Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 aug. 08. - 06:47:43 9/10
(1894/2414)
Berk és Dídem Gökhánt kritizálják, gyöngy csitítja õket, Dídem beszól neki. Gökhán és mehmet visszajönnek, majd a részeg Kenán is betámolyog. A többiek megijednek, illetve felháborodnak, dilruba és bilúr aludni küldik k-t, majd valahogy nagy nehezen eltávolítják a részeg férfit. Bahar visszajön a fiával, hát itt meg mi történt? (mi a túrónak hozta vissza a kicsit??)
A család valahogy távozik, bahar és gökhán egyedül marad a gyerekkel a szalonban. G beszélni akar G-nal, aki a síró gyereket nyugtatgatja, nem is figyel a férfira. Bahar mérges, mert G rázta a gyereket, aki azt nem szereti.
M és Gy a szobájában lefekvéshez készül, M udvarol, borzasztó volt nélküled az üres ágyban. Aztán kipattan az ágyból, Kismehmet elhelyzése miatti papírokat nézegeti, mert holnap jön az ügyvéd.
Baharék ruhástól aludtak össze-vissza, reggel B rajongó sms-t kap Szelimtõl.
Reggel Mehmeték is készülõdnek, amikor Nihán keresi M-t telefonon.
Berk, Didem, Fikri , Seref a szalonban reggeliznek, jön Gökhán is, ekkor fikri rögtön távozik. Berk tesz valami bántó megjegyzést gökhánra, aki szintén elmegy. bahar mérges, miért szól bele az életébe. Gökhán bemegy Nagyapa irodájába, elnézést kérni. Nagyapa felelõsségre vonja, azt igérted, boldoggá fogod tenni B-t, de ezt nem teljesítetted.
Gy már elindul, m utánaszalad. tájékoztatja, hogy Kismehmetnek óvodai ünnepsége lesz. Bízakodik, hogy minden másképp lesz, ha nála lesz a fia! Gy figyelmezteti, nem kéne eztelkapkodni, komoly döntés egy gyereket elszakítani az anyjától.
ekkor jön Kenan, azt kéri M-tõl, vigye be õt a céghez, mert elõzõ nap túl sokat ivott. Mehmet arra kéri, az italozást illetõen fogja vissza magát, mert gyerekek vannak a házban. aztán beszállnak a kocsiba.
9/10
napraforgó 2014 aug. 08. - 06:30:35 9/10
(1893/2414)
08. 08.

Fikri az orvost faggatja, mi baja a feleségének. az orvos igyekszik megnyugtatni. Fkri ragaszkodik a kivizsgáláshoz.
Seref visszaérkezik a szalonba, megnyugtatja a fiatalokat, nincs komoly baj, ekkor belép dilruba, már nincs baja, az orvos beadott neki valamit. leül közéjük.
Fikri nem jön le, Seref jön, miért nem jön le közéjük, Gökhán is hazaérkezett annyi idõ után. nagyapa haragszik, hogy náluk is szóba került a válás. Seref hívja gökhánt, maradjon itt. Bahar zavart, hiszen már nincsenek együtt. Seref arra hivatkozik, hogy még házasok vagytok!
Rukiye beszélgetni akar Orhánnal, de az kitér elõle. Kenan részegen énekelget a hintaágyban. Orhán találja meg, csitítgatja, de Kenán ordítozni kezd. Orhán megpróbálja betámogatni a házba. K a házat nézi, mennyi szobája van, milyen gazdagság! honnan szerezték?
A szalonban beszélget a család. Bahar elviszi lefektetni a fiát (miért volt még fenn addig?) Gökhán vicces megjegyzést tesz a szoptatással kapcsolatban. bahar távozása után berk nekiugrik, Bahar teje elapadt, amikor elhagytad! A többiek csitítják. mehmet is arról beszél G-nak, õ még akkor sem adta föl a reményt, amikor elváltak. G csodálkozik, hát elváltak? bahar fáradtan altatgatja a kisfiát.
9/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 17:38:03 9/10
(1892/2414)
Ez igaz, akkor biztos a nagyapa mondta, na az is mindig tudja, mit kell tenni a mások gyerekével, csak a sajátjaival volta gondjai. Hol van Ahmet, Ali és Gülszün?
Cameron007 2014 aug. 07. - 17:27:28
(1891/2414)
Nem tudom, én csak arra emlékszem, mikor az ügyvéd megkérdezte õket, ki kapja a kislány felügyeletét, Mehmet rávágta, hogy természetesen az anyja, mármint Gyöngy.

