Téma: Doktor House

10/10
Viky 21 2010 ápr. 06. - 15:38:24 10/10
(3844/5524)
House nem hinném, hogy ténylegesen szerelmes lenne Cuddy-ba... Neki inkább Stacy volt a "nagy õ". :) Mint azt már írtam Cuddy inkább egy próbálkozás a részérõl, és nem csak most nem, hanem már akkor sem táplált irána túl egyértelmû érzéseket. Inkább csak, ahogy azt House is mondja, "Érdekelt, mi lehet a dologból". És ez a kapcsolat már akkor sem mûködött, mert nem illettek össze és ebbõl adódóan egyikõjük sem hisz benne, hogy most mûködhetne. Hiszen a dolgok azóta csak bonyolultabbá váltak, a munkakapcsolat miatt, szóval...

Ami pedig a 7. évadot illeti, mindenképpen lesz, mert a sorozat sikere túl nagy ahhoz, hogy csak így abbahagyják.
10/10
Viky 21 2010 ápr. 06. - 15:27:54 10/10
(3843/5524)
Ok, értettem, nem sértõdtem meg. :)
Am. nincs ezzel semmi gond, elég sokan (sajnos) ez alapján választanak sorozatot/filmet. Az nem baj, ha ez is segít dönteni, na de ha már valaki csak ezért néz valamit, ami egyáltalán nem is érdekli...
alvering2 2010 ápr. 06. - 13:06:21
(3842/5524)
Érdekes ez a beszélgetés. Nekem is pont ez az egyik ok amiatt furcsálom a Huddys dolgot. Mind Stacey bevezetése (Cameron mondja, hogy már látja H tud szeretni vkit...) számora ellnetmondásban van Huddy szál múltbeli gyökereztetésével. Továbbá a mûtétkor, elfogadja Stacey kérését szimplán...
Hogy House elenegedi Staceyt, az lehet, felnövés is, de sztem az is belefér, hogy megoldotta a feladatot, hisz Stacey már (újra) õt választotta. Ezzel bebizonyította magának, hogy amit kitalált/eltervezett megoldotta. Talán emiatt is könnyebb volt lemondania róla. (Csak gondolkozom)
Nem tetszik a Huddy szál, habár ez az egyik leghosszabb kerülgetjük egymást szál (5 szezon?:)), mert sztem szokatlanul nagy szerepet kap Cuddy.

SPOILER
Habár nekem is csalódás most a 6. szezon, de kíváncsian várom az új csajokat, plusz ugye lesz egy Nolan is újra... Meg Hugh rendezése (mondjuk sztem ez egy kicsit túldimenzionált/hypeolt)...

Ami mág fontos, hogy nincs hivatalosan megerõsítve/megrendelve a 7. szezon, de a nézettségi adatok alapján hülye lenne a FOX meg úgy is van tervezve...
travelcsanel 2010 ápr. 06. - 02:32:51 Előzmény Viky 21
(3841/5524)
off

