Istanbul 2012 márc. 02. - 16:57:11
(1962/2362)
Hiába írt korábban Lamia szép dolgokat Kenanról a naplójába, ha végén nem hitt Kenan szerelmében. A közös otthonukat pedig szónélkül otthagyta, anélkül, hogy megbeszélte volna Kenannal, hogy mi történt.
A film során sokaknak változott a véleményük, nekem is. Akik azt hiszik, hogy csak az õ véleményük változott jó irányba, azok majd mit szólnak, ha Lamia a harmadik évadban meg Kenan mellett dönt.
Akik pedig itt arról írnak, hogy bárki is istenítené vagy utálná a szereplõket, azok bizonyára saját magukat minõsítik, mert érveket nem tudnak felhozni.
10/10
maszliga 2012 márc. 02. - 16:37:17 10/10
(1961/2362)
Köszi:D jó tudni hogy nem vagyok egyedül és szerintem is úgy látom ahogy kell:DDés alakult a véleményem a filmmel ahogy ez direkt íróott:)
aluar 2012 márc. 02. - 16:32:20
(1960/2362)
Egyetértek a véleményeddel,nemcsak azért,mert az én véleményem is ez,hanem mert reálisan nézed a szereplõket,és ezáltal megfelelõ következtetéseket vonsz le.
Nem szabad itt sem utálni,sem isteníteni senkit,mindenkinek vannak jó és rossz oldalai egyaránt.
Én is egyetértek Lamiával,hogy kikosarazta Kenant.
A filmben nagyon sok mostmár a dramaturgiai hiba,amiket korábban részleteztem,de a végeredmény akkor is ez:Lamia hülye lenne,ha hozzámenne Kenanhoz.Bármilyen nagy szerelem is volt,mindkét részrõl,addig volt az legfeljebb,ameddig nem volt alkalmuk megismerni egymást!
10/10
maszliga 2012 márc. 02. - 16:28:29 10/10
(1959/2362)
a negatív lamia
Melekem,
Ez lesz a második szilveszter veled. Tavaly még Kemal úr házában kezdtük az új évet.

Anélkül kívántunk valamit, hogy tudtuk volna mit hoz az új, 365-ös napos idõszak.

Nekem idén is, minden kívánságom érted szól Angyalom. És az édesapádért.

A hegedûjével ismét csodákat kezdett teremteni. Azt akarom, hogy így legyen.

Biztos vagyok benne, hogy szomorkodik, hogy nem lehet veled ma este.

Szeretném, ha büszke lennél az apádra egyetlenem.

Én mind a kettõtökre az vagyok.
10/10
maszliga 2012 márc. 02. - 16:25:07 10/10
(1958/2362)
Hagyjuk mert ugyis csak a sajátodat fujod..
Lamia naplója részlet:
133.rész
Régebben félénk, apró lépéseket tettem. Mikor Kenan felé tartottam vagy amikor elõle menekültem, akkor is féltem tõle.Mindig boldogságba ringattam magam, hogy a hosszú út végén egy boldog kapu vár rám. Téged nem akartalak álmokba ringatni, nem a cél a fontos, hanem az út. Most már tudom. Kenant nagyon szerettem, mindig is szerettem. De az a férfi, akit én szerettem és annyit vártam, az nem volt ilyen dühös, nem gyilkolt a szavaival. Utoljára fogok beszélni vele. Egy óra tíz perc van, még nem jött haza. Lehet, hogy még az az utolsó beszélgetés sem hangzik el köztünk.
123.

