10/10
offtopic
kimbin01 2015 aug. 13. - 08:13:02 10/10
(221625/239045)
Sziasztok!

És ne felejtsük el, hogy az egyszerû, idõsebb korosztály mennyi babonával bír még ma is!
Így a történelem nagy embereit is valami "félistenként"(Silla) tisztelik, akiknek nagy, és
misztikus hatalma volt, mert emberfeletti tetteket tudtak végrehajtani.
No meg a divatirány is errefelé vitte a mostani filmgyártást, és mindenkinek szíve joga, hogy
szereti-e, vagy sem. Nem akarom edimirt ismételni az emberi kapcsolatok ábrázolásáról, az emberek
vágyairól, mert ezekben a sorozatokban talán ez a fõ mozgatórugó, a külsõségek mögött.
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 13. - 06:24:33 8/10
(221624/239045)
Szerintem azzal van a gond, hogy a koreai készítõ és mi is másként értelmezzük a "történelmi" jelzõt. Szerintem náluk ez egyszerûen a kosztümös sorozatokat jelenti, amik a múltban játszódnak. És nem holmi megfilmesített történelemkönyvként akarják elkészíteni, hanem olyan sorozatként, ami jobb esetben hordoz vmi üzenetet a ma embere számára, esetenként a kor egy speciális szeletét próbálja bemutatni (lásd festészet - Painter of the Wind v. A Palota ékköve - orvoslás+királyi konyha), vagy egy-egy történelmi esemény, szereplõ kapcsán vmi általános emberi dilemmát.. lásd bosszú, hatalmi intrikák, hûség... Nem akarnak történelmileg hitelesek lenni, csak játszani hívnak az adott korba, lépj be a mesémbe.... Ezek a sorozatok elsõsorban szórakoztatni akarnak, azért készítik õket....

A Faith-rõl már írtam, a Queen In Hyuns Man nekem azért tetszett, ahogy játszott az idõvel, ha itt történik vmi, akkor az hogyan fogja átírni a jövõt, másrészt ahogy csak az egyikõjük emlékezete törlõdik, izgalmas a talizmán, akárcsak a Faith idõkapuja, más, de ugyanúgy elgondolkodtató....
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 13. - 06:07:05 8/10
(221623/239045)
Üdv!:)

"Látod edimir, elfelejtetted, hogy én sem rajongtam a Faith -ért mint magyar nézõ. :)" Sumomo se, szóval legalább ketten voltatok!:)

"Szeretem külön-külön a sci-fit, a fanatasyt, a történelmi témájú filmeket sõt néha a keverékfilmeket is. Az volt a bajom a filmmel, hogy tulajdonképp semmit de semmit nem adott hozzá a történelmi témához a másik két mûfaj, csak színesítõ elemek voltak."
- Én ezt egy kicsit másként látom, úgy érzem, ez a sorozat egy kicsit görbe tükröt tart a ma embere elé, és rámutat a 21. század fejlõdésének visszásságaira. Elég, ha a Doktornõ és Jang Bin elsõ beszélgetéseire emlékezünk vissza, ahogy a Mennybõl érkezõ Isteni Gyógyító szembesül Jang Bin betegek iránti elkötelezettségével, tõle nyeri vissza a hivatástudatát, az orvoslás iránti szeretetét. De a fõ ellenlábas Ki Cheol is izgalmas, ahogy a Mennybe vágyik, mert a telhetetlenségét saját világa már nem elégíti ki, számára hihetetlen, hogy abban a világban, ahová õ vágyakozik, ahol csodás új dolgok vannak, ott akadnak elégedetlen, boldogtalan emberek. Milyen fura is számukra, ahogy a Doktornõ próbálja Ki Cheol számára elmagyarázni a modern demokrácia mûködését....

Ha jól emlékszem, akkor a Farth-t is a Legend rendezõje készítette. Míg a Legend a vágyott aranykor visszatértét, az õs Joshon, a megjövendölt király eljövetelét járja körül a mítosz és az ember oldaláról... lásd Damduk - nem akarok király lenni, aztán mégis belekényszerülök a szerepbe, majd levetem a Menny akaratát és a magam útját járom....

