8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 13. - 01:55:51 8/10
(224285/239045)
Hmm, nem akarok túltengeni, ezért a sok közül már csak egyrõl akarok beszélni, ez pedig a tökéletes... nehéz találni szavakat, itt az érzés, az élmény számít... az pedig betölt, megráz, felkavar, a hatása alá kerülsz, csak egyet tudsz, vmi nagyon különlegesben van részed általa...

A Moment to Remember....

Hol van egy szerelem vége, van egyáltalán? Mi az emlék, az emlékezés? Van a realitás, és van a küzdõ ember az ellenében, nem a gyõzelem számít, hanem az akarás...
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 13. - 01:41:57 8/10
(224284/239045)
Több régi kedvenc újranézése után jöttek a számomra újak....

Már a táborban több gengszteres filmet láttunk, már akkor ott motoszkált az emberben a kérdés, hogy vajon nincs ebbõl a helyzetbõl kitörési lehetõség, egyáltalán ki és miért válik gengszterré?

Nos, van egy film, ami igaz történeten alapul... Adj esélyt, ne legyen elõítéleted... és igen, egy gengszter is szerethet/akarhat énekelni.... Hinnéd, hogy egy bandatag dalra akar fakadni? És ha igen, akkor sem vmi kis nótácskára, hanem a Toscából elõször... pedig a kottát sem ismeri, a híres tenor nevét is rosszul... ezért lett a film címe: My Paparotti....
Milyen érdekes a magyar nyelv, nekünk van az angol címnek egy plusz jelentése... ott a "papa" szó benne... és igen, a tanár igazi apaként kezd el törõdni/aggódni/harcolni a tanítványáért...

Sírunk és nevetünk a filmen, ahogy azt már a koreai filmeknél/sorozatoknál megszokhattuk... és persze van, amikor összeszorul a torok...

Következzen a filmbõl egy jelenet, Kalaf áriája a Turandotból.... bizony, "Senki sem alhat"....
https://www.youtube.com/watch?v=DbLK7VJJKAU

Itt pedig az énekel, akirõl a film ötlete megszületett, az egykori gengszterbõl lett énekes Kang Yo Sep..
https://www.youtube.com/watch?v=BywEjzn7aho

Essék szó a felirat fordítójáról, vajandi-ról, külön köszönet neki az igényes fordítás mellett a rendkívüli figyelmességéért. Hatalmas segítség az olyan béna letöltõ számára, amilyen én vagyok, hiszen a felirat mellett a film letöltési lehetõségeit is megtalálni az oldalán. KÖSZÖNÖM!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 13. - 00:57:07 8/10
(224283/239045)
Szép estét Mindenki!:)))))))))))

Látom, szorgoskodtok!:))))))))))) Van, aki a a befõzésben, van, aki a film/sorozat nézésben!:)))))))))))))

Nekem még egy kicsit a tábor élménye a meghatározó.... vhogy ott zsong az emberben... általában sorozatokat nézek, de most a tábor hatására filmeket kezdtem... régi kedvenceket és még nem látottakat....

Elõször jöjjön egy régi nagy kedvencem... April snow...

A Winter Sonata után néztem meg, mert kíváncsi voltam Mennyei Mosoly egy másik arcára....megkaptam, egy szinte eszköztelen tökéletes alakítást.... Ilyenkor fáj igazán, hogy már nem látjuk új szerepekben....

Miért imádom ezt a filmet? A lassúságáért, a finom építkezéséért, a visszafogottságáért, a csendességéért... Egyszerûen szép...

Nem akarok a történetrõl mesélni, itt a "hogyan" számít... az pedig nagyon ott van... Mi az, hogy megcsalás... mi az, hogy megbocsátás, mi az, hogy törõdés a másikkal... s mi az, hogy szerelem....
Illiona 2016 júl. 11. - 21:50:58
(224282/239045)
The Flower in Prison

most néztem meg a 21. részt, már csak 29 van hátra!!!

Nagyon izgalmas, és sajnos nem lehet belekukucskálni a végébe.
Most is ugy lett vége, hogy az adrenalinszint az egekbe, és majd 6 nap mulva folytatják.

egy jó mondat a mai részbõl:

"Joseon egy káosz. Csak egy õrült lehet normális"
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 11. - 09:31:41 10/10
(224281/239045)
:))))))

Sziasztok.

