Téma: Doktor House

Fieldmour 2010 máj. 20. - 12:40:39
(4004/5524)
Mindenesetre továbbra is kíváncsi vagyok a sorozatra... De pl. a tipikus epizód-sémán is gyakrabban lehetne változtatni:

1. Valaki beteg lesz
2. Elõször nagyon egyszerû esetnek tûnik...
3. "Váratlanul" rosszabbodik az állapota (premier plánban vért hányt, rohama lesz stb...)
4. Ezután jön egy moralizálós rész, amiben a szereplõk kifejtik az adott rész erkölcsi témájáról alkotott véleményüket (nyílt házasság, elfogadjam-e a homoszexualitásomat stb.. hogy csak az utóbbiakból szemezgessek)
5. A beteg elmegy a halál kapujáig, szinte már nincs visszaút
6. House egy beszélgetés során az egyik mondatnál megáll, szúrósan néz, zene erõsödik és megvan a megoldás
7. Beteg pár nap múlva rendbe jöhet...

Nem így néz ki egy House-rész?? :]

Azt hiszem elõszedek egy kis Fry and Laurie-t, ha már így véget ért az évad....
Fieldmour 2010 máj. 20. - 12:21:59
(4003/5524)
Ez abszolút jogos, csak nem tudom ezt a vonalat meddig lehet (érdemes) húzni.. Nálam már nagyon a határon van. Persze biztos sokaknak még nem, úgyhogy nincs nagy jelentõsége, csak egy vélemény...
alvering2 2010 máj. 20. - 08:19:22
(4002/5524)
A fordítás minúsége nem neked szólt, én csak jeleztem, hogy remélhetõleg a feliratok ennél jobban vannak fordítva ui. a cmíek mind nagy melléfordítésok voltak. Gondolom programmal csinálták, de azért nem kellett volna teljesen elfogadni.

Azt sztem nem sokan vitatják, hogy a Broken az nagyon jól sikerült. NEkem tetszett nagyon a Teamwork is, de utána, már a (számomra) jobb részek esetében is csak egy négyest adnék ötös skálán. Viszont sok rész esetében gyenge hármast, vagy kettest. S nekem volt egy legrosszabb is, de valszeg azért, mert nem vagyok Huddy fan. Érdekes, hogy Baggageben ugyanaz a dramaturgia van mint a 3 storiesban (season 1) vmit dob is rajta, de valahogy úgy éreztem a szezon egészében, hogy ez egy lecsngés. Vhogy nem láttam felpörögni az eseményeket. Lehet arra hivatkozni, hogy House próbálkozásai - jó akarok lenni, akkor nekem is jó lesz - miatt volt így, de sztem az elsõ szezon a 3. sokkal jobb volt. A 4. elsõ fele a survivor csavar nekem bejött, az a szezon is messze felülmúlja a hatodikat.
SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER
Kíváncsi leszek mi lesz a hetedikben, hisz David Shore szerint eza sorozat nem arról szól, hogy vki/vkik hosszabb ideig boldogok tudnak lenni...
Elég csak a mostani szezont nézni: (Chameron, Foreteen, Luddy, Taubék...)
Ami biztos, hogy 7. elején OW az forgat szóval nem nagyon fog szerepelni, de elhangzott, hogy fog, szóval a lejárt 3 éves szerzõdések az õ esetében meghosszabbítódnak... Mondjuk hülyék lettek volna elengedni, hiszen eléggé befutott House-zal. Wilsonné is lesz még...
Én is nézni fogom biztosan a 7-et, gondolom szeptemberben folyatódik, de remélem, hogy nem úgy kell nézni majd, mint más sorozatot, hogy már csak "becsületbõl", kényszerbõl, hogy nem tetszik, de azért megnézeem, hisz már 6 teljes szezont láttam.
10/10
stabi 2010 máj. 20. - 06:42:46 10/10
(4001/5524)
Szerintem pedig jó a 6. évad. Már az elsõ két rész s más kezdéssel indult.
És folyamatosan szórják ki, veszik vissza aszereplõket. Közbe meg futnak a történetek. Azért nehéz nnyit kitalálni. A Wilsonos valóban uncsi volt.