Ha úgy tetszik, akkor a Faith kapcsolódik a Legendben felvetett gondolatokhoz. Egy alávetett kis ország kiszolgáltatott, hitehagyott lakóival... és egy új király, akiben senki sem hisz, aki erõtlen, támasz nélküli, de vágyik igazi király lenni, nem a hatalomért, a trónért, hanem mert belsõ késztetése van... és a jelentéktelennek tûnõ egyszerû testõrkapitány miként segíti ebben....

Imádtam a korjói varázsigét: "Felség, adja ki a parancsot!"... Hányszor fordított a reménytelen helyzeteken...

Szeretem a címet, a Faith-t, mert sokkal inkább visszaadja, a lényeget, mint a The Great Doctor... Mindkét világ a korjói és a 21. századi egyformán hitehagyott, a bennük élõ emberek egymást gyógyítják meg hittel, bizalommal és önfeláldozással.... ettõl gyönyörû ez a sorozat, az emberi kapcsolatok árnyalásától... Jang Bin és az Isteni Gyógyító... a Király és a Kapitány... a Király és a Királyné.... a Kapitány és az õ Imja-ja...

és talán az egyik legfontosabb... mindegy, milyen korban élsz, mindegy, hogy akár az életed is múlhat rajta... csak azzal az egyetlen emberrel élhess, aki számodra fontos...




"De például a Rooftop Prince -nél, ami alapból romantikus vígjáték, ott nekem tetszett a plusz mûfaj, mert a vígjátéki lehetõségeket bõvítette." - én is jókat kuncogtam a 21. századba pottyant csoszon kori idõutazók kalandjain, de ez inkább a napjainkba játszódó sorozat, amilyen Jöttünk, láttunk, visszamennénk koreai változata, a két korban játszódó hatalmi összeesküvés adja a kapcsot, de ezen túl mélyebbre nemigen ás. Könnyed szórakozást ígér, ezt be is tarja némi pzs használattal és a könnycsatornák kellõ átöblítésével. Szeretem, de hosszan nem kell rajta gondolkodnom, agytevékenységet nem igényel.

Nem véletlenül ez az egyik kedvenc képem a Faithbõl - a Király és a Kapitány - olyan jó beszélgetõs...
10/10
Ljerk 2015 aug. 13. - 00:59:39 10/10
(221622/239045)
Az a baj, hogyha valós történelmi témájú drámához komoly sci-fi elemeket teszünk - valótlan lesz az egész, ami megkérdõjelezi a történelmi jelzõt a filmmel kapcsolatban. Ezért jó pld. a Star Wars, mert a sci-fi elemek a "jõvõ" történelméhez kapcsolódnak, amit nem ismerünk - így nem is tudjuk megkérdõjelezni. A Faith -ez hasonlóan nem tetszett a Queen In Hyuns Man sem. Persze nem akarattal nem tetszett ez a két film, de így utólag ha már szóba került, meg tudtam fogalmazni azt is, hogy miért.
10/10
Ljerk 2015 aug. 13. - 00:23:10 10/10
(221621/239045)
Látod edimir, elfelejtetted, hogy én sem rajongtam a Faith -ért mint magyar nézõ. :)

Szeretem külön-külön a sci-fit, a fanatasyt, a történelmi témájú filmeket sõt néha a keverékfilmeket is. Az volt a bajom a filmmel, hogy tulajdonképp semmit de semmit nem adott hozzá a történelmi témához a másik két mûfaj, csak színesítõ elemek voltak. De például a Rooftop Prince -nél, ami alapból romantikus vígjáték, ott nekem tetszett a plusz mûfaj, mert a vígjátéki lehetõségeket bõvítette.
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 20:57:32 8/10
(221620/239045)
Mivel a tanulás náluk kiemelten elismert, társadalmilag megbecsült tevékenység, így talán az olvasás sem csengett le még annyira.

