Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 aug. 19. - 07:00:35 9/10
(1974/2414)
Seref kérdezõsködik, van-e új hír a férjérõl? Õ is menni akar, de Pinár megpróbálja lebeszélni, biztos az a nõ ül ott mellette és õ fogja a kezét... Bahar is vígasztalja, maradjon csak itt és majd mindent megtelefonálnak.
Gy biztatja mehmetet, utazzon el az apjához. De Mehmet nem akar menni, nem akarja magára hagyni gy-t a bajával. Az apjához egy nappal késõbb is elutazhat. gy megpróbál idõpontot kérni az orvostól, de az orvos épp mût, csak másnap fogadja.
Gökhán jön, a segítségét ajánlja. Bahar elég undokul elutasítja. Berk viszont megkéri, hozza el Defnét a suliból.
Onur Serefet kéri, segítsen Pinárnak csomagolni. Fikri és Pinár búcsúzkodnak, majd elindulnak. Seref le van sújtva, dilruba megjegyzéseket tesz, hogy õ milyen jó lélek, könnyeket ont azért a férfiért, aki csúnyán elhagyta. Serefnek nincs ereje ellenkezno. felmegy a szobájába. Még Bahar is észreveszi, milyen furcsa megjegyzéseket tesz dilruba újabban.
Onur keltegeti Defnét, haza kell menniük.
Sher Orhánnal beszél, ellátta Kicsigyöngyöt, de figyelejen oda Rukiyéra, egyre rosszabbul van. Orhán azt mondja, másnap viszi orvoshoz. Majd kedvesen próbálja bevonni R-t a gyerek lefektetésébe.
Mehmet és bahar szomorúan beszélgetnek a szalonban, meg kell szokni, a szülõk lassan itthagynak bennünket. Na de mi lesz gyönggyel? kérdi sírva. Bahar vígasztalja, nem lesz semmi baj, hidd el.
9/10
napraforgó 2014 aug. 19. - 06:47:03 9/10
(1973/2414)
M este hazajön, Gy-t keresi, Seref tájékoztatja, gy délben megjött, azóta alszik. Gy a kicsit szoptatta. M észreveszi, hogy gy nehezen emeli, talán fájdalmaid vannak? De gy tagad, csak egyre nehezebb a gyerek. M biztatja, hogy beszéljen az orvossal, ha fájdalmai vannak.
Fikri Hikmetet hívja, aki hamarabb elment Londonba. F nem érti a sietség okát, meg azt, hogy búcsú nélkül ment el.
Másnap Gy már az irodájában dolgozik. Bahar egy rakás rózyát kapott Gökhántól. Orhán rukiyét felügyeli. Pinár bánatosan nézi a kanapén alvó Onurt. betakargatja, majd elmegy lefeküdni.
Gy már ágyban, Mehmet meg valamit intéz telefonon. Megy az idõ. Didem telefonál valakivel, majd egy párnát gyömöszöl a polója alá és a tükörben nézegeti magát, milyen lenne terhesen.
Egy nap Seref telefonhívást kap Ausztráliából keresi Seynep. Elmondja, hogy Ahmettel autóbalesetet szenvedtek, Ahmet kritikus állapotban van. Ha még látni akarja... Seref elájul. A család a repülõutat szervezi, nagyapa, Pinár (? és nem tudom ki) megy. Seref is látni akarja, a többiek megpróbálják lebeszélni, még nem tudom, milyen sikerrel.
Bahar és Gy Ahmetrõl beszélnek (múlt héten még beszéltek vele, blabla ? sajnálta, hogy még nem is látta Angyalt...).
A kórház felhívja Gyöngyöt, de nincs kéznél. Mehmet veszi át az üzenetet, az orvos várja, meg kell beszélni a dolgokat. Mehmet megdöbben, hogy Gy-nek mellrák biopsziája volt, megijed. Majd gy-t vonja felelõsségre, miért nem szólt. Bahar is odajön, mi van? Elmondják. mehmet már sírdogál, mi van, ha elveszítelek? gy is sír.
