Téma: Igazgyöngy

9/10
offtopic
napraforgó 2014 aug. 22. - 13:03:58 9/10
(2034/2414)
Neked van igazad, már én is bánom, hogy belefogtam.
9/10
offtopic
napraforgó 2014 aug. 22. - 12:52:59 9/10
(2033/2414)
Off
Hogy kinek mi unalmas, az relatív. Itt minden sokkal izgalmasabb, mint a mexikói sorozatokban, ahol 160 részen át rágódnak ugyanazon.
9/10
napraforgó 2014 aug. 22. - 12:47:24 9/10
(2032/2414)
Abban igazad van, hogy sajnos vannak olyan nõk, akik csak azért szülnek gyereket, általában egy tehetõs palinak, hogy bebiztosítsák az életüket. És pont ezért is ragaszkodnak váláskor a gyerekhez, gyerekekhez. Ez elég szomorú, önzõ ember az ilyen, aki a saját javát a gyereke érdekei elé helyezi.
De itt konkrétan nem errõl van szó. Kismehmet az egész eddigi életét az anyjával töltötte, embertelenség kiszakítani a megszokott életébõl, ahol eddig csak az anyja volt a biztos pont. Az apját meg hol látta, hol nem, de biztos, hogy nincs feléje olyan erõs kötõdése. Mehmet nem annyira szeretetbõl, hanem birtoklásvágyból ragaszkodik hozzá.
Én azon csodálkozom, hogy a mindig józan Onur ebben nem ad neki tanácsot. És a család összes tagja mindent ráhagy, nem nyilvánít véleményt. Valahogy nehezen hiszem, hogy mindenki egyetért vele. Mi lenne, ha holnap Gökhán is kitalálná, hogy elveszi Bahartól a gyerekét, mivelhogy kokketált Szelimmel? Hogy állnának hozzá egy ilyen figurához?
khajni87 2014 aug. 22. - 12:34:04
(2031/2414)
Most biztos megint én leszek a h...lye , vagy talán csak túl elfogadó vagyok de nekem nincs ezzel semmi bajom, bár Rukyje nem a kedvencem mert az abióortuszt õ választotta és elég gáz hogy igy bekattanjon, szerintem ez azért kicsit túlzás, õ pusztán abba kattan be hogy Orhán nem ugrál ahogy õ fütyül , nem pedig az abortuszba, az csak ráadás.
Berk-Didem-Dilruba-Bilúr õket nem birom de amúgy nekem még most sincs semmi bajom a sorozatban történtekkel, unalmasabbat is láttam már , meg nem szoktam kritikus lenni ennyire, most ilyen akkor ilyen, lehet ténleg unalmas ember vagyok, vagy ténleg csak megtanultam elfogadni a dolgokat úgy ahogy megtörténnek mind a valós életben mind pedig filmekben-sorozatokban.
Cameron007 2014 aug. 22. - 10:59:14
(2030/2414)
Igen ez az utolsó évad szerintem is felesleges, agyonhúzott sztorik (pedig az elején pont az tetszett, hogy mindent gyorsan lerendeztek, pár rész egy probléma) most pedig egy egész évadon át nyúzzák ezt a Dilruba szálat is, és persze Nihant. Aztán a karakteridegen jellemek. Teljesen kifordították a szereplõket magukból. Rukiye és megbolondulása, vagy Gökhan siránkozása. Szép volt, jó volt, de ideje, hogy vége lesz.
Cameron007 2014 aug. 22. - 10:04:22
(2029/2414)
Még ezzel sem értek egyet, a kisfiúnak az anyja mellett a helye (errõl a konkrét esetrõl beszélek most csak), Mehmetet szinte nem is ismeri, legalábbis a történetbõl nem láttuk, hogy kialakult volna közöttük egy mélyebb kapcsolat, párszor találkoztak, és ennyi. A fia számára teljesen idegen, teljesen megértem, hogy Nihannak csak egy opció létezik, és azért harcol, hogy nála maradjon a fia, hiszen õ a biztos pont a kicsi életében, nem ítélhetõ el, hogy beleroppan, hogy a fia vadidegeneknél kénytelen lenni, eltiltva tõle. Még úgy is, hogy imádják és foglalkoznak a gyerekkel, de mégiscsak majdhogynem ismeretlenek a számára.
Cameron007 2014 aug. 22. - 09:53:16
(2028/2414)
Hogy miért nem rakták fel a részeket, ezt a viasattól kell megkérdezni, bár felesleges, mert úgyis csak annyit válaszolnak "elnézést a késlekedésért, folyamatban van a feltöltés".

