Illiona 2016 ápr. 10. - 18:23:01
(223405/239045)
Sziasztok!

Hogy mennyire másképp itélünk meg szituációkat és karaktereket, az is mutatja, hogy ez egy jó, gondolkodásra kényszerítõ film volt.

A következõ alkalomra a Harmony c mozit gondoltuk edimirrel, de miután az elsõ film, a Miss Granny egy idõs nõrõl szólt, és ez a mostani is (mennyi hasonlóság, és mennyi különbözõség!!!!?)és a Harmony is egy idõsebb nõ helyzetével foglalkozik, emiatt tolom egy hónappal, és most inkább egy "férfias" filmet vegyünk sorra.

Nagy kedvencem az Ode to my Father, ami egy férfi életét mutatja be egészen kicsi gyermekkortól az idõskorig.

Kemény és küzdelmes élet, sok sok veszélyes helyzet.Pokolba taszitó, és mennybeemelõ pillanatokkal.
Katarzis minimum 3 van benne, ezt garantálom!
Fantasztikus szinészi alakítások, jó forgatókönyv, jó zene.
a héten el is küldöm, hogy legyen idõ rá, bár a 2 órahosszába belefér.
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 14:14:33 8/10 Előzmény Illiona
(223404/239045)
Húúúúúúúúúúúú
Azért néhány dolgot én másként látok...

A lány nem tudja, hol lehet az apja, a nagybácsi mondja el neki, hogy a szigeten Ha faluban keresse...

Igen, a lány kagylóhalász volt. Bár szerintem a szigeten õ egy kis egyszerû, tiszta lélek, így a gyöngy is illene hozzá!:))))))
A postásfiúra mint félistenre tekint fel, mûvelt, magas, jóképû... és postásként a sziget közösségében megbecsült szerepet tölt be... Elõször az érzés csak amolyan rajongás a lány részérõl, titokban imádni....

Hogyan kerültek össze a fiatalok, miután a fiút áthelyezték a kontinensre? Nos, kapcsolatban maradnak, valószínûleg leveleznek majd, a filmben szerepel a lány által írott levél..."hiányzol", idõsíkbukfencként a közös lányuk dobja be a postai levélgyûjtõbe!:)))))) A fiúnak biztos tetszett, hogy ennyire rajong érte a lány, de azért õ is tett lépéseket már korábban felé, egyszer a neve jelentésével próbálkozott a lánnyal beszélgetést kialakítani, késõbb pedig õ ajánlja a táviratot feladó lánynak, hogy várja meg, a kerékpárülést se ajánlgatná fel vmi éltes ajhummának!:))))))))))) Szóval igenis nem csak szívjóság az, ami a lányhoz köti....
A buszos jelenet a fiú titkos szerelmi vallomása... egy közös fotót akar a lánnyal, amin együtt szerepelnek... nézi, hogy kik ülnek a buszon, felismeri a lányt hátulról, ezért szándékosan megáll a busz végén mosolyogva, hogy õ is rajta legyen a képen, de úgy, hogy a lány akkor még ne tudjon róla, aztán a kép elkészülte után megvárja, hogy a lány is felfedezze a dolgot, és rájöjjön a jelentésére, arra, hogy szereti!:))))))))))))

Kép: a busz ablakába tükrözõdik, ahogy vidáman visszainteget a lánynak!:))))))))))

A telefon.
Ezt jól látod.

