58:19
(222158/239045)
Wolf Totem

a film rendezõje Jean - Jacques Annaud, és most le is ellenõriztem, hogy nehogy megzavarjanak a nevek, de õ volt a rendezõje a Szeretõ címû francia filmnek, ami nekem nagy kedvenc, és a tavalyi szegedi találkozón ezt adtam ajándékba mindannyiótoknak.
Gondolom, azóta rongyosra...
Ezt a filmet magyar szinkronnal is lehet nézni, és az 1930-as években Indokínában, a mai Vietnam területén játszódik, igazi kuriózum.

Most hogy olvasgattam Annaud életrajzát, már 73 éves, és a 7 év Tibetben c filmjéért kitiltották Kínából.
Errõl nem volt szó most a megnyitón, hogy akkor hogyan történt a forgatás? Gondolom törölték ezt, csak az életrajzíróknak az már nem volt hir...
Illiona 2015 nov. 08. - 01:57:41
(222157/239045)
Wolf Totem Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=WbhOhVimfRE

a megnyitóról pár szó és kép

http://szeged.hu/hirek/28098-megnyilt-a-kinai-filmhet-szegeden.html

kép: egy forgatási kép a netrõl a rendezõvel
Illiona 2015 nov. 08. - 01:17:58
(222156/239045)
talán most

nem is értem, hogy nem vagyok toppon.

Már töltöm a z I Have a Lovert, még meg szeretném nézni most, és ha letöltõdne a Farkas Totem, akkor abba is.
Illiona 2015 nov. 08. - 01:15:20
(222155/239045)
Wolf Totem

maga a film méltó volt ahhoz, amiket a megnyitón elõtte a felszólalók róla mondtak.
Minden szó, kép, hang a helyén volt, a drámai hatás, a feszültség, minden pont ugy adagolva, hogy ne legyen nyomasztó, és egyetlen pillanatra nem ült le.

Csak egy objektiv mutató: egyetlen egyszer nem néztem rá az órámra, és a telefonomra sem.

Amikor vége volt a filmnek, nagyon megsirattam, szerencsére nem voltam egyedül ezzel, igy csak kicsit volt ciki.
Mindenesetre 2 barátnõmmel akikkel voltam beültünk inni egy teát, nem engedtek igy el autóval vezetni a ködben, ráadásul egy másik rendezvényre is kellett mennem.

Jó 20-25 perc kellett ahhoz, hogy feldolgozzam, és legalább pár gondolattal kibeszélve lehiggadjak, és ugy mentem egy buliba, karikás, kisirt szemekkel, késve fél órát.

a két kép amit idetettem, a hivatalos posterek.
Már töltöm is le a filmet és holnap (ami persze ma van) hozok több képet fotót.

pár szót majd a rendezõrõl (francia és ismerõsünk)
és egy csomó mindenrõl.
Illiona 2015 nov. 08. - 01:06:29
(222154/239045)
Sziasztok, szép... Éjszakát vagy napot, ki mikor olvas.

Farkas Totem - Wolf Totem

Most értem haza, Szegeden volt a Kínai Filmhét megnyitója.
Bár én nem nézek kínai filmet (EDDIG) de a megnyitó annyira igéretes volt, hogy elmentem.

Igazi ünnepség volt, itt volt a Kinai Kulturális Minisztérium médiáért felelõ helyettese, ami ha azt nézzük, Kina mekkora birodalom, akkor ez nagy dolog.
és még sokan, azokról késõbb, és hátha lesz hivatalos összefoglaló, addig a benyomások:

Amikor vége felé járt a ceremónia, akkor bemondták hogy szinpadra kérik a fõszereplõt, és a producert.
És szinpadra lépett egy igazi kínai sztár élõben ott volt elõttem.

Szerény, kedves, intelligens, jól szabott öltöny, kellemes hang, gyönyörû...

Elmondta, hogy izig vérig városi fiúként ment ki a forgatásra, 8 hónapig a mongol sztyeppén élt, a farkasok igazi vadfarkasok voltak, amiket befogtak, és használtak, és csak mondta mondta, már alig emlékszem hogy mit, én csak ültem, és néztem és hallgattam.

Mint a moziban...