nem akartalak bántani (és mást sem) ezzel a "szépek-e"-dologgal. bármi mást is említhettem volna, aminek nincs gyakorlati jelentõsége. hirtelen ez jutott eszembe.
(ugyanakkor bevallom: egy sorozat kiválasztásánál számomra esetenként elég fontos szempont lehet, hogy ki a nõi fõszereplõ - pl. nem hiszem, hogy a leverage-bõl egynél több részt végigszenvedtem volna, ha nem beth riesgraf játszik benne. az elemzésénél viszont már teljesen lényegtelen.)
10/10
Viky 21 2010 ápr. 04. - 22:24:52 10/10
(3840/5524)
Igen, ebben nagyon is igazad van, más szemszögbõl nézzük a dolgokat. De ez nem is baj, sõt kifejezetten jó is, pont ezért írogatunk véleményeket meg mindent, hogy megismerjünk más nézeteket. És mindig is érdekelt a pszihológia! :) Mindkét nézõpontnak van értelme, de igazán együtt teszik ki a teljes képet. Az mondjuk részemrõl is irreleváns, hogy szépek-e...
Abból a részbõl nekem nem az jött le, amit írtál, hanem inkább az, hogy Cuddy elemzi House érzelmeit, ezzel elég egyértelmûen felfedve a sajátjait. Majd utal rá, hogy belõlük már nem lesz semmi, az már elmúlt, mondván, hogy "Ez a hajó már elment, House!" De ez nem feltétlenül utal arra, hogy közvetlenül az állás megkapása elõtt volt közöttük valami "testi kontaktus" csak annyit, hogy volt valaha valami. És ami volt, azt nem a munka miatt szûnt meg, csak egyszerûen vége lett, nem jött össze. De persze mindezt másképp is lehet értelmezni, ez ránk, vagyis a nézõkre van bízva. Mondjuk én azért gondolom így, mert ugye szó esik errõl a 6. részben, elég egyértelmûen. Ez pedig kétséges, és csak ha így értelmezzük, akkor van értelme. De én nem is vagyok benne biztos, hogy annyira komoly volt a testi kapcsolat közöttük.
travelcsanel 2010 ápr. 04. - 21:40:42
(3839/5524)
tyû, alapos voltál! :) nem vitatkozom, mert teljesen védhetõ az értelmezésed - bár szerintem az enyém legalább ennyire az. mint minden film(sorozat), regény, színdarab ésatöbbi a house is tele van hiátusokkal, amiket nekünk kell kitölteni tartalommal. Te ezt pszichologizálva teszed, én meg inkább dramaturgiai szempontok alapján. stacy, lucas és a sok-sok epizódszereplõ számomra úgy érdekes, hogy miként viszik elõre a történetet és a központi figuráról a segítségükkel milyen plusz információk derülnek ki. az, hogy szépek-e, mit éreznek vagy mit éreznek irántuk más epizódszereplõk teljesen irreleváns.
abba kötnék csak bele - tudom, ezt nem Te állítod -, hogy house érzelgõs lett. nekem éppen ez a legnagyobb fájdalmam, hogy míg korábban egy érzékeny tapló volt, most csupán egy tapló. erre írtam korábban, hogy önmaga karikatúrája lett. nagyon le lett a figura csupaszítva néhány - a 6. évad szempontjából persze roppant fontos - jellemvonásra. de ez megint csak magányvélemény.
ami meg azt az említett epizódot illeti: valami olyasmire lehetett következtetni belõle, hogy house és cuddy közvetlenül azelõtt keveredtek testi kontaktusba, mielõtt house állást kapott a kórházban. ehhez képest van ellentmondás a 6. évadban.
10/10
Viky 21 2010 ápr. 04. - 21:01:06 10/10 Előzmény travelcsanel
(3838/5524)
Ezzel megint csak nem értek egyet. Azzal, hogy Stacy-t House elküldte vissza a férjéhez épp azt bizonyította, hogy igenis tud érett módra viselkedni. Belátta, hogy ha Stacy vele marad szétrombolja a házasságát és még abban sem volt biztos, hogy egyáltalán lehet-e jó vége ennek a viszonynak. Tehát a Stacy-vel folytatott kapcsolata kudarccal ért véget, és egyszer Wilson még meg is említi, hogy ezután a hudarc élmény után House, mivel nem élne túl mégegy komolyabb szakítást, inkább nem is próbálkozik. De ez változott a pszihiátrián történtek óta, próbál más lenni és Cuddy pedig inkább csak egy próbálkozás House részérõl, mert benne is megvan az igény a normális párkapcsolat kialakítására és érez is valamit Cuddy iránt (vagy legalábbis vonzódik hozzá) csak épp nem elég biztos magában. Az egész búnkóskodás, a tapizás meg minden közeledés ellökése House részérõl csupán színjáték volt. És mondják sokan: House-ból egy érzelgõs valakit csináltak az új évadban. Ezt nem "csinálták" hanem leginkább lehull a lepel a karakter valódi énjérõl.
Ami pedig Cuddy-t illeti, õ tényleg szerelmes, az elsõ pillanattól kezdve, de House erõs (vagy inkább annak tûnik számára) ezért neki is erõsnek kell lennie. Így mindketten belebonyolódnak egy szerepjátékba, de mind a ketten tudják, hogy ez csak szerepjáték a másik részérõl.
Abban a részben pedig, amit említettél House tökéletesen emlékszik Cuddy egy ex-pasijára, akivel egyszer együtt látta. Ebbõl pedig Cuddy azt elemzi ki, hogy House vonzódik hozzá, hiszen így megjegyezte annak az arcát, akivel egyszer régen látta csókolózni.
Lucas meg talált magának egy csinos nõt, akivel jól megvan. Ennyi. Nem hinném, hogy ez a kapcsolat azt igazolná, hogy Cuddy az éretlen pasikhoz vonzódik, inkább ezzel saját magának akarja bebizonyítani, hogy képes együttélni valakivel. Nem feltétlenül szereti Lucas-t, inkább a kötelességtudat hajtja, hogy találjon magának valakit, aki segít a babával.
travelcsanel 2010 ápr. 04. - 17:43:47
(3837/5524)
szintén szpojler :)

