10/10
döncimama 2015 aug. 10. - 21:57:55 10/10
(221585/239045)
Azt hiszem jól jön neki egy siker, mielõtt bevonul (jövõre).
Ami manapság tetszett, az a Falling for Innocense, a The Girl Who Sees Smell, a Whit's Romance, a Five Fingers, a Healer éa a Maids, ezeket még bátran ajánlom, ha még ráérsz nézegetni.
Talán nekifutok mégegyszer a Marry Him If You Dare-nek, ha azt mondod késõbb lesz jobb is, köszi.
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 21:49:56 8/10
(221584/239045)
Szép estét!:) nagyon jól alakította az autista orvost, örülök, hogy ezúttal bár szintén doki, de más a karakter, jó ha nem hagyja magát beskatulyázni... tehetséges színész.

Sajnálom, hogy neked nem jött be a Marry Him If You Dare. van benne pár meglepõ fordulat, engem maga az ötlet fogott meg, bár az nem túl eredeti, de ahogy próbálnak a Sors és ennek ismeretében az érzelmeik ellen küzdeni, az nagyon jól ábrázolt. És szimpatikus volt számomra a film üzenete is... talán adhatnál neki még egy esélyt... csak egyet nem értettem, hogy a frászba tették be a vígjátékok közé....


csak néhányat tettem fel az utóbbi idõben nézettek közül, nem akartam listával untatni senkit....
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 21:36:44 8/10
(221583/239045)
Hmm. most vettem észre, hogy az egyébként a részletekre annyira adó koreai filmeseknél milyen vacak, semmitmondó némelyik filmplakát, mintha csak a szereplõk szép pofikája számítana, de a film témája nem... kár, egy jó plakát üzenetet hordoz, atmoszférát teremt... ha csak a plakátot látnám, bizony nem sok kedvem lenne némelyik filmhez....
10/10
döncimama 2015 aug. 10. - 21:31:27 10/10
(221582/239045)
Sziasztok!
Edimir kedves, látom belehúztál, és jó sorozatokat választottál. Kivéve szerintem-persze a Marry Him If You Dare-t, ezt én 3 rész után feladtam. Persze ettõl még másnak tetszhet.
Azt ugye mondanom se kell, hogy a Good Doctor szerintem is szuper, és most épp megint megy egy sorozata Joo Won-nak, a Yong Pal, Ancsa nagyon gyors, az eddig lement 2 részhez más a magyar felirat is megvan. Eddig nagyon jó ez is. Ebben is orvos, de nem igazán "tiszta".
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 21:19:42 8/10
(221581/239045)
Természetesen.. és köszönöm!:)


volt még egy fontos találkozáson... a I Hear Your Voice.... ebbõl jöjjön az anya üzenete:
"An eye for an eye and a tooth for a tooth. If you live that way the whole world will become handicapped. Don’t waste your life by filling it with hate for someone else. You only live once… so you should live your life loving those that are around you. All those people who are rude to you its because they are jealous. Because you are so fortunate. So don't hate them. Don't be mean to them. Feel sorry for them."

forrás:http://sourcreamandsocks.blogspot.hu/2014/05/i-hear-your-voice-review.html
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 20:54:00 8/10
(221580/239045)
Szinte egy évnyi filmmegvonás után most dõzsöltem, bár néha belefutottam 48 órás filmnézésbe, de mint tudjuk, itt mindig marad restancia... dõzsöltem, fura, de a sok közül egy kis minisorozat fogott meg a legjobban az egyszerûségével.... hmm, talán én is úgy vagyok, mint a fõhõs.. "szeretem az unalmas dolgokat"...

One Sunny Day - tényleg az....ami az idõjárástól független!:)

kép forrása.
http://forums.soompi.com/en/topic/86-so-ji-sub-%EC%86%8C%EC%A7%80%EC%84%AD/?page=1125
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 20:36:22 8/10
(221579/239045)
aztán belebotlottam egy fura sorozatba: Detectives of Seonam Girls' High School. Elõször szokatlan, kicsit bárgyúcskának tûnõ effektek, megoldások voltak benne, de a téma kõkemény. Épp az jutott eszembe, hogy szándékosan választották ezt a formát, hogy be lehessen mutatni annak a korosztálynak, akinek szól. A végén a színdarab vmi döbbenetes, eszköztelenül úgy kólint fejbe, hogy nincs az a robbanás, tûzcsóva, vérfolyam, ami képes lenne így hatni....

