Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 febr. 28. - 18:22:45 9/10
(174/2414)
Ez jó pörgõs sorozat, mindig történik valami. És sokkal életszerûbb, mint a mexikói borzalmak.
Cameron007 2014 febr. 28. - 18:13:23
(173/2414)
Szerintem a nagypapa tudja, hogy Onur az apa, vagy legalábbis sejti, mert volt egy rész, mikor nyomoztatott, és megtudta, hogy Onurnál van a kiscsaj, aztán mintha meg is leste volna õket, és akkor olyan fejet vágott, amibõl én azt vontam le, hogy rájött mindenre.

Egyébként nem olyan szigorú, mint amilyennek beállítják, lehet, hogy gyorsan megharagszik, de nagyon gyorsan meg is bocsát. Pl. Pinar esete is. És lehet, hogy semmirekellõnek tartja Onurt, de attól függetlenül szereti.

Serefen is meglepõdtem a mai részben, kedves volt Gyöngyhöz. Vicces volt az arc, amit vágott, mikor megölelte Gyöngyöt és egy pillanatra rájött, hogy ellágyult.

Az tetszik ebben a filmben, hogy nem ülnek egy problémán 20 részen keresztül. Gyorsan megoldódik egy probléma, aztán jön a következõ dráma. Legalábbis eddig így volt, remélem így lesz továbbra is.
9/10
napraforgó 2014 febr. 28. - 15:40:46 9/10
(172/2414)
A nagypapa eredetileg szerette Onurt, aki Mehmet kebelbarátja volt, együtt nõttek fel. Nyilván nem ajánlott volna neki állást a cégnél, ha semmirekellõnek tartja. Azt nem tudom, hogy mit gondolt, kihez fog férjhezmenni Pinár, leányanyaként? Fõleg, hogy Pinár nem volt hajlandó megmondani, ki a gyerek apja.
Korábban, mikor még azt hitték, hogy amerikai, akkor azt akarta mindenki, hogy menjen hozzá a gyerek apjához, akkor minden rendbe van hozva. Hát most is épp ez történik. Nem is értem, miért nem jelentették be egyfüst alatt azt is? Talán a nagyapa annyira fel lett volna háborodva, hogy megvétózza az esküvõt is?
malvinkicska 2014 febr. 28. - 14:02:37
(171/2414)
Napraforgo én csak úgy eljátszottam a gondolattal, hogy a papa kicsinyelni fogja az unokájához, azt hiszem tett is megjegyzést, hogy ehhez gaz fickóhoz akarsz menni feleségül, lehet másképp hangzott el de ehhez hasonló volt a mondata a papának.
9/10
napraforgó 2014 febr. 28. - 13:43:24 9/10
(170/2414)
És vajon miért kellett annyira félni, hogy Onur és Pinár össze akar házasodni? Már mindenki tudja, hogy Onur a kis Daphne apja, csak a nagypapa nem. Bár szerintem már õ is tudja, elég jó kémhálózata van. Csak "hivatalosan" nem tudja.
malvinkicska 2014 febr. 28. - 13:21:49
(169/2414)
Gondolom Seref végig gonosz lesz, vagy meg változik nem úgy látszik, érdekesek itta nõk Gülsüm, is mennyire oda a gyerekért az apjának is hazudott, hogy miért mennek el.Gyöngy az anyósnak mondta el gyereket vár, nem bízik magában, úgy érzi majd segít neki, ha Mehmed nem jól fogadná, az is másnak adja a jó tanácsokat vajon õ hogy fogja fogadni, mikor megtudja nekik is baba lesz. A lánykérés elég jól sikerült azt gondoltam a papa másképp reagál.
9/10
napraforgó 2014 febr. 28. - 12:53:46 9/10
(168/2414)
Gyöngy elszalasztja a lehetõséget a szigeten, hogy közölje Mehmettel, gyerekük lesz. Szerintem a fiú hamarabb túllenne rajta, ha megtudná, hogy (újabb) gyermeke lesz. Pedig volt ott Mehmetnek egy-két olyan mondata, amire pont el lehetett volna mondani.