a stacy-s történetnek a sorozat egészére nézve szerintem éppen az volt a lényege, hogy house nem tud továbblépni (se vele, se nélküle). ez magyarázta, hogy miért képtelen normális párkapcsolatra. ehhez képest most kiderül, hogy igazából cuddy volt-van-lesz az örök szerelem?! ugyanmár! ez nagyon ügyetlen. (ráadásul abban a részben - nem emlékszem, pontosan melyik évad, melyik epizód volt ez - amiben house egy irakban szolgáló katona bõrébe álmodja magát, mintha kicsit ellent mondtak volna ennek.)
ami meg lucast illeti: azonkívül, hogy két ovis szintjén szívatják egymást house-zal, a figura nem sokat tesz hozzá a 6. évadhoz. legfeljebb azt a tézist hivatott igazolni, hogy mindig ugyanazt választjuk (mármint cuddy ugyanolyan, érzelmileg éretlen pasikat).
olyan meg szerintem nincs, hogy "régen volt". hacsak valamilyen rendkívüli, kivédhetetlen esemény nincs (pl. egy színész halála, vagy pl. a kutnert alakító színész "politikai elfoglaltsága"), akkor illik átgondolt, a teljes sorozat koherenciáját megtartó epizódokat írni újra és újra.
10/10
Viky 21 2010 ápr. 04. - 17:20:31 10/10
(3836/5524)
Spoiler 6x6
Ok, ebben igazad lehet, ezt a jellemváltozás dolgot tényleg kisarkították. Azért szerintem annyira nem nagy szerelmi dráma House és Cuddy közös múltja, többször is utaltak már rá hogy egyszer régen volt közöttük valami, max ebben a részben kaptunk valami konkrétat is. Volt valami, nem jött össze, ennyi. Nem kell ezt túl nagy dobra verni. Az tény, hogy Lucas elég csúnyán belezavar a képbe, de nem olyan nagy baj, hogy van. Ha nem lenne, meglenne a nagy jelenet, az összeborulás és a Happy End. Mondjuk én Huddy-s vagyok, de ez egyáltalán nem tenne jót a sorozatnak, gyakorlatilag zsákutcába juttatná. Szerintem nem olyan vészes és egyáltalán nem teszi érvénytelenné a Stacy-szálat. Ráadásul az már régen volt, House továbblépett.
travelcsanel 2010 ápr. 04. - 14:59:46
(3835/5524)
abban teljesen egyetértek Veled, hogy nagyon ígéretesen indult az évad (ráadásul nagy franka potente rajongó vagyok - õ játszotta lydiát). csakhát a csúcspontnak nem a szezon elején kellene lenni...
persze azért valami mindig akad, ami miatt leülök a tv elé megnézni. a következõ két epizódot (16-17) pl azért várom nagyon, mert ezeket hugh laurie rendezte és nagyon kíváncsi vagyok, hogy belecsempészett-e egy kis angol humort.
travelcsanel 2010 ápr. 04. - 14:52:34 Előzmény Viky 21
(3834/5524)
szerintem annak, hogy house boldog-boldogtalan magánéletébe beleavatkozik, kizárólag azért, hogy jól megmondhassa neki a frankót, sokkal több köze van az írók mértékvesztéséhez, mint valamiféle jellemfejlõdéshez vagy szükségszerû jellemváltozáshoz.
a cuddy-szálat meg egyenesen dramaturgiai öngólnak tartom: egyrészt, mert nagyon leszûkíti a kis játszmáik értelmezési mezejét (visszamenõleg is), másrészt pedig hiteltelenné teszi a második évad "nagy szerelmi drámáját". azon részletek fényében, amik majd a 6. epizódban (tv2-n 7., szóval még messze van) kiderülnek house és cuddy közös múltjáról, a stacy-románc csak puszta nyavalygás volt.
alvering2 2010 ápr. 04. - 13:55:32 Előzmény travelcsanel
(3833/5524)
Érdekes, mert sztem a 6. szezon kezdete nagyon erõs. (Broken)
Továbbá a JM távozás se lett rossz. (Teamwork)
Amúgy sztem is 6. szezon gyengus. Mondjuk nekem a leggyengébb pont a Cuddys rész volt:) (Ízlések plusz pofonok...)
10/10
Viky 21 2010 ápr. 03. - 13:24:15 10/10
(3832/5524)
Azért én ezzel nem értek egyet teljesen. Az tény, hogy House megváltozott, de ezzel nincs semmi gond. Egy idõ után már nem tudnak mit kihozni ugyanabból a helyzetbõl, változtatni kell. House kishíján elvesztette azt, ami a legfontosabb számára, vagyis a józan eszét. Ez azt hiszem elég okot ad egy jellemváltozásra, arra hogy átgondolja mi is fontos iagzán és megpróbáljon felnõtt ember módjára viselkedni. Ezt tükrözi pl. a Cuddy-val való kapcsolata is, eddig csak játszadozott, most komolyan gondolja. Az már részletkérdés, h Cuddy már nem akarja.
travelcsanel 2010 ápr. 03. - 08:07:17 Előzmény kovkov
(3831/5524)
hosszútávon nem okoz nagy bonyodalmat. arra viszont tökéletes, hogy ennek kapcsán kiírják a sorozatból cameront.

