8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 22:29:09 8/10
(223465/239045)
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 22:27:24 8/10
(223464/239045)
Szorgalmas voltam!:)))))))))))))))))))
Nem igazán szoktam koreai zenéért lelkesedni, sem dalokat felpakolászni, ezt a nálam nagyobb rajongóknak tartom fenn...

Ezúttal mégis kivételt teszek, ezt a dalt én teszem fel... pont olyan friss és sodró lendületû, mint a sorozat, amibõl való, legalábbis az elsõ 10-11 része...https://www.youtube.com/watch?v=i1KCK2ihvNw&index=1&list=PLQRxeYQB0mlfynhi20tJiy5UhHab3Ly2Q

Who are you school 2015

Látszólag amolyan "iskolás" sorozat, de bizony ne várjuk a szokásos tanár bosszantó kis tréfákat, tini szerelmecskéket... ez annál keményebb és súlyosabb...egy ikerpár, akik 5 évesen elszakadnak egymástól, hogy életük teljesen más körülmények között folytatódjon, egyiküknek népszerûség, család, barátok, a másiknak az árvaotthon és állandó megaláztatás, iskolai erõszak jut osztályrészül....
Élhetsz-e a másik bõrében? Milyen az, ha az anyai szeretet kapzsi? Mikor, mivel okozol nagyobb bánatot, az igazsággal v. a hazugsággal? Hogyan változtat meg a másikkal való törõdés egy "bolond" fiút? A be nem vallott bûn, a fel nem vállalt mulasztás hogyan mérgezi meg a további életünk? Csupa nehéz kérdés, amire a sorozat õszintén válaszol. És a fõgoni nem semmi, igazi kõkemény boszi! Az elsõ 10-11. rész tömény izgalom, fordulat, remek karakterek...ez sajnos az utolsó részekre leül, átmegy rágógumisba, kár, de még így is érdemes megnézni...
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 21:48:42 8/10
(223463/239045)
Be kell vallanom, hogy Ljerk ösztönzésére a Ms. Temper-be és belenéztem... úgy az 5. rész tájára bizony eljutunk oda, hogy Tüzes kisasszony karaktere mélységet kap, megértjük, hogy szívbõl elkötelezett a tisztességes üzlet mellett, a "tüzessége" pedig nem egyszerû hevesség és lobbanékonyság, hanem egy okos, elvhû, nõ karakánsága... Szóval nekem nem csak "Osca"-film, bizony Tokmanunk is egyre jobb benne, a párosuk pedig kezd mûködni....
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 21:38:07 8/10
(223462/239045)
Száz évente, mint Urukban a hóesés!:))))))))))))))) Ezzel én is felhasználtam a maradék szerencsém, mint a katonaorvosnõ!:))))))))) Nem is tudom, merjek-e ez után írni még bármit is!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 21:34:11 8/10
(223461/239045)
Múlt héten tényleg szorgalmas voltam!:))))))))))))) Ha már orvos és a karakter építkezése, akkor erre sokkal jobb a Golden Time sorozat fõszereplõje, aki bár orvos a végzettségét tekintve, de csak a kényelmes élet érdekli, problémák és vészhelyzetek nélkül, így tökéletesen kielégíti, hogy a keleti gyógyászattal foglalkozó kórházban az agyi sérültek rehabilitációjával foglalkozik és a számítógépen õ osztja be a MRI-vizsgálatokat, mivel csak õ tudja kezelni.... Ebbe az állóvízbe csap be kétszer a mennykõ, elõször egy közúti tömegbaleset formájában, majd pedig egy szívességbõl vállalt ügyeletnél egy kislány élete múlik az azonnali szakszerû segítségen... a dupla mennykõ sikerrel jár... mi pedig kétbalkezes ifjoncunkkal együtt bevállaljuk, hogy új útra tévedünk...betekintést nyerünk egy vidéki nyugati típusú kórházba.... ott is elsõsorban a Sürgõsségi Osztályra....

