Téma: Doktor House

10/10
csendlerbing 2010 dec. 06. - 21:01:12 10/10 Előzmény zora
(4444/5524)
Tudtommal a Jó reggelt, Vietnamhoz is kértek, és még több olyanhoz, ahol nagyon fontos a hanglejtés, hangszín. De mindegy, ez már off..
atis840 2010 dec. 05. - 14:11:28 Előzmény csendlerbing
(4443/5524)
Ez egy fertõzés lesz!!! Neked agyadra ment a House!
Érezni lehet a szavaidból, meg a sokcsavaros logikai kifejtéseidbõl!:)
10/10
zora 2010 dec. 04. - 11:37:46 10/10
(4442/5524)
En a Harry Potterröl tudom még konkrétan, hogy hangmintäkat kértek.
9/10
offtopic
agig112 2010 dec. 03. - 23:32:46 9/10 Előzmény csendlerbing
(4441/5524)
Igen, valóban, ez a "csak a Disney" erõs kifejezés volt. Oda akartam írni, hogy "javítsatok ki, ha tévedek", de aztán elmaradt. Na, szóval, biztos van még csomó gyártó/forgalmazó, aki hangmintát kér és õ maga választja ki az összes hangot, de én a Disney-rõl tudtam konkrétan és hitelesen beszélni. Persze a megrendelõnek (pl. tv2) mindig van vétójoga, de ez a hangmintázás szerintem nem általános szokás.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 20:28:00 10/10
(4440/5524)
agig, lehet, hogy te a Disneyket ismered, én pont (nem akartam megnevezni, de kell) a Metro Goldwyn Mayer egyik filmjérõl hallottam,hogy hangmintát kért. Az lehet, hogy ez Andy Wajna saját kérése volt, nem tudom, de nagy film volt, nem sorozat, és nem rajzfilm.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 20:25:16 10/10
(4439/5524)
Zora, lehet, hogy így van (sõt, több forrás is mondja, hogy a nagyágyú filmeknél így van), de én pont egy sorozatról hallottam, hogy bekérték a szinkronhangokat.

Ami szerintem logikus.
gondolj bele, egy Friends-et tíz évig adnak. Nem mindegy, ki lesz Chandler, hogy most Vitairól Sinkovitsre változtatja (vissza) a nevét, az qrrrrvára nem érdekes, az érdekes, hogy a karakter stimmeljen.

Nem véletlen, hogy Wilson szinkron hangja megszólalásig hasonlít az elsõhöz.

Megjegyzem, ha én producer lennék, én is kérnék hangmintát.
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 03. - 14:22:11 1/10
(4438/5524)
Jó kérdés, még nem igazán érdeklõdtem e felõl semerre, de szerintem is csak az animációs filmeknél csinálják így. De nem biztos, mondom nem tudom pontosan, lehetséges, hogy agignak van igaza.
szoradi 2010 dec. 03. - 14:12:58
(4437/5524)
azért az igaz hogy minek kezdjék el a 7. évadot ha egyszer kint több mint 1 hónap szünet van most.
9/10
agig112 2010 dec. 03. - 12:54:27 9/10
(4436/5524)
@szoradi: Nem helyes a feltételezésed elsõ része, olvasd el az elõzõ hozzászólásomat, és megérted.

@csendlerbing: Csak a Disney-filmeknél van beleszólása a gyártónak a szinkronhangokba. Sõt, nemcsak, hogy beleszólása van, hanem szinkronrendezõ által karakterenként kiválasztott 5-6 hangból választ a Disney. Ki kell küldeni nekik Londonba, és õk egyéni vélemény alapján, meg olyat is hallottam, hogy számítógépes hangösszehasonlítás alapján választanak. És, ha ez még nem lenne elég, a szinkronfelvételek során odaül egy Disney-s felügyelõ a rendezõ mögé és figyeli, hogy minden jól sikerül-e, és jól csinálják-e. Szóval nem egyszerû, de a D. legalább meg is fizeti a szinkront, és ezért lesznek ilyen igényesek, és az idõt sem sajnálják egy-egy film leszinkronizálására.
Történetesen ismerem a Disney-filmek szinkronrendezõjét (kb. 3-4 éve csak õ csinálja, külön a D. kérésére), szóval elhihetitek, amit írok.