Gökhán bemegy szelimhez az irodába. sz a sok munkára hivatkozik, majd elmondja, hogy ahmetet baleset érte (Ahmetet, mint Bahar apját említi).
Berk mindent elintézett az utazáshoz (különgép?)
Orhán próbálja az új fejleményeket közölni rukiyével, gy lehetséges mellrákját, meg a balesetet, de R nem figyel.
diolruba csomagol fikrinek, aki hálás a törõdésért.
9/10
napraforgó 2014 aug. 19. - 06:25:55 9/10
(1972/2414)
aug 19.
mehmet egyedül ébred az ágybangy már kész, mennie kell. m-et nem érdeklik a munkaügyek (bár gy nem munkába megy). Gy ayséra bízza a kislányát és elmegy.
Fikrihez egy férfi jön (ügyvéd -igen!) megbeszélésre. Fikri a végrendeletén akar változtatni.
Dilruba taxival elmegy hikmet házához, beszélni akar vele. Bilúr az üres kórházi ágy mellett üldögél, az orvos jön, a beteget keresi. Bilúr azt mondja, elszundikált, az anyja meg eltûnt közben.
Seref orhánt oktatja, nagyon vigyázzon Rukiyéra, dugja el a kulcsokat, a vágó és szúró szerszámokat és ha lehet, ne hagyja magára rukiyét. Még azt is felajánlja, hogy kicsigyöngyre vigyáznak a villában. orhán nagyon hálás mindenért, de úgy látja a gyerek közelsége jót tesz R-nek.
Gy megérkezik a kórházba, az orvos kérdésére közli, egyedül jött. Ezen a doki csodálkozik, de Gy nem akart pánikot kelteni a családban.
M közli Onurral, hogy Nihán nyomára bukkantak! megtalálták a szállodát, ahol megszállt korábban és figyelik a térfigyelõ kamerákat. Onur azt tanácsolja, küldjön médiaüzenetet, hogy eláll a gyermekelhelyezési pertõl.
Hikmet D-t nyaggatja, mondjon el mindent Fikrinek. Dilruba visszavág, valami csempészési ügyet emleget, meg azt is, hogy a cseslédlány fia, Ali igazából Hikmet fia, és mindezt kitálalja, ha Hikmet õt támadja. aztán azt akarja, menjen el, és hallgasson
Fikri elõtt!
Hikmet taxiba ül és elmegy. D meg visszamegy a kórházba. siess, mondja Bilúr, mindjárt itt van fikri! És valóban meg is érkezik. Nehezen engedik be, majd D azt mondja, hogy lenn volt a kertben levegõzni. ennek F örül.
Gy túl van a biopszián, az orvos hazaengedi. Az eredmény csak 2 nap múlva lesz meg., hiába sürgetné Gyöngy. az orvos javasolja, hogy most már avassa be a családot.
malvinkicska 2014 aug. 18. - 20:28:33
(1971/2414)
Füsun Erbulak,1943.június 25-én (71 éves) született Isztambulban.Mozi és színházi színésznõ,író,mûfordító.Az Isztambuli Városi Konzervatórium színházi szakára járt,ahol 1962-ben szerezte a diplomáját.Utána a Dormen Színházban kezdte mûvészi pályafutását.Majd késõbb még számos színházban játszott.(Jelenleg is) Ebbõl kifolyólag találkozott és ismerkedett meg a férjével,a néhai karikaturista Altan Erbulak-al.1955-ben szerepelt elõször filmben.Azóta számoljuk az aktív éveit.Pár évvel a házasságuk után elvált a férjétõl,de nem sokkal késõbb újra összeházasodtak.Altan 1988-ban (58 évesen) elhunyt,azóta a színésznõ nem ment újra férjhez (vagy legalábbis nem írtak róla).Több könyvet fordított már,az írásait pedig magazinok és újságok tették közzé.1975-ben megszületett a lánya : Sevinç Erbulak,aki a szülei példáját követve,szintén a színészet mellett döntött.Egy ügyvédhez ment férjhez,név szerint Dalin Midyat-hoz,akitõl 2006-ban egy kislánya született,aki a Zeynep Kavin nevet kapta.
malvinkicska 2014 aug. 18. - 19:31:05
(1970/2414)
A kettõjük között a különbség, Gy a filmen esküdött a szerep így volt írva de D a valóságban. Lehet ha nem ilyen korban lenne akkor még alakítana.