Iskolai erõszak, leszbikusok, abortusz.... lélekkel ábrázolva és emberséggel lezárva, bizony megmutatnám néhány tininek, de szülõnek is...

szép a zenéje, de sajnos hiába kerestem rá a neten, természetesen az nem, csak a leszbikus pár videoja szerepelt fenn, jellemzõ, kár....

forrás http://www.koreandrama.org/seonam-girls-high-school-investigators/
hanguktaekwondooo 2015 aug. 10. - 20:17:18
(221578/239045)
filmet nem láttam
de érzem, hogy szeretsz
s ez nekem elég

hordani fogom
megígérem! ;-)
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 20:08:57 8/10
(221577/239045)
Bûn és bûnhõdés, megbocsátás, bosszú - errõl is jókat vitatkoztunk. A találkozásom ezúttal a Good Doctor sorozattal volt.
A megbocsátással kapcsolatban hangzott el: "Nézd meg, hogy él most!", a tanács bevált, jó döntés született.

érdekes, hogy a koreai drámákban milyen gyakran bukkan fel fogyatékkal élõ, és kivétel nélkül mindig egy rendkívül empatikus és emberséges megközelítés a jellemzõ.

kimbin részvényei már megint az eget ostromolják, nekem kicsit túl érzelgõsre sikeredett a vége, de még pont belefért!:)


kép forrása.
http://www.dramafever.com/drama/4306/Good_Doctor/
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 19:57:05 8/10
(221576/239045)
A másik beszélgetés érintette a média szerepét, felelõsségét, erre belebotlottam a Pinocchio sorozatba. Örülök neki, végre egy olyan sorozat, ahol a két fõszereplõ igazán tökéletes párost alkot és ahol a mellékszereplõknek is súlya van, a forgatókönyvnek és a színészek játékának köszönhetõen pedig adott mindaz, amit szeretünk.

forrás:
http://www.dramafever.com/drama/4544/Pinocchio/
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 19:44:19 8/10
(221575/239045)
Most végre volt idõm egy kicsit filmeket nézni. Furcsa módon pont olyanokba botlottam, amik vhogy épp a közelmúlt beszélgetéseihez kapcsolódtak, megint csak szembesülnöm kellett azzal, hogy nincsenek véletlenek, csak találkozások.

Az egyik beszélgetés a csillagokba megírt Sorsról szólt, ami ellen bõszen tiltakoztam. Aztán ma befejeztem a Marry Him If You Dare sorozatot, ami épp a Sors "kicselezésérõl", a jövõ átírásáról szólt és bizony gondolatébresztõen. Örülnék, ha vki beszélgetne róla.

kép forrása:
http://www.dramafever.com/drama/4320/Marry_Him_If_You_Dare/
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 10. - 19:32:03 8/10 Előzmény hanguktaekwondooo
(221574/239045)
Üdv!:)

"lelkesedni remek.
Tisztességes pszichéjû embernek kötelezõ és megy magától." Köszönöm, én is így gondolom.
Van szerencsém személyesen ismerni Illionát, akit emberként nagyra tartok, a "kebelbarátnõ", brrrr, utálom a szót, remélem, hogy barát ebben az esetben a helyénvaló megnevezés.

Én is utálok jó pár dolgot, de gátlástalanul sosem jutna eszembe üldözni, a lángpallos dögnehéz, gyûlölködni lusta vagyok, fõítésznek pedig buta!:)

" nem izgasd fel magad edimir.
nekem rossz a hírem.
Hírhedten vadállat vagyok :-)" - Hmm, az jó. legalább nem vagy unalmas!:)

"valld be, hogy cuki vagyok ;-)" - Ha megengeded, akkor a teljesebb összhatás kedvéért megajándékozlak egy eredeti Osca-zoknival!:)
Forrás: Secret Garden - képkivágás a filmbõl
10/10
offtopic
kimbin01 2015 aug. 10. - 19:05:38 10/10
(221573/239045)
2 hét csupa újdonság, új emberek, új játszópajtások, ismerõsök, idegenek, mindegy.
Myrthe nem babázik, focizik! A labda mindene, az egyszínû, a tarka, a rücskös, a pöttyös,foci-kézi-röplabda.....
https://www.facebook.com/eszter.deleeuwkalapis/videos/vb.100001125505455/896711873709654/?type=2&theater
10/10
offtopic
kimbin01 2015 aug. 10. - 19:00:55 10/10
(221572/239045)
Sziasztok!

