Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 ápr. 23. - 12:20:43
(474/2414)
Mankos ami még tetézni fogja a bajt ott a kisgyerek, és sikerült épp olyan szõkét szerepeltetni, mint Mehmet, ha ez nem film lenne bizony nagyon gondolkodtatóba ejtené az embert, mit is lehet tenni ezek után, amilyen nagy szerelem volt köztük.
9/10
gabus53 2014 ápr. 23. - 11:49:49 9/10 Előzmény baba82710
(473/2414)
Ezt a dalt maga Songül Öden énekli. Akit érdekel, errõl a linkrõl mp3 formátumban letöltheti. :-)
http://osztott.com/dvJx/
malvinkicska 2014 ápr. 23. - 11:38:41
(472/2414)
A nyaralás elég balul sült el a végére, Pinar hiába mesterkedett, hogy ne lássa meg Mehmet a nõt végül mégis, így még izgalmasabb lesz a holnapi rész. Amikor már úgy nagyjából jól megvoltak, jött ez, zajlik az élet ebben a családban nincs unalom. Gülsün is elköltözött, Onurék is kibékültek titokban.
10/10
feketeagi 2014 ápr. 23. - 10:30:19 10/10
(471/2414)
Sajnos én nem láttam a tegnapi részt és a mait sem fogom, az elsõ ide vihar letette nyomát, villám becsapott és tönkrement a ruter és a box is amivel rögzíteni lehet a filmet, a viasatra várok, hogy felrakja a részeket......nem igazán kapkodják el. Ma jön a szolgáltató és cserél mindent, tehát holnap már feltudom venni a sorozatot.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 23. - 10:02:08 9/10
(470/2414)
Szerintem is más az, amikor egy gyerek (általában a fiúgyerek) azért marad meg a szülõi fészekben, mert még tanul és ezért eltartásra szorul, vagy már nem tanul, de nem tud elhelyezkedni, nincs egy rendes munkája. Ha még felesége, élettársa, pláne gyereke sincs, hát praktikusabb otthon élnie anyuci szárnyai alatt. Ez az általános helyzet manapság itt nálunk Magyarországon. nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy külön lakást tartsanak fenn a kicsi fiuknak...

De itt, a Sadoglu családban, ahol piszok gazdag mindenki, és megengedhetné magának egy harmincéves családos férfi, hogy önálló lakása legyen, saját háztartást vigyen, stb., ott azért nem kellene ennyire ragaszkodni a szülõi házhoz. Gondolom, Mehmetnek van kis józan esze, így látnia kellene, hogy anyuci nagyon Gyöngy ellen dolgozik, hát megmenthetné a kis feleségét azzal, hogy talál a közelben egy eladó házat és oda költöznek a feleségével, meg némi személyzettel. Anyuból meg bõven elég lenne egy-egy családi ünnepen. Olyan nagyon nem értem Pinárt sem, van egy iskolás kislánya, a férjével alig tud kijönni, pedig szereti, de még csak meg sem próbál önálló életbe kezdeni vele. Pedig az USÁ-ban azért kb. 5 évig azért önálló, családtól mentes élete volt, tehát gyakorlata van.
haverina 2014 ápr. 23. - 09:23:46
(469/2414)
Sziasztok.
Nem tudja véletlenül valaki, hogy melyik az a vers, amibõl Mehmet a börtön ablaknál állva idézett? A holdról szól és gyönyörû.
malvinkicska 2014 ápr. 22. - 12:19:39
(468/2414)
A mai részben is Seref amit követett már,az öreg Fikri sem birta, az õ kedvére tenni nem lehet, ha félti Gyöngy Mehmetet az a baja, elment Tarik után azért is õt hibáztatta. Az erõszakot gyûlölöm, de már rég képen vertem volna, mivel tudom én is mennyel élek, ezt az énem nem engedné tenni. A tolókocsiban az üdülõben, biztos a halottnak hit barátnõ van, most már kiderül. Onur és Pinár szeretik egymást hátha elmennek kettesben és rendbe jön a házasságuk, szurkolok nekik. Engint olyan nagy tiszteletben tartják, nagy harag lesz még ebbõl úgy szokott lenni, Nagy barátság nagy harag.
Cameron007 2014 ápr. 22. - 10:37:36
(467/2414)
Nekem nem tûnik úgy, hogy Mehmet nagyon el akarna menni a házból, csak az anyja nem engedi. Pinar is saját maga döntött úgy, hogy ott éljenek. És most Bahar is menne már haza, csak senki nem hívja. Szóval a saját döntésük, hogy ott legyenek egy rakáson. Hozzáteszem én sem élnék így, hülyeségnek tartom. Azon meg egyenesen felháborodtam már egy párszor, hogy a szobába is csak úgy benyitogatnak mindenféle kopogás nélkül.

