Téma: Igazgyöngy

10/10
édesmaya 2014 aug. 01. - 17:54:49 10/10 Előzmény gabus53
(1814/2414)
Köszönöm Gabus, nagyon nagy öröm, újra hallani, és filmeket nézni, érteni!
10/10
édesmaya 2014 aug. 01. - 17:52:56 10/10
(1813/2414)
Szia, Ildi, igen, visszakaptam végre, használhatom! Már 3 részt megnéztem a Gyöngybõl, folytatom hamarosan.
Nagyon-de nagyon jó újra rendesen hallani, és nézni a kedvenc sorozatomat!
offtopic
ildimix 2014 aug. 01. - 17:41:04
(1812/2414)
Maya remélem már tudod újra használni a hallókészülékeket és ma már tudod nézni az Igazgyöngyöt.
offtopic
ildimix 2014 aug. 01. - 17:39:11
(1811/2414)
Új török sorozat indításáról nem hallottatok? Ha valaki olvas valamit errõl kérem írja meg a magáncímemre a tárgy legyen török sorozat indítása Magyarországon.

Címem:

ildiko.varga@t-online.hu

Köszönöm!
mukucs 2014 aug. 01. - 16:43:22
(1810/2414)
Nagyon jó ez a sorozat ,amikor csak tehet reggel nézem meg ,de ha nem sikerül akkor alig várom hogy valahol bepótoljam.A fórumot is mindig elolvasom hátha valamit pont láttam és így nem maradok ki semmibõl.Már úgy sürgetném az idõt mert alig várom mindig a következõ részt,De annak örülõk hogy sokan szeretitek ezt a filmet. Szerintem a török sorozatok jobbak mint brazilok meg a hasonlóak./KATA/
9/10
gabus53 2014 aug. 01. - 15:31:04 9/10
(1809/2414)
Jobbulást és kellemes filmnézést...
malvinkicska 2014 aug. 01. - 14:43:50
(1808/2414)
A mai rész is ünnepléssel kezdõdött, Defni szülinapi bulija a kislány, éppen olyan bogaras,mint az anyja P. Onur sértõdöttsége érthetõ õ már rengeteget tett a cégért, amíg Berk szinte semmit, az a D is úgy megváltozott utálatos egy dög lett, túl tesz a másik jobbikon Dilrubán pedig az sem piskóta. M és Gy nagyon jól érzik magukat hiányzik a kislányuk, megkérte a kezét és igent mondott boldogan, beszélgettek és azt mondat Gy M-nek nem csak a volt balesetük hozta össze õket, a sors is ezt akarja az égiekkel együtt szépen van megírva a párbeszéd, ami mondtak egymásnak. Amikor megjelent 3 ember és aláírtak valamit beszéd nem volt, akkor talán megesküdtek, vagy mi történt, én azt szûrtem le belõle, mondták is ha ezt az otthoniak megtudják. A hétfõi részben már biztosan haza érnek, a szürke hétköznapokba.
9/10
napraforgó 2014 aug. 01. - 07:02:46 9/10
(1807/2414)
Zajlik Defne bulija. A kicsik vadulnak, Pinár próbál rendet tartani. Defne elbújik a szobájában. Denis elhozta a riválisát is a bulba!
Gy-nek hiányzik a kislánya. a tengerpartonn élvezik az életet, de gy szerint egy nõ nagyon megbámulta õket.
Defne a szülinapi tortán a gyertyákat fújja el.
Seref Rukiyét faggatja, hol van defne szülinapi tortája? Este idejönnek ünnepelni! R elfelejtette, de ígéri, hamar megcsinálja. Orhán megy a hozzávalókat megvásárolni.
Gyöngy gyönyörûen felöltözik a vacsorához. Mehmet egy gyönyörû gyûrûvel újra megkéri gy kezét. A nõ igent mond. arról beszélnek, hogy a baleset mennyiben változtatta meg a korábbi döntésüket.
Onur nem akar menni a csládi vacsorára. Defne sem akar menni a villába. Nehezményezi, hogy Ayszún, a riválisa is eljött a bulijába. Pinár meggyõzi, hogy a dédi akkor szomorú lenne.

Jajj, valami baj van, nem akar írni ez a hülye gép.

