Téma: Rising Star

loma06 2014 nov. 23. - 19:48:44
(83/243)
"RIZINGSZTÁR" :-DDDDDD
mushi 2014 nov. 23. - 19:32:43
(82/243)
régebben a megasztár legelsõ pár szériájánál az ilyen hangokra azt mondtuk, meg a zsûri is azt mondta kb, hogy nincs az ilyeneknek önkritikájuk?? most meg bekerül a "normál" adásba... most konkrétan arra gondolok, aki a love me again-t énekelte(?) az elõbb. olyan hangú embereknél ájuldoznak, hogy a részeg jani bácsi jobban énekel, mikor kitámolyog a kocsmából...
5/10
Semprini 2014 nov. 18. - 13:13:49 5/10
(81/243)
Igaz, hogy a 42% több, mint a 28 (bár nem tudom, hol állítottam én ennek az ellenkezõjét...), viszont a 42% még mindig jóval kevesebb, mint a 100% fele. vagyis nem kell, hogy a bejelentkezett szavazók FELE igent nyomjon, mert 28%-ot a zsûri alapból hozzáadhat. Ez a bejelentkezõs szavazás pedig nekem sehogy sem tetszik, pl. a már szóvá tett, enyhén gyanús "mindenkinek egyforma stílusú a profilképe"-dolog. Nagyon rosszul lett ez szerintem kitalálva és megvalósítva, a LED-fal pedig ebben a formában egyszerûen és vitán felül tök felesleges és értelmetlen. De ezt még meg is lehetne valahogy bocsátani, ha az énekes felhozatal ne lenne ilyen siralmasan gyenge.
Ezüstliliom 2014 nov. 18. - 13:05:34
(80/243)
Bocsi, de akárhogy is számolsz, akkor is a nézõk szavazatai nyomnak többet a latban.:) A 42 % mindig több lesz, mint a 28 %. Aztán lehet találgatni, mennyire igaziak azok a nézõk, de az már egy másik kérdés.
5/10
Semprini 2014 nov. 18. - 11:29:16 5/10
(79/243)
Hát lehet, hogy a nézõ szavazatai a legfontosabbak, de bizony egy zsûritag szavazata 7%-ot dob az álláson, ha meg négyen szavaznak igennel, az összesen már 28%, azaz a 70%-os küszöb több mint egyharmada!
Én két adást követtem eddig, azt nem mondom, hogy "láttam", mert igazából háttértévézésnek használom és csak olyankor kapom oda a fejem, ha valami érdemleges történik - vagyis igen ritkán. Az elõzõ adásban még rosszabbak voltak a versenyzõk de most se volt sokkal jobb a helyzet. Igazából 3 pozitív kivételt tudnék mondani, az egyik Singh Viki, akinek a jelen állás szerint meg kéne nyernie, egyszerûen nem is egy ligában játszik a többiekkel,a másik pedig Várhegyi Lucas Mira, akit a plázában "találtak", majd Kero "spontánul" behívta az Operettbe az Elfújta a szél castingjára, ahol épp afroamerikai nõi szereplõt keresnek - hogy micsoda "véletlenek" vannak, kérem szépen!... A harmadik a Zámbó Jimmy-epigon szlovák srác volt, aki ugyan egy szót sem beszél magyarul, viszont szinte akcentus nélkül énekli Jimmy dalait, és nem is rosszul. A többiekre kár a szót vesztegetni, illetve negatíve kiemelném még a Fekete Pákóra hajazó, elképesztõen gátlástalan és arrogánsan nagy önbizalommal rendelkezõ afro srácot, akit egyszerûen nem értem, hogy juthatott tovább, hangja ugyanis egyáltalán nem volt neki, viszont ahogy a kisfilmjében bemutatkozásképp elmondta, õ rocksztárnak született - hogy oda ne rohanjak...
A zsûri és a két mûsorvezetõ - ahogy az egész mûsor is - kritikán aluli. Az X-faktor vagy akár a Megasztár is fényévekkel jobb, mint ez a förmedvény.
Ezüstliliom 2014 nov. 18. - 08:48:06
(78/243)
A Voice-ban csak a zsûri nem látta a versenyzõket. Itt viszont a nézõk szavazatai a legfontosabbak, és õk abban a mûsorban és most is látják, ki énekel.
offtopic
Ezüstliliom 2014 nov. 18. - 08:42:57
(77/243)
Azt hiszem, ügyvéd a foglalkozásod. De ha nem, akkor érdemes lenne pályát változtatnod.;)
Ezüstliliom 2014 nov. 18. - 08:41:48
(76/243)
Aha. Csak nem enyhén csúsztattak, ugyanis semmi értelme egy falnak, ha közben a túloldalára kivetítik a versenyzõt. Arról nem is beszélve, hogy a válogatókról már ismerjük õket.
teardrops 2014 nov. 17. - 14:21:56
(75/243)
"és emlegették a ledfalat, ami akkor fog felelmelkedni, ha megvan a szavazók többségének igenlése."

