Téma: Doktor House

Valeboss 2010 nov. 24. - 22:52:04
(4404/5524)
Én is "csak" közgazdás leszek ha minden igaz, és én is a motor miatt kezdtem el nézni a sorozatot, mivel egyik hobbim a motorozás.
Tudom, hogy House egy Honda CBR1000rr Fireblade 2005-ös évjáratú motort vezet, sõt azokban a részekben amikben motorozik, sokkal nagyobb mértékben figyelem az adott részt, és én is felfigyeltem a gázfröccsre.

Ennyit errõl, akibe kis férfiasság szorult azok ezt nézik.
A fizikusokról nem tudok nyilatkozni;).
10/10
csendlerbing 2010 nov. 24. - 22:41:20 10/10
(4403/5524)
Namost ha kicsit követed a filmeket is, tudod, hogy minden filmben tucatnyi "goof" van, a legjobbakban is, vannak "goof-vadászok" akik csak ezeket lesik (tényleg súlytalanság-e, változik-e a nyakkendõ színe, hány kanál lóbabot evett meg a szereplõ, stb. hülyeségek.)

Néha én is csinálok ilyet, de csak néha, mikor nagyon zavaró. Volt fizikus lévén a fizikai dolgokra nehéz nem odafigyelni, és hasonlók.

De itt egyáltalán nem zavart. Igaz, "csak" közgazdász vagyok, és tudom,
.."hogy kell a kákán is csomót keresni?"

(A kákát olcsón kell venni és drágán eladni..,,,:-))))

Ki érdekelt a moci...
10/10
duckshoot 2010 nov. 24. - 22:28:06 10/10
(4402/5524)
Érdekes.
A moci gázfröccse azért megvolt mikor megérkezett a baleset színhelyére :)
10/10
csendlerbing 2010 nov. 24. - 22:24:24 10/10
(4401/5524)
Ez a ma esti a tv2-n igen jó volt... Na ugye, hogy összjönnek, kétkedõk?
Kraftstoff 2010 nov. 24. - 22:03:59
(4400/5524)
Köszi!
10/10
csendlerbing 2010 nov. 24. - 21:19:24 10/10
(4399/5524)
Jaj istenem, Ági, láttalak ám, hogy te vagy a gazdája a www.doktorhouse.hu-nak (ez itt a reklám helye), és örülök, hogy van ilyen.
S mint ilyen, egyben bûnbánást tanúsítok. Jobban ismered az irodalmat. (Ilyet sem csinálok gyakran...)
de ha már itt tartunk, bejelentkeztem arra a honlapra, vissza is igazoltátok hogy majd nézzem meg a megadott emailen és aktiváljam.

Egy bötû nem sok, annyi sem jött a megadott honlapra tõletek azóta (ma délután óta).

