10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 05. - 09:06:11 10/10
(224245/239045)
Megnéztem a Tigrist.
Kár, hogy a táborben nem, sikerült, mert ezt látni kell mindenkinek!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 05. - 06:08:20 10/10
(224244/239045)
Sziasztok!

Arccal a munka felé. Még jó, hogy nem lesz olyan õrült meleg.
Tegnap nem is néztem már koreai filmet, hanem mást, amit az elmúlt pár napban feltöltöttek.
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 04. - 23:20:26 8/10
(224243/239045)
A Táborban néztük meg A Better Tomorrow c. filmet... abban homályban marad, hogy a szökés közben hogyan veszíti el a fiú az öccsét és az anyját... Kimbin említette a The Ballerinas c. filmet, nos itt is testvérpár szökik át a határon... a közös pont a két filmben a két "szerencsésen" átjutó bûntudata és aggodalma elveszített családtagjukért, elkeseredett küzdelmük, hogy mindenáron összekaparják a szükséges pénzt családtagjuk megmentéséért, aztán persze a két film innentõl elválik, a fõszereplõk más-más úton/eszközzel próbálnak célba érni...

Mindkét film a maga módján felkavaró, kétségtelen, hogy A Better Tomorrow nagyságrendekkel fölülmúlja szerényebb filmtársát, ám a The Ballerinásnak van egy mindenkinek szóló jelenete, amikor a csendes, szerény és udvarias észak-koreai fiú kifakadva kiabálni kezd déli, szerencsésebb társára, aki a családot, mint nyûgöt említi....igenis, örülj, hogy van kivel veszekedned, van, aki az idegeidre megy, van, akire megharagudhatsz.... mert ez azt is jelenti, van, akinek megbocsáthatsz, vagy akitõl bocsánatot kérhetsz, van aki.....


KÉP: The Ballerinas... tökéletes összhangban észak és dél!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 04. - 22:56:20 8/10
(224242/239045)
Bevallom, hogy erre nem emlékszem... Mindenesetre a Fiú bárhová is keveredjen, a jég hátán is meg fog élni... Végül is a piti, nõket befûzõ házasságszédelgõbõl bárkit lazán átverõ dörzsölt átverõ-mûvésszé avanzsál, megnõ a csalásai léptéke, a kivitelezésük agyafúrtsága.

Nekem is tetszett kettejük kapcsolatának alakulása, remek párossá váltak... lehet, hogy elválnak az útjaik, de egy biztos, ha a Sors úgy hozna, hogy vmelyiküknek szüksége lenne a másikra, akkor bizton számíthat a másikra, teljen el bármennyi idõ is közben...

Indulatos Ügyészünk... hmm, amennyiben újra praktizálhat, úgy biztosan kevésbé lesz arrogáns és kíméletlen, az események biztos, hogy vhol benne is nyomot hagytak....
10/10
offtopic
kimbin01 2016 júl. 04. - 20:23:59 10/10
(224241/239045)
Sikerült, még én is megkaptam!

Sziasztok, kellemes estét!
Crutia 2016 júl. 04. - 19:39:53
(224240/239045)
Jó estét!
A "K detective..." filmekrõl:
Eddig 2 db készült el (nem tudom, lesz-e még folytatás).
Az elsõ 2011-ben készült, a címe: "Detective K: Secret of the Virtuous Widow". (K nyomozó: A sisakvirág titka). Ebben ismerkedik meg egymással K nyomozó és a segédje. Ezt küldtem el edinek.
A második 2015-ben készült, az elsõ sikerén felbuzdulva, a címe: "Detective K: Secret of the Lost Island". (K nyomozó: az elveszett sziget titka). Ezt próbáltuk megnézni a táborban, csak nem sikerült.
Mindkét filmet és feliratot nagyon szívesen elküldöm az érdeklõdõknek, csak kis türelmet kérek: a méretük miatt csak Google Drive-linkként tudom küldeni, de ez a szolgáltatás nekem néha nagyon belassul.
Illiona 2016 júl. 04. - 19:06:29
(224239/239045)
mi a pontos cím?
csak hogy kereshessem!
Illiona 2016 júl. 04. - 18:29:39
(224238/239045)
nem tudom, a végén mi volt az, amit adott neki?
Talán egy repülõjegy? Azokat ugy kell kinyomtatni?
Talán elküldi Amerikába uj életet kezdeni?
Akkor meg elszakad itthonról?
Én jobban el tudtam volna képzelni egy olyan véget, hogy örökké barátok maradnak. Az ügyésznek dolgozhatott volna, amolyan magánnyomozóként.
Persze kérdés, hogy az ügyész dolgozhatott - e ügyészként tovább?
Hiszen a fizikai bántalmazást bevallotta! de a lelki?
És erre elég-e 5 év, hogy felmentsük?
Tudom, hogy másoknak meg sok az az öt év, és nem ölt embert! De azért egy vallomásért lelkileg és fizikailag kinozni valakit?