9/10
napraforgó 2014 aug. 18. - 17:38:42 9/10
(1969/2414)
Akkor a színésznõ is egy gyöngy... :-))). gyöngy asszonynak már három esküvõje is volt mehmettel, az utolsó egy válás után.

De még mindig gyõzike és bejja asszony vezet, õk már ötször, vagy hatszor esküdtek....
malvinkicska 2014 aug. 18. - 15:34:49
(1968/2414)
A Dilrubát alakító színésznõ, 1943-as születésû, a férjétõl elõször elvált, utána megint hozzáment, van egy lánya unokája, jelenben özvegy a férje meghalt ezeket olvastam róla a FB-on.
9/10
napraforgó 2014 aug. 18. - 13:41:00 9/10
(1967/2414)
pedig épp arra gondoltam, hogy ha Gyöngy elmondaná mi van vele, Mehmet újra érte aggódna és leszállna a Nihán-témáról. Vagy az legalábbis háttérbe szorulna.
Ha Nihán nem érzi sarokba szorítva magát, talán fölveszi a kapcsolatot Ilkerrel, és akkor megtudják hol van, jól vanna-e.
de persze úgy lesz, ahogy megírták, meg ahogy leforgatták.
Én is várom, hogy a Dilruba-Hikmet ügybõl lesz-e valami. de egyre inkább úgy néz ki, hogy D megússza, valahogy kikönyörgi Hikmetbõl, hogy ne árulja el. Pedig az a boszorkány megérdemelné, hogy kirúgják. Egy élõsködõ pióca.
malvinkicska 2014 aug. 18. - 09:03:14
(1966/2414)
Én is remélem meglesz N és a kis M lehet csak ráakart ijeszteni a társaságra úgy látszik sikerült, igaz ha minden simán menni akkor még hamarabb vége lenne evvel is idõt nyernek, az lehet, hogy Gy azért nem mondja el nem akarja terhelni evvel is M-et. M egy hirtelen valaki és balul sülne el az egész így van megírva, így van jól.
10/10
édesmaya 2014 aug. 18. - 08:03:21 10/10
(1965/2414)
Bocsánat, azt a csomót - akart lenni.
10/10
édesmaya 2014 aug. 18. - 08:02:42 10/10
(1964/2414)
Sziasztok, szép reggelt!

Ha Gyöngynek nincs is rákja, az a csomót akkor is ki kell venni, ha jóindulatú. A húgomnak volt így anno 16 éve, tõle is vettek biopsziával a csomóból mintát (szörnyen fájt neki!.
Mielõtt megjött volna az eredmény, kiszedték a csomókat, mert nem egy volt neki. Késõbb, amikor végre megjött az eredmény, kiderült, hogy jóindulatú volt. De a kórházban már szinte rákosként kezelték, elõre mondták neki, mi várható, milyen a sugarazás, mi az a kemoterápia. Szóval alaposan ráijesztettek. Ráadásul akkor volt pici fia a 2. házasságában.
9/10
napraforgó 2014 aug. 18. - 07:46:27 9/10
(1963/2414)
Gondolom Gyöngy meg akarja várni a szövettani vizsgálat eredményét. ha rossz, akkor nyilván el fogja mondani, mert akkor mûteni kell, stb. Ha meg nincs baj, akkor azért lehet elmondani, hogy megijedt, de már minden rendben. Itt azért kell izgulni, hogy a nõk milliói elmenjenek a szûrõvizsgálatokra, hogy ne legyen nagyobb baj.