...és ez tényleg így is történik.
Épp errõl beszéltem, hogy ebben akkor végülis nem hazudtak, vagyis EZÉRT nem fair a szemükre hányni.:-)
teardrops 2014 nov. 17. - 14:13:10 Előzmény olahmiki1959
(74/243)
A 'látatlanban-választani' dolog, amit írsz, az való(já)ban egy az egyben a Voice. És éppen amiatt, hogy nem volt semmi infóm errõl a mûsorról, elõször én is épp a Voice-ra asszociáltam, mert nem tudtam, hogy látják-e a nézõk az énekest vagy nem. Ettõl persze nekem nem gond, hogy mégsem Voice 2 ez a mûsor, de a led-fal tényleg egyedi.

"A fõszereplõnek kikiáltott ledfal, ami köré lényegében az egész mûsor épül, - természetesen megint csak a személyes véleményemet mondom, - így, ebben a formában teljesen felesleges, a felhajtás, a talmi csillogás, a külsõségek elõtérbe helyezésének az eszköze.
Erre a szerepre tökéletesen elegendõ lenne az az emelkedõ mutató, ami a szavazás állását mutatja, és amikor eléri a 70 százalékot, megszólalhatna egy éles hang, vagy elkezdhetne villogni egy nagy színes lámpa, amibõl mindenki tudná, hogy megvan a várt mennyiségû szavazat."

Én ezt úgy magyaráztam meg magamnak (=szerintem...;-)), hogy azon túl, hogy ilyen máshol tényleg nincs és látványos és csillogó (tévémûsorban szerintem ez amúgy sem baj, hiszen LÁTJUK is, nem csak HALLGATjuk a mûsort, akkor pedig miért ne használhatnák ki ezt a lehetõséget?;-)), a versenyzõknek ad ez pluszt, vagy épp minuszt. Azaz elõadóként -állítólag:-)- számít a közvetlen kapcsolat a közönséggel (kivéve lemezfelvétel, rádió, stb) és a ledfal-takarással éppen ezt vonják meg tõlük. Persze, a ki otthon egyedül/magányába szokott dalolászni, annak éppenséggel ez elõny.;-)
Másik dolog: szerintem már maga az izgalmas lehet, hogy pontosan nem tudja az énekes, hogy éppen hogy' áll a szavazás, mert ugyebár nem minden szavazó képét teszik ki, ill. õ nem látja a százalék-állást, így amikor bejön az effekt, amelyik után elindul a fal, az tök jó érzés lehet. Legalábbis, amikor a múlthetit néztem, éppen ez ugrott be, hogy nekem, nézõként is tök jópofa volt, hát még annak milyen izgalmas lehetett és nagy öröm, aki ott állt mögötte.:-)
Szóval én nem bánom ezt a "böhöm nagy látványelemet".:-)

Az énekesek teljesítménye az már más kérdés. A múlt heti sem volt "hû-de-jó", azt hallottam, a tegnapi még siralmasabb... Úgyhogy fal ide, fal oda, max. végigpörgetem majd a felvételt hétrõl-hétre.
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 13:46:53
(73/243)
Teljesen egyetértek! Szerzõket kellene versenyeztetni, nem elõadókat.
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 13:42:46
(72/243)
"És még egy: a tények tegnap kitért a mûsorra és akkorát füllentett amekkorát nem szégyellt!: "Több mint 1 millióan szavaztak a vasárnapi adásban!" (pontos számra nem emlékszem) Ez már csak azért is érdekes mert a mûsor elején Ördög Nóra kijelentette, hogy már 160 ezren töltötték le az alkalmazást! És nem hinném, hogy a mûsor végére ez a szám megtízszerezõdött volna! Meg azt ugye a google sem számolja, hogy 50 ezren le is törölték még Vasárnap azt!"

Szerintem csúsztattak. Nem annyian szavaztak, csak annyi szavazat érkezett. Mert egy regisztrációról ugyebár több versenyzõre is szavazhatott valaki.
Bob19 2014 nov. 17. - 12:54:48
(71/243)
Inkább olyan mûsort csinálnának már, amelyben ismeretlen, nem felkapott együttesek mutathatnák meg, hogy mit tudnak SAJÁT számokkal, élõ zenével! Sokkal jobb lenne, mert ki kíváncsi már arra, hogy hányan tudják elénekelni pl. a Halleluját? Hozzanak saját dalokat (izé nótákat...Majka szerint) vagy menjenek az ilyen mûsorok! Ezért is jobb szerintem "A Dal", mert a sok énekes celeb között azért néha felbukkan számomra ismeretlen elõadó akiknek a számait talán meg is szeretem.
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 11:11:38 Előzmény wowow
(70/243)
"Egy másik fórumon szóvátették, hogy milyen meglepõ, hogy az okostelefonon szavazók mindegyikének olyan profilképe van, hogy nyaktól felfelé látszik. Egy sincs, aki egész alakos, vagy esetleg teljesen mást ábrázolna az arca helyett. Szóval a marha nagy bunda is erõsen benne van ebben mûsorban."

