10/10
ciliegia 2012 jan. 22. - 14:16:56 10/10
(502/2362)
2/10
csikosi 2012 jan. 22. - 13:42:20 2/10
(501/2362)
milyen jó, hogy leírtál mindent.
hála már nem sok rész van hátra ebbõl a szenvedésbõl és a végébõl!
lesz még 33 rész, napi szinten!
valahogyan csak kibirjuk, hogy elõre nem nézzük meg.
azt is tudom, hogy nem kell elolvasni a spojlereket, de bosszant!
ha valaki meg akarja nézni, megtudja, bárhonnan.
magdolnaveres 2012 jan. 22. - 10:52:38 Előzmény Timike1980
(500/2362)
Én abszolút Kenan párti vagyok, és rettentõen szereti Lamiát, hiába vette el Cavidant, nem lett boldog vele. Minden gondolata mindig is Lamia volt. Bármi is történt a sorozatban Lamiával mindent otthagyva rohant hozzá. Nem törödött avval mit mondanak az emberek, a testvére , a felesége. És az hogy végül nem lettek egymáséi mindig a körülmények hozták. / Lásd amikor lekésett a leánykérésrõl mert már Kemal ur felesége lett, akkor is épp valahova el kellett utaznia. / Cemil még akkor fenyegette Lamiát amikor terhes volt, és nem merte Kenannak elárulni, hogy terhes , fõleg hogy az õ gyerekét várja, mert tudta az álszent Cemil, hogy akkor a szerelem ugyis gyõz Lamia és Kenan között.
kiskukac63 2012 jan. 22. - 10:05:39
(499/2362)
Ha jól olvastam a jövõ heti részek tartalmát, abban már benne lesz! SPOILER!Egyébként én is, mint oly sokan, végigpörgettem a youtube-n az eredeti részeket. Igaz, hogy nem õszinte romantikus fellángolásból, hanem dühbõl és erõszakosan, de lefekszik Cemil Nimettel, aki terhes lesz, de elveteti a babát! Ha annyira igazak és õszinték az érzelmei Lamia iránt, nálam ez nem férne bele! Úgy gondoltam a börtönben írt levelei óta, hogy jelentõsen megváltozott Cemil úrfi, de nekem at bizonyította, hogy ez nem egészen így történt! SPOILER VÉGE!
10/10
antsa10 2012 jan. 22. - 09:22:50 10/10 Előzmény kiskukac63
(498/2362)
Na ne!!!!! A SPOILER -es részt honnan tudod?
Na akkor Cemil csak hallgasson!
aluar 2012 jan. 21. - 22:28:53
(497/2362)
Köszi,hogy leírtad,akkor nem emlékeztem rosszul ezekszerint.
Ha valóban lelökte volna,akkor ez teljesen átírná Cemil jellemét,és egyértelmûen a negatív oldalra kerülne.
Véleményem szerint Cemil a történetben határozottan fejlõdést mutat,ami a jellemét illeti.Mintha a Lamia iránt érzett tiszta és õszinte szerelme felemelné és megtisztítaná.
A két tábor,akirõl írsz,jelenleg szerintem azért válik szét,mert mindannyian Lamia szemszögébõl éljük meg a történetet.Õ még mindig Kenant szereti,de vannak jelek,amelyek már most arra utalnak,hogy a szerelmük túljutott egy holtponton és már nemigen tud beteljesedni.És ekkor lépnek be azok az apróságok,amelyek arra utalnak,hogy Lamia kissé más szemmel néz már Cemilre.Nagyon sokáig terhére volt a szerelme,és nem akart hozzámenni,csak a gyereke érdekében tette meg.
Ahogy Lamia érzelmei változnak,és közeledni fog Cemilhez,úgy lassan a két tábor is megszûnik.
Lamia tiszta lélek,és a kellõ idõben meg fogja érezni,hogy ki az,aki õszintén szereti és akire igazán számíthat.
Olyan átütõ a film érzelmi atmoszférája,hogy mindenki,aki nézi,azonosulni fog Lamia érzelmeivel!
Ez nem lehet másként!
Timike1980 2012 jan. 21. - 21:56:14
(496/2362)
Szerintem mindkettõ miatt. Vagyis most szerintem eszébe jutott, hogy meglátta, ahogy rányomul Kenanra is, így most már kétszeresen is utálja! :)
10/10
Ritucyca 2012 jan. 21. - 21:53:02 10/10
(495/2362)
Lamia azért utálja annyira Nimetet mert nyomul Cemilre (Lamia féltékeny) vagy azért mert Nimet régebben csókolózott Kenannal?...Mindkettõ miatt?
A kandallós jelenet szerintem is szép volt, bár Kenan hanyagolhatná már ezt a Cavidanos témát....fõleg egy ilyen pillanatban.
Timike1980 2012 jan. 21. - 21:48:58
(494/2362)
Én alapjaiban úgy látom, hogy kétféle tábor van a sorozat nézõi között. Az egyik, aki a Lamia és Kenan párosnak, míg a másik a Lamia és Cemil párosnak szurkol. Hozzáteszem, mindkettõ mellett vannak pozitív és negatív érvek egyaránt. Kenan (lenne) a megszokott jóképû fõhõs, aki elrabolja a királylány szívét. Cemil pedig a kitartó udvarló, aki arra vár, hogy a királylány kiábránduljon fõhõsünkbõl és beleszeressen.
Csakhogy a történet nem ennyire egyszerû...