Szóval a sorozatok szinkronjába csak a megrendelõnek, ezesetben a tv2-nek van beleszólása. És mivel ott nem feltétlenül (értsd: egyáltalán nem) értenek a szinkronhoz, ezért nem feltétlenül mindig az lesz a hang, aki a leginkább illene a karakterre. Szakmabelitõl hallottam, hogy K.-n kívül mások, jobban passzolók is voltak a jelöltek között, de végül a tv2 döntött.
Arról napokig vitatkozhatnánk, hogy Szakácsi vagy Kulka-e a jobb. Mindkettõ mellett tudok érveket felhozni. De röviden annyi, hogy nyilván tök más karakterré vált House a két hangtól. Szakácsival kicsit idõsebbé, Kulkával kicsit lágyabbá és kevésbé férfiassá vált. Szerintem.
Erre az utóbbira egy nemrégen adott epizód egyik jelenete a legjobb példa, melyet itt megnézhettek szinkronos és eredeti változatban is: http://www.doktorhouse.hu/hirek/6x11-fu-alatt-elozetes/
Még, aki nem tud angolul, annak is egyértelmû a különbség. Szerintem.
10/10
zora 2010 dec. 03. - 11:59:20 10/10
(4435/5524)
Szerintem ez csak nagyágyú filmeknél van így. Sorozatoknál nem.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 00:26:36 10/10 Előzmény agig112
(4434/5524)
Ági, tényleg érdekel, mert tudom, hogy bizonyos filmekhez az amerikai forgalmazó és/vagy gyártó vétójogot csatol a szinkronhoz, magyarul ki kell küldeni a szinkron mintát az US of A ba, és õk döntenek, hogy jó e a karakterhez vagy nem. (Pl. így volt a Shreknél és másoknál is.)

Kulkát is "casting"-olták az amcsik? Mert szerintem fölöslegesen, eleve õ volt a jobb.

Csak kérdés.
szoradi 2010 dec. 02. - 23:02:54
(4433/5524)
amúgy meg a 7. évadból 8 rész ment le mégha meg is van mondjuk a feléhez a szinkron sok értelme nincs elkezdeni vetíteni mert pl. az amcsiknál a következõ rész a 9. január 11. lesz.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 20:47:56 10/10
(4432/5524)
Ágica, tudod, hogy sok dologban egyet értünk,
DE
én NÉZÕ vagyok.
NEM érdekel a tévé mûsorpolitikája.
Az érdekel,hogy kiszolgáljanak a pénzemért, mert "ingyen ebéd nem létezik".

Következésképp:
magyarázkodhatsz (és el is fogadom amit mondsz, mert a honlapodat ismerem), de hidd el, a NÉZÕT ez q*rvára nem fogja megnyugtatni.

Én,mint közgazdász, meg tudom neked magyarázni ötször nyolc szempontból, hogy miért drágább a tej.
Akarod?

Nem.
Téged nem ez érdekel, hanem az, hogy drágább.
Uff.
9/10
agig112 2010 dec. 02. - 13:23:46 9/10
(4431/5524)
Na, ezek szerint tisztáznom kell pár dolgot.

Az ismétlés okai:
- ahogy summerbeauty is elmondta, nem a szinkron hiánya miatt ismételnek
- minél hamarabb veszik meg és kezdik adni a legújabb - a "House"-nál a hetedik megy az USA-ban - évadot egy sorozatnál, annál drágább a tv2-nek. És mivel Amerikában nincsen minden egyes héten új epizód, ezért a tv2 hamar utolérné és tényleg elfogynának a leadandó új részek. Amerikában egyébként, ha nem újat adnak, akkor egy random epizódot ismételnek. Itthon legalább sorrendben adják, úgyhogy jobb a helyzet.
- azért a 4x02-t adták tegnap, mert a 4x01 lement szeptemberben (ami elég hülye lépés volt a tv2-tõl - hogy még belekezd egy új évad ismétlésébe, aztán meg folytatja a 6. évadot). Szóval egyrészt, mivel a tv2-nél nem olyan fontos az "évad", mint fogalom, ezért nem ismételték az elsõ részt. Másrészt pedig bizonyos ismétlésszámot engedhetnek csak meg maguknak (amennyinek a jogát megvásárolják), tehát nem ismételhetnek össze-vissza csakúgy bármilyen epizódot.
- valóban szóltak az elõzetesben ("kicsit frissítünk az emlékezeteden"), hogy ismétlések jönnek, ráadásul a port-on is ki van írva, hogy melyik évad melyik epizódja jön (és az elõzetes is be van ágyazva). Tény, hogy az elõzõ heti résznél nem szóltak, hogy az évadzáró, ez nem volt szép tõlük.