Szóval, türelem, nyugalom, eddig minden részt felraktak, valószínûleg a többi is felkerül, maximum várni kell rá még pár napot. Aminek az elõnye: egyszerre lehet megnézni több részt. :)
offtopic
Márta Fazekas 2014 aug. 22. - 09:41:16
(2027/2414)
Szeretném valahonnan megtudni miért nem bõvítik a 147. részrõl az epizódokat?Van aki csak késõbb tudja nézni.Köszönöm
malvinkicska 2014 aug. 22. - 09:23:59
(2026/2414)
Nagyon eltaláltad tied a pont a hasonlat illik rájuk, egyik sem változik.
Cameron007 2014 aug. 22. - 09:14:44
(2025/2414)
Csak van egy kis külömbség közöttük, az egyiknek igazából nem is kell az a homokozólapát, csak nehogy már a másiké legyen.
Cameron007 2014 aug. 22. - 09:11:59
(2024/2414)
Valamin rágódni kell, még ennél is unalmasabb lenne a sorozat, ha csak arról szólha hogy M és Gy boldogan andalognak a tengerparton.

Nekem tetszik, hogy hiába békültek ki, és fogadták meg egymásnak, hogy mostantól nincs veszekedés stb. az élet csak folyik tovább, az emberek alapvetõen nem változnak, a gondok pedig ugyanúgy jönnek, a súrlódások is, viták is mindig lesznek, olyan nincs az életben sem, hogy mindig boldogok vagyunk, és imádjuk egymást. Amiben esetleg tudunk változni, hogy egyre inkább megismerjük a másikat és ezáltal jobban tudjuk kezelni, rájövünk mikor-hogyan kell bánni vele.

Számomra még ez a törénetszál, ami valamennyire érdekel. Dilrubát ki nem állhatom, remélem a végén kipenderítik a házból a pereputtyával együtt.

Ez az új Berk, már nem a régi, olyan mintha egy új szereplõ lenne, így nem tud izgatni a sorsa sem, Dídem sem ilyen volt az elején, ellenszenves lett, nincs miért drukkolni nekik.

Az új részt nem láttam, de most komolyan Gökhan öngyilkossággal fenyegetõzött? Hát õt sem ilyen rinyálósnak állították be az elején, miért kell kifordítani a karaktereket magukból?
Cameron007 2014 aug. 22. - 08:55:33
(2023/2414)
Pont Orhan és Rukiye történetszálán gondolkodtam a minap. Mivel õk az alsóbb rétegbõl származnak, náluk kevésbé elfogadottabb lehet a válás, vagy nehezebben megvalósítható. Talán R nem jut el idáig, az abortusz ellenére sem, ha Orhan nem fordul el tõle. De azt vettem le a sztorijukból, hogy Rukiye kétségbe esett, mikor rájött, hogy O sosem bocsát meg neki, már nem szereti, és nem volt más kiút számára, minthogy eldobja az életét, ha már a férje is tulajdonképpen eltaszította õt magától.
malvinkicska 2014 aug. 22. - 08:47:22
(2022/2414)
Nem arról van szó, hogy nem anya és gyerek párti valaki de ezen rágódni már hány epizódon keresztül sok, a te fogalmazásodon látszik mit csináltál és biztosan jól, nem is akarok ismeretlenül senkit sértegetni, a te véleményed ez az enyém teljesen más, mivel én nagyon sok dörzsölt nõvel voltam körülvéve a munkám folyamán. N is hibás M-is mindkettõnek kell a gyerek, de az nem rongy, hogy széttépjék, majd látjuk mi lesz belõle. A gyerek dolog elhelyezéssel mindig voltak gondok , és lesznek is, úgy látszik mindegy hova születik, melyik országban.
Cameron007 2014 aug. 22. - 08:46:40
(2021/2414)
Megértem én is Ilkert, Nihan teljesen belebetegedett a fia elvesztésébe, még azt sem engedték neki, hogy legalább néha lássa a fiát. Nem tudom elképzelni, hogy egy anya ezt nyugodtan tudomásul vegye, tõle is mondhatni elrabolták a fiát, az szerintem sokkal nagyobb bûn volt, mint ez, hogy vissza"lopták" a gyereket.