Seref szokás szerint szemétkedik, neki pont Seynep bérlakása kell... de Ahmet hogy rájött a mesterkedéseire.
És milyen érdekes, hogy Derin is pont most vár gyereket.
És milyen fura, hogy Gyöngy a gonosz anyósának mondja el legelõször a gyereket. Vajon anyós pajtás tényleg örül a hírnek?

De legalább Pinár helyzete rendezõdik.
9/10
napraforgó 2014 febr. 27. - 18:56:35 9/10
(167/2414)
Berknek könnyû, az õ és Bahar szülei meghaltak. Ha le tud mondani a nagypapi pénzérõl és el tudja tartani magát, akkor megengedheti magának azt a luxust, hogy fütyül a családi akaratra.

Serefen sokat gondolkoztam, miért lett ilyen. Már alapból ilyen volt, vagy csak a családi viszonyok miatt lett ilyen manipulatív?

Láthattuk a filmen, hogy a nõk nem sokat érnek, sem fönn, sem lenn, a társadalom alsóbb rétegeiben. A nagyapa milyen durván ledorongolta és elküldte Bahart, mert a család dolgaiban a férfiak döntenek. Pedig a cég egyik vezetõje, tehetséges, okos lány, de még annyi szava sem lehet, mint egy férjes asszonynak. Mint ahogy a férjes asszonyoknak sem, ha egy férfi kinyitja a száját.

Egy ilyen világban egy nõ nem tudja érvényesíteni az akaratát, csak ha ravaszkodik, manipulál másokat. Seref most épp a többiek sajnálatára alapoz, ezért alakítja a szernvedõ, elhagyott asszonyt, ezért lesz rosszul mindig, ha kényes kérdéseket tesznek föl neki.