Hmm, a Sors különös fintoraként mostanában ismétlik az ER-t, a Vészhelyzetet!:))))))))))) Néha, ha a "konyhaszolgálat" úgy hozza, akkor egy-egy részt jólesik megnézni nosztalgiából.... a koreai sorozat ugyan jóval szerényebb nagyhírû amerikai társánál, egyetlen dologban több, hogy a kevesebb beteg teljesebb sorsábrázolással szerepel, nem futószalag kezelés-mûtés a sorozat, orvos és beteg azonos súllyal szerepel benne.
Amit viszont nem szerettem, hogy miért kötelezõ vértengernek áradnia egy-egy mûtét során, ill. miért kötelezõ, hogy a mûtõs személyzet arcára freccsenjen a vér minden alkalommal, ahogy a szike mûködésbe lép.... de egyébként egy szerethetõ sorozat...
Nem véletlen, hogy további 3 résszel megfejelték az eredeti 20 részt, és ez sem vált a kárára, sõt!...

Kép forrása: https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://asianwiki.com/Golden_Time_-_Korean_Drama&prev=search
Illiona 2016 ápr. 18. - 21:26:55
(223460/239045)
és hogy semmiképp ne maradjak katonák nélkül, folytatom az eddig elhanyagolt Goodbye Mr Back c sorozatot.

Itt is van egyenruha, mégpedig fehér!!!!...... és a Nagyanyó Kisasszonyból megismert Lee Jin Wook az egyik fõszereplõ.
És hogy ki lesz a jó és ki a rossz, még alakul.
Nagyon jó , izgalmas sorozat lesz, eddig teljesen háttérbe szorult, pedig megérdemli a figyelmet.
Illiona 2016 ápr. 18. - 21:22:28
(223459/239045)
Pedig van õrület körülötte, akiket beszippantott azok nem türnek semmi kritikát.
A fészen még azt is mondták, hogy akinek ez a sorozat nem tetszik az ne is nézzen soha egyetlen koreait , csak Jancsót.
Ámuldozó mondatok, ömlengés.
Azon korábban is csodálkoztam hogy koreai ismerõseim egyáltalán nem néznek sorozatot, csak mozifilmet.
ezeket a sztárokat nem is ismerik, csak azokat, akik mozifilmekben szerepelnek.
Most azért talán egy picit megértettem, hogy miért.
Na persze én ettõl még nézek koreait, mint eddig, és nem is csak a legjobbakat, hanem közepeseket, és hát pár gyenge minõségût is.

Azért ezt megjegyzem, hogy végre egyetértettünk valamiben, ez ritka alkalom. :)))
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 21:03:23 8/10
(223458/239045)
Bizonyos fokig szórakoztató ez a sorozat, de a körülötte zajló Õrületet azért nem értem.
lásd http://koreaifilmdrama.blog.hu/2016/03/25/a_sorozat_ami_elsoporte_azsiat

A másik fõhõs páros, százados + doktornõ kapcsolata tényleg az általad említett "nyavalygós szerelem" kategória...
Nem tehetek róla, de doki nénink tényleg elég gyengus, nem igazán építkezik, mert szerelme elvesztése után ugyan egy idõre elvállal külhoni jótékonysági orvosi szolgálatot, de a sorozat végén ismét õ a kórház "arca", aki a tévében és a mûtõben egyaránt szerepel... szóval az orvosi missziós szolgálat csak egy rövid kaland az életében... elõre lépés talán annyi, hogy a párjának engedélyezi, hogy továbbra is a "boltba" menjen!:)))))))))))))))))))

Megnéztem a sorozat mûfaji besorolását: Akciófilm, Romantikus film, Melodráma... kb. ennyi...
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 19:22:42 8/10
(223457/239045)
Nekem is ez a páros tetszett jobban. Ismét csak egyet kell értenem, pedig szeretek veled vitatkozni, de most nem tudok....
Ajaj, nekem is kell a biztonsági öv lassan a libagolyfán, mint sz.katinak, mert a nagy bólogatásban még le találok pottyanni!:))))))))))