Egy kis könyvtárnépszerûsítõ!:))))))))))))))))))))))http://k-dramaland.com/library/

Megjegyzem a Queen In Hyun's Man-ban a könyvtár vmi gyönyörûséges volt... és természetesen fontos a történet szempontjából, hiszen ott ellenõrizték (míg rá nem jöttek, hogy az okos telefonjukon is fenn van az info), hogy mi változott az adott napokon a történelemben.....

kép forrása: https://givemedramas.files.wordpress.com/2013/06/qim_scene_11.jpg
Illiona 2015 aug. 12. - 20:32:25
(221619/239045)
Egyre kevesebb a könyvesbolt, és egyre kevesebbet olvasnak.
Csak magamból kiindulva, bizony inkább nézek filmet, mint hogy olvassak.

Mindenképp van a filmekben ilyen háttérben tudatosító hatás.
Voltam Szöulban könyvesboltban, (kép) és sokan voltak nézelõdõk.
Persze ebbõl levonni tanulságot nemigen lehet!
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 20:18:44 8/10
(221618/239045)
Ez a tábla+kréta+idézet dolog tetszik, szívesen találkoznék vele nálunk is egy könyvesboltnál.

valahol van egy olyan érzetem, hogy nem véletlenül szerepeltetik a könyveket, könyvesboltokat, könyvtárakat annyiszor a sorozatokban, lehet egy népszerûsítõ szándék is a dolog mögött rejtve... de ez csak az én teóriám.
Illiona 2015 aug. 12. - 20:12:15
(221617/239045)
és ime a tábla a falon közelrõl.
Illiona 2015 aug. 12. - 20:09:14
(221616/239045)
Sziasztok!
Gratulálok a képhez! nagyon tetszik.

Gyorsan a könyvekhez reagálnék: When a Man Loves- Ha Szeret a Férfi (a fõszereplõ Song Seung Hun-SSH)

ebben a sorozatban egyik helyszin egy könyvesbolt. itt a falon kívül van egy tábla elhelyezve, amire krétával lehet írni, és arra az idelátogatók-vagy bárki ideirhatja a kedvenc idézetét, bármibõl.
A sorozat végén a szerelmesek-miután utjaik korábban szétváltak,- itt üzennek egymásnak puhatolózva.
Nagyon jó ötlet!
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 19:43:39 8/10
(221615/239045)
A Detectives of Seonam Girls' High School-ban mindig két könyv a tanár esszétémája különóráin a különleges diákjai számára, az egyik A kis herceg, a másik a Hamlet. Míg az elõbbinél az egyéni meglátásokra és nem az unalomig szajkózott közismert megállapításokra akarja rávenni diákját, addig a másodiknál a bosszú kérdését járatja körül nem véletlenül....
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 19:08:20 8/10 Előzmény Sumomo
(221614/239045)
Üdv Kószám!:) Ré ragyogja be napjaid, Hathor pedig töltse meg örömökkel!:))))))))))) Bár nekem már kicsit kezd sok lenni belõle minden napimádó klubtagság ellenére!:))))))))))))))))))







Forrás: Kunsthistorisches Museum - Egyiptomi Gyûjtemény - saját fotó
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 18:46:53 8/10
(221613/239045)
A filmben többször elõjön a kis hableány. Elõször számukra megdöbbentõ értelmezésben, mint az elsõ szeretõ említése, Giccses Melegítõsünk ebben az értelemben emlegeti és teszi meg ajánlatát a Kaszkadõrlánynak, aztán õ maga akar azzá válni, de még mindig csak a viszony múltával feleslegessé váló, így a semmibe tûnõ buborékként vetítve elõ a lehetséges jövõt a kapcsolatuknak...

A szerelem érteti meg vele a kis hableány önfeláldozását, hogy aztán magát is épp erre szánja....