Ahogy már korábban is írtam, én Kenan-párti vagyok. Viszont ettõl függetlenül látom Cemil érdemeit is. Egyelõre azonban nem tudom elhinni neki, hogy õszintén szereti Lamiát, mert ott van/lehet a hátsó szándék is mellette. Tudja, hogy Kenan odavan Lamiáért és éppen ezért, hogy nehogy õ boldog legyen, elveszi tõle. Szóval még nem tudom eldönteni, hogy tényleg szereti-e vagy csak be akar tartani unokatestvérének. Egyik pillanatban, így másikban úgy gondolom...

Kenant már sokféle oldalról elemeztük, nála egyértelmûen a gyerekkorára vezetném vissza a "szerencsétlenségét". Olyan nem létezhet, hogy valaki nem tud szeretni! Olyat már hallottam, hogy úgy érzi, kiégett, de õ az elejétõl kezdve azt hajtogatja, hogy õ nem tud és soha nem is szeretett senkit! Ilyen nincs, csak ha nem õszinte magához az ember. Márpedig ha magának nem vallja be, akkor nem várhatjuk el tõle, hogy a másiknak bevallja. De ez sem ennyire ilyen egyszerû...
Timike1980 2012 jan. 21. - 21:34:44
(493/2362)
Én is így emlékszem, hogy egyáltalán nem lökte le a lépcsõn. Veszekedtek vagy vitatkoztak és Leila véletlenül megbotlott és így esett le.