Ennek a fiúnak (35 éves) van egy másik filmje, 2015-ös.
Ezt is megnézhettük volna, Priests a címe, és a Ritus c amerikai film ujraforgatása.
Kép: a Priests postere Gang Dong Wonnal
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 04. - 18:18:30 8/10
(224237/239045)
A következõ találmánynál már összevonjuk Rúzsa Sándorként a szemöldökünk.... ejnye, de aztán kisimul... a koreai filmesek elõszeretettel szerepeltetik a Rubik-kockát... csak nem lenyúlni!!!!!!

KÉP: KANG ROO BIK találmánya!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 04. - 18:14:10 8/10
(224236/239045)
Néhány ötletes találmánnyal is megismerkedhetünk...

KÉP: a korabeli "elemlámpa", ahol duracell helyett szentjánosbogarak szolgáltatják a fény!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 04. - 18:11:43 8/10
(224235/239045)
A Táborban került szóba, azóta Cru jóvoltából én is megismerkedtem K nyomozóval, a film finom humora zseniális, üdítõ a meleg nyári napokon!:)))))))))))))

Következzék a sisakvirágos részbõl néhány kép...

KÉP: egy kompakt tolltartó a 18. századi Csoszonból, ha már a kalligráfia taglalásánál az eszközökrõl szó volt...
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 04. - 18:06:51 8/10
(224234/239045)
Hát igen, a szélhámos új dimenziót kapott általa!:))))))))))))))))))) Bevallom, nálam simán lejátszotta az összes többi szereplõt... igazi jutalomjáték egy fiatal színész számra, hogy felhívja magára a figyelmet... a miénket felhívta!:)))))))))))))
Illiona 2016 júl. 04. - 17:18:55
(224233/239045)
Tábor 2016

A Violent Prosecutor

Az idei év hatalmas kasszasikerû filmje. Googlés fordítással néztük, de ahogy meglett az angol, szinte két hét mulva.

a meglepetés a 2. számú fõszereplõ: Kang Dong Won

Csibészes mosolyával, lezser viselkedésével mindannyiunkat levett a lábáról.

Nem volt vita viszont a nõi fõszereplõn. Mert nem volt, és nem is hiányzott.

egy ismertetõ: http://asianwiki.com/A_Violent_Prosecutor
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 04. - 03:06:47 8/10
(224232/239045)
A Táborban változatos témájú, mûfajú filmeket néztünk... most mégis egy másik filmrõl szeretnék mesélni, ezt Illiona frissen töltötte le... One way trip... már a cím sejteti, hogy bizony nem lesz könnyû... hát nem is az...

SPOILER
Négy fiatal fiú a felnõtt lét határán... csak egyetlen nap az életükbõl, de ez az egyetlen nap mindent megváltoztat...

egyirányú út... a filmcím sejteti, hogy azt a bizonyos küszöböt átlépve nem egyszerûen csak egy életszakaszt hagynak maguk mögött, hanem sok minden mást is... és sajnos végérvényesen, nem lehet visszafordulni, nincs "körforgalom", hogy behajtva egy másik kijáróra jussunk... az elõttük álló 50-60 évet, életük nagyobbik felét majd ennek az egy napnak a történései fogják kísértõn beárnyékolni....

A fiúk ilyenek és olyanok, jól v. rosszul döntenek... a film arról a felnõtt társadalomról mond kõkemény ítéletet, ahová be kell illeszkedniük ezeknek az egymást szeretõ barátoknak, jó szándékú, segítõkész fiúknak....

mint a hímporukat vesztõ lepkék, kicsinyessé, saját érdeket mérlegelõvé, a barátságot felülíróvá, árulóvá válva kell ezt megtenniük... Hogy döntésük gyengeség? Igen, az, de õk csak zavarodott kamaszok, akiket sokkolnak a történések, akiket könnyedén tud befolyásolni a szülõ, a rendõr...

A társadalom pedig romlott és aljas... A rendõrség, a nyomozás lefolytatása felháborítóan szánalmas, mindenki tudja, hogy a fiúk igazat mondanak, de ez senkit se érdekel, egyszerûbb rájuk húzni a vizes lepedõt, mint tisztességesen/korrekten lefolytatni a nyomozást... Ijesztõ ez a nemtörõdöm hozzáállás. Nincs biztonsági kamera, sem fekete dobozos felvétel, sem szemtanú, hát még véletlenül sem ásnak mélyebbre... az érintett helyi nevezetesség, közismertségnek/népszerûségnek örvendõ celebritás, így aztán természetesen az õ vallomása a mérvadó.

Már nem egy filmben tapasztalhatjuk, hogy a rendõrség nincs a helyzet magaslatán, kifejezetten dilettáns, az igazság helyett inkább a felsõ nyomásnak megfelelõ megoldást/lezárást keresi.

Elkeserítõ az is, hogy a felnõttek piszkos kis játékai miatt, mint félrelépés/erõszakosság... a vétlen, segíteni akarók bûnhõdnek... Azért nem semmi a bemondónõ pofátlansága... átalakulása gyomorforgató... Számára, a viselkedésére én nem találtam mentséget.