A többivel már nem értek egyet. A beteg férfi bocsánatot kér a feleségétõl... Miért? Mert a jószívûsége miatt többször is anyagi csõdbe jutnak. A nõ nem pénzsóvár, csak biztonságra vágyik, taníttatni a lányát, ami az õ életének fájdalmas hiánya, szerintem ez érthetõ törekvés. Másrészt a betegágynál elhangzik az asszony szájából, hogy korábban õt hibáztatták mindenért. Lehet, hogy a kis tudatlan feleség annak idején céltábla volt, a saját kisebbségi érzete mellett másoktól is megkaphatta, hogy nem ér fel a férjéhez... szóval mérgezett nyelvek is tehettek az ifjú pár boldogságának árnyékairól...
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 13:41:57 8/10 Előzmény Mennyei Harmónia
(223403/239045)
Nálad kezdtem a visszaolvasást, bocs, ha a többiek helyesebb választ adtak
Igen, az apa beteg volt, a kórházban is járt...
Azért kellett a szigeten keresni, mert az sok szempontból fontos a számára, ott volt fiatal, ott megbecsült tagja volt a közösségnek, ott lett szerelmes!:)))))))))))))
Hogyan kerülnek össze a fiatalok a postásfiú áthelyezése után, ezt rád bízza a rendezõ, nincs a filmben....
A buszos biciklis jelenet a film végén épp azért kell, mert ekkor tudatosodott a lányban, hogy a postásfiú viszont szereti, ez az emlék az idõs anya számára a szerelmüket jelenti, õ tudja csak a fotó történetét!:)))))))))))))))))
A hétköznapi megélheti gondok mások, mint egy naiv kislányé nézõpontja...., nem írják felül a szerelmet, csak a valóság talajára szállítják le....
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 13:14:46 8/10
(223402/239045)
Család
Itt egyértelmû a film és a rendezõ szándéka… fontos, hogy tudjuk, kik vagyunk, ismerjük és becsüljük a gyökereink, a szeretteink… és ezt adjuk tovább gyermekeinknek…
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 13:13:28 8/10
(223401/239045)
Meghal-e a szerelem? Hmm, ki-ki vonja le magának a következtetést…
Az én válaszom ez a kép!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 13:12:31 8/10
(223400/239045)
változás
Van, ami nem változik, csak éppen a róla alkotott nézet…. A postásfiú kedvessége és segítõkészsége, hajdanán épp az egyik varázsa, amiért szerethetõ… késõbb sejthetõen épp ezért kerül majd többször is pénzügyi bajba a családja… Úgy tûnik, hogy kedvesnek és segítõkésznek lenne a mai világban nem igazán „kifizetõdõ”, hiszen a családjának stabil anyagi háttér helyett csak a folytonos küszködés jut…
az anya… õ valóban hatalmasat változik, nem látjuk az átmenetet, éles a váltás múlt és jelen között, csak sejtjük az itt-ott elejtett szavakból, hogy miért és hogyan változott meg, hiszen a filmben csak a bimbózó románc és az idõs házaspár élete kerül bemutatásra, az ifjú házasoké nem, ezt a nézõre bízza a rendezõ, hogy kipótolja megában ezt a hézagot… hogyan kerül össze a postásfiú és”merülõ” lány immár a kontinensen, hogyan illeszkedik be a lány az új fajta életmódba, miként zajlanak az ifjú házasok hétköznapjai, miként kopik ki életükbõl a sziget egykori varázsa… mikor lesz a lány számára az egykori félisten egyszerû esendõ férfi, hogyan durvítja el a lány ártatlan tisztaságát a taposómalom …
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 13:07:57 8/10
(223399/239045)
Világok
a víz két arca…. a fürdõ és a tenger… mesterséges és maga a természet
A jelen valósága… a fürdõ, a lemasszírozott emberek, az eladott tojások… szûk, behatárolt tér, mesterséges környezet, sivár és lassan megeszik a lelket, ahol kicsinyessé válunk, ahol már az is veszekedéssé dagad, hogy 1 vagy 2 tojásért fizetnek….
a múltban a tenger és a sziget egy roppant szerény, de idillikus világ, a természet részeként élni, bár szûkösen, de mégis az élet apró örömeit megbecsülve….
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 13:00:22 8/10
(223398/239045)
fent és lent
A film elején az anya a határozott, az energikus, a család megélhetéséért napi szinten küzdõ… az apa csak egy jelentéktelennek tûnõ, csetlõ-botló vki…. pedig a múltban épp fordítva volt… az apa a tanult, az élet dolgaiban tájékozott postás, az anya az írástudatlan, félénk kis „merülõ”, aki maga is érzi, hogy a jóképû postásfiú csak elérhetetlen álom a számára…
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 10. - 12:58:30 8/10
(223397/239045)
Anyám a hableány…

Elnézést, a pénteki filmklub helyett csak most jutottam hozzá, hogy megnézzem. Köszönöm Illionának a filmválasztást és, hogy segítõkészen még a filmet is elküldte. Szándékosan nem olvastam el a hozzászólásokat, nem akartam, hogy befolyásoljon.