MelekMa pont 17 napja ment el az édesapád. Egy nap olyan volt, mint egy egész hónap. Nagyon hiányzik. Boldog vagyok, hogy sikeres ott. A jó hírek hallatán azt a ronda dolgot elfelejtették. Igaza volt apukádnak, hogy a távolság majd jó tesz. Még négy napot kell kibírni, hogy újra találkozhassunk.
122.
Melekem!
Kenan velem van, de mégis egyedül vagyok. De ez átmeneti. Jó várni arra, hogy hazaérjen.Kenant most ismerem meg ilyen közelrõl. Milyen amikor felkel, mit szeret csinálni amikor dolgozik. Szép lassan megtanuljuk Angyalom. Annyira boldog vagyok! Most már csak mi hárman vagyunk egymásnak. Egyre inkább megszokjuk majd, és teljes család leszünk.
Istanbul 2012 márc. 02. - 16:19:45
(1957/2362)
Kenan gyönyörûen beszélt a kislányához. Amit mondott az is azt bizonyítja, hogy mennyire jó ember.
10/10
antsa10 2012 márc. 02. - 16:15:53 10/10
(1956/2362)
Olvasva is megkönnyeztem!
Istanbul 2012 márc. 02. - 16:08:59
(1955/2362)
At utóbbi négy nekem címzett üzeneted mind arról szól, hogy engem minõsítesz.
Próbáld megérteni, hogy nekem lehet más a véleményem, mint a tied.
Ha továbbra sem sikerül megértened, akkorse mínõsítgess többet, mert nincs értelme.

1981-re: Lamia rossz tetteit nem sorolod fel, így nem teljes a kép
1983-ra: Most Kenan szavait hirtelen abszolút igazságnak veszed, miközben rossz embernek tartod, aki Lamiának annyi rosszat okozott?

Kenan legalább bocsánatot kért a gyermekétõl, míg Lamia csak az egyoldalú agyrémeit írja a naplójába, amikbõl a gyermek csak az õ gondolatait ismeri majd meg, az édesapjáét nem.
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 márc. 02. - 16:07:12 10/10
(1954/2362)
Csodálatos!!! Férfiként is meghatódtam - de nagyon!!!
Nafi 2012 márc. 02. - 16:02:31
(1953/2362)
:( hallottam.
10/10
maszliga 2012 márc. 02. - 15:46:46 10/10
(1952/2362)
Kenán és Melek:
Kicsim!Azért jöttem ,hogy elköszönjek édesem..Elmegyek Angyalom.Messzire megyek.Nagyon fogsz hiányozni Angyalom.Együtt mentünk volna.Anya,te és én.Mindenhová együtt mentünk volna.Soha nem váltunk volna el.De nem jött össze.Nem sikerült.Nekünk nem.Valaki mindíg közénk állt.Akadályokba ütköztünk.Aztán rájöttünk arra,hogy a legnagyobb akadályokat mi állítottuk magunknak.Sosem magunknak, hanem mások hazugságainak hittünk.Másokban jobban megbíztunk.Mindíg lekéstünk egymásról.Egymás hibáztatásával teltek hosszú hónapok.A büszkeségünk gyõzött.És végül ide jutottunk.
Bocsánatot kérek tõled kislányom,hogy nem lehetek mindíg melletted.Hogy nem lehettem olyan férfi,akit az édesanyád akart.Mindenért,mindenért bocsánat kislányom.
10/10
maszliga 2012 márc. 02. - 15:45:01 10/10
(1951/2362)
nem értek egyet!!!!De a meg fogalmazás tök jó:DD
10/10
maszliga 2012 márc. 02. - 15:43:38 10/10
(1950/2362)
Hát éppen hogy az elejétõl kezdve Kenán volt aki nem vállalta fel az érzéseit és még 2gyereket is csinál Cavidannak a nagy szerelmes õszinte férfi...és Lamia tényleg akkora szemét h.mindig Kenán boldogságát,karrierjét és nyugalmát helyezte elõtérbe õ pedig csak tengödött...hát ez tényleg nagyon negatív...Kenán meg nagyon megérdemli Lamiát ahányszor megalázta,másnak a véleményére adott és lenézte...de úgy emlékszem ma el is mondta...Ja és igen ennyi szenvedés önfeláldozás és megaláztatás után még mit képzel Lamia hogy ki kosarazza a nagy hüsein kenánt ugyebár..........
10/10
maszliga 2012 márc. 02. - 15:36:51 10/10 Előzmény Istanbul
(1949/2362)
Azért ferdíteni nem kell mert nem én vagyok az aki nem fogadja el más véleményét és ha jól emlékszem már többen megírták neked h.gyûlölöd Lamiát és akkor ezzel nagyon nem vagyok egyedül és nem minõsítelek hanem ez jön le abból amit írsz és ez ennyire egyszerû!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 márc. 02. - 15:34:00 10/10
(1948/2362)
Tökéletesen igazad van! Cemil egy léhûtõ, ingyenélõ selyemfiú!!!Úgy is mondhatnám, hogy egy nagy nulla! Vagy kettõ!!!! Így: "00'
Nafi 2012 márc. 02. - 15:27:30
(1947/2362)
Úgy,úgy.
Istanbul 2012 márc. 02. - 15:27:04 Előzmény PLM
(1946/2362)
1950-re
Ennek a filmnek három fõszereplõje van, Lamia, Kenan és Cemil. A film mindahárom ember boldogságának alakulásáról szól.
Abban teljesen egyetértek veled, hogy ha Lamia Cemillel tud boldog lenni, akkor legyen vele boldog.
De én Lamiát negatív szereplõnek tartom a következõk miatt:
Lamia és Kenan is adtak egymásnak rosszat. Szerintem Lamia hazugságai, hallgatása majd alptalan vádjai okozták a legtöbb rosszat. Kenan viselkedése az okozat volt.
Amikor összeköltöztek megbocsátottak egymásnak. Ezután Lamia hagyta ott Kenant egy alaptalan vád miatt.
A meghatározó különbség ami miatt Kenan pozitív szereplõ, Lamia pedig negatív szereplõ az az, hogy Kenan HITT Lamia szerelmében, megkérte a kezét. Lamia viszont NEM HITT Kenan szerelmében és elutasította Kenan szerelmét, nem ment hozzá feleségül. Ezzel tönkre tette Kenant, mert Kenan életévé a gyermeke és annak édesanyja vált.

