Téma: Kimondatlan

10/10
Steve1 2008 máj. 20. - 22:37:21 10/10 Előzmény McL Team
(33/73)
Rájöttem közben még egy okra, hogy miért tetszett ennyire, pedig ezelõtt csak egyszer láttam. A filmzene is valami zseniális volt. Don Davis nagyot alkotott.

Megértem azokat is, akiknek nem tetszett. Egy jó film is lehet megosztó és ez nem is baj. Mondjuk ez a film is rávilágított arra, hogy a suszternek is lehet lyukas a cipõje. Én is ismerek olyan pszichológus házaspárt, akiknek a gyerekei be vannak zárva egész nap a szobájukba, mert a szülõk nem tudnak bánni velük. Bár ebben a filmben külön tragédia volt az, amit Andy Garcia fiával mûvelt az apa egyik legjobb barátja.
7/10
Grekmoz 2008 máj. 20. - 17:17:51 7/10
(32/73)
Én nem azt állítottam, hogy azért ment oda hogy megölje a nõt. Ez teljesen nyilvánvaló hogy nem, már csak azért is, mert õt hívatták nem pedig önszántából ment. Csak azt akartam ezzel megerõsíteni, hogy ne legyen félreértés azzal kapcsolatban, hogy csak egy gyilkos. Mert csak gondolj bele, ha a te ismerõsödet vagy rokonodat bántja téged érdekelne, hogy "jaj szegény beteg gyermet, biztos szörnyû gyerekkora volt"? Biztos nem.
Ez a típus a legveszélyesebb. Teljesen normális embernek tûnik, aztán egyik pillanatról a másikra egy vadállattá válik. Emiatt nem tudom sajnálni.
De attól függetlenül hogy sajnálom vagy sem, nem volt rossz film, de a jó kezdésre egy jó befejezést vártam. Emiatt összességében nem mondhatom el hogy megérte megnézni.
Theine 2008 máj. 20. - 12:05:59
(31/73)
Úgy látszik a szemetet érdemes nap közben leadni, az értékes filmeket meg éjjelre teszik, pedig ennek is lett volna nézettsége ha fõmûsoridõbe teszik.

A doki párhuzamot vont a fia és Tomy esete közt. Mindkettõ nagyon tragikus az egyiknél már nem tudhatjuk meg, mig a másiknál erõsen kétséges, hogy gyógyítható. Szerintem a dokinál erõs lelkiismeretfurdalás tapasztalható, hogy nem figyelt eléggé a fiára, ezért kezdett el foglalkozni Tomyval. Talán ez egyfajta vezeklés is...nem gondolod?
ercypici 2008 máj. 20. - 11:58:59
(30/73)
Igaz:)
egyépként ezt én sose értettem 6órakor meg 7órakor van a kritikán aluli mûsor és a jók meg éjjel!
egyépként nekem a filmben lévõ párhuzam tetszett legjobban ,hogy Tomynak és a Dokinak is hasonló volt a története!
Meg igazából pont az ,hogy a végén télleg sajnálni kelett mert ahogy láttam... vagy csak nekem tünt fel? mintha túllépett volna betegségén mert elkezdte ölelgetni a Doki lányát:)
Theine 2008 máj. 20. - 11:52:24
(29/73)
Szia ercypici!

Én úgy láttam, hogy csak erõteljesen hátralökte a lányt, de lehet, hogy neked van igazad....de még akkor is felmerül egy kérdés: ki erõszakolta meg?..mert hogy nem õ az biztos!

"Theine amúgy azt meg cáfolnám, hogy ritkán van ilyen stílusú film kereskedelmi csatornán, sokszor van csak mindig éjjel:S "

Éjjel én aludni szoktam, kivétel ez az este, egyébként majdnem ugyanazt mondtam mint te, akkor nincs mit cáfolni igaz?
ercypici 2008 máj. 20. - 11:40:52 Előzmény Theine
(28/73)
Szerintem egyébként kiderült, hogy õ ölte meg a lányt...
Egy, az hogy utoljára vele beszélt aztán volt egy sikítás, a másik, hogy a rendõrök nyomoztak az intézetben és mikor erre Tomy rájött akkor szökött el. Ha nem lett volna köze a lány halálához szerintem, nem menekül el.
Grekmoz-nak meg: igen, valószínûleg ha nem zavarják, meg megöli Barbarát, de pont ezzel a részel is, azt mutatták be, hogy õ nem gyilkolni akart csak, hogy ennyire elborult az agya, ha hozzá értek. Õ nem azért ment oda, hogy megölje hanem, hogy segítséget kérjen Barbarától, és ott a lényeg, megzavarták de, a nõ csak kopogott utána még megölhette volna, de nem nyúlt hozzá, és mutatták is az arcát, hogy akkor döbbent rá, hogy mit tett és nem örült neki: P
Theine amúgy azt meg cáfolnám, hogy ritkán van ilyen stílusú film kereskedelmi csatornán, sokszor van csak mindig éjjel:S
De ajánlom figyelmedbe a képírók sorozatot a TV2-n;)
Theine 2008 máj. 19. - 21:54:09
(27/73)
"A doki fia az más tészta, õ nem ölt meg senkit."