Származás, életút... ezek valódi akadályok közöttük, attól hitelesebbek a másik párnál, hogy az elsõ perctõl érezzük közöttük az elkötelezettséget a másik mellett és a bennük lefojtott szenvedélyt, büszkeség és önfegyelem, a másik iránti tisztelet, ezek adják a karakterük mélységét. És bizony jobban is játszanak. A férfi férfi, néha szinte szoborszerû arccal, ami mögött mégis ott vannak az érzelmek a szemben, az összeszorított ajkakban, õ szilárdság, a kõszikla... a nõ igazi nõ, õszinte, vibrál minden sejtjében, az õ törékeny alkata még jobban aláhúzza a lélek állhatatosságát. És ebben a nagy szemérmetességben õ meri kimondani a bûnös szavakat!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 18. - 19:07:40 8/10
(223456/239045)
Szorgalmas voltam én is!:))))))))))) Nálam is befejezve.... Egy kicsit csalódott vagyok, hogy bizony nem igazán lett több a végére sem a sorozat, mint amilyennek indult. Sajnos egyet kell értenem a megállapításaiddal....
A 15. rész felénél történtek bármilyen "valóságosnak" is tûntek, de régi motorosként az ember tudja, hogy másfél rész túl sok a siratáshoz és szenvelgéshez, szálak elvarrásához, tehát amíg a könnyözön folyt, addig azon járt az agyam, hogy a forgatókönyvíró vajon mit talált ki megoldásként.... hmm, az édességért viszonzás.... jó dolog ez a szigorúan titkos küldetés, mert így nem kell konkrét helyszín, konkrét probléma... és mit tesz Isten, hát nem ott bukkan föl a múltból az ismerõs? Nem kell magyarázat, hogy hogyan is került oda....
Az utolsó részt abszolút nem értettem... nem azért, mert értelmileg fogyatékos lennék (legalábbis bízom benne, hogy így van), hanem mert számomra elképzelhetetlen, hogyha visszaadja a Sors a számomra legfontosabb embert, akkor ilyen felszínesen, blõdlin tölteném vele az értékes idõt, amit kaptam... Pl. a kocsimosatás vitte nálam ebben a pálmát... Hogy az mire volt jó? Nagy poén, hogy a doki néni a kocsiját a barátja hívójelérõl nevezi el....:(((((((((((((((((((((((((((((
Illiona 2016 ápr. 18. - 19:07:12
(223455/239045)
2. egy kép a elõbbi után 2 perccel, ütközés után kiesve az ülésbõl.
ez bizony hiba.
Illiona 2016 ápr. 18. - 19:05:08
(223454/239045)
Come back Mister

1. egy kép a 15.-bõl, Biztonsági õv bekötve
Illiona 2016 ápr. 17. - 22:38:07
(223453/239045)
Descendants of the sun

Song Joong Ki kétségtelen szépségére és kisugárzására építették a sorit, ezt bevallottan tették.
De hogy magának a sorozatnak mi volt a mondanivalója, azt nem tudom. a hazaszeretet és hazafiság valahogy nekem nem mutatódott meg, az hogy valahol a Közel keleten békét próbálnak teremteni, nos ennek nyoma sem volt.

A Yoo százados és a tingli-tangki doktornõ nyafogós szerelmén kívül egyszer a dokinõ az utolsó (vagy elõtti) résznél amikor a tv-ben beszél, ott mond a különleges alakulatról egy-két szép mondatot, és az utolsó részben Daniel a repülõtéren az ujságiróknak mond értékes mondatokat a vakcinák üzletként kezelésérõl.

Azon is gondolkodtam, vajon Song Joong Ki ebben a szerepében többet mutatott-e mint a Nice Guy c katonaság elõtti komoly sorozatában.
Ott is fellép mint jóképû csábító, de utána a szerelméért harcoló, de ugyanakkor komoly megpróbáltatást magában hordozó férfi. Az egy összetettebb, komolyabb szerep volt, és megoldotta.
Itt a Descendantsban a külsõségek jobban oda voltak téve, de a szerepmegformálás nem mutatott többet a Nice Guy -nál.
Illiona 2016 ápr. 17. - 22:24:57
(223452/239045)
Descendants of the sun

Összességében egy jó közepesre sikeredett sorozat lett, és a Jin Goo által megszemélyesített Seo fõtörzsörmester és partnernõje dobott rajta sokat.
Az õ szerelmük valóságosnak tünt, a találkozásuk, az egymásratalálásuk, problémáik valóságos problémák voltak.
Seo korábban verekedõs bandákban ténykedett, onnan emelte ki egy katona, és vitte ilyenformán jó útra.
ez bármilyen karriert akar csinálni, mint fekete pont, a multjából nem törölhetõ.
A lány apja a legfelsõbb katonai körök tagja, így a lányának is könnyebb lett volna karriert befutni.
Emiatt epedezett a századosra võként, hiszen annak az apja is katonai vezetõ volt.
Koreában fontos a származás, és fontosak a családi kötelékek, sokkal inkább mint nálunk.
Vagyis megértem a a lány apját, hogy nagy katonai sikert álmodott a lányának.
Nagyon jó szerep volt a lányé, mindig tudott küzdeni, tudott szenvedni, vágyakozni, és egy ölelésnek is örülni.
Öszintén szólva, mindig jobban örültem az õ jeleneteiknek, mint a fõszereplõkéinek, sokkal több idõt is eltölthettek volna velük.
Illiona 2016 ápr. 17. - 22:13:42
(223451/239045)
Descendants of The Sun.