A fordítást nem Én csináltam. A Wikipediából hoztam ide.
Nofri 2010 máj. 20. - 00:36:50
(4000/5524)
"bunkó manipulatív f*sz vagyok, de zseni" -ez az egész lényege.ennek hiányában csak egy 20.vészhelyzetárnyék lenne.az meg kit érdekel?
alvering2 2010 máj. 20. - 00:14:30
(3999/5524)
Azzal én vitatkoznék, hogy ugyanaz a figura lépett elõ midnen szezonkezdetben aki volt az elõzõben. Az 5-rõl 6-ra váltásnál azért más lett egy kicsit, illetve próbált más lenni.
Nekem kedvenc szezonbefejezésem a 3. illetve az 5. volt eddig. Ezektõl messze elmaradt a 6. befejezése.
Fieldmour 2010 máj. 19. - 23:57:40
(3998/5524)
Készül a hetedik évad? Nem tudom, hogy ennek örüljek-e... Félreértés ne essék, szeretem a sorozatot, Hugh Laurie remek színész (és humorista), de ha nem változtatnak valamit, akkor totál egyhangúságba fog süllyedni az egész. Bár már szerintem most ott van. Szinte minden áldott rész ugyanolyan volt a hatodik évadban (leszámítva a kezdést, meg egy-egy kivételt, mint a Cuddy-s). Részemrõl már House "bunkó manipulatív fasz vagyok, de zseni" karaktere is teljesen kifulladt és unalmassá vált. Valamit váltani kéne. Persze annyira van jó a sorozat, hogy a következõ évadokat is meg fogom nézni, bármilyen lesz is, de az élmény már sokkal kisebb, mint korábban.
SPOILER ON
A 6. évad záró rész is pont olyan, mint az elõzõ zárók: megadja a lehetõséget a karakter változására, aztán a következõ nyitóepizódban ugyanaz a figura lép elénk. Nem tudom ki hogy van vele, én már megnézném milyen egy évad azzal az emberien zseni House-al, akit pl. a HELP ME-ben láthatunk... Szerintem Hugh-nak (és egyben Housenak) fekszenek is az "ember akinek vannak érzelmei" megnyilvánulások, nemcsak a "mindenkit manipulálok, mindenkit átbaszok, csak a rejtvény érdekel, szarok az emberre" típus. Leszámítva néhány tényleg ülõ cinikus beszólását, sokkal inkább megmaradtak bennem azok a részek, amiben bevillant House emberi oldala (pl. még jó régen, valamelyik elsõ évadban, amikor flashbackben bemutatták, hogy lett sánta, a vívódását a mûtéttel kapcsolatban, vagy a 4. dupla-záró stb...)
No mind1, majd meglátjuk a készítõk mit akarnak. Valószínû õk majd haladnak a jó öreg "addig üsd a vasat" úton és lehúznak még annyi bõrt a figuráról, amennyit csak lehet és még egy kicsivel többet... Remélem nem így lesz!
SPOILER OFF
alvering2 2010 máj. 19. - 23:06:16
(3997/5524)
MOndjuk a Lockdownt lezárásnak, a Knight Tale-t lovagnak, az open a shut-ot nyitva és lövésnek fordítani... Hát inkébb javaslom az angol feliratot...
Baggages sem poggyász itt...
A moving the chain legalább nincs lefordítva, hiszen ez az amerikai fociból van átvéve.
alvering2 2010 máj. 19. - 23:00:26 Előzmény orsi26
(3996/5524)
Én épp most néztem meg. Volt benn ejó is, de sztem egy nagy szar lett a vége. Sztem a leggyengébb évadzárás.
Roland Katarn 2010 máj. 19. - 22:38:16
(3995/5524)
ok. köszi. Na én is mentem. CS all!!!
Roland Katarn 2010 máj. 19. - 22:23:26
(3993/5524)
A mázlis amcsik ... :(
10/10
stabi 2010 máj. 19. - 22:22:22 10/10
(3992/5524)
Ja Amcsiban most ment a 21 rész május 10-én. Sõt már a 22-ig lesz most.
De már készítik (szerencsére) a 7 évadot is!

Itt a már külföldõn levetitett részek cimei:
11. rész A tégla
12. rész Megbánás
13. rész Moving the Chains
14. rész 5tõl 9ig
(Ezolyan rész lesz mint a Wilsonos, csak itt Dr. Lisa Cuddy-nak egy munkanapját követhetjük nyomon)

15. rész Magánélet
16. rész Fekete Lyuk
17. rész Lezárás
18. rész Lovag
19. rész Nyitva és lõvés
20. rész A választás
21. rész Poggyász
22. rész Segíts nekem
Roland Katarn 2010 máj. 19. - 22:16:37
(3991/5524)
Igaz! :)
Woland242 2010 máj. 19. - 22:11:43
(3990/5524)
Nem vagyok rákattanva a TV-re, mert tré, de van 1-2 mûsor ami érdekel. Dr. H. is ilyen.
Amikor arról papolnak, hogy ne töltsünk le mindent, mert a filmgyártók legatyásodnak, akkor miért nem szólnak legalább, hogy nem lesz új rész, csináljatok báááármit.
Nem, sunnyognak, és megszívtanak mindenkit aki pont ezt a sorozatot szereti.
Mi marad? A letöltés. Gratulálok a TV2-nek. Eddid se néztem õket, ezután meg pláne nem fogom...
Trógerek.
buyes 2010 máj. 19. - 22:11:39
(3989/5524)
Nézd pozitívan a dolgokat! Helyette egy ilyen igazán egyetértõ és kellemes társaságban töltheted azt a szûk 3/4 órát. :D
Roland Katarn 2010 máj. 19. - 22:08:09
(3988/5524)
Az elõzõ részt nem láttam, a wilson-osat, de gondoltam, nem baj, most megnézem a köv. részt. Hét ez lett belõle!
buyes 2010 máj. 19. - 22:04:32
(3987/5524)
Szerintem elfogyott a tv2 pénze a további részek megvásárlásához. Persze ezt nyilván mi (nézõk) szívjuk meg.
Az a szomorú, hogy egész héten erre az egy sorozatra készültem, ill. hogy mindenképp meg tudjam nézni, mert amúgy én sem vagyok sorozat- vagy tv-nézõ függõ.
Sajnos ezt is le kell nyelnünk...
btz1983 2010 máj. 19. - 22:04:20
(3986/5524)
Hause magyar honlapon azt írják ha levetítik hetente az 1 részt akkor 64 hét mûlva lesz a 121. hause epizód, (TÉGLA), ami úgy hozzávetõlegesen 1 év 2 hónap és 3 hét múlva érik be magukat
Roland Katarn 2010 máj. 19. - 22:01:58
(3985/5524)
Most az ötödik évadot játssza asszem...