10/10
antsa10 2012 jan. 21. - 12:58:20 10/10
(482/2362)
Én azt mondom Lamia még mindig egy naív kislány, akit mindenki fel- és kihasznál. Aztán meg amikor elérte a cèlját jól belerúg!
Olyan valaki kéne mellé, aki hasonló karakter.
Cemil csak rátelepszik a nagy szerelmével, Kenan meg porig alázza a tesze-toszaságával.
Bár még én is K&L párti vagyok. Aztán majd a végén meglátjuk.
9/10
lucababa2 2012 jan. 21. - 12:43:20 9/10
(481/2362)
Keresne új pasit.)) Ez tetszik:)
zzitt 2012 jan. 21. - 12:18:17
(480/2362)
OK, abban megegyezhetünk, hogy sem Kenan, sem Cemil nem tökéletes. (na de melyikünk az??) Én Cemilt alapvetõen aljasnak tartom, egy érdekember, aki sokszor alárendelõdik apja vagy önnön maga, kissé beteges akaratának. Könnyû úgy elbûvölni gyönyörû ajándékokkal egy nõt, hogy ott áll mögötte a gazdag apja, s a Pasazade név. Nekem akkor is nagyon úgy tûnik, hogy az idilli családképbe nagyon is beleillik -Cemil szerint- Lamia. Valljuk be, azért Lamia nem az a karakán egyéniség, aki esetleg irányítani tudna egy férfit. Annak idején, amikor Cemil áskálódott Kenan ellen és odaadta a sajtónak az a levelet, melybõl kiderült, hogy Kenan apja öngyilkos lett, Leyla egybõl rájött, s ez nagyon nem tetszett az öreg Saidnak. Lamiát be lehet vonni a párt dolgaiba, õ csak annyit érez belõle, hogy jót tesz. (Még mielõtt valaki félreértené, Lamiát sem tartom egy olybá naív léleknek, akit dróton lehet rángatni, de könnyebb befolyásolni, mint pl. Leylát.) Szóval ezért illik a családba, s ezt Cemil jól tudja.
Bár soha ne mond, hogy soha.. egyelõre még én is Kenan-Lamia párosnak drukkolok (annak ellenére, hogy Kenan tök hülye volt, hogy ott a kandalló elõtt az étteremben Cavidanról beszélt, hogy mennyire kikészítette....)
10/10
antsa10 2012 jan. 21. - 11:36:30 10/10
(479/2362)
Egyet értek veled. Kenan tényleg tett olyan dolgokat, amik megbocsájthatatlanok és minõsíthetetlenek. De lássuk be, néha az ember mindent elnéz annak, akit szeret. És nem mentegetni akarom a viselkedését.
Szerintem pont attól lenne szép befejezés Lamia-Kenan páros, hogy Kenan belátta a hibáit és megváltozik, hogy együtt lehessen a "családjával".

Cemilen néha elgondolkodom, hogy tényleg szerelemes e, vagy csak szerelmes a szerelembe. (Mondta is, hogy szeretné, ha vki úgy szereté, ahogy Lamia szereti Kenant.)
Tény, hogy mindent megtesz Lamiáért. De ha igazán szereti, miért bánt olyan embert, aki fontos Lamia számára (folyton alázza Kenant)? Arra nem gondol, hogy ezzel õt is bántja?

Szerintem az lenne a legjobb, ha hagyná mind a két pasit és találna magának valaki normálisat.
Timike1980 2012 jan. 21. - 08:39:23 Előzmény ciliegia
(478/2362)
Küldtem Neked privit! :)
Timike1980 2012 jan. 21. - 08:34:38
(477/2362)
Teljesen egyetértek az általad leírtakkal. Én egyelõre még ott tartok, hogy Kenannak szurkolok, de természetesen látom a hibáit. A tegnapi részben is: mi az, hogy Lamia döntésétõl függ, hogy beszél-e Cavidannal???! Nem tudna egyszer végre a lábára állni és azt mondani: Le tudom gyõzni a bûntudatomat, kérlek, gyertek hozzám, éljünk együtt...vagy valami ilyesmi! Ez úgy jött le, hogy ha nemet mondasz, akkor majd kibékülök Cavidannal...Ilyen szempontból helyes döntése volt Lamiának, hogy a végén nem ölelte át! Tényleg elég sokszor bántotta már és most hirtelen egy csapásra felejtsen el neki mindent! Megtehette volna, ha nem jön a hülyeségével megint Kenan.