Ha volt is olyan kijelentése, hogy elveszi Gy-tõl a gyereket, azt csak hirtelen felindulásában tehette, a visszahódítási próbálkozásai kudarcai között, de nem hinném, hogy egy percig is komolyan fontolgatta volna.

Ezért sem értem, a fia esete most miben más, azt elhiszem, hogy rosszul esett neki ,hogy a fia mást szólít már apának, de ezt nem így kellene megoldania.
9/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 17:19:03 9/10
(1890/2414)
Úgy emlékszem, hogy addig, amíg csak külön mentek Mehmet és gyöngy, nem volt szó róla, de amikor a válás komolyan fölmerült, illetve, amikor már aláírták a papírokat, akkor került szóba a gyerekkérdés, hogy jobb lenne neki a villában.

Amúgy meg lennék lepve, ha egy válóperben, mégha közös megegyezéssel történik is és nem is kellene netán bíró elé vinni (ezt nem tudom, hogy melyik jogrendszerben van ilyen) ne történne megegyezés arról, hogy hová kerülnek a gyerekek, mikor és hogyan láthatja a másik fél, mennyi tartásdíjat kell fizetni. Meg kell egyezni, hol tanuljanak a gyerekek, milyen nevelést kapjanak (vallásost, materialaistát, stb), tehát minden lényeges kérdést elõre tisztázni kell.
Legtöbb országban van olyan rendelkezés is, hogy a másik szülõ beleegyezése nélkül nem viheti ki külföldre.
Itt semmi ilyesmirõl nem hallottunk, de még csak érintõlegesen sem, itt csak úgy hurcibálják a gyerekeket, mint a tárgyakat.

És arról sem volt adat, hogy mehmet hivatalosan elismerte-e a gyereket a sajátjaként, a születési okmányaiban fel van-e tüntetve apaként,
10/10
syuzi 2014 aug. 07. - 16:36:08 10/10
(1889/2414)
Végre Mehmet, és Gyöngy együtt van:)
Ez a Rukye nem normális elvette a kisbabáját most meg sír hogy nem lehet testvére a lányának
ez nem volt szép
Rukyetõl hogy titokban ment aburtuszra én csak Orhant sajnálom

Bahar és a Selim szép pár:)

Jó kis sori
Hány részes a sori?
9/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 13:08:51 9/10
(1888/2414)
Talán nem ilyen élesen vetõdött fel. Nem emlékszem pontosan, lehet, hogy a nagyapa mondta Serfenek, de mehmet nem tiltakozott ellene.

Teljesen igazd van, hogy mehmet nem törõdött a kisfiával, amíg külön voltak, és ezt most elintézte azzal a félmondattal, hogy na jó, volt egy zûrös idõszak az életükben, de már megoldották. Én azt hiszem, hogy a legnagyobb zûr Mehmet úrfi fejében volt és még van is.

Már hajlamos vagyok azt hinni - innen a múlt megszépítõ távlatából - hogy Nihán sem azért hivogálta annyit Mehmetet, mert a pasira hajtott, hiszen mindig azt mondta, hogy a kisfiad már hiányol, mikor látogatod meg, tehát valami normális kapcsolattartást akart kiépíteni apa és fia között. És akkor M mindig eldobta ami a kezében volt és rohant. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy máskor meg nem ment.... Vagyis mindig figyelmeztetni kellett rá, hogy vessen már egy pillantást a fiára...