Igen, ezt én is furcsállottam. Aki csak egyszer is járt valamilyen közösségi oldalon, tudja, hogy az ilyen normális portrék mellett sokan egészalakos fotókat, vagy nem is õket ábrázoló képeket tesznek ki (rajzfilmfigurát, egyebet).
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 11:08:07 Előzmény teardrops
(69/243)
"No mindegy, a lényeg, hogy fals infó alapján mást várni egy dolog, de emiatt elmarasztalni nem fair."

Fair vagy sem, azzal reklámozták, hogy ez MÁS lesz, és emlegették a ledfalat, ami akkor fog felelmelkedni, ha megvan a szavazók többségének igenlése. Ebbõl a nézõk jórésze azt szûrte ki, amit Miki. Én is. Ez így tényleg nevetséges. Én már akkor csodálkoztam, mikor a válogatókat mutogatták, mert nem értettem, hogy lesznek így a versenyzõk ismeretlenek a szavazók számára. Tényleg csak annak lett volna értelme, ha nem ismerik, nem látják szavazás elõtt az énekeseket az igent vagy nemet pötyögõk. Így megvezetés az egész. EZ az, ami nem fair. Én is így gondolom.
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 10:54:19 Előzmény olahmiki1959
(68/243)
"A 18 éves kis roma srác nagyon tehetséges, nagyon jól énekel és muzikális is, az általa választott Kökény Attila dal azonban kész katasztrófa, - ezt természetesen senki nem meri Attilának megmondani! - hemzseg a prozódiai (szöveg)hibáktól..."

Egyetértek. Én nem ismertem a dalt, és azt hittem az amatõr szöveg miatt, hogy egy saját szerzeményt hozott. Bosszankodtam is miatta.
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 10:43:04
(67/243)
Attól meg tele a hócipõm, hogy hányszor beszélnek errõl az "ingyenesen leölthetõ alkalmazásról". A francot se érdekli! Gondolom, ott a csavar, hogy bár letölteni ingyen lehet, de magáért a szavazásért már legombolnak egy jó kis összeget.
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 10:40:17 Előzmény olahmiki1959
(66/243)
Én már meg sem néztem a tegnapi adást, pedig eddig minden énekes mûsor szinte minden részét megnéztem. De ez egyáltalán nem érdekel, és a zsûri tagjai irritálnak Feke Palit kivéve. Amikor Mezõ Misi Keróval vitatkozik, attól meg ki tudok akadni. Misi tiszteletlenül a másik szavába vág (nem csak Kerónak, mindenkinek), Kerényi meg valószínûleg nem tudta, mire vállalkozik, mert küzd a sekélyesség, az ízléstelenség és a giccs ellen, ami itt szélmalomharcnak tûnik. Ja! És olykor nem átall még "szakmázni" is! Micsoda borzalom!:D Tetszene is, de valamiért unszimpatikus maga az ember.


Hogy kapcsolódjam a hozzászólásodhoz is: én az elõzõ adásban úgy láttam, hogy ha egy zsûritag nem nyom igent, azt az idõ lejártával úgy veszik, mintha nemet nyomott volna. Tehát nem tartózkodhat. Nem ez történt?
olahmiki1959 2014 nov. 16. - 23:06:26
(65/243)
Volt egy-két jó pillanat, a kopasz srác, aki a "You Are So Beautiful" címû számot énekelte, tényleg nagyon jó volt, és az utolsó, szlovák gyerek, aki Zámbó Jimmy-t énekelt, eszméletlen hanggal bír - Pásztor Annácska abban a pillanatban nullázta le magát nálam, amikor ERRE az éneklésre nemet nyomott. Szegénykém...:)
Ott árulta el, hogy annyit ért a szakmához, mint az elõttem lévõ asztal...
Mert ha nem tetszik neki annyira, akkor ne nyomjon semmit, azt is meg lehet csinálni. De nemet nyomni... Te jó ég!
Utána jött egy nagyon erõltetett értelmiségi álmagyarázkodás, - valamit ki kellett találnia, hogy ezt a közröhej kategóriába illõ döntését valahogy megmagyarázza - olyanokat mondott, hogy "most már nem Jimmyre vagyunk kíváncsiak, hanem rád", stb.
Aha!
Ahelyett, hogy dobott volna egy hátast, hogy végre egy ilyen hangot hallott ebben az egyébként nagyon hullámzó színvonalú mûsorban!...

Kíváncsi vagyok a többi fordulóra, bár a mûsor egyáltalán nem váltotta be a hozzá fûzött nagy reményeket, és valószínûleg nem csak nálam...:)
1/10
southwind 2014 nov. 16. - 21:17:13 1/10
(64/243)
bejelentkeztem, de közben más csatornát nézek, ha reklám van belekukkantok, pár nem szavazatot elpöttyentettem :), de úgy tûnik ez még csak nem is az énekrõl szól, hanem a zsûrirõl meg a mûsorvezetõkrõl, ének nincs is, vagy ha néha van, hát...ez minden idõk legvacakabb mûsora