Egyedüli hibásnak én Mehmetet látom, Nihan mondta neki ,hogy elköltöznek, de akkor õ nem foglalkozott vele, és nem is kereste a fiát hónapokig, aztán mikor végre rendbe szedte az életét, újra kereste velük a kapcsolatot. Nihan akár azt is gondolhatta, hogy soha többé nem hallanak a férfirõl, nem olyan nagy bûn, hogy Ilker elõlépett elsõszámú apaként. Õszintén szólva, ha hónapokig nem hiányzott neki a gyereke akkor nem szereti, és amit most mûvel az is azt mutatja, nagy ívbõl tesz a gyereke érzéseire. Csak a birtoklási vágya miatt ragaszkodik a fiához, és nem szeretetbõl.

Õszintén szólva az õ helyzetükben talán jobban tenné, ha végleg lemondana a gyerekérõl, és hagyná, hogy normális családban nõjön fel Nihannal és Ilkeller.
9/10
napraforgó 2014 aug. 22. - 08:45:31 9/10
(2020/2414)
Én azt hiszem, hogy ez a sorozat igyekszik beépíteni a töörténetébe olyan mindennapi problémákat, amelyek a török népesség jó részét érinthetik. Vagyis van egyfajta népnevelõ funkciója is.
Ilyen az abortusz-téma, a mellrák gyanúja, meg a megelõzés, gyógyítás, és nyilván a legtöbb embert a megromlott kapcsolatok, válások miatti gyermekelhelyezés érinti. Azért foglalkoznak ezekkel ilyen hosszasan, mert egy kicsit tanítani is akarják az elmaradottabb, konzervatívabb rétegeket, hogyan ne álljanak a dologhoz.
De volt már itt emberrablás, nõ megerõszakolása (Núr, Ali felesége, és majdnem Gyöngy is), de akár az elõre elrendezett házasságokat is említhetjük (ott van pl. Rukiye és Orhán esete, ahol Orhán a kijelölt menyasszony elõl menekült el, de akár megint Gyönyg és mehmet házasságát is fel lehet hozni).
És ne felejtsük el, hogy ez a sorozat elsõsorban hazai fogyasztásra készült, nem pont nekünk, a mi ízlésünknek megfeleõen.
9/10
napraforgó 2014 aug. 22. - 07:55:09 9/10
(2019/2414)
Én nagyon gyerek és anya-párti vagyok, szerintem Mehmetnek nem szabadott volna még kitalálni sem ezt a hülyeséget, hogy elveszem Nihántól a gyereket. Elõször is, Nihán nem szó nélkül tünt el, ahogy õ mondja, csak Mehmet agyáig nem jutottak el az infók, mert akkor épp nem arra figyelt.
De még ha szó nélkül is tûnt volna el a nõ, akkor is. Volt elég ideje Mehmetnek, kb. két év, hogy kialakítson egy láthatási rendet, hogy ez az egész láthatás beálljon valami normális menetrendbe, ne olyan ad hoc történjen, ahogy Mehmet úrfinak épp eszébe jutott.
Nagyon nem tetszik, hogy Mehmet a saját gyereke érdekeit és kívánságát teljesen figyelmen kívül hagyva rendelkezik és intézkedik, magasról lesz*rja, hogy a gyereke az anyja után sír, az anyjával akar lenni. Ez biztos nem szolgálja a gyerek érdekeit.