Most bizony nem néztem sennit, tegnap egész nap pihiztem, csak azt a pár szelet halat sütöttem.
Ugye a reggel 6-17-ig való barackozás sokat kivett. Csak egy kis Hamupopócska filmet néztem,
a nagy lazítás érdekében.
Majd befejezem a Mirrort, és megnézem van-e engem érdeklõ újdonság.
Illiona 2016 júl. 10. - 23:00:14
(224280/239045)
Life is a Beautiful

és egy jellemzõ kép.

Sokszor kérdezték, hogy ott hogyan is állnak a vallással az emberek.

Hát ebben a sorozatban ugy, hogy mindkét vallás képviselõjéhez imádkoznak, az egyik majdcsak bejön...
Illiona 2016 júl. 10. - 22:56:47
(224279/239045)
Life is Beautiful

A sorozat egyébként a gyönyörõ Jejun játszódik.

Ott mennek a templomba, a tea ültetvényre, a tengerparton búvárkodnak.

Megannyi számomra már ismerõs helyszin...
Illiona 2016 júl. 10. - 22:54:26
(224278/239045)
Life is Beautiful

Közben õk is Rain-t nézték a tv-ben.
Illiona 2016 júl. 10. - 22:51:44
(224277/239045)
Life is Beautiful

A sorozat 2010-es, nem összekeverendõ a 2001-es 16 részes sorozattal.
Nem tudom miért adnak ugyanolyan címet két sorozatnak, talán több a sorozat, mint a címvariáció?
Illiona 2016 júl. 10. - 22:48:44
(224276/239045)
Megnéztem a Life is Beautiful c sorozatot.

Egy nagyon jó, különleges dráma, 63 részes.

Én mondjuk beletekerten, óvatosan, mert nem érdekeltek az öregekkel kapcsolatos huzavonák, sem a középkorú nõ férjszerzési akciói (nagyon gyenge szinészi játék jellemezte ezt a párost)

Érdekelt viszont a csalás legidõsebb fia, és a barátja között kialakult románc.
Két férfi szerelmérõl van szó, nagyon szépen mutatják be a két család hozzáállását, kezdve a titkolózáson, azután az egyik család már mindent tud, de ott gyerek van és egy szép és odaadó feleség. A másik családnál pedig minden szépen lassan kiderül, és az elutasítástól az elfogadásig hosszú az út.

A filmsorozatban nem történik egyébként semmi, néhány ölelés csak amit bevállaltak a "fiúk", mégcsak nem is csókolódznak. Mégis hitelesen játszanak, azok a nézések...

Kép: a két fõszereplõ.
offtopic
Illiona 2016 júl. 10. - 22:27:29 Előzmény biri66
(224275/239045)
Sziasztok!
Megnéztem a Háziférj c filmet!

Köszönet a forditásért!

Egy nagyon jó film, a házástársi hüségrõl, az egymás melletti kitartásról, egymás munkájának elismerésérõl.
A gyermek szeretetérõl, stb.

csak pár kisebb-aprócska torzolást azért felhoznék, csak a teljesebb kép kedvéért.
- miért kell egy férfinak ilyen nagy kötényt használni? ezt már más filmekben is észrevettem hogy elõszeretettel bujnak idétlen óriási, többszörösen átkötegelt kötényekben.
-A feleség karrierje miatt maradt a férj otthon. És mi volt ez a karrier? Egy tv-társaságnál egy ötlettelen töltelék. Na persze jó külsõvel, hiszen arra buknak a müsorcsinálók!
- A férj látta, mekkora egy lúzer a felesége, hogy mennyire önzõ? Amig el nem ment a hotelszobába a feleség, szerintem észre sem vette, hogy egy tehetségtelen senki az, akit õ bálványoz!
-Hogy a férj jelentkezett a müsorba, és felvették, az oké. Miután a feleség is abban az épületbe dolgozott, én innen szólok, hogy "BUNDA".
-A második kérdésnél, hogy nem ment el a müsorba, a nagybeteg após miatt, miközben pont a mûtétre kellett volna a pénz, és csak amiatt, hogy az is akarta... Hát nekem ez túl életszerütlen! Mint az odaérkezésük is!
- és a harmadik körnél, az a sziruposság? Nekem már sok volt.
Oké, hogy a végére kell a pozitiv befejezés, nehogy már szétmenjen a házaspér, és a gyerek az apjával maradjon! De ez a fajta sziruposság nekem túl sok volt!
-a humor: volt két -három szituáció, ami jó volt, de igazán nem tudtam nevetni, bosszankodni annál inkább!