Persze közvetetten bûnös, õ is annak tartotta akkor és ott magát, de semmi szándékosság nem volt benne.
aluar 2012 jan. 21. - 21:13:02
(492/2362)
Kérlek,válaszoljatok nekem arra,hogyha emlékeztek:Cemil tényleg lelökte a feleségét a lépcsõn?Lehet,hogy én vagyok a figyelmetlen,de én egyáltalán nem így emlékszem.Csúnyán veszekedtek,de én mindig is úgy könyveltem el,hogy Leyla leesett a lépcsõn.Aki emlékszik,kérem,hogy segítsen nekem és írja meg,hogy hogyan volt pontosan.
Cemilnek nagyon sok negatív tulajdonsága van,akik erre figyelnek,azok - jogosan - utálhatják is.
Ám szerintem nem gyilkos.
Azért vagyok erre kíváncsi,mert nem szeretem,ha valamit ennyire félreértek.
Ez a film,érdekesen felkavarja az indulatokat,állandó az érdeklõdés és a vélemények is nagyon sokfélék.
Ebbõl is látszik,hogy érdemes nézni...Meg érdemes tovább gondolkodni ezeken a jellemeken...
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 jan. 21. - 20:27:37 10/10
(491/2362)
Szerintem Cemil 3-szoros gyilkos, akárhogy is nézzük, és mint ilyen egész jól megúsz mindent!! A pénteki rész nagyon klassz volt, tényleg szép család lenne a Lamia-Kenan_Melek trió! Kár, hogy minden és mindenki ellenük cselekszik!! AMi nagyon tetszik ebben a filmsorozatban az egyrészt a csodálatos zene, másrészt azok a szép mondások, amiket más filmekben nem igen lehet hallani: Pl. amikor Lamia mondta a tengerparton Kenannak, hogy (nem pontos az idézet) a kettejük szerelme nem tudott kialakulni, mert a szavak az ajkaktól nem jutottak el a szívig", meg még számtalan ilyen mondás van a filmben!!! Izgatottan várom a jövõ heti részeket, bár sajnos sejtem - sõt tudom - mi lesz a vége!!!!
aluar 2012 jan. 21. - 20:14:17 Előzmény antsa10
(490/2362)
Valóban különös Cemil szerelme Lamia iránt,ebben igazad van.Sokszor úgy tûnik,mintha Cemil szerelme Lamia felé arról szólna,hogy valamiben végre legyõzze Kenant,hiszen gyerekkoruk óta versengenek egymással.
Hogy folytan támadja Kenant,annak az oka szerintem teljességgel túllépi a Lamia iránti érzelmeit.
A fõ ok ha jól visszanézünk,akkor nyilvánult meg,amikor Leyla a halála elõtti percekben-Cemil füle hallatára - megvallotta Kenannak,hogy mindig is csak õt szerette.
Ez Cemilt akkor teljesen váratlanul érte.Mert igaz,hogy nem éltek szépen,de õ igenis szerette Leylát és bízott abban,hogy Leyla is szereti,még ha tisztában is volt vele,hogy Kenanban csalódva menekült bele a vele való házasságba.
Lamia személyében már a második olyan nõbe szeret bele és vesz el feleségül,akit Kenan túllép,elhagy és hanyagol.
Mi más ez,ha nem az õ kisebbrendûségi komplexusa Kenannal szemben.Minden bántása Kenan felé arról szól,hogy Kenan nem méltó arra,hogy ezek a nõk szeressék.
Sajnos az életben is gyakran van ilyen:egy szerelem,egy kapcsolat mögött rejtett okok vannak.
Lényegében Kenan,Cemil,mindketten elfuserálják a dolgaikat,és két szerencsétlen figura.
Avval együtt hosszú távon nekem Cemil tûnik az emberibbnek. Kimutatja az érzelmeit,és képes hosszú hónapokig lemondásban élni Lamia miatt,sõt mi több még hûséges is hozzá,avval együtt,hogy nincs testi kapcsolatuk.
Szerintem ezek a dolgok azok,amikkel igazán lehet tisztelni és szeretni egy nõt,még akkor is,ha Cemil egyébként az életben olyan,amilyen....
magdolnaveres 2012 jan. 21. - 20:01:03
(489/2362)
Én nagyon szeretem ezt a sorozatot de, ezt a Cemilt a hátam közepére nem kívánom. Nagyon sok múlt rajta , hogy Lamía és Kenan itt tartanak. Ne felejtsük el hogy bánt Leilával, /lelökte a lépcsõn, vagyis egy gyilkos/ szentté nehogy avassa már valaki. szánalmas ahogy a Lamía vállára teszi a kezét a kis vakarcs, ezzel mutatja hogy ez a szép lány az enyém stb. Annyi rosszat tett ellenük, szívbõl úgysem fogja sohasem szeretni õt Lamía.
csibe29 2012 jan. 21. - 17:11:34
(488/2362)
Timike1980 2012 jan. 21. - 17:09:07
(487/2362)
Ezért is szeretem ezt a sorozatot, mert rengeteg, ki nem mondott gondolat, érzés van benne. Közben pedig látjuk, szinte érezzük, hogy ki, mit érez, gondol, de mégsem mondja meg vagy mutatja meg a másiknak.

Ami nagyban megkülönbözteti ezt a sorozatot mondjuk egy mexikói sorozattól, az az, hogy a zenéje, a színészek arcjátéka, a rengeteg közeli kameraállás olyan szintre viszi fel a filmet, hogy szinte belelátunk a másik ember gondolataiba, szívébe.