A család defne szülinapjára készül, a nappaliban gyülekeznek. Berk jön Dídemmel: mit ünneplümk? a nagyapa közli, ha nem csak magaddal törõdnéd, akkor tudnád. Megjön Pinár Defnével, Onur nem jött, fáj a feje. Torta, ünneplés, ajándékok.
gyöngy és Mehmet szerelmesen beszélgetnek a vacsinál, de gy meglátja a nõt, aki úgy megbámulta.
Pinár beszél Berkkel, nem tetszik neki, ahogy Berk bánt a férjével. Berk csak a jogait követeli, nem Onur ellen irányul a dolog.
Otthon reggel Onur civakodik Pinárral, aki megpróbál beszámolni az elõzõ estérõl. elmondja, hogy beszélt Berkkel. De onur ezen fölháborodik, ne akarja õt elõrenyomni, majd õ elintézi a saját dolgait.
kenan is rehggelizni megy, a szobalányt faggatja a házról, aki nem tud semmit. Jön Bilúr, miért kajál itt egyedül? Itt nem szokás egyedül enni, meg kell várnia többieket. Fikri és Dilruba is megjelenik, majd seref és a többiek. jönnek Bilúr gyerekei, megint civakodnak.
Didem nyavajog, a család szinte kiközösíti õket, õ inkább a városban reggelizik.
M elefánttúrára invitálja Gy-t. Fel is ülnek egy elefánt hátára.
Bahar Szelimmel találkozik az utcán, de nem akar beszélgetni, amire a férfi invitálja.
Fikri Kenánt faggatja, mivel foglalkozik? A pasi elmondja, egy bankban dolgozott, de a sok stressz miatt leszázalékolták. Berk jelzi, a reggeli után beszélni szeretne a nagyapjával. (na ez a következõ részre marad)
Bilúr felelõsségre vonja a férjét, miért hazudozik össze-vissza? Nem volt csoportvezetõ, és nem százalékolták le, hanem kirúgták az alkoholgondjai miatt.
Orhán cirkuszol Rukiyéval, be van-e oltva a kislány egy betegség ellen. De R nagyon szórakozott, nem is figyel arra, amt Orhán mond.
10/10
édesmaya 2014 júl. 31. - 17:17:35 10/10
(1806/2414)
Szia Ildi, igen, már jobb, köszönöm kérdésedet. Holnap lesz a nagy nap, megyek orvoshoz, és ha minden jól meg, visszatehetem a készülékeimet. Szombatra tervezem a maratoni Gyöngy megnézést.
offtopic
ildimix 2014 júl. 31. - 14:02:27
(1805/2414)
Le voltam maradva a fórummal de már bepótoltam. Olvastam, hogy kb szeptember végén lesz vége a sorozatnak. Jó sok van akkor még hátra.

Maya remélem már jobban van a füled. A mai részt még nem látam majd megnézem.
malvinkicska 2014 júl. 31. - 12:50:10
(1804/2414)
A mai napon már megérkezett Kenan személyében a võ most már többen lesznek lassan , mint a Sadoglu család, S már érzi a veszélyt nyomoztat, B-vel az nem buta nõ, érti a dolgát. Nagyon szép helyen voltak M és Gy illetve vannak jól érzik magukat és ez csak róluk szól. A ruha csere gondolom csak azért lett így kissé feldobja színesebb lett tõle, a nyaralásuk. Pinár fõzõ tudománya kissé kifogásolható, na de így van jól, nekem az jön le túl sokat engednek ilyen kis gyereknek, mint Defni, a valóságban is így lenne nem hiszem.
malvinkicska 2014 júl. 31. - 12:35:40
(1803/2414)
A török rész 82-es résznél tart a sorozat figyelem nem e marad ki belõle de eddig még nem tapasztaltam, többen írtuk nehéz kiszámolni mivel különbözõ idõ tartamúak pl 91-p a 83-as már csak 72. Azt megfigyeltem mindig olyan helyen hagyják abba, hogy jól kezdõdjön a következõ.
offtopic
ildimix 2014 júl. 31. - 10:49:16
(1802/2414)
Nagyon megható volt az a jelenet amikor Mehmed próbálta kiszabadítani a kocsiból Gyöngyöt. Örülök, hogy végre újra összejöttek.

Már alig várom, hogy Fikri felesége lebukjon és elhagyja a házat.