Én valahol még Ilkert is megértem, ha nem is helyeslem ezt az újabb szökési kísérletet, de Mehmet nem hagyott neki más utat. Odament a férfihoz, könyörgött neki, mondta, hogy Nihán belebetegedett a fia elvételébe, legalább rövid idõre tegye lehetõvé, hogy láthassa. Mehmet volt az, aki gonoszul elutasította, megmutatta, hogy õvele nem lehet beszélni, nincs benne semmi empátia sem az egykori kedvese, sem a fia iránt. Mit lehet ilyenkor tenni? Csak kész helyzet elé állítani. Ilker nem akarta végignézni, hogy a szeretett felesége tönkremegy az egyetlen fia elvesztésébe, hát kitalálta, hogyan szökhetnének meg. Én kívánom, hogy sikerüljön nekik.
Ha Mehmet nem változtat a magatartásán, bizony eljöhet az az idõ is, amikor Gyöngy is elhagyja, újra, a kislánnyal együtt. Ha ez kell ahhoz, hogy ez a makacs, hülye férfi magaához térjen, akkor ezt kell tenni.
malvinkicska 2014 aug. 22. - 07:27:37
(2018/2414)
Azért nem gondoltam volna a harmadik évad csak errõl a gyerek dologról fog szólni, már egyszer elrabolta most újra kezd uncsi lenni. A D szál sehol nem halad, mert az öreg is oda, valahogy sokat veszített abból a jól felépített vonalából a sorozat. A G és B civódásuk is az sem tisztul, mi lesz hát velük. A gy-nek szánt szenvelgés az egész sorozatban megmaradt, olyan naiv, hiszékeny, mint az elején volt anya ide, vagy oda, M sem változott semmit hirtelen üvölt mindenért. S egyszer nagyon rendes máskor meg farkas, fõleg Gy-vel. Ilkertõl csúnya dolog volt amit tett az is egy kis mocsok lett.
9/10
napraforgó 2014 aug. 22. - 07:06:25 9/10
(2017/2414)
Mehmet úton van, csak kiderítette, melyik szállóban laknak, telefonûl, nem kéri a rendõrség közremûködését.
Gyöngyöt a recepciós telefonhoz hívja. Amíg elmegy Ilker fogja a feleségét és a gyereket és megszöknek. Gy kétségbeesik Megérkezik Mehmet. gy-t faggatja, hol a fiam? gy mondja, elmentek. M megint szentségel, ordítozik. Majd telefon elõ, intézkedik Nihán megint elrabolta a fiamat!
Nihán Ilkert biztatja, forduljunk vissza, várjuk meg a bíróság döntését. De Ilker azt mondja, nem fordulunk vissza, nem adjuk vissza a gyereket. M mérges a recepcióst nyaggataja, mikor jelentkeztek ki, mit mondtak hová mennek, maga segített nekik megszökni, stb.
Onur a kisfiát etegeti? defne segíteni akar, de Onur nem hagyja. Beállít Pinár, nem is vártunk, kimentem volna eléd, ha tudom, hogy jössz.
Mehmet beülteti az autójába gy-t, a nõ kocsiját meg hazaviteti. Gy sajnálja, ha tudta volna, hogy megszöknek, nem viszi el a gyereket. M nagyon dühös, most ne szólj hozzám.
Ilker hajóval akar megszökni mehmet elõl. Arra számít, hogy M a repülõtereken keresteti õket.
Onur panaszkodik, hogy itthon minden a feje tetején.