befejezve!
azt hittem már sosem érek a végére.
a 15. rész a nyafka dokinõ siránkozásával telt.
Olcsó nyálaskodás, hatásvadász szövegek sok sok idõn keresztül.
Hogy a fõszereplõk életben vannak ezt lehetett tudni, hiszen eredetiben már sokan megnézték, és nem söpört végig öngyilkoshullám Ázsián és Európán.
Ugy hiszem, hogy ez az utolsó két rész inkább lefelé huzta a sorozatot, mint fokozva a feszültséget, elõrébb vitte volna.

Kép: a dokinõ! Ez orvos? csak kérdezem!
ezt a "bölcs" szöveget? ezt most professzori cimre pályázva, 34 évesen orvosként fedezte fel???
Ezt nekem a nagyon egyszerû anyám már kisgyerekként megtanította, és azóta sem feledtem el!
Illiona 2016 ápr. 17. - 10:16:09
(223450/239045)
most volt a Sevol komp tragédiájának az évfordulója. Bocsánat a hosszú cikkért, de egy évben egyszer KELL errõl is megemlékezni.

Magam a 2014-es és a 2015-ös utamon is elmentem Szöulban az emlékhelyre, leróttam a tiszteletemet,és imádkoztam az érintettekért.
Itt egy összefoglaló a Wikipédiáról:

A dél-koreai MV Szevol nevû komp 2014. április 16-án szenvedett végzetes balesetet. A hajó helyi idõ szerint délelõtt 9 óra (magyar idõ szerint hajnali 2 óra) körül adott le vészjelzéseket kb. 3 km-re Kvanmedo szigetétõl, majd hamarosan felborult és két óra alatt elsüllyedt. Kb. 470 személy tartózkodott rajta, többségük az Anszan városi Tanvon középiskola diákjai, akik Incshonból Jejura utaztak.

Sok utast a környékbeli halász- és kereskedelmi hajók mentettek ki, mielõtt a koreai partiõrség és haditengerészet hajói, illetve helikopterei megérkeztek. A mentésbe több száz búvárt, rajtuk kívül távirányítású eszközöket, darukat és szakembereket is bevontak. A balesetet 172-en élték túl, 295 halálos áldozatról tudnak, 9 embert eltûntként tartanak nyilván.

A hajó
Az MV Szevolt a japán Hajasikane vállalat gyártotta, és szolgálatát 1994-ben kezdte meg. Dél-Korea 2012 októberében vette át Japántól. Azóta további utaskabinokat építettek be, megnövelve a hajó utasszállítási kapacitását 181 fõvel, súlyát 239 tonnával. A 6825 tonnás hajó 146 m hosszú, 22 m széles; 921 utas, 180 jármû és 152 konténer szállítására alkalmas. A hajó maximális sebessége 22 csomó (41 km/h).

A hajó rendszeres ellenõrzéseken esett át, koreai mûködését 2013. március 15-én kezdte meg. Utoljára 2014. február 19-én esett át egy közepes mértékû biztonsági átvizsgáláson.

Utasok
A hajón tartózkodó személyek számáról különbözõ adatok láttak napvilágot, az egyes jelentések 459–477 személyrõl beszélnek. Közülük kb. 320–325 fõt az Anszan városi Tanvon középiskola diákjai, kb. 15-öt tanáraik, kb. 30 fõt pedig a személyzet tett ki.

A Szevol útvonala
A hajó egy 400 kilométeres, sûrûn hajózott útvonalon közlekedett Incshon és Csedzsu között, mikor április 16-án reggel víz került a hajóba. A dõlés kb. 25 km-re a délnyugati parttól kezdõdött. A hivatalos álláspont szerint a baleset oka egy éles kanyarodás volt, mely helyi idõ szerint 8:48 és 8:49 között történt. A baleset idején a tenger nyugodt volt, sziklák vagy zátonyok nem voltak a közelben. Az utasok úgy érezték, megbillent a hajó.

