Illiona 2016 ápr. 13. - 00:39:09
(223425/239045)
a rossz szinész.
a beceneve veszett kutya lett volna.
Valahogy én nem éreztem annak egyetlen pillanatig sem.
Lehet hogy másnak bejött?
Illiona 2016 ápr. 13. - 00:36:23
(223424/239045)
egy kis holiwúd: azért ketten ököllel simán levernek 20 botokkal felfegyverzett embert.
De persze ennyi belefért.
Illiona 2016 ápr. 13. - 00:34:47
(223423/239045)
Bad Guys

3-szor töltöttem le, és pár részt googlés fordítással néztem, ugyanis egy letöltésben benne volt a reklám, és igy nem illett a szöveghez.
A második letöltésnél nem indult el a magyar szöveg, igy az angolt átfordítottam.-
Végül mégegyszer letöltöttem, és igy már rendben volt a kép is és a szöveg is.
Köszönet lilomilonak a fordításért.

Egy nagyon jó sorozat, végig izgalmas, fordulatos.
A szereplõk egy-két kivétellel nagyon jók.
Számomra a rendõrfelügyelõ nagyon gyenguska volt, õ lett volna "veszett Kutya" a törvényenkívüli, de erõs ember.
Ehelyett végigaffektálta a 11 részt, és a szemébe fésült hajjal próbálta elhitetni a törvényenkivüliségét. Miközben hátul mesterfodrász igazított minden hajszálat?
Volt néhány momentum, amikor olcsóra vették, és hatásvadász jelenetek, és olcsó monológok voltak, ezért nagyon kár volt.
Amit nagyon sajnálok, hogy csak egy picivel több odaadással, idõvel, zsenialitással egy tényleg felsõkategóriás filmet csinálhattak volna, de a robotszerûen futószalagon gyártott sorozatnagyüzemben erre nem akartak, tudtak áldozni.
pl a 9. rész tiszta szánalmas ömlengés...

A három bûnözõ viszont nagyon jó volt.
Mind a 3 különbözõ karakter, és mégis érezhetõ volt hogy egy csapat.

a képen Jo Dong Hyuk, akit a Goodbye Mr-ben láttam elõször, õmiatta döntöttem hogy megnézem ezt a sorit.
Hihetetlenül jól hozza ezt a figurát, õ a legjobb a 3 közül, ha lehet egyáltalán rangsorolni.
Nagy szerepe van még az Inspiring Generationban is, hasonló harcos okos karakter, már belenéztem, azt is sorbaveszem "miatta,"
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 11. - 22:05:54 8/10 Előzmény Illiona
(223422/239045)
Megnéztem!:))))))))))) Aranyos volt, igaz, kicsit kiszámítható, de könnyed és roppant szórakoztató... bár a kockákat nem lehetett leellenõrizni, hogy megvan-e mind a hat!:))))))))))))))) Lám, megint egy Anya, ezúttal nem Hableány, nem is "vízisárkány", hanem olyan vki, aki 1 hónap alatt megtapasztalja, hogy milyen annak lenni, aztán már nem is akar mást....
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 11. - 21:59:01 8/10
(223421/239045)
Szép estét Neked is!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 11. - 21:54:54 8/10
(223420/239045)
Hmm, lehet, hogy kiégtél, de én az odakozmált vondert is kedvelem!:))))))))))))))))))))))))

Én láttam benne szerelmet, lehet, hogy nekem meg a szemészetre kell esetleg beutalót kérnem?:))))))))))))))))))))))
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 11. - 21:23:23 10/10 Előzmény Illiona
(223419/239045)
Majd legyen már olyan film is, melyben szép férfi (nem kölyök), szép nõ, bosszú vagy valamilyen ellentétes érzelem van :)
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 11. - 21:21:02 10/10 Előzmény edimir
(223418/239045)
Még egy utolsó gondolat "Anyám, a sellõ" filmhez : Sok mindent beleláttam a filmbe, de szerelmet azt nem. Végignézve, egy pillanatra sem éreztem a szerelem jelenlétét.
Lehet kezdek már kiégni :)
10/10
vondermonarchi 2016 ápr. 11. - 21:16:54 10/10
(223417/239045)
Szép estét mindenkinek ! :)
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 11. - 19:24:21 8/10
(223416/239045)
Egészen friss 2016-os sorozat a Signal, amelyben a bûnügyek felderítésében múlt és jelen összekapcsolódik az egyik nyomozó õsöreg walkie-talkie-ján keresztül, miért éppen mindig 11.23-kor van kapcsolat, de ez nem rendszeres és nem irányítható. A múlt és a jelen nyomozója próbálja a segítségével a megoldatlan bûnügyeket felderíteni, de ez nem vmi hurrá-hajrá-megoldjuk! Mert a múltban történõ változtatás természetesen a jelenben is következményekkel jár, ezek pedig néha emberek halálát vagy épr megmenekülését is jelentheti, van, amikor csak a tehetetlenséget érezni, s keserûséget. Elég borongós, feszült hangulatú sorozat. Itt is megjelenik a korrupció, itt is ártatlan szenved a gazdag elkövetõ helyett (lást Remember), itt is egészen magas pozícióig követhetõ az összefonódás rendõrség-ügyészség-politikai üzleti vezetõk között, amelyen aztán elvérzik az igazság és a kisember....
Mégsem csak a megszokott, a szabvány.... vannak benne egészen kivételesen izgalmas epizódszereplõk és jelenetek... ilyen például számomra a sorozatgyilkos férfi....Miért gyilkol, és miért úgy? Milyen az õ szerelme? A gyûlölt vkit egyszerre csak megértjük és szánni kezdjük...