És az epizód végén megjelenik Gülszün, hogy nagylelkûen vigyázzon Tarik beteg kisfiára. Õ bezzeg nem hozta a család tudtára - még indirekt módon sem - hogy megcsalták, elárulták, megalázták. Korábban megfenyegette Serefet is, hogy ne merjen beszélni õ sem.
malvinkicska 2014 febr. 27. - 16:23:14
(166/2414)
Mankos igazad van õk beszélnek erkölcsrõl, mikor mind ketten megérik a pénzüket, de sajna már nálunk is divat, hogy a gyerek aki a felsõbb réteghez tartozik az csak olyan barátot választhat.A régi világban a föld, a földdel házasodott, most meg sokszor pénz, a pénzzel, nem általánosítok de sok példát tudok rá, ami nem publikus, van egy kis vonzalom köztük és összeboronálják õket, és utána csodálkozik a szülõ, hogy válik a gyereke.
10/10
feketeagi 2014 febr. 27. - 13:53:55 10/10
(165/2414)
Köszönöm, de aranyos vagy, hogy megkerested, akkor az én otthoni thom-os felvevõmmel volt gond, mert kb 5 perc hiányzik belõle, még egyszer nagyon köszi.
9/10
napraforgó 2014 febr. 27. - 13:37:01 9/10
(164/2414)
Szegrõl-végrõl rokonok, de hogy ki-kivel és milyen fokon, azt nem tudom.
9/10
napraforgó 2014 febr. 27. - 13:20:37 9/10
(163/2414)
Seref egy igazi bajkeverõ dög. Mikor Ahmet rákérdezett, hogy tudta-e korábban kicsoda Seynep, õszinte válasz helyett inkább rosszul lett.
Pináron csodálkozom, õ annyira elitéli az apját, holott neki magának van egy zabigyereke. Az apjának még nincs. A lányok egyébként inkább apásak, azt hittem, legalább õ megértõen viselkedik az apjával. Vagy ha nem is mutat nagy megértést, legalább ne ítélné el. Hiszen az apja melléállt, amikor bajban volt.
9/10
napraforgó 2014 febr. 27. - 12:35:27 9/10
(162/2414)
Arrafelé úgy tûnik, nem olyan okosak a férfiak.
10/10
feketeagi 2014 febr. 27. - 12:33:05 10/10
(161/2414)
A tegnapit megvágták, amit írtam jelenetet, az kimaradt. Szerintem ez a film, pont ezeket a határokat feszegeti a nõk jogait, pont ezért említettem a nõk autóvezetését. Ne felejtsük el az sem, hogy ez a film majdnem 10 éves, tehát ott is történtek azóta változások, nem is kevés.
Érdekesség képen a Gümüs forgatókönyvíróinak ez volt az elsõ munkájuk, jelenleg a Karadayi címû török dráma sorozaton dolgoznak és ebben játszik Kenan...... (Ezel fõszereplõje) és Bergüzar Korel (Seherezádé fõszereplõje)hatalmas a sorozat sikere a törököknél, veri a nézettséget.
malvinkicska 2014 febr. 27. - 11:40:26
(160/2414)
Azt meg kell mondanom ez a Seref jó színésznõ a karakterét ragyogóan alakítja, neki ezt írták.
10/10
feketeagi 2014 febr. 27. - 10:57:06 10/10
(159/2414)
Néztem törökül is a sorozatot, és a tegnapi résznél is megvágták, kimaradtak jelenetek, pld. a kislány belázasodik és az anyja és nagyanyja is ápolja amikor megérezik Gyöngy és Mehmet, sajnos, hogy mi hangzik el azt nem tudom, csak sejteni lehet, Seref itt beveti ármánykodását, hogy ne tudjon elmenni Gyöngy sem a koncertre, nagyon szeretné, ha a fia összejönne a csajszival és otthagyná Gyöngyöt. Ez a nõ iszonyat ronda, a szeme szép, de aztán annyi. Seref egy boszorkány.
Törököknél nagy a férfi uralom, mi nem igazán tudjuk ezt megítélni, náluk a nõk és lány gyermekek még mindig másodrendûek, habár náluk is elindult már egy változás. 1 éve voltam Isztambulba és az idegenvezetõ rácsodálkozott még arra is amikor láttunk egy nõt volán mögött, többet nem is láttunk.
malvinkicska 2014 febr. 27. - 08:20:08
(158/2414)
Napraforgó igazad van én azt hittem hosszabb idõ telt el azóta a 28-as részt a Viasat Play-in néztem és most nálam baromi rossz volt, nagyon akadozott.
9/10
napraforgó 2014 febr. 27. - 06:33:38 9/10
(157/2414)
Törökországban nincs valami tankötelezettség a gyerekeknek (lányoknak is) legalább a 8 elemire? Hogy engedheti meg azt az állam, hogy csak az apák döntsenek arról a XXI. században is, hogy egy lánygyerek megtanulhat-e írni-olvasni?
9/10
napraforgó 2014 febr. 27. - 06:31:01 9/10
(156/2414)
Jesszus, de hát õ maga is csak 2 napja tudja! És valóban nem volt alkalmas az idõ közölni, amikor Mehmet apja és anyja épp szétmentek, Mehmet meg épp elõzõ nap jelentette ki, hogy neki nem kell gyerek. Gyöngy pedig már szervezi a romantikus hétvégét valami szigetre, ahol tervezi bejelenteni a hírt.
malvinkicska 2014 febr. 26. - 18:26:07
(155/2414)
Gyöngy sokat tétovázik, nem mondja meg, hogy babát vár, hiszen férj és feleség, lehet elmennek valahova ahogy tervezik, és ott talán elmondja.A kislány aranyos volt, vágyik Onurhoz az az apja, a papa meg azt hiszi, hogy csak annyira megszerette azért mondja.Szóval érdekes dolgok történek Bahar randevúja az sem semmi. A varrónõ férje nem akarja iskoláztatni a gyerekét, mert az lány elég ha a fiait járatja iskolába, szóval elgondolkodtató dolgok ezek.