@csendlerbing: Wilsonnak már 5 hete új hangja van, a hangváltás nem tart hetekig, hogy amiatt leálljanak a munkálatok. A szinkronstúdió nem engedheti meg magának, hogy azon vitázzon, ki lesz az új hang. Az epizódnak készen kell lenni határidõre, lényegében mindegy, hogy hogyan. A tv2 max. megvétózhatja a kiválasztott hangot (ahogy Kulka is a tv2 megrendelésére lett House), de azzal viszont nem lehet vitázni. :)
- gondolom direkt nem írják oda, hogy ismétlés (bár még a képernyõ jobb alsó sarkában nincs semmi, tökre odafért volna, hogy nem csak House feje, hanem a lába se látsszon ezentúl). Lehet, hogy akkor sokan nem is kezdenék el nézni az epizódot, és akkor csomóan lemaradnának a reklámokról is.

@ulgui11: Két konkurens csatorna nem szokta összehangolni a mûsorát. :D

@M E: Nem néztem meg tegnap ezt a részt (Leslie Nielsent választottuk), de megnéztem a sorozat hivatalos honlapján (http://www.fox.com/house/recaps/season-4/episode-02.htm) az epizód leírását és jól emlékeztem, miszerint House hazudott Gretának arról, hogy beköpte a NASA-nál. Ezt el is mondja Cameronnak; hogy nem akarta összetörni az álmait. Lehet, hogy csak rá akart ijeszteni a nõre, vagy nem tudom.

Ha legközelebb tudni akarjátok, hogy melyik epizód jön a tévében, akkor írjátok be google-ba, hogy doktor house és az elsõ kijövõ oldal felsõ 1/3-ában megtaláljátok. :)
M E 2010 dec. 02. - 07:40:44
(4430/5524)
Köszi! :)
10/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 00:02:42 10/10 Előzmény M E
(4429/5524)
Tényleg zavaros, de szerintem House tényleg szólt a fõnökeinek akik viszont tudtak a dologról, és mégis hagyják repülni. House: "...mert Jersey fölött is szállnak gépek" miatt elengedik az ûrhajós képzésre (ha nem engednék, csak sima repülési engedélye lehetne és akkor Jersey fölött is szállna ahol a Princeton van.
(Bár szerintem ezzel a betegséggel még autót vezetni sem volna szabad hagyni.)
De kérdezd meg agig112-t, õ a dadusa az illetékes honlapnak minek is most nem írom le a nevét nehogy reklámozzam (még egyszer).
10/10
csendlerbing 2010 dec. 01. - 23:44:18 10/10 Előzmény Luke2135
(4428/5524)
Jó itt egy új tag...
hi hi,,, akkor várj, míg azt is megtudod, miért hívta egyszer House 31-esnek 13 helyett...:-))

(Ha így megyünk vissza az idõben, még meglehet)
10/10
csendlerbing 2010 dec. 01. - 23:42:21 10/10 Előzmény Rika
(4427/5524)
Én sem hiszem, hogy szórakozásból ismételnek,de azt gondolom, hogy a pénzes mûsorok fontosabbak (celeb exhibicionizmus bármely formája).
Másrészt ha már ismételnek, akkor illene egy évadot az elejétõl. Harmadrészt én sem hallottam, de elhiszem, hogy beharangozták, hogy ez elõzetes.
A másik oldal: lehet, hogy tényleg szinkron problémák merültek fel közben, mert tudjuk, hogy Wilson hangot vált (bár szerintem alig lehet észrevenni), lehet, hogy most.
Egyébként a mûsorterv negyedévre készül, lehet, hogy ezt vágta ketté egy szinkron vita.

dehát... valóvilágcelebcsata beszél, kutya ugat.
M E 2010 dec. 01. - 22:27:38
(4426/5524)
ami engem illet, egyszerûen nem értettem a végét...
most mi lett a nõvel? és miért??? nekem ez nagyon zavaros volt, valaki értette? érdekelne...
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 01. - 22:26:44 1/10
(4425/5524)
Hát épp ez az, lement a 6. évad, erre elkezdték vetíteni a 4. évadot. De hogy minek?