Gülsünt én sem értem, most megint hazudozik az apjának (vagy tudja már a nagyapa, hogy férjhezment? ), nem tanul semmibõl. A kiscsajjal, pedig meg sem próbáltak normálisan beszélni, vagy valami közös programot szervezni, így aztán nem fogja megkedvelni sose Gülsünt, és még csak haragudni sem lehet rá.
10/10
baba82710 2014 ápr. 22. - 10:21:04 10/10
(466/2414)
http://www.youtube.com/watch?v=5Pff0vZ9uUo
Azoknak, akik keresték ezt a dalt... :-) Az elõadó nincs feltüntetve, csak a dal...
Jó zenehallgatást!
9/10
napraforgó 2014 ápr. 22. - 10:19:36 9/10
(465/2414)
Én egyetértek veled. Tényleg szerencsétlen helyzet, hogy mindenki együtt él a nagyházban. Seref mindenkit irányítani akar. Most épp azon kûzd, hogy õ ápolja az apósát, ne Gülszün, a lánya.
Gülszünt sem értem, ha már férjhezment újra, miért nem ragaszkodik a férjéhez. Valahogy azt a kamaszlányt, Levent lányát csak meg lehetne fékezni. Azért nem már egy gyerek mondja meg, hogy élhet az apja?
Gyöngy egyre idegesítõbb az idegrohamaival, ha már õ a szelíd kis naíva, hát mellõzze az ilyen dilis kitöréseket. És Mehmetre valóban ügyelni kell, õ ha dilis, akkor aztán nagyon dilis. Miket mûvelt, amikor Gyöngy után ment és a nõ nem zuhant a nyakába boldogan? Hótrészegre itta magát, totálkárossá nyûtte az autóját, félholtra verette magát mindenféle bûnözõ kocsmatöltelékkel, stb. Igazából nem volt rá semmi oka. Most, hogy van is oka haragudni Tárikra, vajon mit fog mûvelni? Épeszû dolgot semmiképp.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 22. - 10:09:57 9/10
(464/2414)
Onur és Pinár hivatalosan nem váltak el, csak szétmentek. Az látszik, hogy õk szeretik egymást, csak valamiért nem tudnak normálisan együtt élni. Valamelyik mindig hepciáskodik, de igazából õk még szereik egymást.
Cameron007 2014 ápr. 22. - 09:12:53
(463/2414)
Ezzel most nagyon nem értek egyet. Nem Seref az, aki majdhogynem hisztériás rohamot kap (igen túloztam), mert Mehmet nincs ott, mikor felébred. Nekem ez sok, meg ez a minden lében kanál stílus is, hogy Mehmet kimegy a szobából, Gyöngy rögtön fut kémkedni utána.

Pinar és Onur is eldönthetné már mit akar. Elválnak pár hét után, szerintem õk sem tudják miért is, most meg olyan, mintha még mindig házasok lennének. Az is tök fura, hogy most hogy elváltak, érdekes módon, Onur állandóan a villában van, reggel-este.
malvinkicska 2014 ápr. 20. - 19:26:29
(462/2414)
Mankos én is így látom Seref az aki mindenkinek szeret parancsolgatni, Gyöngynek a megtestesült jóság szerepet szánták azt viszont jól alakítja. A késõbbiekben lehet durvul nem tudni, még a török részek felénél sem tartunk biztosan sok minden belefér a közel 58-részben.
Cameron007 2014 ápr. 20. - 12:42:41
(461/2414)
Jaj, ez a Gyöngy, méghogy Mehmetet csak most a születésnapján lehet kimozdítani Isztambulból. Hát nem is tudom a Párizsi útra ki miatt is nem mentek el.