Itt pedig egy fontos pillanat, amikor felszakítja az emlékeket lefojtó amnéziát......
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 18:26:01 8/10
(221612/239045)
Sokan szeretünk olvasni, így mindig örülünk, ha egy-egy könyv felbukkan a koreai sorozatokban, hol csak villanásnyira, hol pedig meghatározó elemként. Egy kis gyûjtõmunkára szeretnék társakat keresni...
Sorozat+ könyv
esetleg mellé komment, hogy miért fontos, mi a szerepe a filmben.
Találtam egy kis összeállítást e témában, ez közel sem teljes, csak amolyan kedvcsináló.
http://k-dramaland.com/reading/ ... ez a kép forrása is, ami a Secret Gardenbõl van

Bár itt csak az Alice Csodaországban szerepel, de tudjuk, hogy Andersen A kis hableány épp ilyen fontos a filmben.
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 18:17:36 8/10
(221611/239045)
!:)))))))))))))

Kíváncsi vagyok a véleményére....

én ma sem értem, hogy lehetett olyan alacsony a nézettsége és miért lett 2012 nagy bukása... sajnos elég sok probléma társult hozzá, Jang bin idõ elõtti kiírása a forgatókönyvbõl Lee Philip szemproblémája miatt, aztán a pénzügyi és szerzõi jogi gondok...
Kár, hogy így alakult a sorozat sorsa.... Kicsit elátkozottnak tûnik, a rendezõ utolsó alkotása, Lee Philipet azóta se láttam új sorozatban. Vajon mi lett vele?

Érdekelne, hogy egy koreai miért nem szerette, amiért egy magyar rajongott? Lehet, hogy azért ahogy a Kapitányt ill. a királyt ábrázolták? Számunkra õk csak érdekes karakterek, de egy koreainak õk a történelmük alakjai, biztosan van hozzájuk vmilyen kötõdésük, elõzetes képük, ahogy bennük él, mint ahogy nekünk is a saját történelmünk alakjaihoz.


Forrás: Jang Bin, a királyi orvos - képkivágás Faith
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 12. - 17:53:02 8/10
(221610/239045)
befejeztem... azt hiszem sejtem Illiona nagy lelkesedésének okát... itt is szerepel egy fõhõs, aki számára a szerelem kizárólag egy személyhez köthetõ, ez az érzelem a meghatározó az életében... ha úgy tetszik bizonyos mértékig megszállottja, de azért mégsem ugyanaz a megszállottság, mint a Maids Kim Eun Gi -ja, mert itt társul a szerelem mellé a vágy, hogy valódi, gyógyító orvos lehessen, ez utóbbi segíti hozzá, hogy az embertársai felé is nyitott maradjon, empatikus és segítõkész...
Egy vigyorgó, csipkelõdõ Kölyök, akinek lazasága és mosolya rejti a sebeit, izgalmas karakter, a szerep és a színész tökéletes találkozása....

Sajnos a kiváló jellemû és kimagaslóan tehetséges Kim Eun Gi számára nincs ilyen másik erõs vágy, talán ettõl válik a szerelme olyan végzetes, önrontó szenvedéllyé....
Illiona 2015 aug. 11. - 12:46:49
(221609/239045)
én 14.én és 16.-án Makón leszek, ott is vannak rendezvények.
15.-én még nem tudom hová is megyek, vagy MaKóra, vagy Pestre.
Ez szörnyû, hogy egyazon napra szerveznek eseményeket, holott ugyanaz a célközönség.
Így valamirõl mindenképpen le kell mondanom.
kymara 2015 aug. 11. - 12:29:40
(221608/239045)
Sziasztok!
A 15-i programokra megy valaki?
10/10
döncimama 2015 aug. 11. - 09:57:11 10/10 Előzmény edimir
(221607/239045)
Sziasztok!
A nagy meleg elõl elbújva, most nézzük apucimmal a Faith-et, sikerült rávennem.
Úgy látom neki is tetszik, én már harmadszorra nézem.....
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 11. - 02:11:35 8/10 Előzmény Illiona
(221606/239045)
belevágtam!:)))))))))))))) Hm, azért érdekes volt a második részben a budapesti helyszínek!:))))))))))))))))) Az OSZK, mint a koreai nagykövetség!:)))))))))))))))))))

kép forrása. https://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_Stranger