Lamia is mennyit változott, elég csak visszagondolni a film eleji Lamiára és a mostanira. Persze, érték õt pozitív és negatív élmények is, a környezet is sokat alakít egy-egy ember jellemfejlõdésén, de Lamia ettõl függetlenül azért belül megmaradt annak, akinek megszerettük az elején: egy kedves, naív, máig rajongó szerelemmel érzõ lánynak.

A forgatókönyvírókat pedig elõre is dicséret illeti, mert tényleg szépen lassan eljutunk oda, hogy Cemilnek fogunk "szurkolni". Jelen állás szerint még én sem tartok ott, de meglátjuk, mivel tudnak minket meggyõzni.
kiskukac63 2012 jan. 21. - 16:33:40 Előzmény zzitt
(486/2362)
Úgy gondolom, mindhárom fõszereplõ megélt gyermekkora és serdülõkora döntõen meghatározta kialakult személyiségüket, mindhármukban van sok pozitív, de negatív jelenség is.A sorozat nézése közben bennem is számtalanszor felforr a düh:"nem igaz, hogy nem mondja el neki, nem igaz, hogy eltitkolja, nem igaz, hogy hazudik" stb. gondolom, ezzel sokan így vagyunk. De ettõl olyan fordulatos, és gyakran kiszámíthatatlan a cselekmény. SPOILER!Mindenesetre nálam Cemil úr örökre elkapálta magát: miközben Lamiát ellenõrzi, féltékenykedik, gyanusítja, õmaga meg simán hallgatva férfiösztöneire újra együtt lesz Nimettel, sõt gyermeket is csinál neki! SPOILER VÉGE!
10/10
ciliegia 2012 jan. 21. - 16:18:52 10/10 Előzmény aluar
(485/2362)
Üdv!
Azt hiszem az ember lánya szeretne hinni mindig abban, hogy minden úgy lesz mint a mesében. (Aladdin és a hercegnõ boldogan él míg meg nem hal.:-))Talán ezért ragaszkodnánk sokan a Kenan-Lamia párhoz.
De épp azért írtam, hogy tulajdonképpen Kenan és Lamia a pénteki részben töltött hosszabban együtt idõt és az is nagyrészt a gyerekrõl szólt...ha jobban belegondolok Lamia egy naiv, falusi kislányként egyszerûen rajong a híres hegedûmûvészért és a zenéjéért, az hogy együtt töltenek egy pásztorórát neki egy megvalósult álom, aminek következménye is lett...emberileg az azt követõ idõben ismerkednek egymással, és hogy kettesben tudnak-e egymással kezdeni valamit az a jövõ zenéje...
Egyébként ebben a részben már van utalás arra, hogy Lamiában ébredezik valami Cemil iránt...a naplós jelenetre gondolok("Gyûlölöm Nimetet!")

Hogy van a sorozatnak, valamiféle varázsa az mindenképpen igaz...nekem voltak olyan részek, amit nem mertem megnézni, annyira felzaklatott, például amikor el akarták venni Lamiától a gyereket.

Aztán volt sok olyan rész is ami engem is bosszantott...például jól emlékszem, hogy Cavidan tulajdonképpen Kenan tudta nélkül elvetette az elsõ közös gyereküket...utána a balesetnél és késõbb is Kenant okolta, magát pedig mártírnak kiáltotta ki? Amikor más gyerekét elakarja venni ezt az abortuszt miért nem emlegeti fel neki senki?
offtopic
ildimix 2012 jan. 21. - 15:57:57 Előzmény Timike1980
(484/2362)
Sziasztok!

Timi mostmár én is elolvastam a következõ 2 hét részeit elõre. Nem semmi részek lesznek! Lesz még kavarás ezerrel! Spoiler: az ember csak lakva ismeri meg a másikat, igaz ez a mondás. Most arra gondolok, hogy Kenan és Lamia kapcsolata nem lesz felhõtlen ahogy olvastam a részek tartalmát. Spoiler vége

Üdv: Ildimix
10/10
antsa10 2012 jan. 21. - 14:20:40 10/10
(483/2362)
Ezt a jó kis oldalt találtam:
http://www.fanpop.com/spots/dudaktan-kalbe