Rukiyét sajnálom, de hát õ mindig ilyen impulzív volt. Hirtelen döntötték el azt is, hogy Orhánt megszöktette a kijelölt menyasszonya mellõl, most meg hirtelen döntött az abortusz mellett. ha megbeszélte volna a férjével, biztos találnak megoldást. Orhán örült volna a gyereknek, talán rá tudta volna venni, hogy tartsa meg. De ha nem, hát akkor is, nem kellett volna bújkálnia, meg sarlatánhoz mennie.

Azt nem gondoltam volna, hogy Nihán még Ilkertõl is megszökik, hiszen azt láttuk, hogy együtt beszélnek arról, hogy áttelepülnek Amerikába. Remélem minden rendben van velük és nem valami emberrablásról van szó.
malvinkicska 2014 aug. 18. - 07:32:54
(1962/2414)
A mai rész R eltûnésével volt elfoglalva, végül meg lett. Gy továbbra sem mondja el miért ilyen szomorú, miért ez a nagy titkolózás, emészti magát fél, hogy komolyabb a dolog mi lesz a gyerekkel, ez érthetõ azért kellene megbeszélniük, a dolgokat. Az M gondjait tetézi N és a kis M eltûnése, nagyon aggódik I is, O gondolkodik normálisan, úgy csináltak az irodában M és I, mint két kakas, viaskodtak acsarogtak egymásra. A D dolog nincs elõrébb, jól vezeti az öreget a család ellen fordult, miatta, igazán olyan lett F mintha az esze elmenõbe lenne. Didem nagyon féltékeny B-re de az fütyül rá, biztos nem lesz jó vége. G-nek is feltûnõ, miért kerüli a barát a társaságát, jó lenne már tudni mit lép B ebben az ügyben.
9/10
napraforgó 2014 aug. 18. - 07:00:26 9/10
(1961/2414)
Fikri hazaér, seref kérdezgeti, hogyhogy hazajöttél? Nincs semmi, csak D aggódott, hazaküldött pihenni. Seref azt gondolja, D megint mesterkedik valamiben.
Gy hívja Orhánt, örül, hogy megkerült Rukiye. Aztán gy indul haza, M-tel fut össze a garázsban. Mondja neki, holnap késõbb megy be, dolga van elõtte. rukiyénak is segíteniük kellene. Gy bemegy R-hoz. Orhán mondja, R egy szót se szól, neki meg muszáj dolgozni, a fizetését a teljesítménye alapján kapja. Gy kéri R-t gyógyuljon meg. Majd magát ostorozza, hogy nem tudott neki segíteni, amikor szüksége lett volna rá. Káéri r-t, próbálja összeszedni magát.
Orhán terít és próbál a gyerekekkel boldogulni. De nem tudja, hogy kell a baba tápszerét adagolni.
Pinár egy bárban üldögél egyedül és kávézgat, alig várja, hogy múljon az idõ.
A családi vacsoránál Gy rukiye állapotáról számol be. Fikri Kenánt és a gyerekeit keresgéli. Seref nem tudja merre vannak, talán a tengerparton. Fikri szemrehányást tesz mindenkinek, csak gy látogatta meg a feleségét a kórházban, a többiek elhanyagolják. bahar a sok munkára hivatkozik. Mások helyeselnek, tényleg a saját problémáik miatta elmulasztották tiszteletüket tennia kórházban. Seref pikirten jegyzi meg, hogy talán oka van ennek.... Nagyapa nem örül, ha vele valami történne, a gyerekek nem tisztelnék az õ feleségét eléggé.
Pinár végre hazatér, Orhán gyertyákkal, hangulatvilágítással várja.
Gy a kislányát dajkálja, fél a másnapi vizsgálattól, meg annak eredményétõl. aztán bizakodni kezd, nem hagyja el magát.
M jön, összebújva alszanak el.
9/10
napraforgó 2014 aug. 18. - 06:45:43 9/10
(1960/2414)
Szeher jön aggódva a proszektúra folyosóján, Orhánt kérdezgeti, ugye nem mõ volt az? O sírva borul a nyakába, nem, nem õ volt.
Mehmeték aggódnak az irodában, még semmi hír Nihánról.