Mindenesetre Mehmet nem bánhat úgy a gyerekével, mint a tulajdonával, az enyém, elviszem, elveszem tõled, stb.
Ha hozzám rontott volna be úgy hivatlanul és ordibált volna velem a gyerekem feje fölött, ahogy õ tette, még aznap távolságtartó végzést kértem volna ellene.

Nagyon rendes volt Mehmettõl, hogy vállalta Nihán mûtétjét, meg a rehabilitáló kezelések költségét, de... De az nem a gyerek tartására ment. Itt jogokat vindikál magának, de a kötelességeit nem teljesíti. Mert igenis kellene rendszzeres gyerektartást fizetni (nem menne bele tönkre), és Nihán is hülye, hogy nem fogadta el. Lehet, hogy lesz még olyan élethelyzetben, amikor rászorulna. Ha meg nem, tegye bankba a gyerek részére, legalább lesz indulótõkéje, ha nagykorú lesz.

És a láthatás sem csak jog, hanem azért kötelesség is. Ha õ normális szülõ-gyerek kapcsolatot akar, akkor nem alkalomszerûen kell rárontani a családra, meg mikor eszébe jut akkor elhurcibálni a gyereket. Ha õ most hosszú hónapokra elhanyagolta ezeket a kötelességeit, milyen jogon követelõzik?

Mehmet fejében nagyon gyökeret vert a tulajdonosi szemlélet, enyém a gyerek, azt csinálok vele, amit akarok.... hát, megnézném én a bírósági döntést az ügyben.
10/10
feketeagi 2014 aug. 07. - 09:25:38 10/10 Előzmény napraforgó
(1887/2414)
Erre nem is emlékszem, tényleg elakarta venni a kislányt Gyöngytõl?
10/10
feketeagi 2014 aug. 07. - 09:21:46 10/10
(1886/2414)
Nem láttam még a mai részt,de Mehmet úrfinak talán nem a haverjaival kellett volna az idõd elvernie amíg külön volt Gyöngytõl, hanem foglalkozni a fiával, azért ez minõsíti, hogy hónapokig felé sem nézett, errõl vajon Gyöngy tud? De amíg Gyönggyel volt a válás elõtt fontosabb volt neki Nihán meg a kisfiú, mint a felesége, de szerintem inkább Nihán csak késõ jött rá, hogy neki még sem kell Nihán.
Nem tudom Gyöngy mit mondhatott neki, amikor Mehmet kérdezi, hogy mit rontott el, erre kíváncsi leszek, de szerintem Gyöngy nem tudja, hogy amíg külön voltak addig Mehmet nem is látogatta a fiát, õ csak annyit tud, hogy Mhemet túlságosan is támogatta õket, legalábbis Nihán Mehmetnek köszönheti, hogy egyáltalán járni tud.
Na kíváncsi leszek a mai részre, de csak este tudom megnézni.........
9/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 08:35:24 9/10
(1885/2414)
Érdemes majd megnézni a Mehmet-Nihán jelenetet. mehmet egy percre egyedül marad a kisfiával, és már pakolja is össze a gyerek holmájait, hogy elvigye. Bejön Nihán, te meg mit csinálsz? Azt a cirkuszt, amit ott Mehmet rendez, hogy nem tûri, hogy a fia más férfit nevezzen apjának, stb. Nihán a szemére veti, hogy hónapokig feléje se néztél, azt szólítja apjának, aki törõdik vele, stb. Új életet kezdtünk, nem ronthatsz csak úgy be kényed-kedved szerint, amikor eszedbe jut, stb.

Stb, stb. Hát úgy látom, mehmetfalván nem sok minden változott. mehmet még csak meg sem próbálja beleélni Nihán életébe magát. Két éviog nem is tudott róluk, na jó, talán ez nem az õ hibája (habár, ha kereste volna Nihán családjával a kapcsolatot??? Ha 6 évig együtt voltak, akkor eléggé kellett ismernie Nihán anyját, a nõvérét... Ha fölhívja õket, vagy akárhogy is megkeresi õket.. Pl. a baleset évfordulóján ez egy alkalom lehetett volna.
De Mehmet soha nem törõdött mással, csak a saját érzéseivel...