Seref panaszkodik, elrabolták az unokám! ez gy hibája! Dilruba és Bilúr biztatják, meg fogják találni. Hazér m és gy, mikor telefonon jelentik, kiadták a körözést a bérelt kocsira. M kiadja a parancsot, törvényes, vagy törvénytelen módon, de vizsgálják át az összes menekülési útvonalat! ezt biztos megtervezték.
9/10
napraforgó 2014 aug. 22. - 06:52:06 9/10
(2016/2414)
Gy angyalt és a Kismehmetet dajkálja a gyerekszobában. A kisfiú az anyját keresi. Gy bíztatja, hogy aludjon.
Gy visszamegy az alvó Mehmethez, majd kibámul a sötét éjszakába. Nihán könyörgése, mehmet zord szavai járnak a fejében.
Bahar is az ablaknál áll és néz ki a tengerre.
Nihán alszik, Ilker az ágya mellett virraszt.
Seref sem alszik a családi képeket nézegeti.
Berk most a szobájában üldögél egy pohár itallal.
Az egész villa fényárban úszik, senki nem alszik.
reggel Bahar munkába készül. Egy ajtó alatt becsúsztatott levelet talál. Gökhán írta, már megbánta, hogy akkor elment, de remélte még szeretik egymást. Megérti, ha Bahar már nem szereti, sajnálja, hogy tegnap rájuk tört, elmegy, mivel nem akarja boldogtalannak látni, akkor inkább meghal.
Ilker Nihánnal az ügyvédjükhöz készül. A szálloda halljában Gyöngy várja a kisfiával. Nihán nagyon boldog.
Mehmet bemegy a gyerekszobába, nem találja a fiát, mérges, az anyját faggatja, hol a gyerek?
Orhán az orvost kérdezgeti, mikor láthatja a feleségét. Az orvos közli, nagyon mély depresszióban van, most csak távolról láthatja.
Mehmet ordítozva keresi a fiát, Szeher megmondja, hogy Gyönggyel mentek el, aki azt mondta, pár óra múlva visszahozza.
M felhívja gy-t, hol vagytok? Gy mondja, hogy Kismehmet az éjjel az anyja után sírt, azért hozta el. Mehmet ordít, az engedélyem nélkül nem viheted sehová! Jó drágám, majd legközelebb a gyerek elõtt kérlek, és leteszi a telefont. Nihánnak mondja, már menniük kell, hogy Mehmet ne legyen még mérgesebb. Nihán nagyon hálás gy-nek, hogy láthatta a fiát.
Ilker a recepciónál megkéri valamire a portást. (talán, hogy tagadják le õket, de majd kiderül)
Orhán távolról látja a feleségét, aki egy rongybabával a karján egy nõvér kiséretében sétál.
M. intézkedik, utasítást ad, keressék meg Nihán szállodáját. Seref és Dilruba is nyugtatgatja, gy mindjárt hazaér. de Mehmet ordít, azért vitte el a gyereket, mert nem szereti!
Dídem eléri, hogy berk meghallgassa. berk kételkedik, hogy dídem terhes. De a nõ azt mondja, hát hazudtam én már neked. Berk szerint nem jókor jön a gyerek. de Dídem erõsködik, már pedig én nem fogom elvetetni! Berk azt mondja, ezt át kell gondolnia.
offtopic
ildimix 2014 aug. 22. - 06:38:35
(2015/2414)
Igaza van annak aki azt írja a sorozat ellaposodott. Én csak Napraforgó tartalomismertetõjét olvastam és már abból arra következtetek unom ezt a mehmed nihan huzakodást. Nem tudtak mást kitalálni a sorozat forgatókönyv írója?

Nem kellett volna már a 3. évad én nem bánom ha vége lesz a sorozatnak. Húzzák a fikri dílruba szálat is szóval unalmas már nekem ez a sorozat.