8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 07. - 00:19:13 8/10
(220565/239045)
Nem ismerem a koreai társadalom toleranciáját a sérült emberek irányában. De emlékezz az elsõ részben, amikor ment a forráshoz vízért és ott két nõ épp õt tárgyalta ki, a pletykák mindenhatóságára, a korlátolt értékítéletekre, nem lett volna olyan könnyû az a kampány. Õ nem a világot akarta megváltoztatni, hanem a helyzetét, azaz kilépni egy másik közegbe, ami neki jobban megdelel, Svájc.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 máj. 07. - 00:18:05
(220564/239045)
Igen, ez már azért is furcsa, mert ugyanezeket a dolgokat akár Koreában is megteheti, akár képviselõasszonyként. Igaz, akkor nem lenne olyan szent-image-e.
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 07. - 00:12:34 8/10
(220563/239045)
A magam részérõl én is azt gondolom, hogy párhuzamosan kellene JÓ EMBERRÉ és JÓAPÁVÁ válnia, együtt megvalósítani a hétköznapok során megélve, együtt élve. De ez koreai és nem nyugati sorozat... õk másként gondolják...

Én arra gondolok, amiben In Hye is reménykedik titkon, ha Tae San megtalálta önmagát, és JÓ EMBERként visszatér, akkor rájön arra, hogy In Hye nem ment férjhez a nyomozóhoz, és talán elhiszi önmagáról, hogy nem csak JÓ APÁvá, hanem Jó Férjjé, In Hye társává is tud válni. Itt a kulcs az, hogy magának is meg tudjon bocsátani, hinni tudjon önmagában, mert csak akkor mer majd felelõsséget vállalni a kis családjáért. Tae Sanban még ott a régi emlék, In Hye õt választotta a szület helyett, õ pedig nem tudta védelmezni, hanem egyedülálló anyává vált, aki nyomorgott...
Illiona 2015 máj. 07. - 00:07:14
(220562/239045)
ezt a befejezést maga Jun Ki kérte, egy interjúban beszélt errõl, talán van olyan rajongó itt a fórumon, akinek megvan.
Õ kérte ezt a se nem megyek, se nem maradok lehetõséget...
Illiona 2015 máj. 07. - 00:04:05
(220561/239045)
igen, de ha megjegyzéseket tettek a beteg fiára, (amit azért kétlek, miféle emberek milyen megjegyzéseket tesznek) akkor amikor már ismert és hatalommal bíró lett, akkor folytathatott volna pl kampányt a társadalmi elõitéletek megváltoztatásáért.
Minden eszköze megvolt hozzá!
ebben a képviselõasszonnyal hasonlítunk: mindenre van magyarázat, csak legyen aki elhiszi
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 07. - 00:03:38 8/10
(220560/239045)
A pénz nem a gyerekére kellett pusztán, hanem arra, hogy Koreából elmessen vhová, ahol úgy élhet, ahogy szeretné. Koreát utálja, gyûlöli, BÖRTÖNnek tartja, ahonnan mindenáron szabadulni akar. Utálja az egészet, ettõl olyan faramuci, hogy a szabaduláshoz képmutatással próbál eljutni, ahogy a hagyományos értéket képviselõ koreai szent asszonyt alakítja... és csak éjjelente élheti ki a valódi vágyait pezsgõvel táncolva az opera andalító hangjaira....
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 máj. 07. - 00:02:15
(220559/239045)
Nekem egy picit pont ezért volt szomorú a sorozat vége. Mert mindenki idõt kér! Tudom, agyilag én értem, hogy annyi minden történt két hét alatt és annyira megváltozott minden, hogy ezt még feldolgozni sem lehet ilyen gyorsan, de ebben a búcsúban egy kicsit Tae San részérõl az is benne van, hogy majd jövök és én leszek a vasárnapi apuka - amin szintén csak sírni lehet. Pedig pont az, aki annyira vágyik arra, hogy együtt legyenek - a kislánya, Soo Jin - pont miatta tud és fog tudni csak megváltozni. A vasárnapi apuka alig jobb, mint a fizikailag nem jelen lévõ apuka. Az igazi apa a hétköznapokban jelen van, ott van és annak megannyi örömteli és szomorú kihívására válaszol Értem én Tae San-t, hisz az új életét fel kell építeni, de én egy kicsit azt gondolom, hogy amit el kell felejteni, az nem a szerelmük, hanem Moon által rákényszerített életstílus és annak következménye: az a 8 év. De azt meg nem lehet elfelejteni, mert akkor nem tud belõle tanulni.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 máj. 06. - 23:55:16