Hogyan változtat meg egy nõt az Élet... Nos, a Hableány Anya nem egyedi, itt a rendõrörs virágszála, egy kis ügyetlenke, bociszemû ártatlan rendõrlány lesz 15 év múlva kõkemény, vérprofi nyomozónõ, igaz, hogy õ nem lesz alpári, de a hamvas himporát bizony elveszti.... Milyen várni vkire 15 éven keresztül? Hát õ megmutatja....

Megkedveljük a profilozót is, ezt a nagyon logikus fiút, aki bár nem bízik a rendõrökben, de õ maga is rendõr, fura szituáció, fura alak...

Mivel kábelcsatornán adták, így nem döntött nézettségi rekordokat, de a sorozat tetszésindexe elég magas... Koreában biztos az is szerepet játszott benne, hogy valós, elhíresült bûncselekményt is tárgyal a sorozat...
Aki nem ragaszkodik a rózsaszín vattacukorhoz, a szuperzsarukhoz, a Helyszínelõk tévedhetetlen profizmusához, és beéri az egyszerû, de elkötelezett rendõrökkel, és a nem mindig szívderítõ valósággal annak ajánlom szíves figyelmébe...
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 11. - 18:46:17 8/10
(223415/239045)
Ha már az Anyám, a hableány kapcsán szóba került az anyai szerep, akkor bele lehet nézni a Their Perfect Day c. mini sorozatba, 4 rész, 4 anya... bepillantást nyerünk az óvodások világába, egy igazi elit óvodába, ahová csak a felsõ tízezer csemetéi kapnak - persze sokszoros túljelentkezés és várólista - felvételt.

Ami meglepõ, hogy már az egyszerû, mezei oviba sem könnyû beíratni a gyereket. Nekem az is meglepõ volt, hogy már ott tanulnak írni és olvasni. Persze az elit oviban a koreai mellé bejön még az angol és a kínai is, természetesen anyanyelvi tanárok foglalkoznak kiscsoportban (5-6 gyerek) a nyelvoktatással, ahol olvasnak is már egyszerûbb szöveget az adott nyelven a gyerekek. Aztán elmaradhatatlan a matematika is, de sok külön foglalkozásra járathatja a szülõ a csemetéjét, persze borsos áron, vannak spéci fejlesztõ foglalkozások, mûvészeti kurzusok, zene, hangszer, ének, színjátszás, tánc stb....

Mi is lehetne az elit ovi nagy elõadása a szülõk számára, mint a Szépség és a Szörnyeteg, természetesen angol nyelven elõadva, a gyerekek kosztümjei a Broadway-en is megállnák a helyüket, a díszlet sem kispályás mázolmány.... Ez lenne a Perfect Day,de azért elég rögös az eddig vezetõ út, sértõdéssel, hisztivel, vesztegetéssel, csalással, mert bizony a gyermekek világa sem olyan egyszerû és ártatlan, jócskán megmérgezi a szülõktõl hallott értékrend... amekkora a házatok, akkora vagy te, csóringerke húzza meg magát, a vezérszerep a gyerekek világában is úgy van leosztva, amilyen a szülõ státusza...

A körmünket nem rágjuk le izgalmunkban, ez inkább a szülõ-gyermek, gyerek-gyerek, szülõ-szülõ, szülõ-óvónõ kapcsolatokat járja körül, de azt aztán több szempontból is. A négy anya négy különbözõ karakter, egy bennük a közös, mindegyikük szereti a saját gyerekét, szeretne jó anya lenni, csak néha nem találják meg hozzá a jó utat. Fõleg azért, mert hármójuk számára az anyaság az elrontott életük egy olyan szelete, ahol minden áron bizonyítani akarnak, majomszeretettel, elnézéssel, vagy éppen vasszigorral próbálják csemetéjükbõl az általuk óhajtott álom-csemetét kinevelni, ennek megfelelõen elárasztják a gyerekeket felesleges luxus dolgokkal, különórákkal, miközben ezek a gyerekek boldogtalanok és sérültek lesznek.