A producer is beszélt, rengeteg videós volt, majd csak meglesz a szöveg,
utána elkezdõdött egy nagyon NAGY film.
Már a mozihatás miatt is különleges volt, a sokk maga, hogy egy fõszereplõ csak ugy itt Szegeden, elõttem élõben.
Illiona 2015 nov. 07. - 09:04:59
(222153/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

egy õszi képet hozok most, november 6-án készült, ginko biloba fák gyönyörû szinei.

Gyeongjuban készült, Tongiljeon nevû buszmegûllóban, ha valaki esetleg nem ismerte volna fel!
Illiona 2015 nov. 06. - 12:04:24
(222152/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Ajjajjaj!

a rossz: nekem végletes napom van, nagyon jó és nagyon rossz egyszerre. (csak egy betû a különbség, és remélem hogy nem lesz végzetes is)
Olyan beteg lettem, hogy még filmet sem bírtam nézni tegnap este, mert még a szemeim is fájtak, ilyen már évek óta nem fordult elõ. Elvonási tünetek ugyan még nem jelentkeznek, de felkészülten várom...

a jó: ma este BULI van, Quimby koncert Szegeden! Annyira azért életbe maradok, hogy ezt kiélvezzem!

igy most ráhangolódásképpen: (most kivételesen NEM koreai, de viszont a legjobb magyar....

https://www.youtube.com/watch?v=pieR7Cl-jQU

és még:

https://www.youtube.com/watch?v=BtP9Ugc5Eu8
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 04. - 13:36:15 10/10
(222151/239045)
Sziasztok!

Most értem ide, mert ma kimondottan dolgom volt, tûzfelelõs, hugi városának, meg a sajátom építése, fõzés.
A fiúk a bányában dolgoznak, így nekem kell raknom a tüzet.
Holnap OOO, ami reggeltõl délutánig tartó várakozás, és utazgatás. Hazafelé még egy kisebb bevásárlást
is próbálok megejteni, ha nem jön össze, akkor szombat reggel. Kivégeztem a Master's Sun sorozatot, tetszett,
nem túlzottan szeretem a fantasyt. Nekem valahogy állandóan a Pasta járt az eszembe, mindig azt vártam,
hogy fülvédõt ad SJS-ra! :)))
Illiona 2015 nov. 04. - 08:06:46
(222150/239045)
és még egy.

Ezekért a fotókért 10 km-t autózott, minden tiszteletem az övé, ilyen szenvedélyesen keresni a fotótémát.
Illiona 2015 nov. 04. - 08:03:55
(222149/239045)
Sziasztok szép napot mindenkinek!

Gyeongjuban is õsz van és köd, ezek ma reggel készült fotól, ismét barátunk "Matyi" jóvoltából.

Koreában nincs olyan hogy szórakozzanak az emberekkel ezzel az óraállítgatással, igy most az idõeltolódás 8 óra már.

Vagyis ott már délután 4 óra.
Illiona 2015 nov. 03. - 21:50:43
(222148/239045)
egy részes film tekintetében a legtöbbször a Haneuljae'S Murder c filmet láttam.

azt amikor elõször láttam, ugy megdöbbentem rajta hogy gyorsan mégegyszer, azután másnap is, és egy héten keresztül mindennap.
Mostanában is sokszor belenézek.
Gyönyörû szinek, az õszi erdõ színkavalkádja, igazi szinészek, megrázó történet.
Illiona 2015 nov. 03. - 21:46:34
(222147/239045)
nem tudtam!

még februárban kitekertem a kábeltv madzagját a tv-bõl, azóta adás nincs benne, és nem is hiányzik.
Már korábban is alig alig néztem, de 9 hónapja egyáltalán nem.

de aranyos lehet!
Illiona 2015 nov. 03. - 21:44:11
(222146/239045)
micsoda kérdés! hol lehet megnézni?
a nappaliban a nagytv-n, vagy itt az irodában az iróasztalnál, monitoron, itt lehet képet is kivágni.

Egyébként minden filmet letöltök, próbálok jó minõségben, és utána felirattal össze, és ugy bárhol megtudom nézni.

Tudom postázni is ha kell Neked, vagy vinni a találkozóra, csak hozz valami lap top félét

a kép is a A Love to Killbõl