Valaki nem számolta ki szeptember elején is menni fog még a sorozat, vagy augusztus végén vége lesz?
9/10
napraforgó 2014 júl. 31. - 08:29:24 9/10
(1801/2414)
Szívesen. Én úgy is koránkelõ vagyok, nézem a sorozatot élõben, így párhuzamosan tudom is írni. Aztán amikor késõbb visszaolvasom, olyan képek is elõjönnek, amiket nem is tudtam leírni, na de azért a lényeget igen. A többi meg meglepetés a késõbb nézõknek...
Most már azért közeledünk a végkifejlethez...
Kíváncsi vagyok, mi lesz Berkkel? valahogy le kell szerelni a fiút, vagy megszégyeníteni, hogy rájöjjön, bizony, nem alalmas õ még a vezetõ posztra. Dídem nagyravágyása is meglepett, korábban azért nem volt ilyen.
Nem tudom, hogy Mehmet és Gyöngy most már végleg együtt marad-e. ha igen, akkor Bahar életével kell még törõdni, az õ kapcsolata Gökhánnal még nem ért teljesen véget. Talán még ott is menthetõ a helyzet.
Aztán ott van Dilruba és a pereputtya, ha nem távolítják el õket hamar, bizony még örökösként is szóba fognak jönni. Mehmet Fikri annyira Dilruba befolyása alatt áál, talán az öreg csinál egy olyan végrendeletet, hogy a mostani felesége és a családja is örököl utána.
Jobb lenne, ha az életben lévõ fia és lánya - Ahmet és Gülszün - elõkerülne és komolyan ott lenne az utolsó idõkben. aztán a vér szerinti unokák... Meg a sok kis dédunoka...
Gondolom, már nincs olyan sok rész hátra, még a magyar TV-ben sem, ahol eléggé félbevágják a ráészeket.
10/10
édesmaya 2014 júl. 31. - 07:34:43 10/10
(1800/2414)
Szia Napraforgó!

Nagy köszönet megint a jó kis tartalom leírásodért! Olyan élvezetes, hogy szinte látom magam elõtt a történetet!