Konkrétan tegnap azon szurkoltam, hogy fordulj vissza Kenan! :) És megtette. Sírós volt megint a vége. Idáig 3 kiemelkedõ Lamia-Kenan jelenetem van: Az elsõ, amikor Kenan vette elõször karjába a pici Meleket és éppen megérkezett Lamia, a másik a szilveszteri "épp idejében odaérõs" és "apus" jelenet, a harmadik pedig a már említett visszafordulok és megölelem. Ez az ölelés szerintem többet mondott, mint ha megcsókolta volna.

Mondjuk én arra számítottam, hogy üres a ház és Lamia nem engedi elmenni Kenant. De jobb volt ez így.

Nagyon várósak a jövõ heti részek...:)
aluar 2012 jan. 21. - 02:07:26 Előzmény ciliegia
(476/2362)
Bár sokáig ezt nem hittem volna,de mostmár inkább Cemil az,aki véleményem szerint megérdemli Lamiát.Szinte mindenki negatív szereplõként értékeli,pedig vannak határozottan jó oldalai,észre kellene venni.Nekem hitelesebb figura,mint Kenan.Igaz,tud nagyon rosszfiú lenni,de amióta Lamiát megszerette,mindent megtesz érte és én egyáltalán nem látom önzõnek vele kapcsolatban.Pontosan olyan alázattal szereti Lamiát,ahogyan Lamia szereti Kenant:bármit megtesz érte.
Kenan döbbenetes hibákat követ el Lamiával szemben,nem becsüli sem õt,sem pedig a saját érzelmeit.Kenan,egyáltalán nem alkalmas arra,hogy bárkinek a társa legyen,azért köt ki egy olyan házasságban,ahol neki kérik meg a kezét és mindenben irányítják.
Mint férfi,egyszerûen nevetséges,amit mûvel,minden nõt,akivel kapcsolatba kerül,csak tönkretenni képes.Lamiát már annyit bántotta,hogy nem tudom,mit képes az rajta még szeretni.Ki kell,hogy derüljön:Lamia érzelmei illúziókra épültek és fel kell,hogy hagyjon azzal,hogy isteníti Kenant.Hogyha nem így fog történni,akkor a film hitelét veszíti,és ténylet egy ócska szappanopera lesz belõle.
Mondom ezt annak tudatában is,hogy-bár a legeslegutolsó néhány percet megnéztem ugyan-de azt nem tudom,mi módon kerül távolodik el Lamia Kenantól és hogyan kerül közel Cemilhez.
De így kell lennie.
Én minden részt megnéztem:egyáltalán nem vagyok egyébként sorozatrajongó,de ez az egy film állandóan ébren tartja az érdeklõdésemet.A történet nem mindig tetszik és sokszor még fel is idegesít,ugyanakkor valami olyan varázslatos atmoszférája van,amitõl lehetetlen megszabadulni.Tény,hogy a török sorozatok teljesen egy külön világot képviselnek,Seherezade néhány részét láttam,ez az atmoszféra ott is fellelhetõ volt,de csak halványan.
10/10
ciliegia 2012 jan. 20. - 20:25:46 10/10
(475/2362)
Bármennyire gyõzködöm magam, hogy ez a sorozat pont azért jobb, mint a többi, mert nem szokványos a vége, de azért szívem szerint én is a Lamia Kenan párosnak drukkolok.Szóval jó volt a mai rész.
Szerintem ennyi idõt még nem is töltöttek együtt korábban.
10/10
ciliegia 2012 jan. 20. - 16:53:15 10/10
(474/2362)
Szia!
Melyik az igazi facebook oldala?Van néhány.:-)
10/10
antsa10 2012 jan. 20. - 14:19:32 10/10
(473/2362)