Ilyenkor mi van? ötezer dolláros magánnyomozóval lenyomoztattok, mint ma este House Wilsont??? :-)))
9/10
agig112 2010 nov. 24. - 20:32:37 9/10 Előzmény Kraftstoff
(4398/5524)
A 4x13-ban ("A jófiúnak befellegzett") Chase megkérdi Cameront, hogy lefeküdt-e House-szal, az meg nem válaszol neki. Szóval nem derül ki egyértelmûen, hogy mi volt, de szerintem ezt a párbeszédet pont azért rakták bele, hogy ilyen vitákat keltsen.
9/10
agig112 2010 nov. 24. - 20:16:51 9/10
(4397/5524)
Az nem igaz, hogy _csak_ bulvárlapok foglalkoznának a sztárok magánéletével. Néha el lehet csípni egy-egy cikket valamelyik Times-ban vagy egyéb nem bulváros napilapban. Persze ezek kevésbé provokatívabb híreket közölnek, de néha lehet olvasni a sorok között. Pár ilyen cikk pl. HL-ról:
http://www.doktorhouse.hu/hirek/hugh-boldog-la-ben/
http://www.doktorhouse.hu/hirek/hugh-az-oggi-ban/
http://www.doktorhouse.hu/hirek/a-hollywoodi-interju-a-jo-orvos/
http://www.doktorhouse.hu/hirek/category/cikk/?s=hugh+laurie
10/10
CsizmásPandúr 2010 nov. 24. - 18:00:22 10/10
(4396/5524)
Közben megtaláltam, évadzáró rész.
10/10
CsizmásPandúr 2010 nov. 24. - 17:52:22 10/10
(4395/5524)
A heti ajánlóban mintha nem tették volna oda, hogy "vadonat új rész". Ismétlés lesz a mai, nem tudjátok?
10/10
csendlerbing 2010 nov. 24. - 11:47:31 10/10 Előzmény agig112
(4394/5524)
Ezekre nincs mit mondanom, ugyanis a sztárok magánügyeivel bulvár lapok foglalkoznak. Nyilván nem a London Times vagy a Washington Post fogja tárgyalni. A bulvár meg bulvár.
JS-JM házasságot egy magyar bulvár írta le (nem tudom, a sok közül melyik, anyám veszi ezeket).
Kövezz meg érte, nem tudom bizonyítani.
(na és ha "link" lenne hozzá, az bizonyíték?)
Szerintem ez nem bírósági tárgyalás.
A Laurie-Edelstein is magyar bulvár valami németbõl átvéve.
Az pedig a legújabb Story (vagy Best, mindegy, ua. kiadó, az RTL klub nyomtatott változata mindkettõ), hogy Laurie válófélben van, a felesége adta be, a kábszerezése és a nõügyei miatt.
Tudod mit, igazad van. Nincsenek pöcsétes papíros bizonyítékaim.
És akkor mi van?
10/10
csendlerbing 2010 nov. 24. - 11:41:58 10/10 Előzmény tacsypeti
(4393/5524)
Igaz, de a lényegen ez semmit nem változtat, ugyanis a fõ téma éppen a túl reprezentálás volt a perektõl való félelem, a Treket ellenpéldaként hoztam fel. Az összes többiben mindenféle kisebbség "biztos a biztos" alapon túl van reprezentálva. Félnek, és kész.
Az egész "politikailag correct" mozgalom az USAban szerintem marhaság. A négereket elõször négernek volt tilos hívni, jött a "szines", ezellen pont õk tiltakoztak, hogy minden szín szín. Aztán a fekete, most az afro-amerikai.
Megjegyzem, ezt a filmeken és hivatalokon kívül alig használják.
Fõleg, mióta egy Jamaikai "fekete" jazz zenész tiltakozott az "afro-amerikai" ellen, hogy szerinte neki semmi köze Afrikához.
tacsypeti 2010 nov. 22. - 14:40:10 Előzmény bullseye
(4392/5524)
Star Trek: Enterprise: a kormányos is fekete is sima emberke....
Kraftstoff 2010 nov. 21. - 22:45:00 Előzmény csendlerbing
(4391/5524)
Bocsi, de lemaradtam. Melyik rész volt az, amelyikben állítólag lefeküdt egymással House és Cameron? Megtudnád mondani, hogy melyik epizódban volt? Vagy valaki más esetleg?
9/10
agig112 2010 nov. 20. - 10:47:10 9/10 Előzmény csendlerbing
(4390/5524)
Ahogy alvering2 írta, pont azzal volt a problémám, hogy úgy írtad le ezeket a bulvár (azaz esélyes, hogy nem 100%-ig biztos) értesüléseket, mintha tuti, hogy igazak lennének. És ez olyan, mint amikor a tv2 tényként állította be, hogy Vezekényi Lacika csinálta Lady Gaga klipjét.