Jelentések szerint rögtön a baleset után a kapitány visszatért a kormányhoz, és megkísérelte kiegyenesíteni a hajót. 8:55-kor a komp kapcsolatba lépett a csindói hajóirányító központtal, és kérte õket, értesítsék a partiõrséget, hogy a hajó billeg és veszélyben van. 8:58-kor egy szülõ, miután gyermeke szólt neki, értesítette a partiõrséget, hogy a hajó megdõlt. Nem sokkal késõbb állítólag egy nagy dörej hallatszott, a távbeszélõrendszeren keresztül pedig az utasokat többször arra szólították fel, hogy ne mozogjanak. 9:07-kor a központ kapcsolatba lépett a komppal, ekkor a hajóról megerõsítették, hogy felborult. 9:14-kor a személyzet közölte, hogy a megdõlés miatt lehetetlenné vált a menekülés. Négy perc múlva hozzátették, hogy több mint 50 fokkal dõlt meg a hajó balra. 9:23-kor a központ utasította a hajó személyzetét, hogy a hangosbemondó rendszeren keresztül kérjék meg az utasokat mentõmellényeik felvételére. A személyzet válaszában közölte, hogy a hangosbemondó rendszer nem mûködik.

9:30-ra a hajó tovább dõlt 20 fokot balra. 11:18 körül a hajó orra elmerült, 2 m magasan és 20-30 m hosszan látszott ki a vízbõl. Két nappal késõbb, április 18-án reggel 8 órakor már csak egy méter magasan állt ki a hajó orra a vízbõl. Délután 1 óra 3 perckor teljesen elsüllyedt.

A kimentett utasok elmondásuk szerint nagy zajt hallottak, és a hajó hirtelen megállt – mintha földet ért volna, noha a víz ott 37 méter mély volt. Szintén elmondták, hogy a hajó távbeszélõrendszerén keresztül azt mondták nekik, miközben süllyedt a hajó, hogy ne mozogjanak.
Eterjedt az a hír, hogy a hajó elsüllyedése után a bent rekedt utasok még szöveges üzeneteket küldtek hozzátartozóiknak és ismerõseiknek.Egy késõbbi vizsgálatból azonban kiderült, hogy a hajóban lévõ utasok 16-án dél és 17-én 10 óra között nem használták telefonjaikat, és az állítólagos üzenetek hamisak voltak.

Az óceán vize a baleset térségében 12 °C volt, ilyen hideg vízben a kihûlés tünetei 90 perc után jelentkeznek.

Okok
A partiõrség elõzetes következtetése szerint a balesetet egy éles kanyarodás, és a rakomány ennek következtében történt megmozdulása okozta. Szangjon professzor szerint az éles kanyar további elõzménye lehetett a túl nagy sebességgel haladás (erre rácáfolnak a mûszerek által mért adatok), majd ilyen sebességgel való áthaladás egy gyorsabb sodrású szakaszon, ahol egy akadály (például egy hullám) megjelenése indokolhatta a gyors irányváltoztatást. Kim Gilszu professzor szerint a hajó szerkezete is okolható a balesetért: a külsõ és belsõ erõhatások együttes fellépése miatt dõlhetett meg a hajó. Kong Giljong professzor szerint az éles fordulás mellett egy robbanás is történhetett mint másodlagos kiváltó oka a balesetnek. A nyomozás elején a partiõrség még azt is felvetette, hogy zátonynak ütközhetett a hajó. Késõbb ezt az okot mint lehetségeset elvetette mind a kapitány, mind szakértõk.
Mentés

Április 16-án 8:58-kor megindultak a dél-koreai haditengerészet erõi több hajóval és számos katonával. A légierõ is több légi jármûvet indított. A hadsereg 150 speciális katonát és 11 mentõt küldött.

Április 17-én reggel hat órakor 171 hajót, 29 repülõgépet és 30 búvárt vontak be a mentési munkába. A koreai partiõrség 20 búvárt küldött párokba szervezve. A haditengerészet is küldött 8 búvárt. Civilek is segítettek. Délután fél négykor már 555 búvár dolgozott.

Április 18-án 10:50-kor a búvárok bejutottak a hajótestbe, de nem jutottak az utasok közelébe. Magas nyomású oxigént pumpáltak be, abban a reményben, hogy néhány eltûnt utas a hajóban kialakult légbuborékban még életben van.

