Téma: A hullám

xyvgf 2009 júl. 04. - 14:06:33
(80/200)
Ez a film tanulságos, hogy a szülök nem törödömsége a mai fiatalság bukását is jelentheti. Az elnyomásról, hogy nem egyenlõ felekként bánunk ember társainkal. És jön egy fajta "project" mely felnyitja az elnyomottak szemét akik bele élik magukat és képesek meghalni érte, mert nincs fontos az életükben!!!! De a film az jó
Naphinel 2009 júl. 01. - 08:15:23
(79/200)
Tudom, ne forgasd ki a szavaimat, légyszi. Egyrõl beszélünk ha vele van, azért csukják, ha nincs vele, azért is csukhatják.
Naphinel 2009 jún. 30. - 21:02:03
(78/200)
Tökmindegy, mert akkor is az a felnõtt a hibás, aki vele van. Ha egy szül van vele, akkor azt csukják le minden bizonnyal. A huszonkettes csapdája.
Naphinel 2009 jún. 27. - 18:55:40
(77/200)
SPOILER!!!
De, a tanárra volt bízva, az semmit nem jelent, hogy nem suliidõben történt.
Ha osztálykiránduláson lesz valaki öngyilkos, vagy nyári táborban, akkor is a pedagógust/kísérõt veszik elõ, mert õ a felnõtt, õ felel a gyerekekért.
Szal ne beszélj összevissza.

Amúgy meg az a nagy hullámost mi is megjegyeztük barátnõmmel, hogy irreális. :(

De a film szuper!
8/10
Numa 2009 jún. 23. - 15:16:49 8/10
(76/200)
Jó film! Érdemes megnézni! Jó példája annak, hogy mennyire befolyásolni lehet az embereket. Fõként szerintem azért tetszett, mert benne van az a kis szerelmi szál és, hogy gimnazisták körében játszódik.
9/10
doosz 2009 jún. 06. - 18:55:41 9/10
(75/200)
mi az osztállyal néztük meg, jó film, nagyon hatásos.
Mondjuk azért ez gondolom leginkább a németeknek lehet nagy élmény...
Nem olvastam el a többi hosszászólást, csak itt az utolsókat, de szerintem úgy volt jó a vége ahogy volt, nekem nem hiányzott semmi magyarázat.