One way trip.... a temetésre csak egyikük megy el a háromból... miközben az elhunyt fiú levelének sorait halljuk, hogyha bármi is történne vele, a nagymamája ne aggódjon, hiszen a barátai mellette állnak majd.... csak pár nap telt el.... keserû kontraszt... de ketten még erre a gesztusra sem voltak képesek....


Azt hiszem, hogy háborog az igazságérzetünk a film végén, ott állunk ledöbbenve, kiakadva....
maggi szokta mondani, hogy számára csak a valóság ábrázolása önmagában nem elég, hát itt nincs megváltó katarzis, nincs feloldás, pont, ahol a lélek megtisztul... Bocs, maggi, de azt kell mondanom, ez a film ettõl a realista, kiábrándító és felkavaró befejezéstõl igazán jó... Mert látni kell... és szégyenkezni s magunkba nézni felnõttként...
offtopic
maggi99 2016 júl. 03. - 22:57:55
(224231/239045)
Sziasztok :))
Köszönöm ezt a négy napot :)))
Nagyon élveztem minden percét. Egész más veletek nézni a filmeket :)))

Illiona, köszönöm a szervezést. Lehet, hogy volt benne "néhány kis hiba", de sajnos egyre sem emlékszem. :))))
Édesanyádnak is köszönünk mindent :)))

Nem gondoltam, hogy felül lehet még múlni a Libagolytalálkozókat. Lehet :)))
Fantasztikus volt. Mindenkinek köszönöm :)))
offtopic
Crutia 2016 júl. 03. - 21:31:32
(224230/239045)
Üdv mindenkinek!
Én is szerencsésen hazaértem és mindenkinek köszönök mindent!
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 júl. 03. - 19:33:28
(224229/239045)
Külön kérésre: azt mondták Nagyszekund és Kisterc, hogy adjam át köszönetüket: fantasztikusan érezték magukat és külön köszönik a finom falatokat és a remek helyet. Jól érezték magukat!
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 júl. 03. - 19:29:02
(224228/239045)
Kedves Mindenki! Mi szerencsésen hazaértünk. Hálásan köszönjük Illionának a szervezést és mindenkinek mindent. Kimondhatatlan élmény volt! Tudom, hogy Nagyszekund és Kisterc kicsit kevesebb filmnézést engedélyezett, mintha egyedül lettem volna, de nekünk így volt fantasztikus a tábor! És persze már most is négyszer annyi filmet néztem meg mint az elõzõ 10 hónapban, így különösen nagyon élveztem. Fõleg a beszólásokat és a nagy nevetéseket. Valahogy olyan jól esett együtt nézni a filmeket! A kibeszélések és diavetítések hangulata is fergeteges, de az, hogy most így, együtt egy nagy mozizásban azt is meg tudtuk tenni, hogy közben kicsit még humorosabbá tesszük a humort és még kérdésesebbé a kérdést, ezzel egyedi színt varázsolt a tábornak.
Nagyon köszönöm, hogy együtt lehettünk, nagyon köszönöm, hogy elviseltétek a kis családot és fõleg azt köszönöm nagyon, hogy ennyi minden terhet levettetek a vállamról. Mert sem fõznöm, sem mosogatnom, sem takarítanom, sem mosnom, sem vasalnom nem kellett, csak enni-inni, filmet nézni és mulatni. :)
Azt hiszem nagyon-nagyon szeretném elkérni majd a látott filmeket még egyszer, illetve amelyeket nem láttam, azokat is szívesen megnézegetném majd most nyáron.

Jövõre veletek ugyanitt!!!! Éljen a tábor és éljenek a Libagolyok, és a tábor végén különös tekintettel éljen Illiona, aki mindezt szervezte!
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 03. - 19:10:29 8/10
(224227/239045)
Remélem, hogy mindenki szerencsésen hazaérkezett, otthon egy kicsit szusszanhatott, hogy kipihenje a négy nap tábort!:))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 júl. 03. - 19:08:44 8/10
(224226/239045)
Szép estét Mindenki!:)))))))))))))))

Bizony, bizony... elmondhatjuk, hogy bezárta kapuit az I. Libagoly Filmes Tábor.... eddig csak találkozókat szerveztünk, elsõ alkalommal került sor több napos közös rendezvényre. Nagyon örülök, hogy ott lehettem, mert egészen különleges élmény filmet közösen nézni, közösen latolgatni, hogy vajon miként is alakul majd a történet, egyes szereplõk élete... Úgy tûnik, hogy sokéves koreai filmnézõs "kiképzésünk"-nek köszönhetõen egész jó arányban bejöttek a megérzéseink... ami viszont mindent koronázott az a beszólások, kommentek és a közös rötyögések....


Csodálatos környezetben tehettük mindezt, köszönet érte a melegszívû vendéglátónknak....

De mindenekelõtt Illionanának hatalmas köszönet, hogy kitalálta, leszervezte és minden részletében levezényelte ezt a négy napot...

Azt hiszem, hogy ez nem kérdés, az elsõt még számos ilyen tábor fogja követni.... a mottó a régi: "Jövõre veled ugyanitt!":))))))))))))))))))))))))))))))))))))))