Mit jelentett számomra a film?
Mennyire ismerjük a szüleinket? Milyennek látnak bennünket a gyerekeink, mennyit értenek meg a tetteink mögött húzódó szándékokból, érzelmekbõl? Mi változunk, vagy csak a rólunk alkotott kép?
Világok, idõsíkok… ezekkel játszik a rendezõ, hogy közelebb vigyen bennünket a válaszhoz….
Döntések… lám, milyen fontosak az életünkben…
Ha a lány Új-Zélandra utazik, akkor valóban lehet, hogy egy önzõ, karrierista nõ lett volna, ahogy felvázolta elkeseredésében, amikor a fiút elküldi, de helyette inkább a kis szigetet és Ha falucskát választja, hogy a beteg apját megtalálja…. és így a múltba tett utazással megismeri a szülei történetét, kibontakozó tiszta szerelmüket….. és a házsártos, köpködõ, folyton csak a pénzt számlálgató anyjában megláthatja, a félénk, kedves, egyszerû lányt, aki volt… a visszahúzódó, kicsit szerencsétlen apában pedig az egykori kedves, segítõkész fiatalembert…..
Illiona 2016 ápr. 09. - 21:30:37
(223396/239045)
Come Back Mister

ez nagyon dühitõ, hogy egyidõben 3 szuper sorozatot adnak.
Igy mind Rain filmje, mind a Goodbye Mr nagyon háttérbe szorulnak, bár egyáltalán nem rosszabbak.

A Come Back Mister igazi fergeteges vígjátéknak indult, és részrõl részre vált egyre komolyabbá.
Most az utolsó két rész szinte dráma volt.

amiben minden más sorozatnál jobb: a humor! igazi gegcunami! Ennyit még nem nevettem koreai sorozaton!
(valamivel kevesebbet korábban a Modern Farmeron)

Nagyon jó szereplõk!!!
Rain mint mindig ... tökéletes! Végre egy olyan sori, ahol a sokoldalú tehetségét megmutathatja. Ebben a sorozatban tucatnyi helyzet, szituáció adódik, és neki van tucatnyi arca, tekintete, kifejezõképessége hozzá.
Régebben csak Kim Nam Gilt tartottam ennyire tehetségesnek, mint a Raint.

A Másik fõszereplõ srácot, Yoon Park nevû szinészt már láttam korábban a "Mi történik a családommal " címû 50 részesben, maga a sorozat feledhetõ, de egyedül az õ, és partnernõje játéka tette nézhetõvé.
Itt is nagyon jó, ahogy odaadó szerelmével segiti az özvegyet. Folyamatosan féltem attól,. hogy belõle gonoszt fognak csinálni, de még mindig küzd a jó oldalon.
Teljesen más karakter mint Rain, és sokszor feszül össze a tekintetük, tökéletes ellentéte a folyton zizegõ Rainnak ez a hüvös higgadt, kiegyensúlyozott karakter.
Remélem a végén összejön mégis az özveggyel, bár ennél azért jobb nõt is simán megérdemelne. :)))
(és arról nem beszélve, hogy a gyereket is õ érdemelné meg...)

A másik gengszter nõi alteregója nagyon jól sikerült, ezt aszinésznõt csak a Shine or go Crazy c sorozatban láttam eddig. Nem könnyû szerep, egy medve tipusú férfi mozgását utánozni, és ezt hanggal megsegiteni. Néha szinte túlmegy, és túlzásokba is esik, de ennyi talán belefér.

A pastás szépszakácsnõt hagyjuk, bár minden eddigi szerepénél jobb itt, de ez még mindig kevés.
Sokkal jobban néz ki ugyan mint pl a Sharkban, ott egyenesen szörnyû volt.