(220558/239045)
Igen, ez nagyon jó meglátás! Tényleg így van, ha szereti, akkor vagy mellette van, még akkor is, ha nem olyan drága és elõkelõ a kórház vagy a saját szállása, vagy maga mellett tartja és foglalkozik vele. Ez a "kell a pénz, hogy vele lehessek" dolog valahogy sántít.
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 06. - 23:54:18 8/10
(220557/239045)
Voltak a sorozatban rá itt-ott utalások, hogy a képviselõasszony férje amikor meghalt (õ még akkor csak jogász), hitelezõk hozzák nehéz helyzetben anyagilag padlón van, és az emberek részérõl a gyermekére bántó megjegyzéseket hall. Ezért viteti külföldre, amikor anyagilag megtehet. Egyrészt, mert bízik abban, hogy külföldön jobb kezelésben részesül, másrészt, hogy megóvja az ostoba emberek szájától. Még az ügyésznõnek mondta egyszer, hogy az emberek nyelve gyilkosabb a késnélm voltak keserû tapasztalatai szegény özvegyasszonyként beteg gyereket nevelve....
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 máj. 06. - 23:49:47
(220556/239045)
De ez itt egy kérdõjel maradt. Ez a fizikai vakság egyben az esély is számára, hogy lelki látáshoz jusson - ha a Dharma mûködik és tanul abból, amit eddig élt.
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 06. - 23:48:23 8/10
(220555/239045)
A Kígyó és a Vipera, csak így definiálták magukat a sorozatban... bár a kígyó vedli a bõrét, de azért nem válik maszületettbáránnyá!:))))))))))))))) A sorozat az Idõrõl is szól, ami a változásokhoz kell, a végén Tae San, In Hye, a Nyomozó számára is idõ kell...... akkor Moonnak és a Képviselõasszonynak is feltehetõen, ha nem is érnek fel majd a másik hárommal, de a korábbi szintrõl el fognak mozdulni pozitív irányba.
Illiona 2015 máj. 06. - 23:45:56
(220554/239045)
nem tudom menet közben említettem-e, de nekem nem volt õszinte a képviselõasszony fiához való ragaszkodása.
Ez egy beteg gyermek volt, akit ezer mérföldekre kezeltetett valamivel, amire ott és a hazájában sem volt gyógymód!
Szerintem egyszerûen zavarta a betegség ténye, és igy volt számára könnyebb, naponta egy órára bekapcsolni a számitógépet!
Õ szeretett kényelmesen, jól élni. Tehette volna -e, ha a nap 24 órájában szembesül egy nehezen kezelhetõ, beteg gyermekkel, aki esetleg túlzottan ragaszkodó?
Ha annyira szerette volna a beteg gyerekét, akkor maga mellett tartja, és foglalkozik vele, nem táncikál borospohárral!!! a kezében éjjel az udvaron!
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 06. - 23:43:44 8/10
(220553/239045)
Jobbá nem feltétlenül válnak, de másoknak már biztosan nem tudnak úgy ártani, mint korábban... és a börtön évek (legyen az rövid, vagy hosszú) sem fognak elszállni nyomtalanul felettük... a VAN kiáltó ellentétben áll majd a börtönben a VOLTtal, ez pedig óhatatlanul vhol lecsapódik majd rajtuk, idejük pedig épp elég lesz arra, hogy végiggondolják, hogy is keveredtek ide.
Illiona 2015 máj. 06. - 23:40:00
(220552/239045)
mindegy szerintem, hogy szegény emberként él-e, vagy esetleg lesz némi pénze?
nem lesz belõle már szeretteljes ember.
Gondolom késõbb átpakolják valami vakok intézetébe, ott már nem lesznek gonosz rabtársak, megtanul együtt élni ezzel.
Akár meg is mûthetik, és egyik szemére ujra látni fog talán.