De jól tették Mehmet, és Gyöngy, hogy jó messzire elmentek nyaralni! Srí Lanka, igazán egzotikus ország! Gondolom, milyen nagy most a béke a szerelmesek között! Most már maradjon ez így örökre, jobb a boldogság, mint a boldogtalanság! Bahar is kibékülhetne a férjével, meddig lesznek még külön?
Holnap végre én is magam mögött tudhatom ezt a süket hetet, megyek a fülorvoshoz kora reggel. Remélem visszatehetem a készülékeimet, és hallhatok újra. Aztán maratoni Gyöngy- nézés lesz!Már annyira várom!
9/10
napraforgó 2014 júl. 31. - 06:55:50 9/10
(1799/2414)
Gy és m folytatják a túristáskodást. Vásárolni is mennek, mivel nincs válóruhájuk. Ruhákat próbálgatnak egy boltban. Majd fotózkodni akarnak a helyi népviseletben. aztán nagy gyíkokat, kígyókat látnak szabadon. Kígyóbûvölõk, majmocskák. Fürdenek a tengerben. láthatóan nagyon élvezik a nyaralást.
Defnének volt esze, megbeszélte az apjával, hogy hozzon sütiket. Megpróbálják eltakarítani a romokat Pinár után. Pinár mérgelõdik, õ már annyi mindent készített. onur ügyesen leszereli. Pinár a lányát öltöztei. Rózsaszín, zöld és lila az alapszínek....
Seref figyelmezteti Bahart defne szülinapjára. Majd kenanról beszélgetnek. Bahar attól fél, hogy kenan is itt marad. Seref azt mondja, ez nem történhet meg! Majd nagyapa által a számláról levett nagy összegekrõl beszélnek. A nõ és családja rossz szándékú!
Megint gy és M utazási képeivel zárul az epizód.
9/10
napraforgó 2014 júl. 31. - 06:40:02 9/10
(1798/2414)
Seref reggel kávézni készül a szalonban? de ott belebotlik Kenan bõröndjébe. Bilúrt is értesítik, itt a férje. Elég távolságtartóan viselkednek egymással.
A család reggelizik. Dilruba a távollévõk után érdeklõdik. Seref jön, közli, hogy D veje érkezett meg, bilúr vele van. Seref örül, azt hiszi, most együtt hazamennek... (haha, lehet, hogy kenan is ott ragad)
Dilruba a kisszalonban vonja felelósségre Kenant, mit keres itt. a férfi nehezményezi, hogy bilúr is bejelentés nélkül jött el tõle (de a büdös kölköket csak Kenan küldte utána!!)
Mehmet és gyöngy sri Lankán túristáskodnak, élvezik a helyi nevezetességeket. Egzotikus zene, dob, spálmafák, tb.
Gy a késlekedõ csomagjuk iránt érdeklõdik M-tõl. Mi van, ha elveszett? M megnyugtatja, ne idegeskedjen a bõrönd miatt. Egy csinosan feldíszített hálószobá vezetik õket. virágszirmok az ágyon, stb... Szerelmes csók.
Pinár és Defne sütni készülnek, D olvassa a hozzávalókat. Pinár elég tehetségtelenül csinálja, Defne azt javasolja, inkább vegyenek tortát.
Dilruba és Bilúr veszekszik kenan miatt, D szidja a lányát, minek ment egyáltalán hozzá ahhoz az iszákos pasihoz! Fikri jön, nem érti, min veszekszenek. D csitítja, bilúr elmegy, a gyerekei után néz.
Gy örül az utazásnak, mennének az óceánba. Meghozzák a bõröndöt, de kinyitva látják, ez bizony nem az övék.
9/10
napraforgó 2014 júl. 31. - 06:21:50 9/10
(1797/2414)
Pinár szülinapi zsúrt szervez a kislányának. Onur szórakozott, valami bántja. Berk ügyérõl beszélnek. Pinár szerint Dídem az oka Berk követelõzésének.
Didem Berkkel beszélget a teraszon. Berk szerint mindenki dühös rá. Ez elgondolkodtatja, talán nincs igaza... de Dídem bújtogatja, õ nem akar olyan férjet, aki nem tud semmit elérni! azt mondtad, már felnõttél! blabla.
Defne éjjel belopózik Pinárék hálószobájába, kérdi az anyjától, sikerült-e elintézni apával a szülinapi bulit.
Sri Lankai képek ugranak be valami szép zenével, de nem tudom, miért. Jaa, oda mentek Mehmeték! utazgatnak az országban. Nézegetik az elefántokat, meg a vidéken földet mûvelõ sri lankai embereket.
Orhán takarítgat a teraszon. Jön egy férfi, Dilrubát és bilúrt keresi. õ bilúr férje.
Reggel Defne ébresztgeti az anyukáját, készülni kell a szülinapi bulira! Onur mérges, hagyják aludni. pinár kimegy vele. defne sorolja mi mindent szeretne. pinár belealszik, amit Defne rossz néven vesz.
malvinkicska 2014 júl. 30. - 13:19:52
(1796/2414)
Berk és D nagyon megváltoztak annyira nagyra vágyóak lettek az már nem semmi amit követnek. A nagyapa most jól mondta nem elég a név ahhoz tehetség is kell, ami neki lehet nincs annyi , mint Onurnak. Önérzetében megsértette a múltja emlegetésével, még P-nek sem mondta el mi bántja, B is sajnálja a történteket. Berk azt hiszi erõszakkal el lehet érni valamit.M és Gy most ,hogy elváltak még jobban megértik egymást , mint eddig, lehet ha így figyelnek egymásra nem történt volna meg a válás. Rukyenek szinte elmentek otthonról mit hazudozik, össze vissza, az orvos is közölte vele , már elkésett a terhesség megszakítással. A Defnis dolog kezd sok lenni ahhoz még kicsi. Dilruba nem ,hogy engedné a lányát biztatja itt jó lesz, a veje másat mond a telefonba a lányának, a gyerekek sem érzik itt jól magukat. M és Gy ,hogy fogják érezni magukat a kiránduláson, nagyon várom.
9/10
napraforgó 2014 júl. 30. - 07:24:04 9/10
(1795/2414)
Nekem a Berket alakító mostani színész jobban tetszik, mint a régi, mert sokkal európaibb jellegû, külsejû, mint a régi. Az egy más kérdés, hogy nem játszik olyan szimpatikus szerepet.
A mostani külsõvel amúgy Berk jobban beleillik a Sadoglu családba külsõleg. Itt mindenki olyan európais külsejû. Mehmet szõke és kékszemû, a nagyapa is kékszemû, holott õ nyilván nem volt szõke sohasem. A többi férfi és nõ is valahogy olyan kultúrált külsejû, sokszor világos szürke, zöld, világosbarna stb szemmel.
A régi Berk nagyon törökös volt, a sötét szemével, hajával, fõleg, amikor szakállt-bajuszt növesztett, olyan rosszarcú volt, mint egy bûnözõ.