És van az Árnyék, a gengszter testõre, aki ugye több mint testõr, én most találkoztam ezzel a szinésszel elõször, de nagyon jó. Arca mozdulatlanságával is ki tudja fejezni a ragaszkodását, a féltését, és a szerelmét.
Na õérte aggódom, mi lesz ha ha 2 hónap letelik?

KÉP: Rain és Yoon Park egymás mellet küzdenek egymás ellen...
Illiona 2016 ápr. 09. - 20:52:57
(223395/239045)
Descendants of The Sun

nem kell félni az életmentõs jelenetektõl, számodra igyis-ugyis borzasztó lesz, akkor meg minek még plusz félni is?

Azt hiszem nem akartak valós helyszint megvezni, éppen a beazonosithatóság miatt, de igy meg hogy nem létezõ helyszint jelöltek meg, az egész olyanná vált, mintha mese lenne.
A történetet magát nem hiszem hogy a kínaiak befolyásolták, bár bizonyos elõirásokat be kell tartani Kínában: mindig kell népnevelés, a jó kötelezõ gyõzelme.
Lám még azt is engedték hogy Észak Koreának bedöfjenek egyet.

Az egész sorozat a fõszereplõ szépségére épül, még õ maga is megjegyzi ezt többször irónikusan.
Pedig több mint szép, nagyon tehetséges is.
Ez a fiatal, gyermekien ártatlan arc és a gondolkodás nélküli gyilkológép nagyon nagy ellentétben van, de megoldja Song Yoong Ki, nagy lehetõség ez neki a katonaság után.
Mégis számomra az igazi katona a 2. vonalbeli férfi, Jin Goo, õ tetõtõl- talpig HÍM, és nála a szerelmi szál is jobban sikerült. Érett, komoly, megfontolt férfi.
Ezek ketten a partnerével simán lejátszották az fõszereplõ szerelemespárt, nagy sikert is hozva számukra.
Ami még a sorozat erõssége, a könnyû, napsárga szinek, egyszerûen jó nézni a Görögországban forgatott részeket.

Kép: ki is lehetne más mint Jin GOO?
Illiona 2016 ápr. 09. - 20:36:58
(223394/239045)
Sziasztok!

Ha választani kellene,aZ East of Eden mindenképp jobb mint a Glamorous Temptation.

Mindkettõ 50 részes, sok évet ölel át (20-30 éveket) és több család életét követhetjük nyomon.
Az east of Eden valahogy enberközelibb, magasszintû hatalmi csatározás folyik a különbözõ klánok között, de valahogy az egyéb cselekmények miatt fogyaszthatóbb.
A Glamorous Temptation viszont inkább nyomasztó, kizárólag a politikai erõtér körül történnek a cselekmények.
Az East of Edenben az érzelmek is jobban megmutatkoznak, elfogadhatóak.
A Glamorousban valahogy olyan hihetetlen a szerelmi szál, igy azonosulni sem lehet a fõszereplõkkel. Ahelyett hogy a szived megszakadna a két szerelmes miatt, hogy nem lehetnek együtt, ahelyett sajnálod szegény Wolját, hogy egy ilyen csunya, szerencsétlen nõt kell ölelgetnie :))))). (Remélem kapott ezért plusz pénzt.)
Egyébként ebben a sorozatban a negatív fõszereplõnõvel össze is jött, legalábbis ezt pletykálják arrafelé.
Nem tudok errõl véleményt mondani, mert ezt a szinésznõt eddig csak kizárólag negatív szerepben láttam.
Talán ha jó energiákat sugározna, kapna pzitiv szerepet is, nem? De persze egészségükre, ez nem itélet.