Az Ezelben meg énekelt. Az érdekes volt!
10/10
antsa10 2012 jan. 20. - 14:13:25 10/10
(472/2362)
Hogy is szól a közmondás? Két szék közül a pad alá! Hát így járt a banya! :-))
Jól hallottam? Lamia azt mondta Cemilnek, hogy SZÍVEM??? Pfujj!!!
Kenan meg mit ragozza már ezt a válást!
A kandallós jelenet szép volt, de minek kellett a banyát felemlegetni???
Na a végét sikerült végigsírni!
9/10
lucababa2 2012 jan. 20. - 13:05:30 9/10
(471/2362)
Hallottam a you..-on(nem tudom leírható e) Lamia eredeti hangját, annyira aranyos.
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 jan. 20. - 10:58:25 10/10
(470/2362)
A filmben két abszolúte ellenszenves figura van, nevezetesen Cemil és Cavidan! Mindkettõ undorító, Cemil az állanód "szivem" , "édesem", stb. dumájával, miközben tudja, hogy Lamia nem õt szereti, a hercegnõ meg azzal az állandóan savanyú képével és undorító modorával!! Nagyon ellenszenves még Cavidan nagynénje, Sahika asszony, továbbá Nimet, Afife (kakikeverõ!) és Enise, valamint a kis cselédlány, Güláj! Susan nõvér is olyan , mint a szélkakas, mindig más irányba forog!!! Lamia viszont szuper, szenzációs a szinkronja!!!!
10/10
antsa10 2012 jan. 20. - 09:56:20 10/10
(469/2362)
Azok engem is idegesítenek!
Nem rég kezdtem el megnézni az elsõ részeket és megdöbbenve tapasztaltam, hogy Kenan virág nyelven (nevet nem említve), de bevallotta Afifének, hogy Lamiába szerelmes (az esküvõje elõtt). Bár jobb lett volna, ha Lamiának mondja, nem pedig elhiteti vele, hogy csak kötelességbõl akarja elvenni.
Timike1980 2012 jan. 20. - 09:45:28
(468/2362)
Ezek a ki nem mondott szavak tényleg a legdühítõbbek! Meg fõleg az, amikor egyedül van egyik vagy a másik és gondolkodik, visszaemlékezik...ó, ha ezeket látná/tudná a másik is...kár érte
Timike1980 2012 jan. 20. - 09:44:10
(467/2362)
Igen, kaptam infót, melyik az igazi profil oldala és azon keresztül. De írták is, hogy régebben válaszolt a rajongóknak. Ezek szerint most is, megtartotta jó szokását! :)
10/10
antsa10 2012 jan. 20. - 09:40:21 10/10
(466/2362)
Tényleg rendes! A face-en írtál neki?
Timike1980 2012 jan. 20. - 09:06:01
(465/2362)
Na gyerekek, nem csalódtam Burakban! :) Tegnap írtam neki saját oldalán üzenetet és milyen rendes volt, válaszolt a rajongóinak! :) "Thanks Timi" :) Nekem ennyi is elég! :))) Jól indul a napom! :)
9/10
lucababa2 2012 jan. 20. - 09:03:04 9/10 Előzmény Timike1980
(464/2362)
Én is így szeretném ha vége lenne.
De Kenan miért nem mondta meg a banyának hogy igen Lamia a mindnem, nem is a banyának kéne mondja hanem Lamiának. Nagyon dühítenek ezek a kinemmondott szavak.
9/10
lucababa2 2012 jan. 20. - 08:59:55 9/10
(463/2362)
spoiler
Kenan ma megkéri Lamia kezét:))))
spoiler vége
Bár nem értem hogy a tegnapi részben miért haragudott Cemilre a végén....hiszen ez csak egy érdekházasság. Csak nem bimbózóban van a szerelem Cemil iránt;)