Csak saját magát és ezzel a tettével szétdúlta a családot. Micsoda tragédia! Ezt nem lehet még hosszú évek alatt sem megemészteni...és mindig az élõk szenvedik meg igazán a szeretteik elvesztését.

A másik srácnál sokáig el voltak temetve a dolgok, de jött a doki, aki lassanként felszínre hozta a történéseket. A gyerek újból átélte az eseményeket. Nála máshogy csapódtak le ezek a szörnyûségek, mindenesetre a tettét semmilyen körülmények között nem lehet felmenteni. Sajnáltam Barbarát, sajnáltam a doki lányát, szerencsére mindkettõ felépült az már kétséges, hogy lelkileg is...

A piroskocsis sráccal fogalmam sincs mi lett, az biztos, hogy a gyerek ellopta tõle a kocsit, de ennek nincs jelentõsége.

Andy Garcia és a Tomyt játszó színész nagyot alakított.

Jó lett volna, ha ezt a filmet egy korábbi idõpontra teszik, mert ritkán adnak le ker. csatornákon ilyen érzelmekre ható filmet.
10/10
Agent Spender 2008 máj. 19. - 21:39:05 10/10
(26/73)
Hát ez valami elképesztõen krva jó film volt!!!!!
Nagyon örülök hogy megnéztem ajánlom a látogatóknak.
7/10
Grekmoz 2008 máj. 19. - 20:37:01 7/10
(25/73)
***SPOILER*** PÓTOLVA

A doki fia az más tészta, õ nem ölt meg senkit. Mert szerintem attól függetlenül hogy nem derült ki 100%-ra, hogy az elején a csajt tényleg õ ölte-e meg azért nem is nagyon igyekeztek a rendezõk az ellentétét bizonygatni. Ahogyan a piros kocsis fiú sorsát illetõen sem, mert azért abban biztosak lehetünk hogy nem jószántából adta neki a kocsiját... És véleményem szerint a másik nõt is megölte volna azzal a telefonnal, ha nem zavarják meg.
Ami a feltörõ agresszió forrását illeti elfogadom amit Ercypici megfogalmazott, és én magam is erre gondoltam a meglévõ forrásokból, de ettõl függetlenül sokkal jobban is kidolgozhatták volna. És lehetett volna akár egy rendes összefoglaló is a végén, bár ezesetben most valószínûleg nem tudnánk errõl beszélgetni :)
Theine 2008 máj. 19. - 19:03:46
(24/73)
És a doki fiát sem sajnáltad?
Theine 2008 máj. 19. - 19:00:19 Előzmény Grekmoz
(23/73)
Szia!

Örülök, hogy a hsz-omra reagáltál. Én nem így látom a helyzetet elsõ felvetéseddel kapcsolatban. Nem hiszem, hogy Tomy ölte meg a nyomulós lányt azt meg kevésbé, hogy õ erõszakolta volna meg. Azon a bulin volt egy csomó piás és drogos srác a csajokkal egyetemben, ki tudja mi történt ott? Erre a film sem adja meg a választ. Arról nem beszélve, hogy a fiú írtózott az érintéstõl, akkor hogy tudta volna magáévá tenni??

Én a film mondanivalójául azt hoznám fel, hogy nagyon aktuális téma, mert az egész világon elburjánzott a pedofélia és ha csak egy pár erre hajlamos egyén nézi meg a filmet és látja milyen szenvedéseket állnak ki ezek a srácok, talán meggondolják kétszer is, hogy engednek-e az alantas ösztöneiknek, márha van lelkiismeretük....

Értéknek meg azt tartom, hogy megismerkedhettünk két fiatal lelki megrázkódtatásaival ami az egyiknél már annyira súlyos volt, hogy átváltott komoly agresszióvá, ezáltal megismerhettünk egy nagyon komoly veszélyt, amire fel kellett hívni a figyelmet.