Persze ettõl még mindkettõ felsõkategóriás sorozat!!!
A Glamorous is jobb sok sok menõ sorozatnál!!!
kép a Glamorous Temptationból
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 ápr. 09. - 02:58:03 10/10
(223393/239045)
További szép estét, jó hétvégét!
Maj'jövök.
:)

(kép: Észak- és Dél-Korea éjszakai fényei...)
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 ápr. 09. - 02:51:39 10/10
(223392/239045)
Descentents of the Sun.
Múltkor érdeklõdtem, milyen a sorozat, hiszen hatalmas hájp (hipe) van körülötte.
A hozzászólásaitokat olvasva két dolog jutott eszembe:

1, a katonaság népszerûsítésének ilyen fokú túltolását meg tudom érteni, hiszen a fejlett demokratikus államok* közül épp Korea az, amelyik az 1950-53-as koreai háború óta még mindig folyamatos harckészültségben áll az észak-koreai fenyegetés miatt, két éves kötelezõ sorkatonai szolgálattal, hatalmas fegyverarzenállal, amerikai támogatással, stb.
http://index.hu/kulfold/2016/04/05/eszak-korea_atomprogram_egyesult_allamok/
(*És ebbõl a körbõl Koreán kívül nekem csak Izrael jut eszembe, ahol még a nõknek is kötelezõ a katonai szolgálat, bár egészen más geopolitikai közegben.)

2, a másik a helyszín, valahol a Balkánon egy meg nem nevezett országban (bár én Görögországról olvastam, hogy fellendült a turizmus a gyönyörû tengerparti helyszínek alapján)
Ami Európa "lejáratását" illeti: írtátok, hogy a sorozat jelentõs kínai támogatással és elõre megírt forgatókönyvvel készült. Ez lehet, hogy összeesküvés-elmélet a részemrõl, de azért Kína jelentõs gazdasági szuperhatalom, inkább az õ érdekük lehetne az EU "lejáratása", ha ez a cél, mert Koreának szerintem ez nem szokása, õk a konfuciánus hagyományok szerint ennél sokkal udvariasabbak... Mondom, szerintem... :)

De azért majd egyszer jól megnézem ezt a sorozatot is, mert ilyen elõzmények után már kíváncsi vagyok.
Bár eüs-ként elõre félek az életmentõs jelenetektõl, mert azok alapból elég bénák szoktak lenni. :)))
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 ápr. 09. - 02:22:59 10/10 Előzmény Illiona
(223391/239045)
Ha "a piros pöttyös az IGAZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
akkor íme még egy bizonyíték:
"...míg Szong Dzsunggi kedvenc nassolnivalója a ginzeng az eredeti alkotásban, addig Kovács százados túrórudival fogja elütni az éhségét."

http://xiaolongimnida.hu/2016/04/01/magyar-remake-keszul-a-descendants-of-the-sunbol/
:)))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 ápr. 09. - 02:17:08 10/10 Előzmény Illiona
(223390/239045)
Örülnék, ha nem csigáznál túlzottan az aktuálisan futó sorozatokkal! :)))))

Szeretem a modern korban játszódó filmeket, sorozatokat, amik mindenféle politikai botrányokkal, korrupcióval terheltek (mert a koreaiak legalább beszélnek róla, így vagy úgy a filmeken keresztül...)
Jung JinYoung-ot pl. a Gangnam Blues-ban láttam, nagyon jól játszotta a jó útra térõ gengszter-fõnököt, és az egyébként is egy jó kis film (noir).
De egyelõre maradok a megnézni tervezett East of Eden-nél, a Glamorous Temptation pedig legfeljebb felkerül a megnézendõk listájára.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 ápr. 09. - 02:03:19 10/10 Előzmény Illiona
(223389/239045)
Nem szoktam aktuálisan futó sorozatokat nézni (idõ híján egyébként sem nézek sokat), de a Come Back Mister-rõl olyan gusztusosan írtál, hogy muszáj volt elkezdenem! :))))

Rain-t még nem igazán láttam semmiben - nem az õ hibája - de ez a sorozat egy jutalomjáték neki (meg nekünk is)...
Ahogy kifigurázza saját magát, attól teljesen kész vagyok. :)))
Elõször is, amikor gyönyörködik az "új" testében, majd megállapítja, hogy "ha a szemem is nagyobb lenne, akkor olyan tökéletes lennék, mint Jang DongGun" (lsd. Warrior's way), mintha Rain-nek bármilyen javításra volna szüksége... (na jó, a szeme nekem is túl kicsi, ázsiai, de a szája, a mosolya, a profilja, az izmos teste, a "táblacsokija" már így is elég látványos...) :))))
Aztán az ellenlábas fiatal menedzser, akit "véletlenül" pont szintén Jeong JiHoon-nak hívnak ugyebár (aki esetleg nem tudja Illi-n és MH-n kívül, ez Rain eredeti neve).