Dilruba hazaküldi Fikrit pihenni, õ titokban el akar menni Hikmethez. A lányát kéri, foglalja le fikrit.
Gy is aggódva néz be M irodájába, õ is kérdezõsködik, mit tudnak Nihánról. Sírdogál, M vígasztalja. R is szóba kerül, õ is eltûnt. Gy valószínûleg a saját baja miatt sír, de erõl nem mond M-nek semit.
Berk hivatja Didemet, aki mérgelõdik, hogy Berk más nõkkel flörtöl, panaszkodik a kolléganõjének.
Gy az orvosát hívja, milyen hosszú a vizsgálat, be kell-e feküdnie hozzá. Az orvos megnyugtatja, nem szükséges. Megegyeznek a másnapi szövettani vizsgálatban.
Berk Didemet a jelentésrõl faggatja, holnap reggelre legyen meg! Aztán elküldi a nõt.
Gy a titkárnõjét kéri, mondjon le pár programját. a nõ észreveszi, hogy gy a mellrákról nézeget cikkeket a neten. Majd elmondja, hogy az anyja és a nagynénje is ebbe halt bele.
Didem meglátogatja Dilrubát a kórházban. D kérdezgeti, kibékült-e már Berkkel. Majd biztatja, legyen kedves Berkkel, mosolyogjon, dícsérje, stb. Ne hagyja elúszni az aranyhalat. Dídem truccol, szerezzen vissza õ!
Gy a családi fényképüket nézegeti és fogadkozik, hogy õ le fogja gyõzni a mellrákot.
Szeher istápolja Orhánt, kapott szabadságot Sereftõl, hogy O-nak segítsen. Seref jön, érdeklõdik, nagyon megértõen viselkedik, még azt is mondja, hiszen ti is a családhoz tartoztok.
Onur hazamegy, örül a családjának, a gyerekeit kényezteti. Nagy az idill. Pinár közli, õ ma este pár mûvészbarátjával találkozik, Onur etesse meg a gyerekeket. O kétségbeesik, hol a bébiszitter?
Orhán és szeher most a házban néz körül, sorra nyitnak be a szobákba. Rukiyét látjuk, egy tükör elõtt ül és összevissza rúzsozgatja magát. Szeher a lomtárt javasolja még megnézni, és lám , Orhán ott meg is találja a feleségét.
9/10
napraforgó 2014 aug. 18. - 06:27:38 9/10
(1959/2414)
147. rész
Dilruba leletei jók, de azért kell az operáció. D. nem tudja, mi lesz, hogy lesz, de megkéri Fikrit, hogy ha vele valami történik, a lányára, unokáira viseljen gondot. Fikri biztatja, nme legyen borulátó.
Orhán körülnéz a házban, és a ház körül, rukiyét keresgéli, de sehol sem találja.
Mehmet az irodájában ül az ügyvédeivel. Ilker jön, kérdi megtalálták-e Nihánt? mehmet nekiesik, te biztos tudod. De ilker azt mondja, õ se tudja, hol vannak, biztos elõled menekültek. Nihánnak a gyerek a mindene, nem élné túl, ha M elvenné tõle.
Gy orhánt hívja, az orvos adott idõpontot Rukiyénak. Orhán aggódva mondja, nem tudja R. hová tûnt. gy le akarja mondani az értekezletet, de a titkárnõ mondja, már harmadszor halsztanák el. Akkor legalább a rendõrséget értesítsük.
M és Ilker beszélgetnek, egyikük sem tudja, hol van Nihán a gyerekkel, Ilker M-t hibáztatja, a saját kezemmel fojtalak meg, ha történik velük valami, mondja.
Orhán fél, hogy R öngyilkos lett. Egy halottasházba megy, ahol egy nõi hullát mutatnak neki.