Én a felismerést és egy igazabb élet vágyát hiányolom ebbõl a kettõbõl
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 06. - 23:39:33 8/10
(220551/239045)
Én a karmát nem is olyan értelemben gondoltam, hogy jobbá válnak, hanem úgy, mint a megérdemelt sors beteljesülését, amikor a Sors épp azzal büntet, amit õk elkövettek...

Persze Te jobban értesz a karmához, én szakszerûtlenül használtam a szót...
Illiona 2015 máj. 06. - 23:35:27
(220550/239045)
a képviselõasszony nem kap sokat, 1-2-3 évet talán.
Az hogy egy biróság elitéli, és visszazuhan a társadalmi ranglétrán a lét alacsonyabb szintjére, lehet büntetés, de hogy bölcs, szeretetteli személyiséggé válna, kétlem.
Tae San bûnözõbõl vált jó emberré, és felelõsségteljes apává a sorozat végére.
De! Õ alapból jó ember volt, és végig megõrizte a maga szép lelkét, csak jól bekente sárral, hogy senki nem vegye észre, végül már maga is elfelejtette.
Igy lehet hogy valaki késõbb jó legyen.
A Két jómadárnak viszont nincs mihez visszanyulni, mert a lelkük mélyén nem találnak a jóságnak még pici magvacskáját sem.
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 06. - 23:33:01 8/10
(220549/239045)
Szerinted ennek a vak Moonnak, akinek se pénze, se emberei, mi esélye lesz újra a csúcsra jutni börtönviselt múlttal?
Már ott a börtönben kíméletlenül megalázzák majd a rabtársai.

Nézd meg ezt a képet, idézd fel a jelenetet, ahogy vakon tapogatózik az elgurult kukoricacsöve után... és némán belenyudszik, hogy egy látó rabtársa elcsórta... nem tiltakozik, nem dohog.. kussol... és eszi, ami megmaradt....
Hol van a korábbi Moon, aki Tae San megbüntetése miatt elhalasztja a menekülést, aki oly rátarti az egojára?!
8/10
offtopic
edimir 2015 máj. 06. - 23:27:21 8/10
(220548/239045)
Pedig nála is a büntetés ezt sugallja...hol fogták el? A repülõtéren... ez is jelképes kicsit... repülni készült a szabadság, a magánparadicsom felé, õ mondta, hogy börtön számára Korea, most pedig ténylegesen azzá vált a számára, de nem képletesen, hanem néhány négyzetméteren rácsos ablakkal. És tudjuk, hogy szabadulása után se szállhat fel arra a repülõre. A fiát hazahozzák, egy koreai intézetbe, õ elveszíti a pénzét, Moont, és azt a tiszteletet, ami övezte... egy társadalmi nullaként jön ki a börtönbõl.
Illiona 2015 máj. 06. - 23:23:40
(220547/239045)
Oké, igy értem, valóban lehet ez a korábbi jellemgyengeség visszaköszönése.

Moon esetében azonban továbbra sem hiszek abban, hogy megváltozna, talán a képviselõasszonynak van esélye.
Illiona 2015 máj. 06. - 23:18:58
(220546/239045)
akkor itt a képviselõasszony!

szépen meditálgat a börtönben. Ez jÓ!

de a kérdésem, ezzel hová, meddig jut el?
Kijön 5 év mulva fog-e változni? vagy meghúzza magát, és éldegél, és továbbra is kihasznál, lenéz másokat?

Neki volt egy beteg gyermeke! ha az nem vette rá, hogy az élet nagy kérdéseit más oldalról kell szemlélni, akkor 5 év börtön megteszi?
egy beteg gyermek azt üzeni a létével a szülõnek, hogy el kell fogadnia természetesnek a kiszolgáltatottságot. Hogy nem lehet lázadni, hanem minden ugy jó ahogy van! Ez nagyon nagyon nehéz feladat!
Ebbõl õ még semmit nem tanult meg, és a meditálással nem is fog.
Ezt még a karmához gondoltam irni

bocs a rengeteg elütésért, nem is értem, nem szoktam ennyit!