2. "HL kérte.. ez pont egy magyar bulvár amelyik egy németbõl amelyik egy angolból vette át." - feltételezem, ez az "angol" a Daily Mail nevû bulvárlap lehetett, amely olyan szintû baromságokat szokott írni, mint a Blikk (saját kútfõbõl). Erre tényleg az a legjobb példa, hogy sokszor írják, hogy "egy közeli barát elmondása szerint" - egy idõ után ez már gyanús kezd lenni.
Valóban nem vagyok HL ügyvédje, de próbálom keresni és megvédeni az igazságot, amit ilyen messzirõl nehéz bizonyítani, és tényleg ki tudja, hogy mi a valóság. De a színészek személyes megjelenéseibõl, saját mondataiból próbálok következtetni a tényekre. (Mert bár nagyon jó színészek, de azért van, amikor kilóg a lóláb. Pl. Lisa Edelsteinen minden interjúban látszik, hogy odavan Hugh-ért. Nem feltétlenül szerelemmel, de látszik rajta, hogy valamilyen szeretetet táplál iránta.)
3. Hát nem tudom, én nem éltem hosszabb ideig az USA-ban, de még én is meghallom, hogy néhol befigyel House-nál az angol akcentus (most így hirtelen nem tudok példát mondani, majd, ha legközelebb találok ilyet, szólok). És nyilván, ha sok amerikai filmet nézett fiatalkorában, és tudjuk, hogy jó zenész, tehát jó hallása van, ezért nem meglepõ, hogy jól hozza a New York-i dialektust. Feltételezem, hogy az ebben a filmes showban beszélgetõk alig pár részt láttak a sorozatból (mert nem hiszem, hogy a tévések/filmesek nagyon ráérnének belemerülni bármelyikbe is) és rögtön elájultak az akcentustól (persze jogosan), és nem figyeltek oda a részletekre.
4. Ide is jöhetnek a linkek. Én csak arról tudok az IMDb-rõl, hogy volt a "House"-nak egy "unaired pilot"-ja (le nem adott elsõ rész), de ez érthetõ. Biztos egy fókuszcsoport alapján átdolgozták az epizódot, és ezért forgatták újra és lett az, amit mi elsõ résznek ismerünk.
5. Ez jó, ezt a JM-JS házasságot még nem hallottam. Tény, hogy nem nehéz ma már összeházasodni. De tényleg már az esküvõ küszöbén álltak a nyilvánosság elõtt (vicces, de benne voltak egy esküvõi magazinban is) és nem tudom, hogy ezek után miért házasodtak volna össze titokban.
Azt is csak a bulvárlapokban lehetett olvasni, hogy HL felesége válni akar. Az igaz, Hugh azt mondta, hogy ez az egész nem tesz jót a házasságának. De úgy vélem, hogy õ nem annyira felszínes, hogy engedjen az ilyen csábításoknak. Bár õ is csak ember (és férfi), szóval ki tudja. Én egy megcsalásról tudok, ami nem Emma Thompsonnal volt, hanem egy Audrey Cooke nevû rendezõvel, akivel a "The Place of Lions" c. tévéfilm forgatásán jött össze. Ezt a viszonyt HL még a nyilvánosságnak is bevallotta.
Még hozzátenném, hogy Lisa Edelstein (Dr. Cuddy) nemrég egy interjúban (http://www.doktorhouse.hu/hirek/lisa-edelstein-a-popeater-com-on/) elmondta, hogy HL felesége nem szokott féltékeny lenni rá és nincs is erre oka, mert kb. tök keveset találkozik Hughval a forgatáson (kivéve egy-két epizódot, amikor sok közös jelenetük van) és munkán kívül meg nem is találkoznak. Persze bárki bármit hazudhat a sajtónak, de én valahogy ezt elhiszem LE-nek az eddigi interjúi és megnyilvánulásai alapján.
6. Nyilván nem könnyû Amerikában (se) kezelni a "kisebbségeket" és a pozitív diszkriminációval próbálják elejét venni a negatív diszkriminációnak. A nézõnek meg tudni kell helyén kezelni a dolgokat, és tudnia kell, hogy nem minden úgy van a valóságban, ahogy a filmekben.

