Téma: Doktor House

mezsge 2010 nov. 18. - 14:10:34
(4384/5524)
köszi az infót! :)
10/10
csendlerbing 2010 nov. 18. - 12:52:09 10/10
(4383/5524)
Javítom magam, a g-állandó tényleg 9,81... mindenütt, de a súlyuk is ugyanaz, tehát az összes bolygó pontosan föld-tömegû, de hagyjuk, ez más topic.
10/10
csendlerbing 2010 nov. 18. - 12:49:19 10/10
(4382/5524)
Ja, ez igaz. Mondjuk a Trekben már fel sem tûnik, ha a világûrben felrobban egy hajó, és hallják a robbanás hangját, meg hogy mindenki angolul beszél, meg mindenütt emberi belélegezhetõ levegõ van, stb. Ezt így kell elfogadni, ez egy sikeres mozgó képregény.

Ezek inkább akkor zavarnak, ha magukat "komolyabbnak" valló sci-fikben szerepel hülyeség (hangterjedés az ûrben, vagy az Ûrcowboyok mozgása, súlytalanságban elfordít egy hatalmas zárat az ûrben és nincs ellenhatás, stb.) A star trek és társai így jó, ahogy van, angol a világnyelv, oxigén az éleny, és 9.81 a g állandó mindig mindenütt.
10/10
csendlerbing 2010 nov. 18. - 12:45:55 10/10
(4381/5524)
És még a "kisebbségekhez": a House-ban is van egy epizód ahol "kis emberek" (ez PC), közönségesen és tiltottan törpék játszanak. A minap volt egy egy bûnügyiben, tegnapelõtt meg egy komédiában (ezen a site-on nem csinálok más mûsornak reklámot).

Az érdekes, hogy három különbözõ sorozatban ugyanaz a két "kis ember" szerepelt. Sorolhatnánk még az autistákat is, de õket "nem-autisták" játszák nyilvánvalóan (vigyázz, nem szabad a "normális" szót használni!), viszont süketnémát minden filmben Marlee Matlin játszik a Kisebb Isten Gyermekei c. zseniális filmje óta.
twillight 2010 nov. 18. - 12:39:40
(4380/5524)
Mert el vannak foglalva azzal, hogy olyan dolgokat taáljanak fel, amiknek légüres térben is van hangja xD
10/10
csendlerbing 2010 nov. 18. - 12:35:53 10/10
(4379/5524)
Sõt, nemrég volt a "Roast.." "Égessük le..."-ben a Will Shatner epizód (ez egy olyan sorozat, ha valaki nem ismerné,ahol ismert embereknek szintén ismert kollégái nézõk elõtt élõben bármit odamondhatnak. Angolul megy, de röpködnek a f*ck, stb. kifejezések. Tudnék párat mondani, pár napja az égessük le Pamela Andersont megy. Az alanynak jó képet kell mindenhez vágni, nem könnyû.) Ott kiderült, hogy az eredeti Star Trek ázsiai szinésze meleg, tényleg nem tûr itt nyomdafestéket, hogy cikizék. A legenyhébb Shatnerre (Kirk) az volt, ami talán nyomdafestéket tûr, hogy egyszer olyan részeg volt, hogy véletlenül Uhura szájába adta a farkát, nem a mellette álló homokos....-éba. (Na, talán igy nem moderálnak ki, visszafogtam magam.)