Isten mentsen ettõl a szorosan összezáró szülõi kompániától, ahol a magas tandíj mellett mindig bejönnek még az extra költségek, mert természetesen a gyerekek problémáit is csak a francia cukrászda remekeit csipegetve lehet megtárgyalni, ha pedig egyszer is vétesz az íratlan szabályok ellen szülõként, akkor annak a gyereked issza meg a levét, ki lesz közösítve....

Azt hiszem minden anya ismeri a választ, de azért érdemes belenézni a sorozatba, hiszen itt is a józan ész emelkedik felül a hagymázos nagyzoláson, és apránként fény derül mindenki szennyesére, készüljön az bármilyen extra minõségben is!:)))))))))))))

Kép forrása: http://asianwiki.com/Their_Perfect_Day
8/10
offtopic
edimir 2016 ápr. 11. - 14:51:51 8/10
(223414/239045)
My mother mermaid – Anyám, a hableány
Én is aludtam rá egyet, mint maggi!:))))))))) Most egy kicsit az ördög ügyvédje leszek, kell néha olyan is, aztán persze jön érte a kõzápor, de mivel ez „barátitûz”, így megnyugvással esem el a vita harcmezején!:))))))))))))))))
A film végkicsengését nem éreztem olyan negatívnak, mint ti. Hiszen a Lányuk immár anyaként a saját gyermekét ismerteti meg a családi fotóalbum képei segítségével a család tagjaival… apa és anya gyerekkori képei, nagymama, nagypapa fiatalon… tehát a család fontosságát hangsúlyozza a jelenet
A zárókép pedig egyértelmûen feloldás… az Anya a medencében üldögélve felidézi a lánya telefonos kérdését, amivel a buszos képen szereplõ apjára kérdezett rá . Aztán mintegy magának (és nekünk, a nézõnek) megjegyzi: „Buta lány, hát persze, hogy mosolygott!” majd
belemerül a medencébe, arcán MOSOLY! A kamera pedig lassan felkúszik a szürke falon az ablakig, ami az átkötés a külvilághoz, ill. a múlthoz… és már ott járunk mi is, ahol az Anya… a tenger mélyén úszkáló „merülõ” nõkkel. Felcsendül vmi éterien tiszta dal, gyönyörû!!! Nem véletlen, hogy egy csengettyû-gyermekhang énekli!!!
Nem találtam meg külön, de ha a film végén megtaláljátok, így még a stáblistát se hagyná ki az ember!:))))))))))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=3OXOk3akWd8&nohtml5=False


Ha nem is katarzis, de tisztító erejû, miként az õsi elem, a VÍZ, és ártatlanul tiszta, mint az ifjúsága emlékei….

A zenérõl is lehetne külön írni, gyönyörû, lágyan hömpölygõ, igazi mesélõ zene….
Fõcímzene:
https://vimeo.com/47759775
vagy
https://www.youtube.com/watch?v=0DzgiJWvlT0&index=1&list=RD0DzgiJWvlT0&nohtml5=False


Visszakanyarodnék még az idõsebb kori apa és anya alakjához… ez szerintem a rendezõ inkább a társadalom kritikájaként mutatja be. Hiszen a Szigeten még mindketten kedvesek, ártatlanok, tiszták, de a kontinensre költözve egy másik világba csöppennek, egy olyan világba, amiben teljesen mások a normák, az együttélés szabályai, más a trend! És errõl a megváltozott világról mond értékítéletet az idõs pár bemutatásával a rendezõ, mert a fiatal párt ezt teszi tönkre, ahogy a szerelmüket is, mert igenis szerelem kapcsolta õket össze…
A „kontinens”, ha úgy tetszik a „nagyváros” kritikája, hogy az egyszerû, tiszta értékeket (jóság, ártatlanság, segítõkészség) devalválja, kifordítja önmagukból, és így épp ellenkezõ elõjelet kapnak, ill. eltorzulnak.
Mi lett a postásfiúból? Itt már nem kerékpáron járja be a körzetét, napi kapcsolatot tartva az emberekkel (tudva róluk mindent, hogy ki a süket, kinél mire kell ügyelni), hanem csak egy fiókos szekrény rekeszeibe szortírozza a küldeményeket, monoton, lélektelen, személyes kapcsolat nélküli munka. Biztos, hogy õt is megviseli a váltás, már nem leli örömét a munkában, csak napi robot.
Ne feledjük, hogy férj, majd apa lesz, neki kellene családfenntartónak lennie, így pedig elsõdleges feladatai közé tartozna a család anyagi stabilitásának biztosítása, legalábbis koreai mércével mérve biztosan ez is egy elvárás a férfi felé. Ebben a szerepében kudarcot vall, hiszen segítõkész jósága adósságokba dönti, amelyek törlesztésére alig elég a keresete. A család megélhetéséhez már nem tud hozzájárulni. Így a napjait egyre frusztráltabban tölti. Talán szégyelli is magát a családja elõtt, egyre bizonytalanabb lesz, egy belsõ világba menekül, ahelyett, hogy kitörni akarna. Jó ember, de valójában gyenge, ebben a megváltozott világban legalábbis talajtalanná válik….
Sokszor emlegettétek, hogy milyen mûvelt… Értelmes, de azért nem egy agysebész, a Szigeten még ez a fajta mûveltség elég volt az elismertséghez, az analfabéta lányhoz képest minõségi ugrás, de a Kontinensen ez az átlagot nem meghaladó, sõt, új munkahelyén vszínûleg a fiatalok képzettebbek nála…. Már a Szigeten is volt egy momentum, ami elgondolkodtató, amikor a lánynak magyarázza el (rosszul) az „OLLLRÁÁÁÁJT” jelentését.
Ezzel el lehet kápráztatni az analfabéta kislányt, de bizony kimosolyognák az angolt már az általános iskolában tanuló mai fiatalok….