Ahogy te is írtad, ez mind a véleményed. Akkor meg tegyél oda egy "szerintem"-et vagy valami hasonlót a mondatba. Persze, nem kötelezõ elolvasnom, de szerintem azért beszélgetünk itt, hogy megvitassuk a dolgokat, véleményeket és tájékoztassuk egymást olyan dolgokról, amirõl a másik nem tud.
Collins 2010 nov. 19. - 08:16:13 Előzmény csendlerbing
(4389/5524)
Torres mióta néger?
alvering2 2010 nov. 18. - 21:21:49
(4388/5524)
Az amerikai emberek igen olyan hülyék... :D
bullseye 2010 nov. 18. - 20:05:36
(4387/5524)
mennyire vagy te pontosan szakmabeli?

ST:DS9 7 évadán keresztül a fõfõfõfõ góré Sisko fekete és földi, meg a családja is, meg az új nõje is
amúgy Worf is földi hivatalosan, és Guinan is fekete (TNG), aki bár valami egzotikus menekült, de sima sminkben játszotta Whoopi

+a többet forgatnak mint leadnak is nagyon-nagyon példákra szorul szerintem. Olyat én is láttam, hogy elmaradt, elcsúszott 1-1 sorozat (pl. egyetemi mészárlás miatt pár éve 1 Bones és 1 Criminal Minds), és a pilot is kimaradhat, ha jelentõsebb részét újraforgatják. De a forgatás elég drága, így leginkább csak akkor marad ki több elkészült rész, ha a csatorna túl hamar lemeszeli a sorozatot...
geri0055 2010 nov. 18. - 19:40:06
(4386/5524)
"HL kérte.. ez pont egy magyar bulvár amelyik egy németbõl amelyik egy angolból vette át. Ne tégy fel keresztkérdéseket, hacsak nem vagy HL ügyvédje. Mittudomén, igaz-e."

Itt fõleg a mittudomén igaz-e része akasztott ki... Ha valaki kicsit is ismeri Hught (úgy értve, hogy látott már vele interjút) azt tudja, hogy nem az a fajta aki ilyeneket kérne... de hagyjuk ezt.

"3. Pont az USofAban voltam akkoriban, és ment egy vita valamelyik filmes showban, hogy milyen jók a külföldi szinészek. Ott merült fel, hogy nem létezik, hogy HL angol, mert nemcsak az amerikai akcentusa, azon belül is a New York-i akcentusa is tökéletes."

És akkor ha megnézek egy Bit of Fry and Laurie-t, vagy Hugh bármelyik korábbi munkáját azokat egy hozzá nagyon hasonló hangú színész szinkronizálta Brit angolra? Ha tényleg ilyen hülyék az amerikai emberek...

"4. Történetesen dolgoztam tvnek is, és ezt egy producertõl hallottam (amellett, hogy máshol is olvastam), akit most nem nevezek meg nyilvánosan, hogy így van. Ha nem hiszed, keress rá a House összes epizódjára, ott megtalálod az adásba nem kerülteket (not aired...)"

Várok linket, akár privátban is.

"5. Cameron... értelmezés kérdése. Mivel Cameron sem teljesen õszinte, szerintem nyitva maradt. Az meg szintén az általad (és általam is) lebulvározott filmes sajtó (bár, hol a határ...), hogy JM a forgatás alatt jött össze JS-sel és ment is hozzá tényleg, és még a forgatások alatt el is váltak, állítólag HL-nak ebben szerepe volt. Bog znájet."

Ja, hát az "állítólag HL-nak ebben szerepe volt" elég Blikk szagú.

"Immár egyre több a hír arról hogy HL belefáradt ebbe, és a sorozat fiatal csajai ostromolják, és néha nem tud ellenállni."

Már megint... ilyet csak bulvár írt. Majd mikor Hugh-t idézik, vagy egy videóban õ mondja, akkor lesz igaz.

Bocs az óriás idézetekért.
alvering2 2010 nov. 18. - 16:31:13
(4385/5524)
A számozásodat használom.
2. A kijelentésed úgy volt megfogalmazva, mintha tudnád, hogy igaz. Ezért volt a reagálás sztem. MOst itt kijelented, hogy honnan tudjad.
3. Lehet, hogy így van, úgy értem, hogy nem teszett az amcsiknak, de pl. KJ kedvenc epizódja 4 vagy 5 szezon után a pilot volt, szóval HL-nek nem kellett izgulnia. S miután lett folyattás a rating-sem volt rossz.
5. A nem zörög a haraszt... az sztem a pletykalapok kedvence. Ezzel mindent meg lehet magyarázni. Azt mondják, a közeli ismerõsök... Ugyan már. Ez alapján HL aki 20 évig hûséges volt végigkefélte volna a stábot? /idunno/
Pláne hogy JM ugye nyomta JS-sel... számomra furcsa, de persze sok minden megtörténhet.
Azt viszont tudom, hogy Spiderman körül direkt ment a love/not love játék Kirsten Dunst és Tobey Maguire között ui jót tesz a nézettségnek.

Abban viszont igazat adok, hogy nyitva van hagyva az hogy Cameron lefeküdt-e House-sal. Ezt azt hiszem maga JM nyilatkozta.