Én még mindig azt mondom, hogy meg sem próbált valamiféle megbeszélést tartani Nihánnal, valamiféle rendszert belevinni a kapcsolattartásba. Most is minden elõzetes bejelentés nélkül berontott Nihánhoz, és 5 perc múlva már ment is volna el a gyerekkel.
A gyerek nem bõrönd, hogy fölkapom és viszem!

És gyöngyöt sem értem, hogy nem próbál meg vele normálisan beszélni? Amikor külön voltak, az õ lányát is el akarta hurcolni a villába, hogy az anyjával neveltesse, szóval ez akármelyikükkel is megtörténhet. Mehmet csak kijelenti, hogy elveszem! és már intézkedik is.
HOgy lehet így élni, gyereket nevelni, egyáltalán gondolkodni!

Én megértem, hogy ha egy gyereknek rossz sora van a kijelölt szülõjénél, elhanyagolják, nem kap enni, nincs ruhája, nem gondozzák, rosszul nevelik, stb, a szülõ bûnözõ, vagy elmebeteg, vagy veszélyees a gyerekre nézve is, na igen, ez már elég jó ok.
De egy rendes nõ egy rendes férfi mellett rendes életvitellel, jómódban, hát komolyan mondom, döbbenetes, amit egy felnõtt pasi csinál. Ilyenkor mindig fölmerül bennem, hogy egyáltalán normális ez az ember?