***SPOILER
szerintem a srác aki öngyilkos lett már eleve is egy kicsit beteg lehetett, nem csak a Hullám miatt lett ilyen...de nem biztos
Frrruzso 2009 máj. 25. - 10:47:01
(74/200)
***Spolier: Persze, a végkifejlet szempontjából köze van a hullámnak ahhoz, hogy a fiú megöli magát. De a tanárt nem azért tartóztatják le mert a Hullám vezére volt, hanem mert az a fiú meghalt, amikor rá volt bízva.
asd741 2009 máj. 18. - 01:58:49
(73/200)
szerintem ez nem így van. szerintem simán megtörténhetne ez bárhol. mindenhol vannak fanatizálható emberek és ahol ez többségbe kerül, ott létrejön az, amit a filmben láttunk. igaz abban én sem hiszek, hogy mindez 5 nap alatt megtörténhet, de kellett egy keret a filmnek. a mondanivalója az ami szerintem nagyon érdekes és egyben figyelemfelkeltõ. a tömeg, egy csoportba való tartozás sok embert vonz. többek között csak ha aktuális dolgokrra vetítenénk a magyar gárda, ahol egyenruhában menetelnek az emberek és tisztek irányítják az egészet és amit mondanak azt végrehajtják. szerintem már ez is elég veszélyes, fõleg, hogy a vezetõi és tagjai igen radikális nézeteket vallanak. tehát ez bármikor lehetséges szerintem...
asd741 2009 máj. 18. - 01:50:09
(72/200)
Komolyan ezen akadtál fent? Hogy igazából nehezen lett volna kivitelezhetõ a nagy hullám logo felfújása. A filmnek a mondanivalója volt a lényeg nem az h igazából a srác egy zseni volt-e aki szemmértékre felfújta a logo-t vagy sem. Abszolút nem lényeges a mondanivaló szempontjából. Egyébként szerintem is nagyon érdekes film.
Gerync 2009 máj. 16. - 18:43:46 Előzmény bambina
(71/200)
Elmebeteg dolog a nemzeti szocializmus? Egy picit tájékozódj, mielõtt hülyeségeket beszélsz.
bambina 2009 máj. 08. - 16:17:10
(70/200)
A film a valódi fasiszta diktatúrák szemszögébõl is érdekes. Ha a különbözõ, a Hullámba mind bevont karaktereket nézzük - mindegyiknek van valami oka arra, hogy ennyire belelkesüljön - könnyû megérteni, milyen egyszerû lehet milliókat meggyõzni olyan elmebeteg dolgokról, mint mondjuk a nemzetiszocializmus...
Naphinel 2009 ápr. 25. - 09:42:27
(69/200)
Nehogy azt hidd! Ha önmaguktól nem is, de egy vezetõ irányítása alatt létrejöhetne egy ilyen.
Gólyatábor, ott is mindenkin egyenpóló, jó, ott nem az uszítás a cél, de ha az lenne, meg tudnák tenni.
Amúgy kicsit túlzott a film, ha nem is öt nap, de két hét alatt ezt simán el lehetne érni, ami megtörtént.
Naphinel 2009 ápr. 24. - 21:08:05
(68/200)
Ma néztem meg, és nagyon tetszett. Kicsit (nagyon) a Kísérletre hasonlított, de azért nem teljesen.
Nagyon jól fel lett építve a sztori, de azt sajnos sejteni lehetett, hogy mi lesz a vége, már ott, amikor a srác minden ruháját elégette.
Nagyon jól levezették a fiú hangulat- majd jellemváltozását, az összes közül az õ jelleme lett legaprólékosabban kidolgozva.
A film nagyon hitelesen ábrázolja a csoport összetartó erejét, ez viszont nem mindig vezet jóra, mint láthattuk a filmbõl is.
Nagyon nem tudok mit írni, nagyon jó lett az egész.
10/10
Frrruzso 2009 ápr. 12. - 11:01:39
(67/200)
Nekem is nagyon tetszett a film, most néztem meg, szintén a töritanárom javaslatára. Szerintem nagyon hasznos film és igenis itt is ugyanúgy meg lehetne csinálni egy ilyet, mint németországban és amerikában. Ezt ugyanúgy sokan elképzelhetetlennek tartják mit a filmben...hiszen az is úgy kezdõdött, hogy itt nem lehetne diktatúrát csinálni..."mi lehhez túl sokat tudunk".
A tanárt meg egészen egyeszerûen azért vitték el mert az õ jelenlétében és felügyelete alatt megsebesült és meghalt egy diák. Ha minket iskolaidõben elüt egy autó az ofõnket veszik elõ...meg persze az autótóst is de a tanárt is. A letartóztatásának szerintem alig van köze a hullámhoz.
papzsan 2009 ápr. 04. - 21:54:18
(66/200)
Én itthon néztem meg, de úgy gondoltam érdemes megnézetni az osztályommal... Mindenkinek felkeltette az érdeklõdését... És a mi osztályunkban is felmerült a dolog, mi lenne ha ingbe járnánk... És ha mi is így köszönnénk... Majd Rajzórán azt a feladatot kaptuk, hogy osztály címer.. és mindenki valamit ami a hullám szóval kapcsolatos akart rajzolni... Érdekes pedig azt hittem az én osztályomat semmi nem tudja megmozgatni...Számomra tanulságos film volt... Fõleg ami avval a fanatikus sráccal lett... Nálam 10/10es:D
7/10
zee944 2009 márc. 29. - 13:12:13 7/10
(65/200)
"megtörtént események alapján" --> tehát a sztori kétharmada más.
offtopic
efes 2009 márc. 29. - 12:04:39
(64/200)
efes 2009 márc. 29. - 11:57:40 Előzmény rita_nk
(63/200)
Külön inzertben ki van írva a film elején, hogy megtörtént események alapján készült a film.
7/10
zee944 2009 márc. 25. - 17:14:29 7/10
(62/200)
7/10
7/10
zee944 2009 márc. 25. - 17:14:01 7/10
(61/200)
Jajj, azért hasraesni nem kell. Tisztességesen megcsinált kis mozi ez, látszik, hogy sok munkát öltek bele, de azért nem olyan zsigeri hatású, mint azt a téma megengedné. Mindenesetre a hasonló tematikájú A kísérlet c. produktumnál sokkal jobb. Az aztán tényleg nem volt más, mint egy rendkívül hálás sztori legfeljebb középszerû filmre adaptálása.

1. Miért van az, hogy *senki* nem kérdezi meg a film teljes idõtartama alatt, hogy mi a szervezõdés célja? Hihetetlen, hogy ez senkinek nem jut eszébe, csak beszél róla, hogy a Hullám így, a Hullám úgy. Baromság.
2. Nekem ne mondja senki, hogy 5 nap alatt ide el lehet jutni. Ez csak egy olcsó, moralizáló szándékú húzás az írók részérõl, ráadásul felesleges is.
3. Hogy rühelltem a suliban az ilyen nyomulós, önsztároló luvnyákat, mint a "fõszereplõ" csaj... ezek meg ott foglalkoznak vele.