Április 19-én juttatták ki az elsõ holttesteket a hajó negyedik emeletének kabinjaiból. A partiõrség tervbe vette, hogy megemelik a hajót két-három méterrel, melyhez 3 daru érkezett a helyszínre.

A fentiek mellett távirányított víz alatti jármûveket is bevetettek, valamint külföldi szakembereket és úszódarut is a helyszínre rendeltek, hogy segítsék a több száz búvár munkáját.

A mentésben részt vevõ búvárok közül a kimerültség mellett többen keszonbetegséget kaptak. Két búvár életét vesztette a keresés során.

A vízalatti keresést 2014. november 11-én befejezték, a hajót ki szándékozzák emelni a vízbõl.

Túlélõk és áldozatok
Az elsõ jelentések szerint 368, a süllyedõ hajóból korábban kiugró utast sikerült kimenteni a vízbõl. A dél-koreai kormány késõbbi pontosításában 295 eltûnt utasról beszélt. Utóbbi hivatalos adatok szerint a túlélõk száma 172, a halálos áldozatoké 295; 9 fõt eltûntként tartanak nyilván. Várható, hogy a keresett utasok nem mindegyikét találják majd meg a hajó testében, feltehetõen többüket elsodorta a tenger, erre utalnak a komptól nagy távolságra talált, valószínûleg tõlük származó tárgyak.

Külföldi segítség
Egy amerikai hadihajó és helikopterei is segítettek a mentõakcióban. A mentõhelikopter azonban nem kapott engedélyt a koreai haditengerészettõl, így nem vehetett részt. A japán partiõrség ajánlatát a koreai partiõrség elutasította, megköszönve a szándékot, de nem tartottak igényt speciális segítségre. A hajóban rekedt utasok kereséséhez késõbb Hollandiából szakembereket, Japánból a hajó építõit hívták segítségül, Kínától pedig úszódarukat kértek.

Nyomozás, tárgyalás
A dél-koreai partiõrség a baleset napján nyomozást indított, különösen a kapitányra, I Dzsunszokra összpontosítva. A kapitányt április 19-én letartóztatták, egyebek mellett gondatlanság és a tengeri jog megsértésének vádjával. Egy videó tanúsága szerint az elsõk között hagyta el a hajót. Az is kiderült, hogy a harmadtiszt, akire a kapitány bízta a kormányzást, és aki a balesetet közvetlenül megelõzõ manõvert végrehajtotta, nem rendelkezett megfelelõ tapasztalattal. A hajó túlélõ legénységébõl mindenkit, akinek köze volt a hajó vezetéséhez (15 fõ), õrizetbe vettek gondatlanság és a segítségnyújtás elmulasztásának vádjával. Nyomozás indult továbbá a hajó tulajdonosa és üzemeltetõje ellen, ugyanis több szabálytalanságra is fény derült: a hajó túl volt terhelve, hagyták hibásan közlekedni, és a személyzet feltehetõen nem volt eléggé képzett. Õrizetbe vették az üzemeltetõ vállalat vezérigazgatóját és négy középvezetõjét; a tulajdonos és fia ellen hajtóvadászat indult. Az üzemeltetõ céget egyébként a baleset elõtti években többször is megbüntették kisebb balesetek, mulasztások miatt.

Júniusban kezdõdött a tárgyalás a hajó személyzete fölött. A kapitányt és három fõtisztet emberöléssel vádoltak, ami halálbüntetést is kilátásba helyezett. Összesen mintegy négyszáz embert helyeztek vád alá.
2014 novemberében született ítélet. A komp kapitányát, I Dzsunszokot felmentették a 304 rendbeli emberölés vádja alól, de gondatlanságáért 36 év börtönbüntetést kapott. A hajó fõmérnökét 30, a legénység további tizenhárom túlélõ tagját pedig fejenként 5–20 év szabadságvesztésre ítélték többek között gondatlanságért és emberölésért. A kompot üzemeltetõ vállalat vezérigazgatója, Kim Han Szik 10, néhány további vezetõje 3–6 év börtönbüntetést kapott, mert a bíróság szerint annak ellenére üzemeltették a kompot, hogy tudtak szabálytalan átalakításáról és mûködésérõl. Rövidebb szabadságvesztésre ítélték még a hajó meghalt tulajdonosának három hozzátartozóját is.
Reakciók
Megemlékezés a Tanvon középiskolához közeli parkban

Pak Kunhje dél-koreai elnök maximális erõfeszítésre utasított, minél több túlélõ megmentése érdekében. Április 17-én meglátogatta a helyszínt is. A politikai pártok felfüggesztették választási kampányukat. A baleset után az elsõk között fejezte ki részvétét az amerikai, a vietnami és a kínai elnök, valamint számos ázsiai politikus.