De ezektõl függetlenül is ez egy nagyon jó kis sorozat, és tényleg nagyon jó az összes többi szereplõ is.
Amikor elkezdtem nézni, kicsit meglepõdtem, mert Illi lelkesedése alapján egy jó kis vígjátékot vártam, ehhez képest az 1. rész inkább szomorú volt - de hát a történetet meg kellett alapozni, így ezzel semmi gond. Jól kiegészítik egymást a szomorkás és a humoros részek (néha hangosan nyihognom kell, legutóbb mikor Rain szétverette magát a menedzserrel és az egyik nõi alkalmazottal és még a "táblacsoki" sem segített...) :)
1-2 naponta tudok nézni 1-3 részt, így most a 11. részig láttam, viszont így legalább nem kell várnom a feliratra, mert mire odaérek, elkészül.
Szeretem, ahogy a film közepén (9.rész) már közeledik egymáshoz a két fõhõs családja, így remélem, az elkerülhetetlen végkifejlet is majd csak a szükséges mértékig lesz szomorú.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 ápr. 09. - 01:34:23 10/10
(223388/239045)
Szép estét!
Rég jártam erre...
A My Mother the Mermaid c. filmet még nem láttam, de érdekes dolgokat írtatok róla, majd kíváncsi leszek, belõlem mit vált ki.
Illiona 2016 ápr. 08. - 23:37:41
(223387/239045)
Emlékeztek a Dae Jo Young cimû sorozatban Wu Zetien császárnõre? És aki õt alakította?

elég jelentõs szerepe volt, sokat volt a képernyõn, nagyon domináns jelenségként, maga a szerepe is, hiszen a Tang dinasztia egyetlen nõi uralkodója volt, és a szinésznõ is hozzátett, erõs, határozott hangjával, királynõi megjelenésével, gesztusaival.
Na, ehhez képest az ázsiawikin meg sem említik?

Ma az Immortal Songs zenéket hallgattam, amikor felfigyeltem egy csodálatos hangra: hát õ volt, és fantasztikus hanggal is rendelkezik!!!!
Maga a dal 2 percnél kezdõdik, bár én megnéztem az elejétõl, (szeretem ezt a mûsort).
https://www.youtube.com/watch?v=r4Zv3jNPMhw&nohtml5=False

A szinésznõ neve egyébként Yang Geum Suk, és a googlee képekbe beirva a fiatal ugyanilyen nevû szinészfiú képeit dobja, és 100-ból csak kettõ a szinésznõé

Hát így járt!
Kép a Dae Jo Youngból
Illiona 2016 ápr. 08. - 23:27:33
(223386/239045)
Anyám, a Sellõ

Érdekes számomra ez a katarzishiány, én elfogadtam a filmet így, nem hiányzott.
ez a mondat pedig jó!!!:
"Szerintem ez a film attól érdekes, hogy terméketlen az élet és nincs benne katarzis. Mint a csehovi mûvekben. "

Amikor elõször láttam, számomra is nyomasztó volt az anya primitív élete, és ahogy rányomul a maga közösségességéval a környezetére.
De azután amikor visszatérnek a Jeju szigeti idõkre, valahogy aranyosabbá vált.
Most ujranézéskor már számomra is egyértelmûvé lett, hogy a primitivség benne van, de a megfelelni akarás a fiúnak viselkedésre készteti.
Késõbb már ez válik a fejlõdése gátjává: már nincs a hajtóerõ. hogy a fiút megszerezze.

Van egy József Attila kétsoros, ami annyira illik erre a házaspárra, az életfelgásuk elentétességére:

KÉT HEXAMETER
Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!
Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.

Az anya önzõ gátlások nélküli sóvárgógása, és az apa mindenekfeletti jósága, és szeretete.