Nem tudom, hogy Koreában mit hogyan vesznek, hisz ott érvényes, hogy a felfokozott érzelmeket jelenítenek meg, de nekem európaiként ez a befejezés nem tetszett.
Azt hiszem hogy a forgatókönyv is eredeti, klisémentes (bár van amerikai párja és egy koreai filmsorozat is Bed Wife címmel) és minden adott volt ahhoz hogy csináljanak egy jó filmet. Csak komolyabban kellett volna venni!

Kép: A filmbõl kivágva: hol csokolództak elõször??? a válasz a képen!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 09. - 09:05:15 10/10
(224274/239045)
Sziasztok!

Jelszó: sárgabarack.................
biri66 2016 júl. 08. - 22:14:21
(224273/239045)
Bocs, a fiú anyjának a kérésére...
biri66 2016 júl. 08. - 22:13:16
(224272/239045)
A filmben az látszik, hogy a lány anyjának a kérésére készülõdnek a fotóhoz (õ tudja, hogy hamarosan kapnak egy vízlöketet, pont ezt akarja lekapni). A konkrét póz is belekerült a filmbe, de sajnos csak hátulról mutatják õket.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 08. - 20:47:59 10/10
(224271/239045)
Hû de mosták utána a szájukat!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 08. - 20:46:45 10/10
(224270/239045)
Strandon voltak az biztos, de a póz benne volt-e, vagy sem, nemtom.
A nagy gõzben lopekodott a fiú a lányhoz egy puszira, és az apósjelöltet sikerült megcsókolni, mert
az a gõzben is éberen õrködött a lánya becsületén! :)))
Illiona 2016 júl. 08. - 19:46:26
(224269/239045)
Köszönjük a fordítást!

Igazi meglepetésfilm volt, mert senki sem tudott róla, csak amikor betettem mondtam, hogy akkor lesz egy szirupus szerelmi történet.

Hát az volt, csak mire eljutottak az esküvõig, az fergeteges volt!

Már nézem a férjet is, ez is jó lesz, bár nem annyira, mint a Marriage.

Kép: a Marriage c film forgatásán szerintem, mert nem emlékszem erre a pózolásra.
De lehet hogy épp a szemeimet törülgettem!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 08. - 19:34:08 10/10
(224268/239045)
Köszönjük! Amikor a táborban néztük ezt a filmet, tudtam, hogy már láttam valamiben, de most, hogy megírták
a nevét, látom, hogy sok filmben, sorozatban játszott.Hiába, nem mai csirke.
És rájöttem, hogy a What Happened in Baliban láttam, ezért is fogadtam fenntartással ebben a filmben.
Viszont kellemes csalódás, illetve meglepetás volt, és rengeteget nevettük!
biri66 2016 júl. 08. - 13:23:04
(224267/239045)
A 2007-es Unstoppable Marriage (Megállíthatatlan házasság) címûn kívül fordítottam még tõle vígjátékot, illetve vannak még, amiket tudok tõle ajánlani:

- A 2005-ös Mr. Housewife (A kvízkirály háziférj) - videó és magyar felirat a Kagylóhéj blogom Mozifilmek menüjében található hozzá.
https://birikorea.blogspot.hu/

- A 2011-es Unstoppable Family (Megállíthatatlan család) - MekkMester készített hozzá fordítást, azé azsiafilm.hu oldalról, illetve a turkálójából letölthetõ.
http://mekk1mester.uw.hu/

- A 2015-ös Enemies In-Law (Rokonságban az ellenséggel) címûhöz nemrég készített Pasta_love fordítást, szintén az azsiafilm.hu oldalról tölthetõ le, ezt még nem láttam.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 08. - 12:18:51 10/10
(224266/239045)
A Balis sorozatban láthattam. Majd ráhajtok a filmjeire.