Április 17-én a hajót mûködtetõ vállalat képviselõje bocsánatot kért a balesetért. 19-én a kapitány is bocsánatot kért, amiért „zavart okozott”; azt, hogy az utasokat a helyükön maradásra szólították fel, azzal indokolta, hogy féltette az utasokat az elsodródástól, ha idõ elõtt kiugranak.

Pak Kunhje elnök „érthetetlennek és gyilkossághoz hasonlónak” nevezte a kapitány és a legénység néhány tagjának viselkedését.

Április 27-én Csong Hongvon dél-koreai miniszterelnök bejelentette lemondását, felelõsséget vállalva a baleset utáni kormányintézkedések hibáiért. A miniszterelnököt és kormányát ugyanis sokan kritizálták a baleset kapcsán. Pak Kunhje elfogadta a lemondást, de késõbb e döntését visszavonta, a miniszterelnök végül a helyén maradt.

Az államfõ május 19-én televíziós üzenetben bocsánatot kért a koreai lakosságtól a katasztrófáért, válaszul a kritikákra, melyek a hatóságok intézkedéseit illették. Egyúttal ígéretet tett az ország biztonsági elõírásainak átfogó reformjára, valamint bejelentette a partiõrség feloszlatását.

Utóélet
Kang Mingju, a Tanvon középiskola igazgató-helyettese megmenekült a hajóról, de késõbb felakasztva találták Csindóban, valószínûleg öngyilkos lett. A rendõrség egy jegyzetet talált tárcájában, melyben az igazgató-helyettes leírta, hogy õ szervezte a kirándulást, melyre a hajó utasainak nagy része tartott. Leírta, hogy túl fájdalmas lenne egyedül túlélnie úgy, hogy annyi diák odaveszett.

Júniusban Pak Kunhje államfõ leváltotta a kormány hét miniszterét, azzal a szándékkal, hogy a kormányban – a kompbaleset miatt – megingott bizalmat helyreállítsa.

A komp tulajdonosának, Yoo Byung-eun-nak a holttestét 2014. júniusában találták meg egy kerti szekrényben, de csak júliusra sikerült azonosítani.


https://hu.wikipedia.org/wiki/2014-es_d%C3%A9l-koreai_kompkatasztr%C3%B3fa
Kép: saját fotóm az emlékhelyrõl, az áldozatok fotóival
Illiona 2016 ápr. 16. - 21:25:03
(223449/239045)
Rain két alakban is megjelenik, egyszer a lakatlan szigeten, ebbõl részenkét pár másodpercet mutatnak, de eközben áruházigazgatóként, de egy kisember lelkével két hónapig Szöulban.

Én semmit nem spoilereztem a konkrét cselekményekrõl, mert mindenki még ezután fogja nézni.
Ugyhogy belefoghatsz!
Ha a My Lovebly Girlhez kell hasonlítani, ez a sorozat 100-szor jobb annál, minden tekintetben...
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 ápr. 16. - 21:07:35
(223448/239045)
Vége? Nagyon sajnálom. Most annyira visz az élet, teljesen lemaradtam, mint a borravaló. Megyek is visszaolvasni. :)
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 ápr. 16. - 21:03:47
(223447/239045)
Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? Ez Rain? Na ne!Ez képtelenség! Nem is értem - hogy Rain teszi amit tennie kell és Jukban közben egy lakatlan szigeten várja. Hogy van ez? Számomra nem világos. :)
Illiona 2016 ápr. 16. - 13:22:51
(223446/239045)
Nagyon sajnáltam, hogy pont egyidõben ment a Come Back Mistersorozat a Descendants of the Sun c sorozattal, ami ugye mindent elnyomott.
Abban még az utolsó két rész hátravan, csak picit belelestem, és nem a százados történetébe, csak kizárólag hogy Soo törzsõrmesterünkkel mi történik...

több szempontból össze is hasonlítottam a kettõt, majd ezeket leirogatom a hétvégén, lehet hogy végignézem a Napfiút googlésan és ugy.

Kép a Come Back Misterbõl: a szöveg magáért beszél, ugye?