Valahogy most egyetértek Sereffel, tényleg rátapad Mehmetre, egy lélegzetnyi idõt nem hagy neki. Értem én, hogy aggódik, fõleg, hogy tudja, hogy hülyeségre készül, de mégis egy picit már sok belõle.

És akkor valószínû most jön az a bizonyos kiruccanás, ahol felbukkan a halott barátnõ...
malvinkicska 2014 ápr. 20. - 07:09:05
(460/2414)
Három napig nem volt net, az este láttam a 65-ös részt jó volt nagyon fél Gyöngy, hogy valami baja lesz Mehmetnek, ha talán elkapja Tarikot, az bármire képes. Mindenkinek áldott húsvéti ünnepeket kívánok.
9/10
gabus53 2014 ápr. 18. - 20:37:19 9/10
(459/2414)
Bocsi, lemaradt a link. :)
http://osztott.com/dvJx/
9/10
gabus53 2014 ápr. 18. - 20:36:14 9/10
(458/2414)
Én a filmbõl átkonvertáltam azt a dalt, amit keresel, illetve remélem, hogy erre gondoltál. Ezen a linken letöltheted. Szép estét.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 18. - 20:14:10 9/10
(457/2414)
Nem hiszem, hogy rabkórház volt, itt úgy jöttek-mentek a látogatók, ellenõrzés nélkül, és sehol nem volt rács, mondjuk a folyosók végén, ablakokon, stb. Így egy jobb állapotban lévõ rab is kisétálhatott volna. Csak Mehmet Fikri ajtaja elõtt állt 2 rendõr, amíg letartóztatásban volt a többiekkel együtt. Amikor Mehmet magára vállalt mindent, a rendõrök eltûntek az ajtó elõl.
Szerintem egy közöndéges közkórház volt. Amikor Gyöngy került kórházba, módjuk volt egy jobb kórházat, vagy egy magánklinikát választani, de egy letartóztatott személy nem válogathat, viszik, ahová viszik, egy közkórházba.
10/10
feketeagi 2014 ápr. 18. - 19:01:06 10/10
(456/2414)
Szerintem rabkórház volt, legalábbis én így feltételeztem, Gülszün és Gyöngy is volt már kórházba és azért azok jobb állapotba voltak.
A népdalt amit említettek, szerint a fõszereplõ Songül Oden énekli, nekem teljesen így jött le.

Csak az összehasonlítás miatt megnéztem az utolsó 3 rész azon részeit amibe Gümüs is van, törökül és magyarul is egymás után és igazatok van borzalmas a magyar szinkron, néha monoton érzelem nélküli, illúzió romboló.....
9/10
offtopic
napraforgó 2014 ápr. 18. - 18:10:45 9/10 Előzmény gabus53
(455/2414)
Offtopic
Köszönöm a felvilágosítást a spoilerezés szabályairól. Bár én nem láttam a sorozatot sem törökül, sem angolul, sem oroszul, sem egyéb nyelveken, csak itt nézem hétköznaponként, így nem is nagyon merülhet föl az, hogy valami információt idõ elõtt mások tudtára adhatnék. Csak annyit tudok, amennyit aznap épp láttam. Vagyis nem is lenne kötelezõ kitennem a spoilert, mert az idõ elõttiség semmilyen vonatkozásban föl sem merülhet.
A spoilert csak figyelmességbõl és csak azért szoktam mégis kiírni, mert vannak, akik az epizódot nem tudják délelõtt adásban megnézni, azt csak délután, vagy este látják felvételrõl, esetleg csak egy-két nap múlva a netrõl. Hogy ha valaki nem akarja elõre tudni, mi lesz az aznapi részben, hát kikerülhesse.

Én viszont hadd hívjam fel a figyelmed arra, hogy ha a fórum témájától eltérõ hozzászólást eszközölsz, akkor illik kitenni az offtopic jelzést és aszerint elküldeni. Egyébként meg jobban örültem volna, ha a kritikádat privát üzenetben írod meg. Mivel a fórum széles nyilvánossága elé tártad, így a választ is itt kapod meg.
Üdv és további szép napot