Ja persze, Mehmetfalván mehmet a király, õ mondja meg, hogy mi legyen.
9/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 07:07:05 9/10
(1884/2414)
Megérkezik Hikmet, a szalonba vezetik, üdvözli Fikrit és Serefet. Hikmet a feleség után érdeklõdik, Fikri megnyugtatja, mindjárt itt lesz.
Mehmet egy szép piros autót vett Gy-nek. A hazaérkezõ Bilúr irigyen mutatja az anyjának. M nem engedi vezetni a feleségét, annyira tetszik neki az autó.
Fikri és Seref Hikmet balszerencsés esetérõl érdeklõdik, amikor belép Dilruba és a lánya. Hikmet üdvözli D-t, akinek arcára fagy a mosoly.
Gökhán váratlanul megérkezik, meglepi Bahart.
Fikri gratulál Dilrubának, Mehmet Fikri jó fogás. A két nõ menekülne, de Hikmet nem engedi, csak beszélgessenek, azért jött. Dilruba erre megint egy látványos rosszullétet produkál.
Bilúrék gyerekei balhéznak, összevesznek a TV-n, Kenan jön, rendet tesz köztük.
Dilruba és Bilúr ijedeznek, most mit tegyenek. Fikri tájékoztatja, mindjárt jön az orvos. Dilruba megint ellenkezik, de fikri nem enged. Fikri elküldi hikmetet, majd máskor beszélgetnek. Hikmet jelentõségteljesen közli, lenne mirõl.
Kenan a hintaágyban üldögél egy üveg itallal.
A család fiataljai örömmel üdvözlik Gökhánt a szalonban, aki a kisfiát dajkálja. a gyerek sír, nem ismeri fel az apját. Dídem bizarr kérdéseket tesz fel a csatamezõkrõl és a halottakról. A többiek berk egészségérõl, a további terveirõl érdeklõdnek.
Fikri és seref Dilrubánál van az orvossal, aki megnyugtatja õket, nincs komoly baj, csak pihenést javasol.
F és S el, Bilúr és Dilruba. Ezt most olcsón megúsztuk! sóhajtanak fel.
9/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 06:45:25 9/10
(1883/2414)
Orhan elalszik a kanapén, R biztatja, feküdjön le. Orhán még Tv-zni akar, de újra elalszik.
Fikri megint D-t nyaggatja, menyjenek orvoshoz, de D nem akar, megígéri, ha legközelebb rosszul lesz, majd elmegy.
Pinárék énekléssel próbálják elhallgattani Dorukot. Pinár ordítozik, ha ettõl nem nyugszik meg a gyerek, hát semmitõl!
M nem tud aludni, a tengert bámulja egy helyes kis teraszról. Gy jön, beszélgetnek. M kérdezgeti, mit rontok el. Sajna gy nem mondja meg neki, összevissza félrebeszél minden hülyeséget, te olyan sokat teszel, de az emberek nem egyformák, blabla.
M és gy az irodában a legújabb kollekcióról beszélgetnek, évõdve.
Bahar jön gonterhelten. Gy faggatja, valami baj van? Á csak sok a munka. Közben meg egy ügyvéd várja az irodájában, akinek bejelenti, el akar válni.
Bilúr próbálja Kenánt ébresztgetni, keljen fel, elkésik. Kenán mérges, fáj a feje. bilúr balhézik vele.
Berk és dídem is indulni készül, Didem balhézik, az õ szobájuk sokkal kisebb Mehmetékénél! Berknek mindenbõl kevesebb jut!
Hikmet felhívja Fikrit, meglátogatná. Gy teát visz a szalonba a nõknek. Hazaér bahar, hívják õt is, de nagyon fáradt, lefekszik. Gy utánamegy, kérdezõsködik. B elmondja eldöntötte, elválik. Gy szerint elkapkodja, át kéne gondolnia. B szomorú, Gökhán még csak ott sincs. Rukiye benyit, mehmet hívja. gyöngy otthagyja B-t, még folytatjuk.
9/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 06:28:33 9/10
(1882/2414)
Seref örvendezik, mert hazajött a kis Angyal. Majd mehmet után kérdezõsködik. Gy elmondja, hogy Nihán Izmírbe költözött M tudta nélkül (??). Mehmet csomagol a kisfiával. Bejön Nihán, balhézni kezdenek, nem engedi elvinni a gyerekévet! A kisfiú megijed, elszalad. Bejön Ilker, mi történik itt? Nihán kiabál, hol voltál az utóbbi hónapokban? nem törõdtél vele, stb. Mehmet még megfenyegeti, perre megy, ezt nem hagyja annyiban, majd dühösen elrohan.
Bahar a dadusával beszél telefonon, mikor Szelim jön egy gyümölcskosárral. B megköszöni, de dolgoznia kell, nem ér rá és elküldi Sz-t.
M hazaérkezik, látja, hogy gy a kicsit kényezteti. Gy faggatja, mi van Kismehmettel? M mondja, pert indít.

Pináréknál is dúl a családi idill. megpróbálják elaltatni Dorukot. Onur jön, neki se sikerül.

Dilruba megpróbál kinyomozni egy telefonszámot. Fikri jön be, az egészsége felõl érdeklõdik.
Berk bemegy Baharhoz, nyal neki, már megint te mentetted mega céget, de már gyere, menjünk haza. Bahar örül a hízelgésnek, de még marad. berk el, viszont szelim jön, õ is hívja B-t, kávézni, beszélgetni. Bahart már zavarja szelim nyomulása, még házas vagyok, mondja.

Mehmet tépelõdik, zavarja, hogy a fia az apjának nevezett egy idegent! ezt nem bírja elviselni! ezt ragozza hosszasan.
9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 13:23:53 9/10
(1881/2414)
Nekem az nagyon furcsa, hogy itt minden nõ úgy rohangál abortuszra, mint más a fodrászához.
Gyöngy és Pinár fejében komolyan megfordult, Bahar és Rukiye meg is csináltatta. Pedig hárman már férjes asszonyok voltak, és Bahart is elvette volna Gökhán rögtön. A 4 nõbõl 3 anyagi jólétben élt, tehát semmi sem indokolta volna.
Csak az egy Derin nem rohant abortuszra, hanem megpóbálta a más férjét elcsaklizni.