Az Anyát a végtelenségig ócsároltátok, de bizony adódik helyzet, amikor a nõnek kell felvállalnia a hétköznapokban az ügyek intézését, ez óhatatlanul megkeményíti, mondjuk nem kellene alpárivá süllyednie, de az Élet pofonjait nem látjuk, amit kapott….. Sajnos a magával hozott pozitív takarékosság ebben az anyagias világban zsugorisággá silányodik, de a pénzügyi nehézségek vhol érthetõvé teszik a változást.
Illiona 2016 ápr. 11. - 09:07:55
(223413/239045)
Már többször hoztam képeket Song Seung Hun készülõ történelmi sorozatáról, Saimdang címmel, ime egy elõzetes:

Ez sem egy klsszikus dráma, ha jól látom, inkább a Dr Jin féle idõsíkozás lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=cGyDqQIKIS4&nohtml5=False

várom!
Kép is a Saimdangból
Illiona 2016 ápr. 11. - 00:35:20
(223412/239045)
Bad Guys

Jo Dong Hyuk szintén, de hátulról.
Remélem látszik a gyönyörû tetoválás.
Illiona 2016 ápr. 11. - 00:33:12
(223411/239045)
és most Bad Guys.

Kár volt vasárnap este elkezdeni hogy lesz ebbõl alvás, és holnap munka?

Kép: Jo Dong Hyuk
Illiona 2016 ápr. 10. - 18:46:02
(223410/239045)
Song Seung Hun viszont olyan ebben a filmben is mint mindegyikben: hiteles. És szép.

most két héttel ezelõtt egy kínai mozifilmet néztem meg vele, The Third Way of love címmel, abban is nagyon jó volt, bár szinkronizált volt kínai nyelvre, de jó szinkronhangot kapott, illett a személyéhez, igy nem volt zavaró.
Az is érdekes sztori volt.(katarzissal :)))) zb.
Illiona 2016 ápr. 10. - 18:40:41
(223409/239045)
és ilyen volt...
Illiona 2016 ápr. 10. - 18:39:25
(223408/239045)
szegény ügyvédnõ ilyen lett...
Illiona 2016 ápr. 10. - 18:36:15
(223407/239045)
Wonderful Nightmare

ime egy kis ismertetõ a filmrõl:

http://asianwiki.com/Wonderful_Nightmare
Illiona 2016 ápr. 10. - 18:32:30
(223406/239045)
Wonderful Nightmare

most délután kikapcsolódásképp megnéztem ezt a mozifilmet, véletlenül találtam rá az avistán, volt angol szöveg, és a fõszerepben a hatkockás Song Seung Hun, gondoltam nem lehet rossz.
És egy nagyon nagyon jó mozi!
az alaptörténet szerint egy lelketlen, karrierista ügyvédnõ halálos balesetet szenved, és miután hiba csúszik az adminisztrációba a menny felé vezetõ uton, igy visszajöhet 1 hónapra, de nem a saját, hanem egy idegen bõrébe.

Igy lesz egyik végletbõl a másik: egy igénytelen, rusnya, koszos, háziasszony, két cserfes gyerekkel, és a kishivatalnok férjjel (SSH).
És indul az egy hónap...

Ami kicsit zavaró, hogy ez már olyan elcsépelt sztori, kiszámitható a történet, tucatnyi filmben és sorozatban feldolgozták, hogy zabolázza meg a gyerekeket, és hogy kovácsolódnak igazi családdá.
De végülis sok humor, és felemelõ pillanat is van.