Szelim összefut az irodába érkezõ gökhánnal, aki Bahart keresi. Sz nem ér rá, értekezletre siet. G. nem érti, ez a fiú miért kerüli õt.
malvinkicska 2014 aug. 17. - 17:47:32
(1958/2414)
Boldog vagyok újra élénk az oldal én is azt vettem észre meg is említettem a hozzászólásomban lassult a tempó, nem olyan , mint az elõbbi részek, elég lassan bújik ki a szög a zsákból D esetében. Aztán ami most érdekel Bahar kivel marad, Onur biztosan a sok dologtól fáradt nincs kedve P-vel cicázni, ami a házasságuk megrontója lehet. R mindig kis önfejû nõ volt itt az eredmény kis túlzással. M el van foglalva a kis M -el az akkor nagyon mérges lett , mikor I-nek mondata apa kiverte nála a biztosítékot szerintem joggal. Nem sok van már hátra biztosan minden a helyére kerül remélem.
10/10
feketeagi 2014 aug. 17. - 17:00:05 10/10
(1957/2414)
Hát én már rég szültem, fogalmam sincs az mikor milyen ultragangot csinálnak, 30 éves a fiam, de akkor még nem is csináltak, nálam legalábbis nem csináltak ultrahangot.

A Gyöngy és Mehmet kibékülése után még volt egy két rész ami nagyon tetszett, de azóta tényleg egy kicsit lapos lett a sorozat, nagyon húzzák ezt Diruba ügyet, Onur meg egy balfék lett, na ne hogy már ne essen le neki mit akar a felesége! Bahar ügye még érdekes, de nekem Berk Didem vonal nem jön be, Gyöngy betegsége felrázta egy kicsit a történetet, de lehet hogy csak nálam. Orhant sajnálom, ez egy szomorú vonal lett, de remélem a végére rendezõdik ez is.
10/10
feketeagi 2014 aug. 17. - 16:46:40 10/10 Előzmény napraforgó
(1956/2414)
Bocs félértettem a beírásod, hát ebben teljesen egyetértünk, már az elején egy rendszer kellett volna és nagyon sok probléma elkerülhetõ lett volna, na de akkor mirõl szólna a sorozat? :)))
9/10
napraforgó 2014 aug. 17. - 15:39:06 9/10
(1955/2414)
Én nem is állítottam ilyet. Csak azt akartam mondani, hogy a megegyezés hiánya, meg az "akkor látod, amikor akarod" nagyvonalú kijelentés elvileg oda is vezethet, hogy akár hajnalban, vagy éjszaka is beállíthatna.

Nekem jobban tetszene egy olyan megoldás, amiben rendszer van, elõre kiszámítható, pl. minden szombat délután eljön az apuka látogatóba, minden második szombaton magával is viheti a gyereket, vasárnap estig. A gyerek korától függõen elviheti nyaralni, vagy üdülni tengerpartra, hegyekbe, stb.
Ez az akkor jössz, amikor akarsz olyan kiszámíthatatlan, bizonytalan.
Itt is láthattuk, hogy Mehmet hónapokra eltûnt a gyerek életébõl, aztán hirtelen megint eszébe jutott.
Egy ilyen apróság miatt meg, hogy apának szólította Ilkert nem kell felkapni a vizet, hanem szépen le kell ülni a gyerek mellé és megmagyarázni, hogy nem Ilker az apukád, hanem én, õt szólítsad Ilker bácsinak, esetleg Ilker apunak.
Amúgy meg ebben Mehmet is hibás, mert ha rendszeresen látogatja a gyereket, akkor annak nem esik ki az agyából, hogy van egy apja is. Ettõl függetlenül Nihán is kijavíthatta volna a gyereket és megmondhatta volna, hogyan is kell Ilkert szólítania.

Nihánnak akkor lett bébiszittere, amikor a családja már elköltözött Izmírbe, és õ pedig munkába állt a Sadoglunál. valóban, azt nem tudjuk, hogy most dolgozik-e, én arra tippeltem, hogy nem, hiszen csak arról beszéltek Ilkerrel, hogy a férfi cégét áttelepítik Amerikába, arról egy szó sem esett, hogy Nihánnak fel kell mindania a munkahelyén, mert elköltöznek. Szerintem Ilker eltartja õt, meg a gyerekét is.