A Trek egy új epizódjában már lekerül a "visor" a feketérõl, helyreállítják látását.
(Csak azt tudnám, ha ilyen okosak a 24. szd.-ban, a kopaszodást miért nem tudják még gyógyítani...)
10/10
csendlerbing 2010 nov. 18. - 12:25:37 10/10
(4378/5524)
Jogos a három pont. (Ráadásul ott is az amcsik "túllövik" magukat, egy csapással két legyet ütnek, vak is és fekete is...)
offtopic
twillight 2010 nov. 18. - 12:02:02
(4377/5524)
Speciel a vak fickó a StarTrekben földi.
10/10
csendlerbing 2010 nov. 18. - 11:40:50 10/10
(4376/5524)
1., "természetesen" teli van bulvár ismeretekkel, tehát - ahogy azt egy nálam okosabb ember mondta ironikusan egy fizikus kollégájának - "minden esemény valószínûsége 0.5, ugyanis VAGY bekövetkezik, VAGY nem". Bulvár, bulvár. És ami nem bulvár, arra hol a "pozitív bizonyíték?"
2. HL kérte.. ez pont egy magyar bulvár amelyik egy németbõl amelyik egy angolból vette át. Ne tégy fel keresztkérdéseket, hacsak nem vagy HL ügyvédje. Mittudomén, igaz-e.
3. Pont az USofAban voltam akkoriban, és ment egy vita valamelyik filmes showban, hogy milyen jók a külföldi szinészek. Ott merült fel, hogy nem létezik, hogy HL angol, mert nemcsak az amerikai akcentusa, azon belül is a New York-i akcentusa is tökéletes. (Ugyanígy nem hitték el a Dadus-ban Niles-t, az inast játszónak, hogy nem született angol, hanem született amerikai, mert tökéletes Queens Englisht beszél.
4. Történetesen dolgoztam tvnek is, és ezt egy producertõl hallottam (amellett, hogy máshol is olvastam), akit most nem nevezek meg nyilvánosan, hogy így van. Ha nem hiszed, keress rá a House összes epizódjára, ott megtalálod az adásba nem kerülteket (not aired...)
5. Cameron... értelmezés kérdése. Mivel Cameron sem teljesen õszinte, szerintem nyitva maradt. Az meg szintén az általad (és általam is) lebulvározott filmes sajtó (bár, hol a határ...), hogy JM a forgatás alatt jött össze JS-sel és ment is hozzá tényleg, és még a forgatások alatt el is váltak, állítólag HL-nak ebben szerepe volt. Bog znájet.
Természetesen nem tartottam a gyertyát. Csakhát nem zörög a haraszt. Kb. húsz év házasság után az asszony válni akar, mert a mindeddig hûséges (leszámítva egy korai Emma Thompson visszatérést) hû férj volt. Immár egyre több a hír arról hogy HL belefáradt ebbe, és a sorozat fiatal csajai ostromolják, és néha nem tud ellenállni.
6. Persze, hogy nem kell tized százalékra kiszámolni. Azonban az amcsik annyira félnek attól, hogy diszkrimináció miatt mondjuk az azerbajdzsán kissebbség beperli õket, hogy eleve minden kisebbséget túlreprezentálnak. Nem igaz, hogy a valóságban minden bíró és rendõrfõnök kövér néger, a bírók esetleg ázsiaiak. Túlreprezentálás.
Ellenpélda: a Star Trekben (kivéve az elsõt, Uhura hadnaggyal) még NINCS néger. Azóta van (Tuvok, B'Ellana, stb, de MIND földönkívülit játszik. Egyetlen földi néger sincs. Ez is érdekes.)
Küldj egy privát levelet, és többet is írok.
Nem kombinálom túl, csak a véleményemet írom le, amit nem kötelezõ végigolvasni.
9/10
agig112 2010 nov. 18. - 00:18:46 9/10
(4375/5524)
A "tények"-nél lemaradt az idézõjel, mert akkorát nem találtam a billentyûzeten, amely odaillett volna. Khm.
9/10
agig112 2010 nov. 18. - 00:14:44 9/10
(4374/5524)
Mielõtt még azt feltételezném, hogy a levegõbe beszélsz, linkelnél kérlek pár (nem bulvár és spekulálós) cikket az alábbi tények alátámasztására?
- Hugh Laurie kérte, hogy jöjjenek össze Cuddy-val
- "HL játéka eredetileg nem tetszett az amcsiknak, nem hitték el, hogy angol" - a mondat második részével egyet értek, sok amerikai nézõ lehet, hogy még most sem tudja, hogy angol, de az elsõ felét honnan veszed?
- "azért is van több epizód, mint amennyit bemutatnak" - azért ennyire nem pazarolják a pénzt, nem forgatnak fölöslegesen teljes epizódokat, max. egy-egy jelenetet, ami késõbb kivágásra kerül
- "kellett Jennifer Morrison, akirõl mindig titok, hogy a karaktere lefeküdt-e House-val" (áz mágyárúl "House-szal", de nem ez a lényeg...) - egyértelmû, hogy Cameron nem feküdt le House-szal. Az, amikor Chase rákérdez erre és Cameron nem válaszol, csak mûdrámázás volt az írók részérõl.
- "A színésznõ igen, de az más téma." - honnan tudod, ott voltál? Nyilván kétesélyes a dolog, éppen ezért ezt nem állíthatod ilyen biztosan, mert a végén még valaki elhiszi. Egyébként attól még, hogy egy férfi és egy nõ együtt dolgozik, nem kell feltétlenül lefeküdniük egymással.