A többi kérdésedre - mivel nem kívánok ismételni - megadta a válasz az elõttem hozzászóló. Egyébként teljes mértékben egyetértek vele.
1/10
Ajvári 2008 máj. 19. - 18:50:15 1/10
(22/73)
Csak a felétõl láttam a filmet, de onnan nagyon gyenge volt. Pszichésen abszolút rosszul felépítve, egy példa:

***SPOILER*** PÓTOLVA
sokáig ellenszenvet érzünk a fiúval szemben, aki erõszakos és a szemünk láttára veri agyba-fõbe a szimpi intézetes nõt, aztán a végére hirtelen sajnálni kellene, mikor a vonat felé indul és mindenki az õ épségéért aggódik - én nem féltettem annyira. Aztán kérem, mi lett a piros sportkocsis sráccal? Ez úgy maradt a levegõben, hogy csak na!
Ismétlem, nem láttam az elejétõl, de a 2. felét bánom, hogy megnéztem.
ercypici 2008 máj. 19. - 16:31:56 Előzmény Grekmoz
(21/73)
Szija! szerintem egyértelmû hogy miért lett ilyen a fiú, ha vkit 7 évessen molesztál az anyja, és utánna még látja is hogy az apja megöli az édesanyját szerintem nemcsoda hogy agressív lesz azon kivül azért lett ilyen zárkozott mert õ 7évessen ugy gondolta hogy az édesanyja szeretetbõl viselkedik igy és utánna az apja pedig ezért megölte az anyját. igy félt az érintéstõl emg hogy közeledjenek felé, és nem csak a nõktõl ideges volt bármilyen érintéstõl!
az apa pedig nem a fiát védte a hazugsággal hanem az anyját.és vmilyen szinten a gyereket is hogy ne ugy emlékezzen az anyjár mint egy pedofilra!
és azt hogy ugy álították ba a börtönben mintha Tomi ölte volna meg az anyját az csupán azért volt hogy egy nagyobb fordulat legyen benne, mert igy aszitted hogy a fiú diregdt õl és hogy a lányt is megakarja ölni,közbe meg csak félt attól hogy vaki közeledjen hozzá és az egybõl a halott anyját juttatta eszébe!és õ nem gyilkolni akart szimplán csak beteg volt és nem tudta magát fékezni miután pánikbaesett.legalábbis nekem igy jött le!
stonedteeth 2008 máj. 19. - 11:43:26
(20/73)
Tommy sztem gyûlölte is meg szerette is az anyját. Felnõttként képtelenné vált normális kapcsolat kialakítására-és amikor ökölbeszorult a keze-felszínretört belõle az indulat ami a bizonytalanságából eredt.
7/10
Grekmoz 2008 máj. 19. - 10:57:36 7/10
(19/73)
Szia Theine
Szeretnék reagálni a hozzászólásodra. Elõször is szerintem egyértelmûen kiderült, hogy a fiú ölte meg a nyomulós csajt. Bár abban igazad van, hogy ezt nem láttuk, de ha hozzávesszük hogy álmában a doki lányát is szívesen kinyírta volna, akkor egyértelmûvé válik. Szerintem nem kétséges.
Véleményem szerint ez nem egy különösebben értékes film, és én sok mondanivalót se láttam benne. Megosztanád velünk ezeket az értékeket és mondanivalókat amiket észleltél?
Számomra ez inkább csak egy átlagos film. Az eleje nagyon jó volt, de a végét meglehetõsen elrontották. Egész végig arra voltam kíváncsi, hogy vajon honnan jön belõle ez az agresszió a nõkkel kapcsolatban, de ez végül egyáltalán nem derült ki. Ha amiatt amit az anyja csinált vele akkor nem gyûlölnie kéne inkább, sem mint szeretnie?
Továbbá az szintén nagyon gyenge volt, hogy amikor az apja elmondta a dokinak hogy valójában mi történt, azt a sejtést adta a nézõnek hogy valójában nem õ ölte meg, és hogy az egészet amiatt titkolta, hogy a fiát védje. Pedig ez marhaság, errõl szó se volt. Egyáltalán ezen mi volt a titkolnivaló? Ezzel csak inkább ártott neki, mert már akkor gyerekkorában tudták volna kezelni.
Theine 2008 máj. 19. - 06:45:52
(18/73)
öltõ=ölte
Theine 2008 máj. 19. - 06:44:40
(17/73)
Hatalmas film volt tele mondanivalóval. A színészek is remekül játszottak. Viszont a ker. csatornákra jellemzõ, hogy a carokat fõmûsoridõben adják, mig az értékes filmeket éjjelre teszik, de végignéztem.

Egy kérdés a filmen belül nyitott maradt: ki öltõ meg a nyomulós csajt?
pozsizsuzsi 2008 máj. 19. - 02:04:26
(16/73)
Könyörgöm, SPOJLI!
1/10
Zelina 2008 máj. 19. - 02:00:55 1/10
(15/73)
Köszönöm!
Nekem is ez jött le, hogy az anya a fiával...
Én is kész vagyok, azt hiszem, jobb lett volna kihagyni ezt a pszichopatás filmet...
7/10
szisan86 2008 máj. 19. - 00:51:53 7/10
(14/73)
Megnéztem én is, tetszett, de nálam egy csak 7pontot ért.....

Ya az apa gyilkos maradt.....pedig én azt hittem a gyerek gyilkolászott, mert az anyja el akarta kapni....csak az öreg magára vállalta, de nem....