Kenan tényleg bunkó volt, ahogy megrendelte Mehmetet sofõrnek, muasson meg neki mindent a cégnél, de leginkább azt a helyet, ahol a sok pénzt osztják, hehe. Érdemes megnézni azt a fejet, amit a családtagok vágnak. Mindenkinek megfagy az arca.
erre mondta Dilruba négyszemközt a lányának, hogy neveld meg a férjed, hogy tartsa a pofáját. De legjobb lenne, ha elküldenéd.
offtopic
ildimix 2014 aug. 06. - 10:06:39
(1880/2414)
Nagyon tetszett a tegnapi részben az a jelenet amikor Defne rájött, hogy a ruhák Gyöngyé. Úgy látszik õ a legfigyelmesebb a családba.

Kíváncsi leszek rendeznek vacsorát Mehmednek és bemutatnak neki valakit? Megviccelik ezzel õt?

Rukiét nem tudom sajnálni a férjével is megkellett volna beszélni az abortuszt. Ha annyira nem akart gyereket akkor miért nem védekeztek vagy ez a törököknél nem divat?

Kíváncsian várom a mai részt majd este megnézem még nem volt rá idõm.

Seref meglepõdik biztos ha megtudja, hogy marad az egész család sõt a férjnek még állást is ajánlottak fel. Lesznek még itt bonyodalmak. Nekem most ez a szál tetszik nagyon Diruba és Seref harca Gyöngy és Mehmed kapcsolata számomra kissé unalmassá egyhanguvá vált.
10/10
édesmaya 2014 aug. 06. - 08:44:37 10/10
(1879/2414)
Napraforgó, irtó jópofa a stílusod, úgy megnevettettél!

Való igaz, mintha inkább egy hét lett volna a Srí-lankai út, annyi mindent csináltak. Meg hogy mi is hiányzott Mehmetnek a boldogságához? Na persze, vegyük elõ a fiamat! Ez pont így történt, jól mondtad! Nihan megmondta neki, hogy el fog költözni Izmírbe, csak szelektív az emlékezete Mehmet úrfinak
9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 08:30:15 9/10
(1878/2414)
Mehmet már jónéhány napja nem dolgozott, bemegy végre az irodába, és 5 perc múlva már rohan is a reptérre, Izmirbe---->

Nem tudom, Mehmeték mennyi idõt töltöttek Sri Lankán, otthon mintha csak a hétvégérõl beszéltek volna. Fogalmam sincs a törököknél mikor van hétvége, és mennyi ideig tart... Iszlám országokban a péntek a szent nap, zsidóknál a szombat, a keresztényeknél meg a vasárnap.
De az biztos, hogy Sri Lankán annyi mindent csináltak, ami jó egy hetes program amúgy.
De ez mindegy is, tényleg, Mehmet bemegy a céghez, Gy-nek "engedélyezi", hogy otthon dolgozzon, aztán elégedetten hátradõl az irodájában. Na mi is hiányzik még a boldogságomhoz? á,igen, van egy fiam is, na, nézzünk utána, mi van vele. És hogy megdöbben a fejleményeken. Pedig Nihán valóban közölte vele, mit fog tenni. Miért lepõdött hát meg, hogy valóban meg is tette?

Szerintem Gyöngy túl hamar költözött vissza a villába, jobb lett volna, ha kicsit megpróbálnak kettesben élni. jószerével még soha nem is voltak kettesben, mindig ott nyüzsgött a család körülöttük.
10/10
édesmaya 2014 aug. 06. - 08:20:05 10/10
(1877/2414)
Egy meghitt fotó Angyalkáról és Mehmetrõl:
10/10
édesmaya 2014 aug. 06. - 08:16:40 10/10
(1876/2414)
Igazad lehet napraforgó.

Hoztam egy édike fotót a pici Angyalról, olyan aranyos!
9/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 08:15:22 9/10
(1875/2414)
Mehmet és Gyöngy már harmadszor házasodtak össze (igaz, a második elõtt nem vitték végig a válást). Szóval már három szertartás azért volt. Szerintem megérjük még a negyediket, meg az ötödiket is.
Jól áll a család, hogy mindezt finanszírozni tudják.