Elröpült ez a 2 hét, úgy érzem rövid volt. Myrthém nagyon jól érezte magát, otthonosan mozgott
mindenhol, nem volt nyuszi. Különösen a nagybácsi volt a legjobb haver, amolyan személyi testõr,
úgy csavargatta az ujja köré, ahogy akarta.
https://www.facebook.com/eszter.deleeuwkalapis/videos/vb.100001125505455/896707130376795/?type=2&theater
kymara 2015 aug. 10. - 11:11:07
(221571/239045)
A Koreai film- és drámaközösség film- és drámanapot szervez [KA:KON]* néven, ahol koreai filmek mellett számos más program is vár! A belépés, valamint a filmvetítések is ingyenesek.

HELYSZÍN: Fõvárosi Mûvelõdési Ház, Budapest, Fehérvári út 47, 1119

IDÕPONT: 2015. augusztus 15.

FILMVETÍTÉS
10:30 – 12:50 Nemzeti válogatott (TAKE OFF)
13:10 – 15-10: Eljõ a sakál (The Jackal Is Coming)
15:25 – 17.30: Az üldözõ (The Chaser) 16 éven felül ajánljuk

A filmvetítés regisztrációhoz kötött, kérjük, hogy a filmcím megjelölésével küldj emailt a koreaifilmdrama@gmail.com címre augusztus 12 éjfélig, és jelezd elõre hány fõnek kérsz ülõhelyet a filmre. Nincs megkötés, hogy hány filmre jelentkezhetsz, ha mindhármat látni szeretnéd, mindhárom film címét megírhatod.

A filmeket eredeti nyelven, magyar felirattal vetítjük.

ELÕADÁSOK ÉS WORKSHOP

10:00 – 11:00 : 1945–2015 A Koreai-félsziget megosztottságának 70 éve a koreai mozifilmeken keresztül
Elõadó: Csoma Mózes

11:30 – 12:30 : Nyelvi ábrázolás a koreai filmekben
Elõadó: Harkai Daniella

13:00 – 14:00 : A koreai sorozatok forgatási titkai
Elõadó: Baksa Tímea

14:30 – 15:30 : Apróságok vonzásában... Kézmûves tradíciók a filmvásznon (workshop)

Elõadó: Jakab Krisztina
16:00 – 17:00 : A Mugunghwa tánccsoport élménybeszámolója koreai útjukról

EGÉSZ NAP VÁR:

Drámasarok: Egy hely, ahol igazi kikapcsolódás vár kedvenc sorozataiddal és betétdalaikkal.

K-FOOD: Kóstolj bele a koreai snackek világába!
Hanbokpróba: Bújj bele a történelmi sorozatok fõszereplõinek bõrébe!

ZÁRÓPROGRAM:
* Tedd próbára a filmes tudásod nyereményekért!
* Tombola
* A Mugunghwa tánccsoport rendhagyó elõadása

(A szervezõk a programváltoztatás jogát fenntartják.)

---------------------------------------------------------------
TÁMOGATÓINK:

Koreai Kulturális Központ (주헝가리 한국문화원)

TEMI Fõvárosi Mûvelõdési Háza

K-FOOD Ázsia Center

----------------------------------------------------------------
A [KA:KON] név a K mint Koreai, valamint az angol CON mint "convention", "összejövetel" szavak nemzetközi fonetikai ábécén (IPA) alapuló írásából jött létre, ejtése [ká-kon].

Weboldal: http://koreaifilmdrama.blog.hu/2015/07/08/_esemeny_koreai_film-_es_dramanap_augusztus_15-en
Illiona 2015 aug. 09. - 16:23:04
(221570/239045)
Diamond Lover

Rain kínai sorozata népszerûségben mindent ver Kínábn!