végignéztem azt a 15 részt, ami eddig lementem a foxon és... számomra eddig nagy csalódás a 6. évad. pontosabban nem is csalódás, hanem rémesen idegesítõ. house önmaga paródiája lett. egy szánalmas "megmondó ember", az "igazság bajnoka". teljesen öncélúan konspirál és már messze nem annyira szellemes, mint rég.
a napokban újranéztem az elsõ évadot is, és ezért merem kijelenteni, hogy nagyon félresiklott a dolog. a 6. szezonban az egyetlen nézhetõ rész a 13. - ami cuddy egy napjáról szól. a többi - ami house-ra fókuszál - tragédia.

a sorozat teljes egészében 9 pont. a 6. évad önmagában 3.
10/10
kovkov 2010 ápr. 02. - 23:55:02 10/10 Előzmény Creapress
(3830/5524)
Privát üzenetben megírtam.
alvering2 2010 ápr. 02. - 07:53:38 Előzmény kovkov
(3829/5524)
SPOILER
Úgy kisebb a SPOILER, ha csak annyhit írsz, hogy
Darth Vader meg fog halni:D
9/10
mizuki 2010 ápr. 01. - 12:48:58 9/10
(3828/5524)
Remélem ez nem House segélykiáltása lesz!!!
Creapress 2010 ápr. 01. - 02:28:24
(3827/5524)
Sziasztok!

Hol tudom ezt megnézni, ha lekéstem róla? Holtfáradt voltam, és elaludtam, most ébredtem fel...
10/10
kovkov 2010 márc. 31. - 21:38:23 10/10
(3826/5524)
Nem tudom megunni a sorozatot. A 6.évad nagyon izgalmas lesz.



----SPOILER----
A diktátor meghal,ami a késõbbiekben nagy bonyodalmat okoz.
10/10
jankahh 2010 márc. 31. - 19:45:37 10/10
(3825/5524)
Fúú, én már érzem hogy a finálé valami óriási csattanás lesz. 'Help me' na ettõl a címtõl a hideg kirázott:) (jó értelemben:D) nagyon várom :$ de ne szaladjunk ennyire elõre, egyenlõre a Lockdown-ot várom, mert ugyebár Hugh rendezte, hát kiváncsi leszek..:D az elõzetes alapján, marhajó lesz:D Ami nem meglepõ :D:D Annyira imádom ezt a sorozatot :$:D