És végül erre reagálnék: "legyen egy film reprezentatív" - ezt mégis hogy gondolod? Legyen minden amerikai film szereplõinek 74,8%-a fehér, 12,4%-a fekete, 4,5%-a ázsiai és így tovább? Nyilván nem is kéne érdekelnie senkit, hogy a szereplõk most feketék, fehérek, sárgák, lilák vagy akármilyenek. De mivel az embereknek az tûnik fel elõször egy feketén, hogy fekete és nem az, hogy hosszú a haja (nem vagyok álszent, ebbe én is beletartozom, de azért ennek is vannak fokozatai), ezért a filmkészítõknek is tudatosan foglalkozniuk kell azzal, hogy minél színesebb legyen a szereplõgárda.
A "House"-t illetõen mondjuk nem kéne ezen ennyit lovagolni, hogy melyik szereplõ miért az, aki. Fölöslegesen túlkombinálod az egészet.
9/10
agig112 2010 nov. 17. - 23:45:41 9/10 Előzmény mezsge
(4373/5524)
Az epizódokat illetõen pl. ezen az oldalon tájékozódhatsz, hogy mikor melyik rész (vagy legalább melyik évad) megy a tévében: http://www.doktorhouse.hu/ (felül a "következõ epizód" szekciónál).
1/10
Ford Mustang 2010 nov. 17. - 23:09:34 1/10
(4372/5524)
Jaja, Junior. A közelmúltban volt is a TV2-n, ha jól emlékszem.
bullseye 2010 nov. 17. - 22:53:48
(4371/5524)
Junior. Hát ilyet nem tudni... egy világ omlott össze bennem... :)
10/10
csendlerbing 2010 nov. 17. - 22:30:42 10/10
(4370/5524)
Bocs, természetesen nem az Ikrek volt, hanem amikor a Svájcinéger gyereket szül, most nem ugrik be a címe, de nagyon jó volt.
10/10
csendlerbing 2010 nov. 17. - 22:27:33 10/10
(4369/5524)
Hát az egy elég elcs*szett film, Monty Python maradvány ide, Branagh és Will Smith oda. Nekem szerencsére mindig a Shakespeare feldolgozásai jutnak eszembe (meg volt felesége, Emma Thompson, aki az európai filmek gyöngyszeme, még Schwarzeneggerrel és DeVitoval is hajlandó volt komédiázni az ikrekben, meg Sir Anthonyval sziporkázni a Napok romjaiban. Plusz a Shakespeare-ek).
10/10
csendlerbing 2010 nov. 17. - 22:25:01 10/10
(4368/5524)
Na ja... az elmúlt kb. tíz évben talán két olyan krimit láttam, ahol a rendõrkapitány nem ingujjban ülõ,nadrágtartós, dagadt, folyton üvöltözõ néger (bocs, PC: afroamerikai, vagy egyszerûen kosaras) lett volna. Most a mozgáskorlátozottak a sorosak, nekik muszáj mindenütt ott lenni. Nem baj, csak én nem igazán szeretem a csakazértis pozitív diszkriminációt, legyen egy film reprezentativ és kész.
bullseye 2010 nov. 17. - 21:50:26
(4367/5524)
haszid rabbi viszonylag ritkán gyanúsított, ahogy Amish lelkipásztor sem túl gyakran (sima zsidók viszont lehetnek, csak ha nem vallási ügyre élezõdik ki a rész, akkor simán "kaukázusiként" futnak), de feketék szoktak lenni gyanúsítottak, vádlottak, és bûnösök is. Gyakran. Éppen ennek ellensúlyozására vannak a fekete nyomozók, sõt gyakran rendõrkapitányok, és most kezdõdik ugyanez a latinokkal is. Ázsiaiak valahogy annyira nem lobbiznak, legalábbis ideáig nem annyira hallatszik el.

Az a 24, ahol a szegény orosz maffiózókat, arab terroristákat, és kínai kommandósokat egyaránt bábuként mozgatják a gonosz amerikai fehérek... de azt így szeretjük :)
1/10
Ford Mustang 2010 nov. 17. - 21:39:44 1/10
(4366/5524)
Nem tudom miért, de nekem Kenneth Branagh-ról mindig a Vadiúj vadnyugat jut az eszembe, ott nagyon durva volt fél testtel:D
10/10
csendlerbing 2010 nov. 17. - 21:06:32 10/10 Előzmény alvering2
(4365/5524)
HL játéka eredetileg nem tetszett az amcsiknak (sokat olvastam róla, kint is, itthon is) és - milyen az amerikai - nem hitték el, hogy angol,tökéletes a kiejtése (Cambridgeben végzett, eminens diák és olimpikon evezõs volt, archeológus és antropológus szakon, valamint Emma Thompson nagyon szerette... Kenneth Branagh már kevésbé, de barátok voltak.)
Namost Amcsiban nagyon komolyan veszik a nézõk véleményét, azért is van több epizód, mint amennyit bemutatnak. Szerintem itthon is árgus szemekkel figyelik akár a Portot is. Végül is ebbõl élnek.
Nos, ha amerikában vagy, muszáj beletenni feketét, kínait, indiait, zsidót, és ezek általában nem lehetnek rossz emberek (egy krimiben ha fekete gyanúsított vagy haszíd rabbi a gyanúsított, hátradõlhetsz, nem õ a gyilkos).
House sánta is idegesítõen egoista, kell mellé ellensúlynak egy zsidó nõ akivel kutya macska barátságban vannak. (És kellett Jennifer Morrison, akirõl mindig titok, hogy a karaktere lefeküdt-e House-val. A szinésznõ igen, de az más téma.)
Bocs, "nem volt idõm arra, hogy rövid legyek" (Cicero), de kicsit ebbõl élek, szakmai ártalom.