A multkor már irtam itt, hogy a vetités óta a Marilyn Monroe c dala több hete vezeti a népszerûségi listákat.
De a filmját is sokan nézik.
Az egyetlen amit sajnálok, hogy az esti Kim Tae Hee-s beirásom és ez a mostani pont egymás mellé esett....
Illiona 2015 aug. 08. - 21:25:11
(221569/239045)
Yong Pal 1-2 folyt

és a fõszereplõnõ, épp ébredezve a kómából
Kim Tae Hee.
7 évvel idõsebb a szinésznõ Joo Wonnál, emiatt kilópuder nélkül nem áll a kamera elé.
Ugyanolyan múmiámak nézett ki az autóban még a baleset elõtt még vidám szerelmesként, azután kómában egy kórházi ágyon, és ime felébredve.
Lehet hogy késõbb esetleg jobb lesz. Én utoljára most idén a Jang Ok Jungban láttam, ott egyáltalán nem volt meggyõzõ, az õ arcjátéka, tulzott mimikája ott sok volt.(persze csak nekem)
Itt még nem lehet semmi véleményt mondani, az õ szerepe csak most indul.
Illiona 2015 aug. 08. - 21:15:06
(221568/239045)
Yong Pal 1-2 folyt

A Hailerhez tudnám hasonlítani ezt a sorit, de ez annál is jobb. (késõbb még romolhat)

a Hailerben egyetlen dolog nem tetszett, az pedig ennek a szinésznõnek a jelenléte, az a félripacs figura amit nem alakított, inkább megjátszott.
Hát nincs nélküle sorozat, nagyon kevés lehet kint a középkorú szinésznõ.
Tudatosan megfigyelve néztem a második részt, hogy rájöjjek, mi az ami ebben a nõben taszít.
Azt mondják okosabb körökben, egy másik személyben ha valamit utálsz, az megvan benned is, és a tudatalattid utasítja el, mint önmagad egyébként esetleg valós kivetülését.
Hát ilyen szemmel vizsgáltam ezt a nõt, az okra ugyan nem jöttem rá, de arra igen, hogy amikor õ megszólal, akkkor hangosabb a hang, Vagyis tudatosan fontosítják õt a nézõben. (A reklámokat is igy szokták bekúsztatni...,)
Vajon mit adhatott ez a nõ a hangmérnöknek ezért?
Tudom hogy sokaknak kedvence, de ezt akkor is vállalom, aki meg szereti, tegye!
Illiona 2015 aug. 08. - 21:03:08
(221567/239045)
Yong Pal 1-2 folyt.

és ekkor Miseng (van-e aki másképp ismerné?) aki egy kiöregedett, már titkoltan reszketõ kezû sebész, rájön arra, hogy ki a titokzatos Yong Pali, és egyszerûen megzsarolja, legyen a gazdag kómás nõ orvosa, titoktartással pénzzel stb.
Most itt tartunk. Illetve ott, hogy a nõ a kómából ébredezik...
Illiona 2015 aug. 08. - 20:58:36
(221566/239045)
Yong Pal 1-2

az elsõ résznek már van is magyar felirata, a 2.-at meglehet nézni googleessal.

NEM SPOILER, csak egy kis felvezetõ azoknak, akik gondolkodnak rajta:

a fõszereplõ Yong Pal, akit a googlee fordító néha egyszerûen Pál-nak ír, ettõl egybõl közel érzi magához egy magyar nézõ, van egy olyan érzése, hogy "ez a Pali a mi fiunk".
A Joo Won által megszeélyesített fiú egy frissen végzett orvos, aki diákhitelbõl végezte el a egyetemet, amit visszafizetni nem képes, hiszen árvák lévén õ fizeti a huga mûvesekezeléseit is.
Hogy mindezt finanszirozni tudja, sokadmagával lakik kollégiumban, és titokban gazdag házakhoz jár ki mint orvos. Aki ezeket a munkákat szerzi neki, az a tipikus jószándékú, de semmihez nem értõ bugyuta ember (Két Hétbõl ismerjük, õ a sokfogú és csunya árvaházi barát) beszervezi hogy maffiózókat is lásson el verekedések után, (persze a pénzt vagy lenyulja, vagy számolni sem képes.)
A rendõrség is tud Pali létezésérõl, de konkrétat semmit.
Azután eljön a végzetes pillanat, a meglõtt maffiafõnököt kell titokban mûteni, rajtukcsapás, menekülés, autósüldözés, folyóbaugrás, de a mi Palink megússza. Szószerint.
A kórházban ahol dolgozik, van egy nagyon VIP beteg, lány kómában, akirõl senki semmit nem tud.
Neki a barátját nyirták ki, és õ ugyan meguszta, de azután besegítvén a balkezes SORSnak, aki életben hagyta, egyszerûen kiugrott az ablakon. Vagyis õ csak magának köszönheti a sérüléseit, ez fontos lesz!!! mert persze mást fog okolni gondolom.