Kenan az elején azt hitte, hogy Lamia egy ajándék a számára. De sajnos nem az volt, hanem a veszte.
kiskukac63 2012 márc. 02. - 15:23:36
(1945/2362)
1953-ra!
Legyünk objektívek:Lamiát akkor, abban a helyzetben bármelyik arra járó ember megmentette volna.Akkor még Cemil nem is érdeklõdött utána.(EZÉRT a halálesetért én nem ítélem el Cemilt.)De mi van Kenan édesanyja és Kemal úr halálával?!
Akkor kit védett?! (pláne úgy, hogy tudta, mindkettõ szívbeteg, mint az apucija, óvni kellene õket!)Hogy befogadta Lamiát és Meleket?! Mert egybecsengett azzal, hogy Kenannak betart és megszerzi Lamiát! Eltartotta õket, mibõl is?! A papa pénzeszsákjából.Mit dolgozott Cemil, mit alkotott, mit tett le az asztalra? A munkahelyére, miuán Nimet maga mellé vette is csak vacsorázni, meg ármánykodni járt be! Miután "elengedte" Lamiát, nem hagyta, hogy kapcsolatba lépjen vele?!Kinyomozta a lakcímét és utána ment,zaklatta, hívatlanul megjelent a reklámforgatáson,levelet írt Lamiának, a lánykérés közben szuszogott a telefonba, és mit mûvelt Lamia estélyén a táncos jelenettel?!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 márc. 02. - 15:05:05 10/10
(1944/2362)
Igen, Cemil egy mocsok alak, aki soha nem vállalta tetteiért a felelõsséget!!!
Istanbul 2012 márc. 02. - 14:52:02
(1943/2362)
1945-re
Már megint az én véleményemet minõsíted és megint tévesen. Lamiát én nem gyûlölöm, amikor véleményt mondok róla, pontosan megnevezem, hogy azt melyik tette alapján teszem. Teljesen feleslegesen engem minõsítgetsz, mert képtelen vagy befogadni, hogy nekem más a véleményem mint neked. Az pedig nem igaz, hogy Kenan amikor Lamia után ment a tengerpartra, Cavidantól tette függõvé, hogy mit tesz. Olvasd el a 1937-es hozzászólást, visszahallgatták, te is visszahallgathatod bármikor. Kérlek ne mínõsítgess többet, mert értelmetlen.